Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sweetrevenge
22. jan 2018

@citronely ja viem, ze nebude stale a budu sa striedat ale ona nadstavi vsetko vysetrenia atd.cely proces, ja sa bojim preto lebo tu v BA to bol v mojom pripade cisto biznis, kde vedeli ze z toho nic nebude a dali nam nadej isli do toho a potom iba no nic z toho prosim zastavte sa v pokladni, ja nezastavila do dnes
@kitta jeej to je radost citat gratulujem 🤗
@lakukaa uvidime tesim sa ze ideme tam mam zas v sebe trochu nadeje, len vyckat ten dlhy cas papieerovaciek s poistovnou 😏

lakukaa
23. jan 2018

@sweetrevenge ja som mala v Ba to iste zle fungujuca stitna zlaza,trombofilia a veselo sa isllo na IVF.Doktorka Kneslova povedala hned ze nemame sancu stou stitnou zlazou ze sa musi preliecit.tak to je zaujimave ze v ba im to nevadilo.no a ak sa jedna o papure od augusta som to riesila nakoniec zaverecne papiere som msla schvalene 22.11.domov prislo 28.11 ved maju cas.no a velky gol bol veta..schvalene do 31.12.2017 😂😂tak to bol pre mna sok.mala som na to mesiac stihnut IvF.nemala som sancu.tak asi takto to tu cele funguje.

tuqanqa
23. jan 2018

@sweetrevenge ja ju mam, zatial som ju mala na prvu konzultaciu. Stanovila liecbu a teraz cakam ako sa vyjadri ujo Petrenko. Snad mu to nebude trvat dlho. Zatial sa mi zdala byt ok.

sweetrevenge
23. jan 2018

@lakukaa tak dlhoo? A co teraz? Znova? Nemam slov
@tuqanqa a kedy si mala konzultaciu? Brala si si nieco tam dake vysledky vysetrenia? Skoda ze nemoze sa zacat a popri tom vybavi sa poistovna 🤔

tuqanqa
23. jan 2018

@sweetrevenge my sme boli 2.1., tyzden potom dosli papiere z car a hned druhy den som posielala...ano, mala som zo sebou vsetky lek.spravy a vysledky + mudr ma tiez pozrela.

tuqanqa
23. jan 2018

@lakukaa och, dobre si dali nacas.

lakukaa
23. jan 2018

@sweetrevenge ano tak dlho.teraz ziadost o predlzenie na rok 2018.ja tiez nemam slov ale skutocne to takto funguje.mozno teraz na zaciatku budu pohotovejsi.no ja som to stastie nemala

lakukaa
23. jan 2018

@tuqanqa ano dali si na cas.vsade si davaju.uz sa takto vsetko taha 3 roky.keby ba vsetko riesila inak a starala sa o zdravotny stav pacientky a nie iba pokus o zazrak uz som davno inde.co uz.

rada2002
23. jan 2018

@lahhel ja Brno tiesim uz 3 roky a nic. Tiez biznis. Zvlast odkedy to ma Babis. Vela dobrych Dr. Odislo.

miriamkaaaa
23. jan 2018

@rada2002 fuuu to ma nestras😟 ja tam zrovna idem zajtra na konzultaciu...a Brno je moja posledna zachrana...ja mam endo ktore mi brani otehotniet u teba je aky problem?

citronely
23. jan 2018

@rada2002 jasne vsak aj pekne zdvihli ceny co mi kamoska hovorila 🙂

katkatop
23. jan 2018

Mne sa v Reprofite nepáči, je tak úplne iný prístup, ako v Reprogenesis, kde som bola prvý krát a aj otehotnela. Išla som do Reprofitu kvôli Vránovi a ten tam teraz nie je. Ale čo už, vydržím, len je to tam, ako na bežiacom páse. Nikto nemá čas, nedodržiavajú termíny- a kvôli embryám si tam mám volať? V Reprogenesis som každý deň dostala z labáku mail s presne popísaným stavom embryií.

citronely
23. jan 2018

@katkatop dobre pises 🙂 mne sa nepaci hlavne to, ze ta tam riesi stale iny doktor a nikto o tebe nic nevie 😂 a este teba sa pytaju co ste prisli riesit. A dalsia vec mne nerobili ziadne vysledky v podstate ani predoperacne vysetrenie nechceli a nakoniec ma po stimulacii bachla tromboza pravej dolnej koncatiny

katkatop
23. jan 2018

@citronely predoperačné nerobia ani v Reprogenesis- tá tromboza ma mrzi, dostala si sa z toho? Inak tí meniaci sa lekári sú veľká sranda-fakt ma stále rieši niekto iný, ale zase základy sú tie isté. Zatiaľ som nemala pocit, že by v mojom prípade urobili zlé rozhodnutia len preto, že sa menia, ak si odmyslím, že pri mojom hormonálnom profile tipovali tak 4 folikuly a mám ich zo dvadsať... Ale je to chaotické, nikto nie je "tvoj". Mna doktor Vrána ked este robil v Reprogenesis sledoval a konzultoval až do pôrodu.

citronely
23. jan 2018

@katkatop neviem v kazdom centre najdes nieco co ti vyhovuje a co nie. tie co maju deti budu odporucat strediska kde sa im to podarilo 🙂 s doktorom vranou som sa stretla asi len raz ked mi nieco vysvetloval.

citronely
23. jan 2018

@katkatop este picham lieky na zriedenie krvi a nemozem nic riesit. takze stale som v procese riesenia trombozy uz tri mesiace

babusik85
24. jan 2018

@katkatop na zaciatku ani mne sa nepacilo,ze ma riesi stale iny lekar.
Ale predtym som mala stale tu istu lekarku v BA a aj tak nkkdy nevedela kto som,co som... Tolko pacientov maju vsade,ze ani neni sanca aby si vsetko zapamatali. Takze nakoniec vyslo,ze v podstate jedno ci mam stale toho isteho,alebo nie

katkatop
24. jan 2018

@citronely to mi je ľúto. Asi máš nejaký trombofilný genetický faktor, však? Vyšetroval ti to niekto?

citronely
24. jan 2018

@katkatop geneticky mi nic nevyslo, lekarka povedala, ze to bolo tym padom zapricinene stimuláciou a tu som ku podivu nemala az taku vysoku ako beru niektore baby. Ja som brala Gonal 175 davku 🙂

rada2002
24. jan 2018

@citronely tak to mas pravdu. Ceny zdvihli hrozne a to som samoplatca.

rada2002
24. jan 2018

@miriamkaaaa kto ta mal na konzultacii? A aky mam problem ? Nepriechodnost vajcovodov a mi hovoria ze je to vekom. Mam 42 a zacala som ivf riesit v 38. Moja kamoska ma 42 a otehotnela. Ja som bola tiez 2 x tehu ale potratil som a nevedia preco. A to som otehotnela medzi ivf prirodzene. Tak teda co?

mimiqa
24. jan 2018

@rada2002 mas vyšetrenia ake za sebou???

miriamkaaaa
24. jan 2018

@rada2002 ja som mala dnes konzultaciu u dr.Pospisilovej tiez mi to tam pride ze nas beru rad radom😔no co uz dala som sa nato tak to musim uz dotiahnut do konca😏vidis stale je sanca na otehotnenie len musime bojovat ako levice😘

katkatop
24. jan 2018

@citronely ja som teraz doužívala Gonal 100 a napriek trombofilnej mutácii mi teraz nedali nič na riedenie krvi. Predtým som mala 250 a pichala som si clexane. Vraj je tých mutácii veľa a nie všetky sa vyšetrujú, ja to smola obrovská, že sa takéto stane. Rýchle rozpustenie trombu želám.

citronely
24. jan 2018

@katkatop dakujem 🙂

tuqanqa
26. jan 2018

Zienky ako dlho ste cakali na potvrdenie od Petrenka? A este sa chcem opytat ci ste mu do oblaky aj vlozili ofrankovanu obalku..

mimiqa
26. jan 2018

@tuqanqa nedavala som mu obalku..ja tyzden som cakala...

citronely
26. jan 2018

@tuqanqa petrenko plus minus tyzden a obalku som neposielala. myslim, ze ale kazdemu pise ze liecba moze byt indikovana na slovensku a neschvali to 😂 ja som na to mega nadavala

tuqanqa
26. jan 2018

@mimiqa ja cakam uz 10 dni. ☹

mimiqa
26. jan 2018

@tuqanqa volaj tam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre