Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rada2002
23. aug 2017

@sussah medrol mi velmi ublizil a taki navrhuje tuto liecbu. Pri medrole som mala opuchnutu tvar ako keby som zjedla sklennu vatu, pribrala som, vypadali mi vlasy a mam inu kvalitu vlasov. Dovtedy som mala krasne dlhe huste vlasy a teraz mam kratke a dokonca sa mi vlnia. No des.

sussah
23. aug 2017

@rada2002 okej tak keď si zohnala igampliu tak super, že si mala šťastie a možno už dostať...v čase keď som ja chcela to bol máj,jún...liečbu z imunológie som mala nasadenu cca od februára do júna ...teraz ešte beriem Medrol a idem na jeden intralipid.

sussah
23. aug 2017

@rada2002 a kolko si brala toho medrolu? Ja beriem minimálnu dávku 4mg denne. Zatiaľ nevidim nejaké nežiaduce účinky.

lili12345
24. aug 2017

@rada2002
mne medrol urobil to iste co tebe a brala som igampliu a potom ked nebola dali mi subcuviu a tiez si to platim....Subcuvia sa da kupit len ako 20ks balenie....A v Nitre mi teraz povedali ze aj ta asi nebude dostupna...Som v soku ze to vie predpisat aj obvodak.uz som do toho dala tolko penazi....kde si zohnala igampliu?

popinka77
24. aug 2017

@gagirl posielame velikansku gratulaciu <3 je prenadherny <3

popinka77
24. aug 2017

dievcata mam otazku...10.8.2017 mi vyberali oocyty, lekar co mi robil punkciu sa vyjadril, ze boli prezrete...(mam skrateny cyklus na 25 dni), odporucil mi znova vyskusat o 2 mesaice IVF, ked si telo trosku oddychne, rozpravali sme sa s nim a povedal, ze ak je oocyt nedozrety vedia ho dokultivovat...
Dnes som pisala svojej lekarke, co ma ma pod svojimi ochrannymi kridlami, ze ako budeme pokracovat, kedze oocyty boli prezrete a nevhodne na oplodnenie, onami odpisala, ze moje oocyty boli praveze nedozrete ... ponukla mi dlhy alebo kratky protokol soft alebo klasicku stimulaciu...naposledy som mala klasiku s Menopurom 300 denne...neviem si s tym dat rady...co dalej robit...viete mi niektora z vas poradit? Toto vsetko sa samozrejme udialo v Reprofite
Dakujem vam dievcata vopred za rady

babusik85
24. aug 2017

@popinka77 Coze? tak teraz ako? boli nedozrete, ci prezrete?!
ako budete vediet nabuduce naplanovat OPU, ked neviete ze na kolkaty den boli dozrete?
treba najprv toto doriesit. opytaj sa ju, ze ako je to mozne, ze dr. po OPU vravel, ze boli prezrete.

marculik
24. aug 2017

@gagirl jejo kukam uz to mate za sebou, nadherny drobcek prajem skore zotavenie a vela vela zdravicka 😀😘

popinka77
24. aug 2017

@babusik85 sak to, mam z toho nervy, aj moj manzel pocul ze boli prezrete, a v karte a v sprave mam napisane 3 oocyty GV. Ked ides na IVF 1x ani v pate nemas co je GV.
Fakt neviem co robit...ci kaslat na vsetko, abo to znova skusit, ci dlhy abo kratky protokol...som samoplatca, tak si vies predstavit, ze to nieje lacna zalezitost...

rada2002
24. aug 2017

@lili12345 obvodak to vie predpisat ale na zaklade odporucania co ti imunol.neda. nakoniec som prisla na to, ze aj tak si to musim uhradit v plnej vyske. Pomohlo ti to? Uz si mala ivf po igamplie?

lili12345
24. aug 2017

Ano mala a nepomohlo 😕 aj intralipid som mala.Ked nebolo dostat igampliu tak som mala pauzu a vysledky sa pokazili.Takze zbytocne vyhodene prachy 😕Teraz som bola na testy v utorok tak som zvedava co vyjde.Teraz beriem subcuviu,stoji tolko co igamplia a ze ma mat tiez vypadok 😡

lola911
24. aug 2017

@popinka77 nieco take ako prezrete ocyty neexistuje, mozes mat ocyty nadmernej velkosti napr 35mm ale aj take ocyty pokial v nich je vajicko sa mozu oplodnit,,, pises ze si mala v sprave napisane GV co znamena ta uplne prva faza germinal vesicle,,, doktori to vysvetluju ako nedozrete ocyty,,, ale v praxi to znamena ze vajicko je uvaznene v tekutine (chromozonoch) a je imunne voci LH luteinizing hormonu,,, v takomto pripade doktori chromozony odsaju aby sa vajicko uvolnilo,,, myslim ze tento proces nez vajicko dozreje trva zhruba 12 hodin,,, to si presne nepamatam,,, ale v tvojom pripade by som sa spytala doktora ze preco vajicko nedopestovali 😨
ku komu patris? pripadne zmen doktora? lebo ak ti do spravy napisali gv tak tam vajicko bolo 😕

popinka77
25. aug 2017

@lola911 no ed prave o to ide, ze nikde to neexistuje, a aj sme sa pytali, ze ci je lepsie ked je este nedozrete, ze ci ho vedia dopestovat, on povedal, ze ano, ale ze v mojom pripade sa to uz neda. ze nabuduce ked prideme, mame prist o 3 dni skor, aby si to mohli oni odsledovat. tak neviem co to ma vsetkom mam mysliet.
nevadi, uz sa stalo, ale urcite sa spytam preco sa nedokultivovali ked boli nezrele.
chceme to vyskusat este raz, tak len neviem ci dlhy alebo kratky protokol.
Moje oocyty boli fakt velke 3,2 a ostatne od 1,8 do 2,1. nastastie neboli prazdne, co by bolo asi horsie.
moja lekarka bola na dovolenke, cize ona vlastne len cita z karty. asi sme vystihli zly cas...

lola911
25. aug 2017

@popinka77 v prvom rade je velmi dolezite ze vajicka tam boli 18, 21mm su super velkosti,,, 32mm je trosku velky, ten by sa zmenil potom na cystu ktora by sa v dalsom cykle vytratila,,, v niektorych pripadoch je skoro nemozne odsiat ihlou GV pretoze je zhrubnuta a nechce sa oddelit od vajicka,, toto sa stava najma u starsich zien,,, neviem kolko mas rokov ale ak mas okolo 30 tak gv by nemal byt az taky problem,, skus nasadit folic acid (kyselina listova) pre spravny vyvoj a dozrievaniu vajok,,, dalsia vec je ze 25dc nie su az take kratke,,, skor by som povedala ze v norme,,, neviem ake mas hodnoty fsh, lh, e2, amh ale skus si dat tie dva mesiace pauzu a otestuj si ovulku,,, zacni testovat cca 8-9DC a uvidis ci vobec ovulku mas a zapis si kedy su dve ciarky na ovulacnych testoch najsilnejsie,,, v ten den kedy budu dve ciarky najsilnejsie by mal byt odber lebo vtedy by malo gv uvolnit zrele vajicko,,, predpolkadam ze v 25 dnovym cyklom by si mala mat ovulku 12dc,,, to ci zvolit dlhy alebo kratky protokol zavisi na hodnotach tvojich hormonov

montblanc
27. aug 2017

@hyacintka mne po neuspesnej opu bez oocytov tiez neprisli dni ale ovulka a spontanne som otehotnela ale zial sa neudrzalo.

izzie27
28. aug 2017

@gagirl ahoj mamina☺ dufam ze ste uz doma a pekne si na seba zvykate. ako sa mate?

rada2002
28. aug 2017

@sussah medrol som brala 4 mg a 16 mg 8-4-4 dva mesiace a potom 4-4-0 dalsie dva mesiace. Vysledky ok ivf nevysiel avznova ten isty kolotoc s medrolom. Zopakovalo sa to iste a uz som potom medrol odmietla. Akoto ze si mala igampliu zdarma ked mne Dzurilova tvrdi ze to musim plne platit?

bebe133
28. aug 2017

@rada2002 aj ja som musela plne hradit. Jednu mam doma nazvys

sussah
28. aug 2017

@rada2002 Gammanorm alebo igampliu som brala začiatkom roka keď ešte bola v lekárni dostupná zadarmo. Potom už istá značka nebola a nahradili ju inou značkou za ktorú sa dopláca z dôvodu problemu s dodávateľom a tak som za ňu začala doplácať tuším v juni raz pred vkladom cca za 70 eur.

sussah
28. aug 2017

@rada2002 teraz neviem ako to je s tou igampliou kedze som mala úspešný vklad v júli a odvtedy mi igamplia podaná nebola, cize som nemala dôvod ju zháňať.

mimiqa
30. aug 2017

Bambulky...presli Vam v poho ziadosti do Brna?? Ked lekar zamietol poistovna Vam uznala ivf v Brne??? Bo mi napisali z Brna ze Union zvykne zamietnut pomaha ktomu keby som dala dajaky sprievodny list ze preco Brno.... poradte miii😘

babusik85
30. aug 2017

@mimiqa revizny lekar odmietol? lebo mne ano, ale podpisal ziadost. a to stacilo, poistovna schvalila. ale ja mam VszP.

sussah
30. aug 2017

@mimiqa ja dala reviznemu podpísať v Košiciach a nezamietol a tiež mám všeobecnú a to viem že oni schvaľujú aj zamietnuté žiadosti. Neviem dôvera ..

cistomilka
30. aug 2017

@mimiqa revizny vačšinou napise,že neschvaluje..(ja mam dôveru)..
Mne reprofit napisal aj prečo by mala byť liečba uspešnejšia u nich a nebol problém.Ale počula som že niekto zvykne aj sprievodný list pisať.

mimiqa
31. aug 2017

@cistomilka a co take ti napisali?, zeby som svacla aj ja sprievodny list preistotu..dik

mimiqa
31. aug 2017

@sussah ked tento z ba je vajcak

mimiqa
31. aug 2017

@babusik85 este len idem poslat ziadost....nech odmietne.len poistovna dufam ee....

benny11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hyacintka
1. sep 2017

Mam Gonal.

mina85
6. sep 2017

Ahojte baby,tak moj 9 vklad konecne vysiel. 13 den po Ket hodnota HCG 1702. Neuveritelne. Tesim sa po tichicku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre