Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sussah
19. júl 2017

@izzie27 ďakujem 😘

fantinka
19. júl 2017

@malebaby viac ako 30, tuším hranica je 15. Celiakiu sme zistili tuším v januári tento rok, v apríli sme mali neúspešné ivf a v Brne nás hneď poslali do reprogenu, čiže tých 30 percent mal ešte po 4 mesiacoch, čo vysadil múku. Nevieme teda, s akým číslom začínal. Ale po troch mesiacoch liečby klesol na 15 a to sa čudovala aj dr v reprogene aj lekári v Brne, že také zlepšenie nečakali a po ďalších troch mesiacoch to bolo tuším 12 a vtedy sme šli do ďalšieho ivf a teda hneď vyšlo a 4 blasty mali najvyššiu kvalitu 🙂.

isabellaa
19. júl 2017

@fantinka a cim mu to klesklo, dietou, bezlrpkovou stravou? Ďakujem a blahoželám;)

fantinka
19. júl 2017

@isabellaa určite pomohlo vysadenie múky, ale určite aj pol ročná liečba z reprogenu. Ďakujeme 🙂

malebaby
19. júl 2017

@fantinka dakujem za odpoved. A celiakiu mu zistili na reprodukcnej imunoligii alebo kde? A ako v Brne vedeli ze Vam nevychadazju IVF kvoli manzelovmu spermiogramu?

fantinka
19. júl 2017

@malebaby Nie, celiakiu sme zistili sami, lebo mu bývalo zle - problémy s trávením, bolesti žalúdka, nevedel schudnúť atď. Tak skúsil vysadiť múku a začalo sa všetko zlepšovať. Potom nám povedali, že celiakia býva ako dôvod neúspešných ivf a teda u nás to tak aj bolo. Muž má zlý spermiogram tak či tak, len sme nevedeli, že má polámanú dna - to v Ba neriešili, až v Brne povedali, že nemá zmysel robiť ivf, kým sa všetko nevyšetrí do hĺbky a hneď nás poslali na testy.

isabellaa
19. júl 2017

@fantinka a aku liecbu mal nasadenu z reprogenu? Dík

fantinka
19. júl 2017

@isabellaa fu to si už nepamätám, ale boli to nejaké koenzýmy Q10 alebo také niečo a ja som mala na podporu vaječníkov a kvalitu vajíčok preventívne. Oni najprv porobili rozličné testy a podľa toho nám nasadili tie vitamíny.

gagirl
19. júl 2017

@sussah blahozelam..krasne cislo..a prajem nech vsetko dobre pokracuje aj nadalej..drzim palce❤

sussah
19. júl 2017

@gagirl ďakujem 😘

malebaby
20. júl 2017

@fantinka dakujem za odpovede 🙂 a este ak sa mozem opytat vy ste mali aky problem pocas IVF, ktore boli neuspesne, ako sa to prejavovalo ze manzel mal polamanu DNA? Videli to na embryach alebo ako?

fantinka
20. júl 2017

@malebaby nijako, v Ba to nikto neriesil, len nas tlacili do ivf a my sme nevedeli, ze nieco ako polamana dna existuje. Az v Brne nas poslali na testy...

fantinka
20. júl 2017

@malebaby no ale embrya sa zastavovali vo vyvoji, ale aj tak nam ich vkladali, ze snad sa chytia 😱 v Brne odmietli vlozit embryo, ktore sa im zdalo chybne.

isabellaa
20. júl 2017

@fantinka niektore centra idu hlava nehlava, hroznee!

malebaby
20. júl 2017

@fantinka a kde si bola v Brne, v Repeofite? Lebo nam napriklad vlozili aj embryo,ktore bolo spomalene vo vyvoji o den :-/ od rana do obeda sa nijak nepohlo vpred, hovorili ze je zive a v poriadku, ale pozadu. Podla mna uz bolo zastavene vo vyvoji :-/ ale nam sa zastavovali niektore aj do 3.dna a to vravia,ze je chyba vo vajicku.

bianitka996
20. júl 2017

@sussah veľká gratulka, zaslúžila si si to teším sa s tebou, lebo viem čo to znamená, po toľkých rokoch...)) V tom Brne to ozaj vychádza 90 % ženám..prajem príjemné tehuľkovanie.presne pred rokom som toto prežívala aj ja a dnes sa už teším zo 4 mesačnej dcérky😚👏👍 reprofitacky.

sussah
20. júl 2017

😀😀 reprofitacka 😅 Dakujem pekne, dufame ze aj my budeme mat reprofitacku 😍 Ano do poslednej chvilky som neverila, ze aj ja mozem otehotniet 🙂

fantinka
20. júl 2017

@malebaby nám sa pekne dostali do 5 dňa a potom koniec. Hej v Reprofite 🙂

druzuz
21. júl 2017

@malebaby Polamana DNA sa urcuje cez vysetrenie fragmentacie DNA spermii a ked sa nedari, tak to vacsinou odporucaju vysetrit.

blackswan12
21. júl 2017

Baby mám takú otázku. Ako nie že by bol môj doktor nejaký lajdak(môj gynekológ) ale zdá sa mi že ani nejako nechce tlačiť na pílu s nejakými ďalšími vyšetreniami. Ako chceme sa pokúsiť teraz zasa prirodzene ale ak by to nevyšlo tak do RF na druhé kolo. Mala som však len 3 vajíčka a len 1 prežilo PK. Ale nebolo mi okrem hormonálneho profilu robené nič lebo som nemala žiadny viditeľný problém. Moja otázka znie ci vám tie vyšetrenia amh protilátky priechodnosť a podobne robili už až po viacnasobnom neúspechu alebo ako? Chytá ma panika že môže byť niečo v neporiadku a my sa budeme zasa len trápiť. Prinajhoršom ak by som mala zasa len 1 embryjko zas toľké peniaze v keli a možno ma dôvod že sa neuchyti. Pardon za výlevy ale celé to na mňa dolieha ako ma v okolí už každý pupok

zuzankaa88
22. júl 2017

@blackswan12 amh, priechodnost, doGnosticka laparo, hp, ako aj pritilatky voci spermiam, spermiogram su zakladne vysetrenia ktore sa robia hned, pokial sa vam nejaky cas nedari otehotniet, bud gyndos alebo normalne v car

babikadaska
24. júl 2017

PROSIM O POMOC
ak mate niektora polycysticke vajecniky,mozete mi napisat vasu hodnotu ovarialnej rezervy AMH a prip. by ma zaujimalo este,aku dennu davku Gonalu (alebo ineho lieku obsahujuceho gonadotropin) ste si pichali pocas stimulacie
dakujem !

hyacintka
24. júl 2017

@babikadaska
Mam zvysny gonal, ak by si nezohnala, ja mam amh 0,02, ale nemam polyc. Vajecniky

isabellaa
24. júl 2017

@babikadaska pokiaľ viem, zeny s pco maju vysoku ovarialnu rezervu, vela vajíčok_ cysty

srdiecko35
24. júl 2017

ahojte,chcem sa spytať, že či môže predpísať menopur 75 aj gynekolog na Slovensku?

maugliii
24. júl 2017

Baby, 14dpt je hcg 137. Je to stratene? Moj gynekolog tvrdi, ze hodnota je prilis nizka a mojmu tehotenstvu dava 1% sancu na uspech. V stredu mam mat kontrolny odber. Mali ste niektora podobnu hodnotu a dotiahli ste to do uspesneho konca? Snazime sa uz 3 roky, toto je moje prve tehotenstvo (po 3x IUI a 2x IVF). Moja lekarka z Brna je na dovolenke a koordinatorke som sa nedovolala...

isabellaa
24. júl 2017

@maugliii podla mna to rozhodne syratene nie je. Bi baby aj s nizsim a porodili;)

zuzankaa88
24. júl 2017

@maugliii tiez si myslim ze to nie ax tak nizke, hlavne bude ked na kontrole bude o dvojnasobok vyssie ;) drzim palce

dena22
24. júl 2017

@maugliii nie je to nizke, podstatne je teraz, aby sa to kazdych 48 hodin zdvojnasobovalo, a pri hodnote nad 1000 hcg, aby bolo vidno na UTZ plodovy vak

27meginka
25. júl 2017

Pekný deň prajem všetkým snazilkam 😉 . Som rada že som niečo našla co sa tyka mojho problemu.Mam za sebou 2x neúspešne IFv,s manželom už jedno dieťa máme 12r.syna prirodzenou cestou a k druhému to nejde mám za sebou jeden potrat a žiaľ nepriechodné vajcovody manžel má zlý spermiogram.IFv sme absolvovali v Martine Helios podľa dr nie je problém aby som ostala tehotna ale asi je keď to nevyšlo. Boli sme tam opäť na pohovore tak nás čakajú nejaké vyšetrenia čo tyka imunity to čaká mňa a spolu s manželom genetické neviem prečo už pri druhom sa niečo neriešilo.Len hľadám a zvažujem či neísť aj niekam inam pekný deň 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre