Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
25. máj 2009

zuzli tomu verim, ze muzicek bol unaveni je to dlha cesta a tam a spat dnes je vela blaznov na ceste a musis stale ista na 100%

no ja som PK nikdy nemala, preto som aj nebola spokojna z Carom a mala som dost vajok ale pichala som gonal 225 ale nikdy som nemala taku urodu ako u teba asi velmi dobre reagujes na gonal uz pri takej davke a tolko vajok 😉 no si dobra urcite budu pekne vajka rano ked tam pridem uz budes po OPU pekne snivat o miminku 🙂

lahhel
autor
25. máj 2009

Ano Zuzli, viem ze mi chcete dobre...a som vam vsetkym za to povdacna...uz mi v podstate odlahlo, viem co mam brat, takze uz len budem cakat na mrchu a tesit sa..dnes sa chcem objednat k svojmu gynekologo´vi predpisat ten clomhexal a dam sa pozriet co robi cysta. Doktorka sa ma pri UTZ pytala, ci som mala na lavom vajecniku cystu...nepytala sa alebo nehovorila, ze ju tam mam, tak idem kuknut ci je tam alebo nie..
Zuzli takze ty ides na UTZ alebo uz na OPU (stracam prehlad 🙂 )?

zuzla80
25. máj 2009

Miri ja mám polycystické a preto takto prehnane reagujem na liečbu - na jednej strane výhoda no na druhej strane strach z hyperstimuláku 😒 Ale nejako to zmákneme no nie 😉 Len nechápem, prečo som v predošlom cykle pri 100IU nezareagovala. Možno aj telo má svoje obdobia, kedy je viac napudené alebo čo...
Aha takže si ešte nemala PK - podľa mňa ak budeš mať okolo 4-5vajok, tak možno skúsia embryjka kultivovať. My sme mali naposledy 3vajka a z toho 2 sa oplodnili a Koudelka sa rozhodol, že ich nechá kultivovať až do 5teho dňa, aj napriek tomu, že boli len 2. Miri vy chodíte ku komu? Štelclovi?

Lahel tak som rada, že si kľudnejšia, tak sa nám to páči 🙂 😵 Inak z Clostil sa vraj zvyknú robiť cysty, tak asi preto ti zmenil M. lieky. Treba skúšať a skúšať a raz sa isto trafíte do dobrej a úspešnej liečby 😉
Ja mám zajtra OPU a trochu bojím, bojím 😒

mirinda10
25. máj 2009

zuzli chodim k Stelclovi, hyperstimulak zvladnes lavou zadnou o tom som presvedcena a ides ostat domka alebo pojdes do prace, to aby si planovala ET na nedelu alebo pondelok a uz budu mimca v teplucku 😉
Inak vsetko je to na organizme a ci si v klude. Teraz je pre teba to prave obdobie maj lasky cas a bude mimco 😉

lahhel
autor
25. máj 2009

Zuzli, tak ti zajtra strasne moc drzim palceky na krasnu urodu a uspesne oplodnovanie 😉 a nebojkaj, je to super, nic necitis, nic ta neboli...fakt to bolo ako pisala julietka...tie klieste hnusne studene ti zavedu az ked budes v narkoze, takze nic necitis...ja som lezala asi 15 minut a potom som isla domov, lebo mi vobec nebolo zle, proste uplne v pohode...bola som na izbe aj s muzikom, takze dalsi bonus...a sestricky boli zlate..tak sa nicoho neboj a teskaj sa...tvoja urodicka je fakt obdivuhodna 🙂

julietka
25. máj 2009

ahojte babenky, zelam vam pekny dnik 🙂 😵

Zuzlik, podarilo sa mi zohnat napokon merional. Na ten som vzdy dobre reagovala, tak dufam ze budem aj teraz, si strasne zlatucka ze takto na mna myslis s gonalom 😅 ale dufam ze nebudem potrebovat viac dopichavat, tych merionalov mam 10 a kazdy den picham jednu ampulu
zuzli obdivujem vas s tym dochadzanim do Brna. Neskusali ste nahodou cez Sky aerolines zohnat akciove letenky do Ba? My sme tak isli minule s muzikom na vylet do Kosic. Drahy zohnal za 500 sk spiatocnu letenku a sli sme 😀

Lahhel no vidis ze ti odpisali, vobec sa necit nejako trapne, toto absolutne neries, dolezite je ze ti nastavil stimulku a ostatne s nim skonzultujes ked sa vrati 😉

Babenky inak ako to tu pozorujem tak vsetky mate ten clostil nanajvys 3 tablety denne a ja mam stale 4, aj predtym aj teraz 😕

julietka
25. máj 2009

zuzlik nehovoril ti Koudelka ze ti da nieco prosit hypertstimulaku? Zda sa mi ze baby z ferticentra dostavaju tabletky Dostinex, aby sa predislo tomu 😕

zuzla80
25. máj 2009

Miri .. 😵 🙂 Je pravda, že som v pohode, nejako nestresujem, lebo viem, do čoho idem, ale veeeľmi sa obávam aj narkózy. Mne z nej naposledy bolo straaašne zle 😔 a to už mám zopár za sebou. Neviem, čo za haluz mi namiešali 😀

Lahel fakt si mala mužíka na izbe, ja by som tiež chcela.... Vy ste všetky tak dobre zvládli narkózu, prečo mne z nej bolo na umretie

Julietka je to namáhavé, ale zvládli by ste to aj vy - pre bábo všetko 😉 A ty tiež nestresuj kvôli počtu tabletiek - veď ja som ani tabletky nebrala - rovno pichačka - a vidíš.... Proste je to indi vindi 🙂

julietka
25. máj 2009

babenky tak prave mi odpisal Stelcl ze aj ten 7 den picham menopur, ale len clostil nemam papat.
Lahhel ty si mi tusim pisala ze 7 den ti kazali nic neuzivat, takze naozaj je u kazdej z nas uplne ina ta stimulka 🙂

zuzla80
25. máj 2009

Julietka on mi vravel, že by mi mohli pichnúť nejakú injekciu po OPU, ale v takom prípade, by nemohlo dôjsť k transferu - a to ja nechcem - ja chcem "čerstvé" detičky 🙂

lahhel
autor
25. máj 2009

Julietka, dakujem za IP...budem cakat na mrchu a ked mi vydrzi dovtedy dokym pride, tak mu napisem az ked bude v praci, a ked nie skusim napisat skor...Zuzla mi pisala, ze z clostilu byvaju cysty, tak preto mi mozno dal clomhexal, ale ten je na tej istej baze, tak neviem..v podstate mam taku istu stimulku ako predtym..
no ja som brala len tabletky, nepichala som, tak to preto ten 7DC som nic nebrala, ale ty musis pichat, tak to je asi zase nieco ine...a na ten UTZ ta objednal stelcl, alebo budes volat..

Zuzli, mozno ti byvalo zle z tej narkozy lebo bola silna..ale tu v R. je taka slabucka, lebo ani to predoperacne nepotrebujes, takze je to ovela jemnejsie, tak mozno budes prekvapena

julietka
25. máj 2009

ano Stelcl mi napisal ze sa chce na to sam pozriet aby sme v piatok prisli, nechcela som ho zatazovat mailami kedy, tak som si zavolala na recepciu a objednali ma na piatok 🙂

mirinda10
25. máj 2009

zuzli nestras ides na cerstve mimca ked budes potrebat podporu tak ich tam pojdem presviedcat zvladnes to uz vies do coho ides
inak mne sa nejak zacinaju prejavovat vajecniky mam take tlaky ved uvidime zajtra co nam predvedu 😀

juli ako som citala, tak kazda mame inu stimulku a to sa mi paci nemaju sablonu alebo stimulacny protokol cez kopirak a pri vstupe nam to nerozdavaju takze je to super nie a preto mozno to nejde na prvy sup a musime byt trpezlive

julietka
25. máj 2009

jasne mirindi, aj mne sa to paci ze sa snazia prisposobovat a kombinovat vsemozne, len aby to vyslo

zuzla80
25. máj 2009

Lahel ale mne bolo práveže zlé po Reprofiťáckej narkóze - dovtedy nikdy 😔 Ja už mám totiž 1soft za sebou 😉 Už viackrát som čítala, že sa zvyknú z Clostilu vytvárať cysty a možno tým Lahel, že máš viac sklon k tvorbe cýst, tak možno preto zmenil liek. Ale vieš, to sú len také moje dohady 😉

Julietka ja a strašiť, to nieeee 😀 Som rada, že sa ti podarilo zohnať lieky, uvidíš, že teraz to už bude to pravé orechové 😉

Miri to znamená, že sa ti tam čosi mieša, keď ťa pobolievajú vaječníky - mňa už teraz ku koncu bolia neskutočne, hlavne keď idem pišať 😔 No ale pri takom počte sa ani nečudujem. Chúdence, veď tam asi už ani miesta nemajú 😅

mirinda10
25. máj 2009

zuzli tak sa tam vajka potlacia neboj ak im bude malo miesta tak sa zvacsia vajecniky len aby pekne rastli uz si pichla aj pregnyl co uz si nastartovana 😀

zuzla80
25. máj 2009

Miri naštartovaná som už od včera od 21.00 😀 😀 Včera som pichala Pregnyl a od dnes mám pokoj od injekcií 😉

avaka
25. máj 2009

Ahojte 🙂
kocky,vy ste to tu paradne rozbehli so stimulkami...
Mirinda,Julietka,nech pekne rastu vajka 😉
Zuzlinka,stastnu cestu a krasne vajka na OPU 🙂
Tanittka si asi uziva slniecko s drobcekom.. 😉
Ja som volala do R. a mame 2 mrazacikov,prvy krat v zivote,ani sa mi to nechce verit..
Zuzli,fakt Ti bolo zle z narkozy?nNenajedla si sa pred tym..? 😀 😝 Prave aj mne sa zdala slabunka,ja si pamatam,ze este z kozy som vykrikovala na dokyho,ze kolko vajok.. 😀
No a od transferu si stale citam spravu o nasich embryjkach,mam to ako literaturu na ukludnenie...uz ju viem naspamat.. 😀

mirinda10
25. máj 2009

avak teraz len hladkat brusko ja som nikdy nevedela ake embria mi davaju ako keby to bola tajnost tak je super, ze mas literaturu 😀 treba sa tesit a byt v pohode

no som zvedava na tu narkozu uvidime kedy si vyskusam ten zazrak 😀

avaka
25. máj 2009

Mirind,ved prave,ze tiez mam taku spravu prvy krat,nikdy som nevedela,ked povedali pekne emb.ci je pekne ,len aby som bola kludna...tak teraz sa fakt vytesujem,a kedze aj Ty si v R.tiez sa coskoro dockas,drzim palce 😉

zuzla80
25. máj 2009

Avka takže predsa aj súrodenci budú - gratulírujem 😵 😵 Len čítaj drobcom rozprávočky na ukľudnenie 😀 nech sa im u teba páči 🙂
Avi že najedla, myslíš pred odberom 😀 😀 som si istá, že som od polnoci nejedla 😀 , ale od dnes som zahájila ľahšiu stravu aby mi nemohlo byť z čoho zlé.

Baby myslíte na mňa zajtra - o takú hodinku vyrážame do BA, tak sa s vami lúčim a zajtra, ale až neskoro večer alebo až v stredu vám dám vedieť čo a ako sme dopadli 😉 .

avaka
25. máj 2009

Zuzli,pred odberom 😀 ja som bola taka hladna,ze uz by som sa aj.. 😀 😀
Myslime na Teba,velmi Ti drzim palce 😉
Idem aj ja kuknut na sniecko..paa

sisab
25. máj 2009

Ahoj dievcata, len k vam nakukam, to vazne v Reprofite netreba predoperacne??
A co teda treba?

lahhel
autor
25. máj 2009

Zuzli, tak silno drzime palceky,aby to dobre dopadlo...a budeme sa tesit na dobre spravicky..Drzkaj sa 🙂

Avaka, pozdravujem mimisky, nech sa im u teba dari a krasne hniezdi 🙂

zuzla80
25. máj 2009

Ďakujem Avi paaaa a pozdravuje sniečko 😀

tanitta
25. máj 2009

Zuzla.. davajte pozor na sialencov na cestach 😒 😉 .....a dufam ze prinesies len same dobre spravy 😉 ...
Avaka...sem tam nakuknem....mam vas podkontrolou... 😎 aj ked pod mensou ale stale na vas myslim na vsetky kocky co ako... 😵 ....vidis... ake krasne deticky sa vam podarili 😀 ....a uvidis ake budu krasne ked ich uz budes drzat 😉 ... ja to vidim na dvojky 😎 ...

avaka
25. máj 2009

Ahoj Sibab 😉
Fakt netreba,objednas sa na konzultaciu,prinesies si tam vysledky,co mas,a dokonca oim staci len povedat ustne co a ako...Potom tam uz vela vybavis aj mailom,alebo telefonicky 😉 Takze super

zuzla80
25. máj 2009

Lahel 😵 😵

Sisab fakticky ti netreba predoperačné, vôbec žiadne vyšetrenia pred zákrokom - oni používajú veľmi slabú narkózu, asi preto nevyžadujú predoperačné. Babulky ti isto napíšu viac Sisab, lebo ja už musím fakticky ísť.

Majte sa krásne paaa

avaka
25. máj 2009

Tanittka,aj Vas mam pod kontrolou,ved Ty s veducim,ste moj vzor 😵 Pozdrav ho,ani nevie,aky je slavny 😀
Dufam,ze mam pravdu 😉 paa

tanitta
25. máj 2009

sisa... potvrdzujem ze netrebalo predoperacne... 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre