Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

popinka77
26. júl 2017

@27meginka ahoj Meginka, ja idem na svoje 1IVF, v Ke som bola stimulovana len Clostikom...a nevslo. Kedze mam uz vek, koncom roka 40, nechcela som veci nechat na nahodu, a po doporuceni mojej kamaratky, ktorej to vyslo az na 10x v Reprofite, som sa rozhodla, ze pojdem tam. Sice niesom tak komplikovany pripad ako ona, ale nechcem veci nechat na nahodu, a verim, ze to vyjde. Na druhy tyzden by som mala zacat stimulovat, a potom by to malo nabrat rychly spad...vyskusaj si precitat recenzie o tejto klinike. ja nechcem zatracovat slovenske kliniky, ale mnoho znamych co absolvovali IVF aj z lekarskeho prostredia mi odporucili Brno...takze tak...asi som sa velmi rozpisala...pardon 😉

sussah
26. júl 2017

@popinka77 Dobre si sa rozhodla 😉 Aj ja som presne takto rozmyslala a vyslo to 😉 Aj ked nas caka este dlha cesta.

bianitka996
26. júl 2017

@popinka77 áno Reprofit, jednoznacne

27meginka
26. júl 2017

@popinka77 ďakujem pekne vedela by si mi napísať či to preplaca poisťovňa alebo si samoplatca aby som vedela načo sa prichystať ešte mám pred sebou pár vyšetrení ako som spomínala tak možno až na budúci rok ale určite do toho pôjdem nech splním svojmu synovi sen mať súrodenca 😉 držím palce nám všetkým 😘 pekný deň baby

popinka77
26. júl 2017

@27meginka ja som samoplatca 😲 do 39 rokov to preplaca poistovna, ja ked som to zacala riesit, tak som uz bola mesiac po termine. Ci su to Cechy alebo Slovensko. Aj lieky a aj IVF. Inak je to bez poistovne velmi financne narocne...drzim palce 😘

27meginka
26. júl 2017

@popinka77 Budem na teba myslieť aby sa ti to stasticko naplnilo 😗 .Popinka takže ak pôjdem do toho Reprofitu tak mi to tiež poisťovňa preplatí ? Ináč ak si samoplatca s akou čiastkou z hrubá treba počítať ? Prepáč že sa toľko vypytujem ja len nech viem na čo sa pripraviť 😄

janula12345
26. júl 2017

@27meginka preplati tak ako tu. Len sa to zlozitejsie vybavuje- obehava.. a treba to najprv zaplatit zo svojho a az potom to preplati poistovna spatne tebe na ucet.
Na sk su to transakcie medzi CAR a poist.

27meginka
26. júl 2017

@janula12345 ďakujem pekne ☺️ za odpoveď

popinka77
27. júl 2017

@janula12345 dikicko za pomoc 😘
@27meginka ja som to preplacanie zistovala len na okraj, nakolko uz som do tej hranice preplacania s poistovnou nespadala. Len viem, ze sa to preplaca, tak ako povedala janula12345 🙂

petajan
28. júl 2017

Ahojte ženušky, moja otázka na ktorý deň Vám robili KET? Mne to podľa plánu vychádza na 22 deň po menzese.Nie je to už neskoro? Ďakujem

karin415
28. júl 2017

@petajan ja som mala 20ty den KET

zuzankaa88
28. júl 2017

@petajan ja som mala na 23 dc et a uchytilo sa 🙂 tiez som sa bala ci to nie je neskoro a nebolo 🙂 drzim palce, inac bezne ovu mam na 14-15 dc

mimika1973
29. júl 2017

@petajan Ja som mala tiez asi 20.den KET a maly mi tu kopka v postielke pomaly uz 3.mesacny 🙂 ...Neboj nic, oni vedia ako a co naprogramovat 🙂 Pri prirodzenom cykle tiez sa asi na 21-22.den uchyti vajicko post ovulation. Mas 5.dnove embryjko? blastocystu, HB, XB ci ine? Drzzim palceeee!!!

petajan
29. júl 2017

@mimika1973 et v juni nevyšiel,nakolko som už na 7 den od vkladu začala krvácať.teraz mi po meškaní,konečne došli kramy, takže idem na ket.mám exp.blastoc....mám ešte 3 mrazáčikov.len dufam, že tentokrát to už vyjde

sussah
29. júl 2017

@petajan tentoraz to musí vyjsť 😉 Držím palce 😘

isabellaa
29. júl 2017

@petajan ja som bola az 23 dc, takze v pohode u teba, nemusi ta to trapit. Držím palce;)

hyacintka
31. júl 2017

Baby, ak ste pred stimulaciou a potrebujete injekcie, zostali mi rôzne v chladnicke.

inna56
31. júl 2017

@popinka77
Ahoj.Presne poznám o čom hovoríš.Strávila som veľa času v SK zariadeniach.Pred 3 rokmi na stimulovali v reprofite ľahko bez konských dávok hormónov.Vytvorilo sa 9 vaj.nasledovalo gen.vyšetrenie embrií.Ostali 2 ok. Jedno vložili máme krásne zdravé dievčatko,a ostalo ešte jedno,ktoré som si nechala teraz vložiť a čakám. Mám z reprofitu veľmi dobrý pocit a fajn skúsenosti.
PS mám 43 a cítim sa fajn.

inna56
31. júl 2017

@popinka77 PS: držím vám všetkým kočky paste.

hyacintka
31. júl 2017

@inna56
Ahoj, ake si mala amh, ked si mala tolko vajicok po stimulacii?

inna56
31. júl 2017

Ahoj ja som v skutočnosti veľmi plodná -genetika, AMH mám okolo 1,7.

inna56
31. júl 2017

@hyacintka problém je v niečom neznámom.hmmmm.keďže už 10 rokov sa nič nepodarilo.

popinka77
31. júl 2017

@inna56 inus super, tesim sa s tebou, ja som zacala akurat dnes stimulovat....pijem vela vody a snazim sa byt v klude 😲...tak dufam, ze vsetko dopadne dobre.
Drzim ti prstiky na to druhe babetko ❤

inna56
31. júl 2017

@:popinka77 ďakujem aj ja tebe prajem aj dve ❤❤,genetika embrií je super vec, takto vyšetrené embriá majú vysokú šancu.Je to trocha drahšie,ale bola som rada,že sme to nechali vyšetriť.Predišla som sklamaniam. Inak transfery som mala vždy v natíve teda utrogestan.

inna56
31. júl 2017

@popinka77 PS:inak keď som stimulovala brala som D3 dosť vysoké dávky. a 200mg Koenzým Q10. vraj to ovplyvňuje kvalitu vajíčiek.A bola to pravda nakoľko som už 40tka.

hyacintka
31. júl 2017

@inna56
Brala si Q10 az 200mg denne? A kolko D3?

inna56
31. júl 2017

@petajan Ahoj mne ho teraz robili na 17 ty deň a predtým na 20tydeň.Záleží od dĺžky cyklu a iných faktorov ako napr.výśka endometria a pod..nech sa zadarí.

inna56
31. júl 2017

@hyacintka áno až 200mg a D3 Oleovit dostaneš v Kitsse lekárni 10 kvapiek.Mala som podprahovú hranicu tohto vit. v krvi.

hyacintka
31. júl 2017

@inna56
A Q10 ti ako zistovali, ze mas malo? Ja neviem otehotniet v 40ke, berem milion vitaminov, D 3 mam Oleovit, ale bola som teraz pri mori, po stimulacii ziadny folikul, v native dva prazdne, ale mam nizke amh 0,02.Ja berem Q10 iba 60 mg, mam to zvysit?

inna56
31. júl 2017

@hyacintka nech sa ti zadarí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre