Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tuqanqa
14. mar 2018

@mimika1973 idem po tyzdni cize zajtra a vydledok v piatok rano. Testy krasne silne, prsia naliate a citlive, krcek dole. Ostavam pozitivni 🙂

rada2002
14. mar 2018

@mimika1973 stale rovnako. Cinnost tam je embryjko narastlo ale sa mu nepaci ze je prilepene o stenu gest.vacku. Pisala som do Brna a Dr.mi povedala, ze to byva bezne E vacok je nepravidelny a embryjko prilepene, hlavne je ze je tam cinnost a rastie. Teraz mam ist na kontrolu v piatok tak drz palce.

mimika1973
15. mar 2018

@rada2002 ver RF! Urcite vsetko bude ok, aj ked treba castejsie zaciatocne kontroly, no stres, ale musime tym veru prejst...Kolky si tt tehu?

rada2002
16. mar 2018

@mimika1973 dnes by mal byt 8 tt. Bola som u Dr. a zasa mi povedal ze embryo nerastie a to co mi povedal minule sa asi mylil. Ale ziadny naznak na krvacania. Povedal ze mi dava este tyzden. Pisala som Dr. Do Brna ze pojdem tam na utz.a hned sa porozpravam co dalej ale ma dovolenku a bude tam az v pondelok. Tak jej napisem potom. Nevies ci sa za utz. V RF plati?

lakukaa
16. mar 2018

@rada2002 na stranke gynekologia maju ultrazvuk 250 kc a tehotensky 500 kc skus pozriet na ich stranke cennik gynekologie ambulancia.

dalida
16. mar 2018

@rada2002 ahoj, rada. Tiez som pacientkou reprofitu a dlhodobou snazilkou.. citala som si dozadu zopar stran a... myslim si, ze aj tu na SK v specializovanych sono ambulanciach ti urobia akutne diagnostiku tehotenstva... odkial.si??? V KE napr. Sono clinic, robia aj cez vikendy... samozrejme reprofit je reprofit... ja len ak by si to chcela.riesit akutne.

saldiv
16. mar 2018

@rada2002 a hcg ti nekontroloval? Rastie?

vivik22
18. mar 2018

Ahojte dievcata. Ani neviem ci sa chcem poradit alebo len vyrozpravat. Absolvovali sme nase druhe IVF a opat dopadlo neuspesne, tak som plna emocii a smutku. Nase prve soft IVF sme absolvovali pred dvoma rokmi. Mali sme dve vajicka a obe sa oplodnili a vyvinuli sa az do hatchujucej a expandovanej blastocysty. Jeno nam vlozili a druhe zamrazili. ET a aj KET dopadli neuspesne. Zacala som teda patrat po pricine. Preco sa nam nikdy nic neuchyti (ci prirodzene alebo aj po IVF). Vsetky gynekologicke vysetrenia som mala ok, endokrinologia ok. Absolvovala som reprodukcnu imunologiu a tam prisli na problem. Celiakia a bunkova imunita voci tromfoblastu a spermiam stredne tazkeho stupna. Celiakiu som si stabilizovala vdaka bezlepkovej strave a na imunitu mi nasadili medrol. Po dvoch mesiacoch boli vysledky v poriadku cize sme sa mohli zacat snazit. Hned som nakontaktovala Brno a absolvovali sme IVF. Mali sme oplodnených 12 vajicok. Z toho 8 prezilo az do piateho dna a boli z nich vyvinute blastocysty. Jednu hatchujucu nam vlozili a 9 den po et mi prisiel menzes. Cize zazrak sa opat nekonal. Uz neviem co by mohlo byt problem alebo ci to je ozaj bezne ze ani ''kvalitne embrya" sa neuchytia. Je tu niekto s podobnym problémom?

luciatt
18. mar 2018

@vivik22 My sme to mali podobne.Tiež imunologia, výsledky dobré a ivf nevyšlo.3xIvf, 6 vkladov a nič.Embryjka tiež vždy krásne.Podaril sa jediný siedmy vklad a už začíname 6.mesiac 🙏❤ Najprv sme chodili do gynfivu a to beriem jak premrhane šance.Viem ako sa cítiš.Tiež sme už často strácali nádej či vôbec niekedy sa to podarí a pozri siedmy vklad ❤

vivik22
18. mar 2018

@luciatt dala si mi velku nadej 🙂 V Brne vam vysiel hned prvy resp. siedmy vklad? Ja mam strach aj z toho, ze medrol mozem uzivat iba do Juna. Potom kontrola a myslim, ze mi ho vysadia lebo sa nemoze uzivat dlho. U teba to bolo ako? Myslis, ze aj tie akoze dobre embrya nemusia byt uplne ok ked sa nechytia? Velmi ti prajem, aby ti tehotenstvo prebehlo uplne bez problemov a vela zdravicka pre tvoje babatko.

luciatt
18. mar 2018

@vivik22 Ďakujem krásne, dúfam že všetok bude v poriadku...Ku komu chodíš na imunologiu?Mne medrol nepomohol.Výsledky som mala dobré ale vklad neúspešný.Mne sa uhniezdilo až po užívaní prednisonu.A áno podarilo sa nám v brne ale až tretí vklad.4 vklady boli v gynfive.

vivik22
18. mar 2018

@luciatt chodim na imunologiu do Nitry. Vidis, to ma nenapadlo, ze aj ked su vysledky dobre, tak mozno to uhniezdeniu nepomoze. Ty si chodila ku komu? Sama lekarka ti to zmenila na zaklade tych neuspesnych vkladov?

luciatt
18. mar 2018

@vivik22 Ja som chodila do Ba.Veľká chyba.Chcela som ísť do NR ale už našťastie nebolo treba keďže som ostala tehu.Mne to zmenil môj doktor v Brne.Pri poslednom vklade som mala prednison a zvýšil mi aj dávku utrogestanu ale či sa to práve preto podarilo to neviem, to nevie nikto.Tak ako nikdy nevedia povedať prečo sa to nepodarí keď je všetko ok.Vždy je to 50 na 50.

vivik22
18. mar 2018

@luciatt a koho si mala v Brne ako lekara?

luciatt
18. mar 2018

@vivik22 Vranu, bohužiaľ ten tam už nieje.Nestihla som mu ani povedať aká som mu vďačná.Ty máš koho?

vivik22
18. mar 2018

Ja mam Dr. Otevrela. Skuim sa na neho hned zajtra nakontaktovat a objednat sa cim skor na konzultaciu co navrhuje dalej. Mame nastastie este 5 embryi zmrazených. Hadam sa to aspon s jednym podari.

luciatt
18. mar 2018

@vivik22 Skoro by som zabudla.Čo mohlo ešte naozaj pomôcť bol endometrialni scratching - je to podráždenie sliznice, krátky zákrok, ambulantný, bezbolestny, niečo ako keď ti robia preventivku.Vtedy mi to tak aj vysvetlil.Neplatí sa zato a to podráždenie sliznice má napomôcť k uhniezdeniu.Aj to nám mohlo pomôcť.Nikdy predtým som o tom nepočula.Odporučil mi to doktor. Skús sa nato opýtať svojho doktora.Robí sa to mesiac pred vkladom.

vivik22
18. mar 2018

@luciatt ja som o tomto pocula asi pred piatimi rokmi ked sme este iba zacinali riesit preco sa nam nedari. Spominal mi to moj obvodny gynekolog. Nakoniec som to nikdy neabsolvovala, neprikladala som tomu dolezitost. Ty si to absolvovala v Brne? Spravili ti to pred tym poslednym uspesnym vkladom? Dakujem za vsetky rady. Tie tri vklady v Brne si mala z jedneho IVF?

luciatt
18. mar 2018

@vivik22 Áno v Brne.Navrhol mi to Vrana pred posledným vkladom.A tie vklady su z jedneho ivf ešte nám ostali 3 zmrazené.A rada som poradila, to je najmenej.Kiež by ti to pomohlo.Držím palce.

luz5
18. mar 2018

@luciatt velmiyblahozelam. Mozem sa spytat, kolko sa plati za ten scratching. My tiez hladame viac moznosti, ako zvysit sance ba uspech. Dakujem.

luciatt
18. mar 2018

@luz5 Ďakujem krásne.Ja som to tam aj napísala, neplatí sa zato.Je to asi 3-5minútový zákrok.

luz5
18. mar 2018

@luciatt dakujem pekne za odpoved. Ale ak to dobre chapem, treba to robit cyklus ored vkladom este a v ktorej faze, prosim? Lebo ja mam 1.DC a radi by sme isli na Ket, tak uz sa to asi nebude dat... dakujem za radu.

luciatt
18. mar 2018

@luz5 Hľadala som ten mail lebo som si to už nepamätala a ano 9.10. som na tom bola a 30.10. som mala ms. a s tým prípravu na ket.

lenusqa44
18. mar 2018

Ahojte, chcela by som vas poprosit ak by bol niekto ochotný mi napisat, sme po prvom neuspesnom ivf /1xet,2xket/ a zvazujene ze na dalsie ivf by sme isli do Brna, preto by som vas chcela poprosit ci by ste mi nenapisali ako to vsetko prebieha od zaciatku, ake papiere treba pred tym vybavit, /sme poistovna 25/, kolko krat sa tam ide, kolko cca vyjde cenovo to ivf, a vsetko okolo toho aby sme sa pripravili a mali vsetko pripravene a vedeli co mame cakat, vsetky vysetrenia mame /urologiu, hematologiu, endokrinologiu, akurat uz cakame na imunologiu/, co este v brne ziadaju? Dakujem velmi pekne, kludne aj sukromnu spravu mozte napisat, budem velmi vdacna ak sa niekto najde kto mi to napise 🙂 pekny vecer

zuzka3
19. mar 2018

@lenusqa44 ahoj, prelistuj par prispevkov dopredu, tam som pisala vsetko ohladom poistovne aky je postup. Inak sme boli na konzultacii, potom asi 2x (spermiogram, vysetrenie fragmentacie spermii - nepovinne) potom pre lieky a ked zacnes stimulaciu je na tebe, ci pojdes na uzv k svojmu gyn alebo budes chodit do brna. Potom vyber, vklad. Cenu ti povedia orientacnu, resp cena liekov bude uvedena na papieroch, ktore ti daju a budes ich posielat do poistovne, plus zakroky a ostatne volitelne ukony si vies pozriet v cenniku.

mimika1973
21. mar 2018

@tuqanqa ahoj, ako sa to drzi? 😉

mimiqa
21. mar 2018

@tuqanqa helloo ako 🤗

tuqanqa
21. mar 2018

@mimiqa @mimika1973 dnes dalsie vysledky hcg cez 17tis. Takze od prveho odberu super narast. Na sono som este nebola, mozno bud.tyzden lebo pride mamina tak by sme to chceli povedat celej rodine ale len ak bude uz pocut srdiecko. Baby myslite ze to odpoveda? V dobe odberu som bola 4+6 tak som ocakavala hcg nieco okolo 7-10 tis. No sestricka mi len povedala cez 17tis. Nejako mi to nesedi s touto tabulkou.

mimiqa
21. mar 2018

@tuqanqa ja som mala presne 4 tyzden okolo 4025...sa vravi vysoke tehu....kazde dva dni sa zdvojnasobi....aaaa pozri tabulku po ivf a aj co ti vkladali je dolezite ake embryjko

mimiqa
21. mar 2018

@tuqanqa inak to najhlavnejsie ..gratulujem prajem ti zo ❤vsetko dobre 😚😚

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre