Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

blackswan12
18. sep 2017

Si zlata ze sa snažíš pomôcť ale toto by sa skôr hodilo do skupiny snazilky pripadne niečo iné... Myslím si že my sme tu už podostavali od okolia veľa rad ale ako hovorím v car sme každá skončili pre vážnejšie dôvody a nemyslím ze by to napravil životný štýl či strava... Za seba môžem povedať že sme vyskúšali dosť veľa veci a car bola až posledná teraz skúšame iné vitamíny a ak nebude spg o týždeň dobrý ideme bohužiaľ na druhý cyklus ivf... Zmena životného štýlu pomôže len ak sú výsledky spg zle kvôli momentálnej chorobe resp. stresu vraj.... Môj muž nikdy nefajcil sportoval pil príležitostne a aj tak ma spg zly

lilyianka
18. sep 2017

@zuzaana18 a myslis,ze sa nepytam? Nesnazim sa hladat aj ine cesty? Ver?ze sme za tie 3r toho vyskusali,precitali,pokupovali a uzivali hodne

zuzaana18
18. sep 2017

@lilyianka praveze nemyslim... drzim vam palce, baby... verim, ze najdete uspesne a zaroven aj ohladuplne riesenie... zdielala som tie clanky, lebo sice som vzdy vedela, ze ivf je svinstvo, ale netusila som, ze az take... a ze sa na tom tak nesmierne nabaluju ludia typu "cesky superpodnikatel povodom zo slovenska, viete kto..." hladajte s otvorenym srdcom, mozno prijmite aspon nacas aj riesenie, ze to nemusi byt... pamatam si, ze raz ma velmi chytil za srdce tento clanok... tak zdielam teda, prijmite alebo odmietnite... http://zastolom.sk/cakanie-na-archanjela-gabrie...

blackswan12
18. sep 2017

@zuzaana18 prosím ťa ty si sa vlastne potom koľko snažila?

zuzaana18
18. sep 2017

@blackswan12 ja som v podstate nemala problem, po pol roku som sa dostala k symptotermickej metode a uspech... pisem sem, lebo ma zaujala tema ivf, aky je to vlastne obrovsky biznis a ake ma pri tom vsetkom humbuku v podstate minimalne uspechy...

sasa1983
18. sep 2017

@zuzaana18 to si celkom mimo, úspech je okolo 40-45% pri kvalitnej embryológii.

zuzaana18
18. sep 2017

@sasa1983 mam k dispozicii ine udaje, nemienim sa hadat, no ak by som i bola mimo - znamena to stale i tolko, ze neuspech je okolo 60 - 55% ...

blackswan12
18. sep 2017

@zuzaana18 no to bez debaty je, len žiaľ teda tu sa hlavne podporujú baby v tej istej situácii ktoré cítia to prázdno a nevedia či im bude niekedy dopriate byť matkami takže tu veľa pochopenia asi nebude.... Samej mi to už lezie na mozog je to náročné vidieť toľko tehotných v okolí a aj takých co deti nechceli... A tieto pocity vie pochopiť len taka co ich zažíva.... Tiež by som najradšej car nikdy nevyužila ale nejde to bez toho.... Varianta nebyť matkou je pre mňa nepripustna

zuzaana18
18. sep 2017

@blackswan12 viem, ake to bolo, ked to hned neslo, po pol roku som zacala pochybovat... momentalne z mojich zdravotnych dovodov, ktore trvaju uz takmer dva roky a netusim, kedy sa to uz skonci, nemozem mat dalsie dieta, nie je to celkom to iste... ale nejaky druh zufalstva to je tiez... v poslednej dobe nachadzam dudle, kam sa pohnem... sucitim s Tebou a verim, ze riesenie najdes... mam pochopenie pre vas, ale nemam ho pre tych, co na situacii v podstate parazituju...

sasa1983
18. sep 2017

@zuzaana18 ja som doktorka, 45% šanca na úspech nie je zanedbateľná. xy ochorení nemá k dispozícií liečbu, ktorá by dosahovala také potencionálne úspechy.

babusik85
18. sep 2017

@zuzaana18 tieto clanky uplne zbytocne si sem dala.
Myslis,ze nehladali sme vsetky lahsie cesty,alternativy,nevyskusali sme vsetko? Uz tu podla mna kazda ma precitane vsetko. Nie sme hlupe,dobre viem co obnasa ibf. Ale ak to inak nejde,tak nejde. Ale zenam,ktore snazilkovali par mesiacov,to zbytocne vysvetlovat.
A ten priklad s ovulaciou... A co ak zena nema vajcovody?
Ver mi,ze ani jedna z nas neisla zo srandy do car.

janula12345
18. sep 2017

@zuzaana18 , zienka, nemas sajn ako sa zeny, ktore sa niekolko rokov snazia, citia a preto nemas co do tejto temy vskutku nic povedat. Mudrych zien je tu kopec a ver, ze aj my mame svoj rozum a aj tuzby. Zmylila si si temu. Toto nie je tema pre teba, pokial nejdes na ivf. Papaaa

santeema
18. sep 2017

@zuzaana18 ja som sa o to snazila ako ty s ovulaciou a meranim teploty + ine metody takmer 17 rokov a nebolo to ani nahodou🙂...bolo to az po 6 ivf ku🙂)...asi tak k tvojim radam v tejto teme🙂

zuzaana18
18. sep 2017

Dievcata, uz len jedno vam poviem, potom potrebujete prehodnotit svoje postoje... mozno vacsi zazrak je prijat dieta, ktore neprijala taka, co ho porodila, viem, asi by vam to prislo ako kapitulacia... dieta nie je vec, ktoru si vydupem, ostatne tak v zivote mate? @sasa1983 ... hovoris o liecbe ochorenia... a pritom sa zabijaju embrya... to je vec, ktora sa netyka len samotnej pacientky...

santeema
18. sep 2017

@zuzaana18 kocka moja skus sa tymi tvojimi radami riadit sama, prip.riad tvojho manzela a nase rozhodovanie o prijati, alebo neprijati akychkolvek deti k nam nechaj na nas🙂...budes spokojnesia v zivote a my tiez a nebudes mat potrebu usmernovat v takej osobnej teme druhych ludi...a to nemyslim v zlom🙂

janula12345
18. sep 2017

@zuzaana18 mame prehodnotit postoje? 🙂)) ale no. Ty prehodnot postoj, ze v teme kde si zeny pred a na ivf radia, zacnes odveci pisat zeby na ivf nemali ist. Zaloz si temu a diskutuj. Kazda z nas vie, preco tam ide a co to obnasa ako aj ake su ine sposoby. A niktora z nas dieta nepovazuje za vec. Inak by sme si ju iz davno kupili v obchode.

leelloo
18. sep 2017

@zuzaana18 svoj postoj potrebujes prehodnotiť skor ty... naučiť sa akceptovať druhých ludi, nevnucovat svoje názory a nemudrovať do životov, o ktorých nic nevies.

mimika1973
19. sep 2017

@zuzaana18 bez CARu by sme asi nikdy neboli rodicmi a ani vela parov na tejto zemeguli, bohuzial taka je realita! Takze ja n'a RF nedam dopustit a mozem im byt do smrti vdacna za 2 moje zazraky!! Asi tak ! Urcite ide aj o financie, ale to je predsa vedlajsie v tomto pripade, ako je tuzba po dietatku! 🙏

mimika1973
19. sep 2017

@zuzaana18 Mozno ze sa nabalia, ale m'y mame nas ciel, nase deti, tak o co ide?

sasa1983
19. sep 2017

@zuzaana18 juj, počkaj, keď do toho pletieš náboženstvo a vieru to sme úplne inde. Ja hovorím o liečebnej modlite, ktorá má svoju dokázanu efektívnosť u žien, ktoré nevedia/nemôžu prirodzene otehotnieť. Nepletiem tam socialno-ekonomicko -eticko -nabozensko #subjektovne názory.

lakukaa
19. sep 2017

@luciatt podobne.pristup total zle.

mircalla
19. sep 2017

@zuzaana18 Odporucila by som ti, aby si do tejto temy neliezla. Evidentne nemas k teme co povedat, o provokacie tu nik nestoji. O tvoje nazory tiez nie.
Uz len podla tych par riadkov co si sem dala mam z teba dost.
Neries, comu nerozumies a co nepoznas, nemas jediny validny koment, nepoznas ani len Reprofit, nepoznas tych lekarov
Takze si daj odchod a chod si mudrovat inde.
Mas drzost sa vyjadrovat o bezchrakternych individiach - pricom nemas s tymto centrum ziadne skusenosti. Osobne mi to dost vadi. uz som sem dlho nepisala, ale toto mi nedalo

mircalla
19. sep 2017

@zuzaana18 A okrem ineho ti neradim komentovat zivoty druhych, motivacie ludi atd. o tom tiez nic nevies, kto si cim presiel. Toto je diskusia a podpore a nazoroch na konkretne centrum, ktore je mimochodom skvele, ak si nahodou nepochopila. Nie o tom, co si ty myslis o IVF, to si chod riesit inam

mircalla
19. sep 2017

@zuzaana18 A inak Babis je vlastnik toho centra relativne kratko, z coho nik nadseny nie je. to nic nemeni na fakte, ze som tam zazila uzasnych doktorov, ktori mi dokonca urobili kopec veci nad ramec....
Nesud, co nepoznas. Len sa sama strapnujes. Ja som vdaka Reprofitu poznala uzasneho lekara a cloveka, ktory je nesmierne ludsky, mam 2 zdrave deti. Takze kecy o parizutujucih individuach si sakra vyprosim. O hladani v slepych ulickach mi tu nemudruj, nakolko su diagnozy, ked ti ani svatena voda nepomoze.
Takze si davaj pozor, co pises a ako sa vyjadrujes a hlavne - nehodnot zivoty inych, nemas na to ziadne pravo

zuzaana18
19. sep 2017

Dievcata, tolko zloby a frustracie, to sa len tak nevidi... neberiem si nic z toho osobne, zjavne vam padlo dobre ulavit si. Nemam zaujem provokovat, ani nikoho sudit, je mi luto, ze sme sa nepochopili...chcela som len zdielat nazory a fakty, ale kde je srdce zavrete, mate pravdu, tam nepomoze asi ani ta svatena voda... ked to nevezmete, nic sa nedeje. Drzim vam vsetkym palce a prajem vsetko dobre v kazdej oblasti 🙂

babusik85
19. sep 2017

@zuzaana18 Skoda reci... Aj tak nepochopis... Nemame zavrete srdce, ale Ty nevies co sme my presli, a tvoje rady su zbytocne. Dobre vies, ze pokial nepoznas niekoho pribeh, nemudruj.
Su ovela tazsie diagnozi, ako odsledovanie ovulacie.
Kazda z nas by vybrali cestu : modlit sa a pride zazrak. Ale zial su diagnozy kde pomoze len lekar /samozrejme spolu s panom Bohom/.
A tie nazory a fakty dobre pozname. Ale ked niekto sa snazi 5-6 rokov a nic, tak tie fakty nie su take silne fakty asi.

sweetrevenge
19. sep 2017

Ahojte dievcata, citam to tu zhora nadol a zdola nahor 🙂 tak sa dopredu ospravedlnujem ak napisem co uz sa pisalo, boli sme tu na SK na klinike a ked mi oznamili, ze prirodzene neotehotniem lebo nemaám priechodne vajcovody,j tak sa mi zrutil svet ale bola tu nadej v ivf, odobrali mi vajicka tesila som sa Dr. mi po odobrati oznamil, ze vsetko je v poriadku ale dal mi do ruk lekársku spravu a tam bolo, ze nekvalitne cez to vsetko ich oplodnili aj ked si myslim ze vedeli ze nic z toho na 3 den sa prestali vyvijat :( a poslali nas na dna a genetiku ale boli sme tak sklamaní ze sme tam uz nesli, preto sme sa rozhodli ist do Brna, tak sa Vas chcem opytat na uplny zaciatok tam ako co prebieha a co sa kedy plati. Dakujem za odpovede 🙂 a zuzaana18 nemam ani ovulaciu ani vajcovody a som veriaca ale chcem byt aj matkou nakolko mam uz 34 rokov a Dr. mi povedal, ze mam aj malo vajicok a o rok nemusim mat uz ziadne myslim si ze mrkva a salat mi nepomoze uz. Ostava mi uz len nadej a verim v kusok stastia ze sa usmeje aj na nas. Peniaze ano je to vela a kazdy z nas si musi otrhnut od ust kvoli tomu ale ked mi maju na konci oznamit ze gratulujem ste v tom tak aj zabudnem na to co to stalo, lebo budem konecne stastna. Ty mozes byt rada ze ti pomohlo iba meranie a trvalo to polroka, ja merala rok, brala vsetko na ovulaciu a vlastne zbytocne, pre nas je uz len tato moznost a ked ta nevyjde tak az potom budem uvazovat o alternative cislo posledna.

luciatt
19. sep 2017

@sweetrevenge ahoj.Treba sa objednať na konzultaciu.Zato sa neplati.

zuzaana18
19. sep 2017

@sweetrevenge velmi Ti drzim palce...

mircalla
19. sep 2017

@zuzaana18 Prisla si sem s touto vetou

Baby, davate na sebe zarabat bezcharakternym individuam, ublizujete svojmu zdraviu a zabijate embrya..

A teraz sa tu alibisticky pohorsujes nad zlobou? Za 10 rokov som si si podobnych zdielanych prispevkov ake si dala ty od podobnych ludi precitala dost. Vacsinou ludi, co nemaju ponatia, ake to je. Ci ak si myslis, ze si nikto nepresiel nejakych rozhodovacim procesom ci vnutornym bojom a ty si tu akoze objavila Ameriku, ze treba mat sredce otvorene....? Si komicka a trapna

O medicine tiez zjavne nevies nic. Pretoze napriklad s diagnozou ako nepriechodne vajcovody ci mozes merat co chces aj 20 rokov, bude ti to na 2 veci...

A skus neurazat lekarov. Ja ich poznam v RF dost, toto temu citam 9 rokov, Reprofit poznam dokonale, co ty o sebe povedat nemozes. Takze si odpust poznamky o bezcharakternych individuach. Robit nejake vseobecne zavery ti ide ako vidim velmi dobre

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre