Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lola911
10. okt 2017

@rada2002 my sme tiež mali 5 neúspešných pokusov v Brne a to s toho dôvodu že moje moje foliky sú prázdne alebo nekvalitné, tiež sme samoplátci,, s tým žiadna klinika nevie pomôcť ani tá najlepšia, ak tam vajíčka nie sú tak bohužiaľ jedine darované,,, okrem toho ja inej klinike jednoducho už neverím,,, mne nevedeli pomôcť ani v uk na klinike kde sa narodilo prvé ivf dieťa,,, jednoducho ma odpísali,,, otehotnieť skúšam od roku 1994 , teraz som som si konečne našla II vďaka Reprofitu v Brne, tiež mi je úplne jedno že to je drahšie, v oldhame v uk chceli za obyčajný soft £3660 a za darované £9400 a to sme si už nemohli dovoliť 😮 Inak mne v Brne dali nejaké injekcie zdarma a tak tiež som mala aj nejaké zľavy tak si myslím že to robia všade aby pomohli ženám 😉 Jednoducho daj na svoje pocity, ak už pôjdeš kamkoľvek, je veľmi dôležité aby si sa cítila na klinike dobre a aby si verila svojmu doktorovi 😉 Želám ti aby ti to tento krát vyšlo 🤰

gagirl
10. okt 2017

@rada2002 ahoj..nevzdavaj to este s tvojimi vajickami,ja som v 40ke otehotnela spontanne,a vsetko bolo v poriadku,ano,je to mozno tazsie uz v tomto veku ale nie nemozne..Neviem sice ake som mala uz neskor amh lebo to v Brne neriesili..ale trvalo nam 5rokov kym som uspesne otehotnela,predtym som bola raz tehotna z ket ale dopadlo to zle.Ja by som to este na tvojom mieste uplne nevzdavala s tvojimi vajickami,a este to skusila bez darkyne.Velmi dolezita je ale psychika,to som zistila az ked som prirodzene otehu,daj si nejaky ciel,nieco co ti da taku barlicku ze raz to vyjde,a ked naozaj nie s tvojimi tak s darcovskymi..Manzel je v poriadku?Velmi vam to prajem a drzim palce❤

mimiqa
10. okt 2017

@rada2002 neprechodne vajcovody?? Ved to nie je dobreee..ja som si druhy dala zobrat koli tomu aj ze tam mohli ostat zvrasty po potrate a pri umelom by sa to mohlo zopakovat...mi to primar vysvetloval ....proste radsej islo von..chod do darovanych....koli veku asi niesu silne tie vajicka

maculicek1977
10. okt 2017

@rada2002 ahoj Radka ja tu čítam tieto príspevky každý deň a už neviem....vychádza mi to ako keby sme mali ísť radšej do darovaných, aby sa to už konečne podarilo, viď @lola911. Lola želám ti, aby ti to už vyšlo konečne ako sa cítiš, aké máš pocity?

lola911
11. okt 2017

@maculicek1977 som šťastná že som do toho išla 😉 to že vajíčka sú darované mi vôbec nevadí, veď si dieťatko sama porodím a jeho matkou budem ja 😍 Viem, že je pre do mnou ešte dlhá cesta, možno aj komplikovaná ale bude to stáť za to 👶 a cenovo tiež sa oplatí ísť do darovaných,,, 4 ivf s vlastnými kde mi nikto nezaručí ani jedno embryko sú tá istá cena ako ivf s darovaným kde mám záruku že budem mat 2 a viac embryok 😍 myslím že lepšie rozhodnutie sme nemohli urobiť 😉 ešte máme dokonca 9 embryok zamrazených 🤰

saldiv
11. okt 2017

@lola911 gratulujem k pekným 2 čiarkam 🤰a len tak ďalej aby celé tehotenstvo bolo bezproblémové✊🏻🤞👍🏻
K rozhodnutiu ísť do darovaných musí žena podľa mna “dozriet” ak má akúkoľvek pochybnosť alebo verí že má vlastne vajíčka, že iny lekár jej vie pomôcť, tak by mala skúšať so svojimi. Keď však dojde do bodu že už má toho plne zuby, nevladzes rozmýšľať nad ďalším pokusom ale túžbu mat dieta máš stále, tak je čas ísť skusit darované. Lebo ani tam to nemusí vyjsť automaticky na 1x. Ja mám darované a som najšťastnejšou tehotnou ženou pod slnkom. Tiež najlepšie rozhodnutie v našom živote. 😍😍😍👶🏻❤️

santeema
11. okt 2017

@lola911 kocka tebe to teraz vyslo?? alebo som to splietla? lebo tu vyssie citam, ze gratulujem k 2 II. ak by ano, tak sa tesiiiim velmi🙂...tak ti to zelam🙂

lola911
11. okt 2017

@santeema áno konečne II tak dúfam že to dotiahneme tento krát do konca 🤰👶

bianitka996
11. okt 2017

@lola911 gratulujem, nech je všetko ok.

mimika1973
11. okt 2017

@saldiv jeeej super!!! 🙂 a viete co cakate? este tento rok sa to narodi? drzim paluchy!!! 😍

mimika1973
11. okt 2017

@lola911 wow super sprava!!! Robila si teda ten testik? 😉👍
Na prvy sup z tolkeho poctu embryjok! Trafili sa potom dobre embryologovia v RF, lebo z takej peknej velkej urody vybrat hned to prve a prave, klobuk dolu! Hi hi.... a ako som uz spominala, budu este aj surodenci no jo, (ak chcete teda aspon dve deticky, istota je tu! ;) )... ked tak kukam, ze mate dve FHB zmrazene napriklad, tak niet co vahat ;) top top top! 🙂 Drzim moc palce aj nadalej, po takej snahe a cakani a skusani, a cestovania, aby si drzala za tych 9 mesiacov konecne to vytuzene vonave babenko v naruci! 😍👶🤰
Pekne tehu ;)

bebe133
11. okt 2017

@lola911 precitala som si len par tvojich prispevkov a velmi ti drzim palce a verim, ze to dotiahnes do uspesneho konca. Spravila si vyborne rozhodnutie. Tiez si myslim, ze matka je ta co porodi. A geny tam budu tak ci tak po otcovi a vyvijat sa bude pod tvojim srdcom, takze bude 100% vase 😉

saldiv
11. okt 2017

@mimika1973 ďakujem za paluchy, tých nikdy nie je dosť 🙂 narodí sa nám chlapciatko v decembri! Nevieme sa dočkať lebo nám to trvalo straaaaaasne ale naozaj strašne dlho 😍👶🏻

roming
11. okt 2017

@mimiqa ako pokračujete? 🙂

mimiqa
11. okt 2017

@roming ahojjj..ziadost schvalena o tyzden injekcie ak vsetko pojde ako ma tak tri tyzdne a vklad 😉

janula12345
11. okt 2017

Babule, cakam uz 3 tyzdne na papiere od Petrenka. Kolko to cca trva? Som myslela ze do 2 tyzdnov to posle a stale nic :( cakala ste niektora aj takto dlho ci dlhsie?

sussah
11. okt 2017

@janula12345 žiaľ u neho sú papiere niekedy aj mesiac 😏

janula12345
11. okt 2017

@sussah ochhh ja snad ani nestihnem tento rok. Dakujem za info. 🙂

babusik85
11. okt 2017

@janula12345 ja som na neho cakala mesiac 🙄

mimiqa
12. okt 2017

@janula12345 ahoj ja tyzden....asi ma toho vela

janula12345
12. okt 2017

Dakujem babulky za odpovede.. tak asi treba len cakat🙂)
Aspon dufam ze sa oplati. Lebo od juna cakam stale na nieco... a uz by som tu na SK mala 2 ivf za sebou. A tu stale nic...len cakat a cakat.

santeema
12. okt 2017

@lola911 kedy mas termin?

mimiqa
12. okt 2017

@janula12345 skus tam zavolat ci uz mas ziadost podpisanu

rada2002
12. okt 2017

@maculicek1977 ja som uz na 90% rozhodnuta pre darovane ale neviem na ktorej klinike. V Brne asi nie lebo nam to tam 5 x nevyslo. Chcela by som ist do Repromedici v Ba ale nikto mi nepise ake maju s nimi skusenosti. Ale oni garantuju 4 vajicka a inde len 2 za tu istu sumu. Co by si robila ty?

lola911
12. okt 2017

@santeema vychadza to na 20 juna 👶

santeema
12. okt 2017

@lola911 budem na teba cely cas mysliet a drzat ti palce🙂.aj ja mam maleho v tom mesiaci narodeneho🙂

lola911
12. okt 2017

@santeema moja mladsia segra ma tiez maleho z ivf narodeneho 2 juna 2004 😍🤰👶❤

roming
13. okt 2017

@mimiqa juuj tak to už je blizko🙂 keď ti schválili žiadosť tak si im písala hneď to Reprofitu a hneď prvý cyklus tak nastavujú? Už si si bola po injekcie? Ja čakám na žiadosť z VšZP. Minulý týždeň v piatok im to tam došlo len...

mimiqa
13. okt 2017

@roming ja som volala s lekarom z Unionu a on do tel.mily ano schvali mi to ale este mi poslal dajaky papier pre lekarku potvrdit co som oskenovala sup dala orazit jemu preposlala..potom samo aj original poslala postou.....do reprofitu sim pisala doktorovi ze mi volala lekar z Unionu a potvrdzuje mi ziadost...bez ohladu na to ci uz som ju mala v ruke som zacala brat lieky co mi predpisali z reprofitu.....az druhy den ked zacne menzes idem brat injekcie a potom sup odber a vkllaaadddd.....ani si neuvedomujem ze to tu je....ziadost potvrdena z Unionu mi dosla az o tyzden...a ja uz man lieciky pomaly za sebou....

mimiqa
13. okt 2017

@roming trosku mam preklep...xixi.....ako nahle budes daco vediet o ziadosti..ja som tam volala...a vypytala si lekara k tel.a nebol problem...skus aj ty....drzim palec

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre