Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

66kikusa66
29. máj 2018

@sweetrevenge ahoj, uz som tam volala dostali sme termin 4.6. Takze super.. chcem sa spytat ci tam sa aj plati? Niekde som citala ze vsetko hradi poistovna.. dakujeeem

izzie27
29. máj 2018

@alexa1983 pri mne prave odfukuju trojrocny a rocna reprofitaci. Na Slovensku sa nezadarilo,tak sme skusili tu. Drzim palce nech sa zadari cim najskor☺

sweetrevenge
29. máj 2018

@66kikusa66 nie neplatili sme nic a este zlata mi spravila aj nieco navyse a ani za to nič,len som mala vymenny listok od mojej gynekologicky 🙂

sweetrevenge
29. máj 2018

buduce mamcule chcem Vas len informovat, že v rakusku umele cele stoji 1000 eur 😒a odporucaju po vklade pit iontove napoje 👧 kamaratke vlozili dve a ujalo sa 🤰

simik411
29. máj 2018

@sweetrevenge pekna suma nato ze to je AT. len asi trosku pre viacere jazykova bariera by bola 🙂 tie napoje mozno maju nieco do seba fakt , mineraly atd doplnat nemusi byt zle.. a ujali sa kamoske obidve ci jedno? 🙂

lakukaa
29. máj 2018

@sweetrevenge ahoj to je bez poistovne? 1000?

lakukaa
29. máj 2018

@simik411 ahoj co je to AT?

sweetrevenge
29. máj 2018

@simik411 v tej sume je vsetko lieky odber vsetko ICSI, zajtra bude vediet ci su stale dve
@lakukaa musis mat poistenie v rakusku a necakas na schvalenie to vsetko ide do dakeho fondu a az pri narodeni babatka ale dost som tomu nerozumela tak som to uz nevnimala

simik411
29. máj 2018

@lakukaa skratka Rakuska 🙂 oznacenie krajinyheh,ako SK, CR... rakusko je teda AT 🙂

simik411
29. máj 2018

@sweetrevenge nuz darmo, par km od nas , ale ocividne iny svet... platy 4x vacsie a inak vsetko 2x lacnejsie a kvalitnejsie.. Slovensko nase ,boze boze.... :/

sweetrevenge
29. máj 2018

@simik411 no mi hovor oni objednali a do mesiaca uz aj oplodnena a ja riesim polroka papiere a vysetrenie take onake a vsade si pockajte och a zatial mi poslali predbeznu sumu 2370 eur co viem, ze nebude konecna lebo chcem tam nieco prihodit🙄

simik411
29. máj 2018

@sweetrevenge no je to o nervy ozaj boze :/ clovek chce, aj si zaplati a aj tak stale len cakame. ja zajtra posielam petrenkovi ziadost... a zas cakat kym odpise, potom dovera kym odpise a co vlastne odpisu ...beh na dlhe trate toto .. ale stoji to za vsetky drobne ,to bez debat ,len aby bolo nakoniec vsetko uspesne 🙂

sweetrevenge
29. máj 2018

@simik411 u Petrenka presne som to mala za 14 DNI aj s postou,teraz cakam uz 2 tyzden na poistovnu :/ a snad uz sa to pohne

simik411
29. máj 2018

@sweetrevenge no tak uz by sa to malo, drzim prsty aby to je cim skor. ja dufam velmi ze by mi to petrenko poslal do buduceho piatku a potom ta poistovnaaa a hned stimulka v july keby vyjde sa tesim 🙂))) ty budes mat skooor... ku komu patris v RF? Dr. myslim 🙂

alexa1983
29. máj 2018

@lola911 22 rokov??? tak to teda snímak klobúk pred vami , lebo neviem si ani len predstaviť koľko veľa síl vás to všetko muselo stáť... my sa snažíme 4 roky , z toho rok sme navštevovali centrum a už minulý rok som na tom bola veľmi psychycky zle, veľké depresie z tých všetkých leikov čo do mňa dávali , bola zo mňa psychtroska...rok sme si dali pauzu a opäť som pripravená bojovať 🙂 Ale pred vami naozaj veľký obdiv skáňam, pretože 22 rokov je neskutočné číslo :( až mi slza vyhrkla z toho čo všetko ste si museli prežiť :(

alexa1983
29. máj 2018

@megan5 ďakujem pekne , a aj tebe veľa veľa šťastia a zdravíčka, nech sa drobáčik drží a pustí až keď bude ten správny čas 🙂
tiež tam robia vklady na plný mechúr? a tiež to je tam bezbolestné? a ostáva sa tam koľko po vklade? ja som v BA musela ostať ležať vždy min 2 hodky .

alexa1983
29. máj 2018

@ssegra ďakujem 🙂

alexa1983
29. máj 2018

@izzie27 ďakujem pekne a moc gratulujem 🙂

sweetrevenge
29. máj 2018

@simik411 ja k Dr.Kneslovej velmi mila, dakujem 🤗 aj ja tebe uz nech to mame cele za sebou, ty ku komu?

simik411
29. máj 2018

@sweetrevenge veru nech je po a sme tehulkyyy.. ja otevrel 🙂

megan5
30. máj 2018

@alexa1983 ano..najlepsie je,ked je plnsi mechur.a nebolelo ma to..vsetko sa da vydrzat..a lezala som tak 12minutiek a isla som..podari sa aj tebe,uvidis.len treba byt trpezlivy..mne vysiel u nich 2vklad😉

ingelika78
30. máj 2018

@lola911 Ahoj gratulujem Ti velmi! Ale kolko si mala rokov ked ste sa zacali snazit? Ja len ze 22 rokov je naozaj velke cislo, ja mam 39 a cakam prve babo po IVF (budem mat 40 pri porode) no a to sa mi uz zda dost, a neviem si predstavit vobec sa snazit 20r dozadu. Ale to ma naozaj len zaujalo prosim Ta neber to v zlom.

simik411
30. máj 2018

pisem sem dost casto poslednu dobu, ale predsa stale tu pribudaju nove babule tak nemuseli vidiet moje prispevky starsie :D otazocka len ci tu nie je niekto s podobnyym pripadom ako som ja , amh 10,5 aj zvysene cykotiny aj protilatky.. v brne navrhovany kratky protokol,a rovno zamrazenie embryi nasledne liecba na imuno medrolom a po liecbe priamo KET az ked hodnoty klesnu cykotinov ,,,, nenajde sa niekto kto mal podobny postup? dakujem drzim prsty vsetkyym 🙂

lola911
30. máj 2018

@ingelika78 mala som 19 ked som sa vydavala to bolo v 1994,, snazili sme sa prirodzene ale bezuspesne,, takze to nepocitam,, ratam ze sa naozaj snazime ked som mala 21 rokov od 1996 ked som zacala chodit na kliniku do Ba,, vtedy este statna klinika,, volalo sa to Centrum humannej reprodukcie na zochovej ulici,,, vtedy tam bol Marsik a Valky,,, oni si potom v 1999 zalozili sukromnu kliniku Iscare,, teraz je tam uz iba Valky lebo Marisk sa oddelil a zalozil si vlastnu kliniku Ferticent,,, ty dvaja vsetko co mohli pokazili,,, vsetko to bolo zle,, skusala som gynfiv, repromedica ale tiez vsetko zle,, ked som mala 31 isla som do Uk ale tiez nula bodov,,, posledny pokus bol potom Brno,,, tam som chodila 2 roky,,, vklad ktory bol 2 oktobra 2017 bol pre nas vytazny,,, zostala som tehu,, prvy krat v zivote vsetko bez problemov cele tehu,, nemala som ani ranne nevolnosti,, teraz som 38tt 18 dni do porodu,,, zacinaju mi napuchat nohy a ruky a citim tlaky pod bruskom co je asi priznak toho ze nas malicky vonavy chlapcek bude coskoro doma,,, teraz mam 43 rokov,,, budem mat prve dieta a chceli by sme stihnut este surodenca,,, mame este 9 mrazacikov 😉 tiez som bola vela krat v koncoch,, neodvazujem si ani ratat kolko nas to stalo ale dolezite je sa nezastavit a ist si za svojim stastim nech uz je cesta akokolvek zlozita,,, musis vidiet to co je na konci boja 😉 ja ked som mala 40 tak mi zamietli ivf v saint mary's v manchestri,, ze uz som stara a ze mam zle vysledky 😀 chodila som tam 5 rokov a do vtedy som stara nebola 😀 teraz tam budem rodit 😀 chcu mi dat vyvolavacku a epiduralku pred terminom a ze ked nie tak cisarak,,, vraj voli vysokemu veku 😀 len kvoli tomu ze mam 43,,, som im povedala ze malicky vie kedy sa ma narodit,,, on pojde sam,,, takze bude rajsky plyn alebo pethidine a bazen 😉

simik411
30. máj 2018

@lola911 wau uz som ti raz pisala, ale stale ked napises mi az slza vyjde. NESKUTOCNE !! casto myslim na tvoju vetu co si mi napisala , vdaka otevrelovi sa nam po 22r narodi nas syn.. Verim ze aj nam Dr.pomoze .. vela vela vela zdravia vsetkym trom zelam a sup na druheho surodenca ako pises.. bola by skoda nevyuzit tolko mrazacikov heh aj dvoch rovno. vek je len cislo ! drzte sa ❤

lola911
30. máj 2018

@alexa1983 my sme si davali 3-4 mesiace prestavky medzi pokusmi,,, kvoli liekom,, lebo su to hormony a predsa musi to vyjst s teba von,,, mne pomahali prechadzky po lese a robila som babysitter,,, kedze som sa nemohla starat o svoje deti tak som sa starala o cudzie,, to mi velmi pomahalo 😉

lola911
30. máj 2018

@simik411 verim tomu ze vam pomoze 😉 ja som nikdy nepocula od neho nieco take ako ze je to nemozne ako od druhych lekarov,, ani mi nepovedal ze som stara alebo ze co tam robim s amh 0.01,,, ked prezeral moje papiere kde vsade som bola tak povedal ze u nas je najvacsi problem hydrosalpinx a poskodeny pravy roh maternice ale ze nic nie je nemozne a pre kazdu zenu existuje riesenie a to mi dalo nadej,, takze nech uz je problem akykolvek, treba mu verit a byt trpezlivy 😘😘😘

simik411
30. máj 2018

@lola911 nam povedal ze sme uplne najtypickejsi par ktory u nich je, ze by to malo vyjst hned na 1x .. povedala som mu ze ho beriem za slovo hah .. ja PCO vysoke amh nad 10 a manzel trosililinku slabsi spermiogram, plus ja vysoka imunita, ze ani jeden faktor u nas nie je na nemozne prirodzene otehu ale ze mame tri faktory ktore sa stretli a moze byt problemik ale ze nic hrozne to vraj nie je .. jaj velmi verim a dufam ze sa to podari bez dalsich pokusov :/

lola911
30. máj 2018

@simik411 ked hovori ze problemik tak to nebude nic hrozne 😉 oni tam maju velmi dobru embryologiu a slabsi spermiogram problem nie je,,, vyberaju spermie jednotlivo,, len tie najsilnejsie,, amh nad 10 znamena ze budes mat prilis vela vajicok ktore nebudu mat miesto vo vajecniku na to aby dozreli,,, pravdepodobne ti da nieco na to aby sa ich uvolnilo menej aby dozreli,, a vysoka imunita tiez nie je problem,, na to ti da nejake lieky 😉 ja som k posledu uz ani ms nemala,, som mala 70 dnove cykli 😲 on mi normalne naplanoval ze dostanem ms 12 septembra a ked som ju nedostala tak som mu volala ze ms nikde a on ze nevadi tak ju dostanem zajtra a aj tak bolo 😀 brala som pred tym marvelon antikoncepciu 1,5 mesiaca a pichla som potom decaceptil depot a ten mal privolat ms,, a aj sa tak stalo 😉

simik411
30. máj 2018

@lola911 super asi ozaj vedia co robia, ja MS mam kazdy mesiac ale ano ovulacia asi neni kedze sa tlacia to viem no. preto mi dal kratky protokol povedal ze rata takych 15 vajok cca ze bude.. tak len nech suuu teda 15folikov a verim ze budu dnu aj tie vajka keby aspon 5 mame na mrazenie tak verim ze aspon jedno sa chyti a bude dobre vsetko.. uz keby som to maaala neviem sa dockat uz hehe.. ty o par dni budes drzat zazrak v ruke boze po takej dobe by som asi ani nespala :D neskutocne ozaj... trpezlivost ruze prinasa je to tak..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre