Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

santine
20. nov 2017

@michellevendero tak drzim palce, urcite to vyjde v Brne, zistia pricnu a pojde to 🙂
@mimiqa mrzi ma to a tiez prajem, aby vam to vyslo co najskor

no ja som zvedava, kde je ta moja ms? som zvedava, aky hp mi vyjde predsa 😉

mimiqa
20. nov 2017

@santine vyjde to....😚😚😚😚

michellevendero
20. nov 2017

@babusik85 strašne dlhooo trvá kým otehotniem, nakoľko na pravom vaječníku bola veľká cysta 19 cm a počas laparky vzali poškodené tkanivo z vaječníka, čiže pravý vaječník je preto menší a má PCOS a nonstop cysty. Ľavý vaječník je zatiaľ OK. Genetiku máme OK. Štítnu žľazu mám Euthyrox 75 mg. Hematológiu mi dali preventívne Anopyrin 10@ mg 0-1-0 a v prípade // ihneď na kontrolu krvi a doma mám pre istotu Fraxiparin 0,6. Teraz v stredu t.j. 22.11. o 11:30 h. idem na HyFoSy a pokiaľ nájdu na ľavom vaječníku fólikul, tak IUI.

lakukaa
20. nov 2017

@michellevendero ahoj mas spravenu endokrinologiu? (Stitna zlaza)skus to.dost dolezite.

michellevendero
20. nov 2017

@lakukaa ahoj 😉 áno mám 👍🏻 Beriem Euthyrox 75 mg a výsledky teraz v októbri 2017 boli všetky OK. Chodím priamo do Ľubochne.

babusik85
20. nov 2017

@michellevendero 19 cm??? nie 1,9cm?? ved 19 to je strasne vela, uz pri 6cm operuju...
tak ked mas uz vsetko vysetrene, tak dufam ze cez IVF sa podari.
ja tiez som mala cysty, operovali ma,

michellevendero
20. nov 2017

@babusik85 moja bývala gynda mi cystu nechala rok a keď mala 15 cm už som sa vyžalovala jednému primárovi v MT a ten ihneď volal spolužiakovi gynekológovi a ihneď som išla k nemu a ten alarmoval Dr. a laparoskópiu mi robili ihneď na začiatku októbra 2010. Túto stredu podstúpim HyFoSy a zvažujeme ešte tú reprodukčnú imunológiu v NR.

mimiqa
20. nov 2017

@michellevendero uff takto ju nrchat narast..moja mala do 5 cm a sup hned laparka....drzim palce nech vsetko ti vyjde😚

michellevendero
20. nov 2017

@mimiqa veľmi pekne ďakujem 😘 od júla 2016 mám opäť cysty na pravom vaječníku nooo sú maličké a nechcú ich operovať, pretože by rapídne klesla plodnosť.

mimiqa
20. nov 2017

@michellevendero toto aka blbost....ja som sla hned a na moju ziadost..nemusela som..ja tam nechcem cysty...otazka chcete deti ja ano tak laparka toto bola odpoved lekarky...

mimika1973
20. nov 2017

@mimiqa ahoj to co znamena, ze 1.30 hcg? ako sa to pocita? To je akoze len hcg 1, takze nic, alebo je to 131 ui HCG? Cudne, lebo inac by testy neboli pozitivne potom...iba ak to biochemicke, ale pri 1.31 by urcite test neukazal nic, kedze citlivost je od 10 ui minimum, hmm...
Ak by aj nic, tak su este tie mrazaciky a kludne mozes ist na to hned alebo o dalsi cyklus! Ak do toho nepadnu vianocne sviatky ovsem....

mimiqa
20. nov 2017

@mimika1973 asi biochemicke a ja sa nevzdam..idem zas....no som.zvedaba kde bol.zadrhel....je to vsetko zvlastne...nikdy by ma nenapadlo ze otehotniet je tak zlozite

babusik85
20. nov 2017

@mimika1973 je to 1,3... uchytilo sa na chvilu a odislo zial...

@mimiqa to Ti asi nepovedia.. mne len tolko povedali, ze stava sa, priroda to zariadila...

michellevendero
20. nov 2017

@babusik85 a neodporučili Ti vziať kúsok vzorky zo sliznice, či je dostatočne zrelá ?

mimiqa
20. nov 2017

@babusik85 idem dalej..nevzdam sa 😚😚😚

babusik85
20. nov 2017

@michellevendero nie, ved nebol na to dovod.

michellevendero
20. nov 2017

@mimiqa a neodporučili Ti vziať kúsok vzorky zo sliznice, či je dostatočne zrelá ?
@babusik85 prepáč to nepatrilo Tebe 🙈 zle som označila.

mimiqa
20. nov 2017

@michellevendero vobec nieee.....preco???

michellevendero
20. nov 2017

@mimiqa keď HCG 1.3 uchytilo sa a hneď pustilo. Či je sliznica OK. Tiež mi to navrhovali tuším hysteroskópia sa to volá, že či je dostatočne kvalitná sliznica.

mimiqa
20. nov 2017

@michellevendero ahaaaa noo opytam sa ked pojdem na vysetrenie....dakujem za radu

babusik85
20. nov 2017

@michellevendero

@mimiqa
po jednom vklade sa neodporuca. ved to mohlo byt zato, ze bolo slabsie embryjko... alebo niektorym babam nevyjde ET, lebo po stimulke maju rozhadzane hormony, stitna vyskoci atd.
my ked pojdeme pre surodenca, isto pojdem uz len na KET, nech sa telo da doporiadku /lebo ja potrebujem novu stimulku, nemame mrazacikov/.

mimiqa
20. nov 2017

@michellevendero teraz ma napadlo.. 2 x mam laparku a to v sukromnej nemocnici...a ked mi brali vzorky na histologiu ze je vsetko ok...aj mi nasli maly myomcek ten odstranili....vtedy mi bolo povedane ze mam maternicu dobru..no nic opytam sa....co by som si zas nepospala 😉

mimiqa
20. nov 2017

@babusik85 verim ze to vyjde..onoje vsetko aj o psychike..som pn tak odychnuta ak sa podari o dva tyzdne ist pojdem.....a uz sa nebudem sledovat...co ma prist pride 😉

babusik85
20. nov 2017

@mimiqa vies co, ja som bola psyhicky OK aj pri ET aj pri KET.
Pri ET som bola na PN, nevyslo.
Pri Ket som nadruhy den isla robit na svadbu /18hod./ na nohach, potom este dve soboty takisto, manzela medzitym operovali. ja som testovala na 10den.
a vyslo to.
podla mna treba takisto zit, ako predtym, ako keby sme ani nevedeli ze sme boli na vklade. 🙂 aspon u mna vyslo

michellevendero
20. nov 2017

@mimiqa držím Ti ✊🏻✊🏻 Nech sa podarí 😘😘😘

mimiqa
20. nov 2017

@babusik85 presne tak..nebudem nic riesit..ja som po vklade isla na nakup..bola sa prejst...testovala som len koli spineniu...vidis ciarky mam no asi tiez biochemicke....teraz druhy vklad nebudem riesit nic...do roboty nepojdem bo des a stres tam....

mimiqa
20. nov 2017

@michellevendero dakujeeemm..😚

roming
20. nov 2017

Dievčatá... potrebujem poradiť zas...konečne mi po mesiaci a pol prišlo schválenie z VSZP ze mi to preplatia ale je tam napísané že to potvrdenie platí len do 31.12.2017. nechápem prečo😨 vo štvrtok mi majú prísť kramy, písala som hneď teraz lekárovi môjmu aj sestričke čo mi posielala zmluvu pre VšZP že by som potrebovala po ti hormóny prísť čo najskôr. Aké máte vy skúsenosti? Boli promptni? Obávam sa, aby som to stihla😢

mimiqa
20. nov 2017

@roming fuuhaaa neviem moja.....stihnes😚

bebe133
20. nov 2017

@roming tiez som mala schvalenie iba na urcitu dobu a kvoli liecbe reprodukcnej imunol by som stimulaciu nestihla, tak som napisala ziadost emailom na vszp nech mi to schvalenie predlzia na dalsie obdobie. Trvalo im to tusim mesiac ale predlzili mi to. O predlzenie som ziadala az dva krat a nebol problem, hlavne je ze to mas uz schvalene 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre