Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ericia
15. jún 2018

@jenna2202 ahoj... Áno na reprodukčnu imunológiu sa čaká tak dlho... A robia kompletne vyšetrenia len v Nitre a v Prešove... Aspoň čo ja viem.... Ale tak ti urobia úplne všetko.. Ja som mala vyšetrenia v poriadku aj na hematologi8, endokrinológii, genetike... A v Nitre mi prišli na problém...
Držím palce

jenna2202
15. jún 2018

@ericia dakujem
Skúsim ešte v cz či nám to nespravia skôr ..vedela som že to trvá dlhšie aké že až takto ..

simik411
15. jún 2018

ahojte, skusala som hladat v starsich spravach tuto, ale nenasla som tak na rychlo-- chcela by som vediet postup co sa tyka liekov atd. Treba vsetko kupovat v brne alebo na svk?? na stimulku myslim ... mam doveru neviem ci to nejako riesia ci je potrebne v cr ci aj na svk.. viete mi poradit pls dakujem

alexa1983
15. jún 2018

@simik411 mne povedali že treba lieky kupovať v čechách, vedľa kliniky majú lekáreň

simik411
15. jún 2018

@alexa1983 oki teda dakujeeem

janulino
17. jún 2018

Ahojte, takze mame po prvej konzultacii s MUDr.Otevrelom... Navrhol mi antagonisticky protokol a lieky Orgalutran 0,25 a Puregon Pen 150 IU.. Kedze som mala v MT dlhy protokol, kde som zacinala s Proverou, Dipherelinom a zakoncila som Menopurom, to znamena, ze antagonisticky je v nasom jazyku kratky protokol? Je tu niekto kto ma skusenosti s tymi liekmi a vie mi povedat kolko nas tie lieky vyjdu? Ď

zimik
17. jún 2018

Ahojte, tak sa k vám konečne pridávam. Zajtra posielam na poisťovňu všetky potvrdené papiere 🙂 Taktiež sme boli na imunológii v NR (tiež dlhé čakanie 4 mesiace na termín a 5 týždňov ešte na výsledky @jenna2202 asi to žiaľ neurýchliš...) Vyšlo nám že moje telo vytvára protilátky proti partnerovým spermiám. V Brne teda pôjdeme aj s Clexanom a Intralipidmi. Inak máme tiež MUDr. Otevrela a rovnaký protokol ako ty @janulino . A v MT som mala presne tie lieky čo ty... 3 transfery a všetko implantačné zlyhania :( tak už aspoň imunológia ukázala pravdepodobnú príčinu a verím, že tento krát nám to vyjde! Čo sa týka nákladov tak okolo 3000€ s tým, že cca polovicu ti po mesiaci vrátia z poisťovne ak mám správne info

alexa1983
17. jún 2018

@zimik ahoj, mne tiez v Nitre zistili protilatky na spermie. Co je to clexan a intralipidy? Nam take nenavrhli :(

simik411
17. jún 2018

Babule tie co maju doveru poist. Ako dlho ste cakali na schvalenie?pocula som ze dovera celkom rychlo schvaluje resp dava vediet ci? 🙂

zimik
17. jún 2018

Ahoj @alexa1983 , Clexan je niečo ako Fraxiparin - injekcie na riedenie krvi. A Intralipidy sú také tukové infúzie, imunoglobulíny. Ale všetko toto mi budú podávať až v období vkladu a po transfere, keďže imunológia má vplyv len na uchytenie embrya a nie na kvalitu vajíčok ani na úspešnosť stimulácie. Inak pôjdem antagonistickým protokolom s liekmi Orgalutran a Puregon.

vivik22
17. jún 2018

Ahojte dievcata. Mam dilemu. Mam naplanovany vklad o par dni (KET). Ochorela som. Nemam sice teplotu, ale aj tak sa necitim dobre. Uzivam Medrol, ktory vsak uz koncom Juna musim vysadit ak by vklad nevysiel. Uzivam ho uz skoro 7 mesiacov. Posledny mesiac uz velmi intenzivne pocitujem, ze sa po medrole citim fyzicky zle. Nehovorim o napuchnutej tvari, tele, ochlpeni a dost vypadanych vlasoch. Pri tomto vklade som mala dostat aj Intralipidy (myslim, ze tie tiez este imunitu znizia). Vnutorne citim, ze na ten vklad ist uz nemam, vysadit Medrol a oddychnut si. Na druhej strane citim vycitky ci mozno prave tento posledny vklad nebude uspesny. Fyzicky som vsak nan neni pripravena a ked si predstavim, ze by som medrol uzivala este dalsie tri mesiace je to pre mna nepredstavitelne. Riesili ste niekedy nieco podobne? Isli by ste na vklad?

janulino
17. jún 2018

@zimik Ahoj..tak to som rada, ze nie som sama..nejako tu v tejto skupine ledva zeny odpisuju,tak ma uz chytala panika,ci je nas tak malo co sme zvolili Reprofit..alebo ci to bolo dobre rozhodnutie...ja mam tiez Clexan kvoli zrazanlivosti predpisany..uvidime co bude..kazdopadne verim ze to dopadne dobre....

kape05
18. jún 2018

@simik411 dôvera schvaľuje do cca 3 tyzdnov, prvý krát do týždňa, druhý krát do 3tyzdnov.

simik411
18. jún 2018

@kape05 dakujem. Snad to bude ten tyzden jaaaj hm... verim no.

alexa1983
19. jún 2018

@vivik22 ak sa necítiš dobre tak si daj pauzu .. nemá zmysel robiť niečo na silu keď sa necítiš fit , potom si budeš vyčítať že si ísť nemala , lebo si mala vnútorný pocit že nie ... ver mi, keď na to tak dlho žena čaká, tak pár mesiacov hore dole nás už nezabije .. ja som si dala pauzu rok, pretože som už nevládala, ani fyzicky a ani psychicky, bola som iba troska .. a cítila som že moje telo nie je ok a teda určite nie je pripravené ani na vklad .. teraz po roku idem bojovať ďalej, plná síl a nádejí 🙂

alexa1983
19. jún 2018

@janulino ahoj, a máš silnú zrážanlivosť alebo slabú? Ja mám silnú , tak uvidím čo mi predpíšu 🙂

alexa1983
19. jún 2018

@zimik ďakujem za infošku 🙂 takže máš tiež hustú krv . Kedy máš naplánovaný vklad? ja ešte čakám na papiere stále na schválenie :(

zimik
19. jún 2018

@alexa1983 aj ja čakám na schválenie od poisťovne. Len včera som im posielala skompletizované papiere... čiže ťažko povedať kedy začneme s celým procesom...

vivik22
19. jún 2018

@alexa1983 dakujem za povzbudive slova. ja som ten vklad nakoniec zrusila a mam pocit, ze mi vnutorne aj odlahlo. Idem vysadit Medrol a som rada, ze sa da telo do poriadku. Niekedy si hovorim, ci sa nam to nepodari nakoniec aj prirodzene. Clovek uz nebude v takom napati a nebude vsetko presne nalinkovane. Nam nezistili iny problem iba bunkovu imunitu. Doktorka povedala, ze niekedy sa to vie aj same upravit a liecbu uz mozno neskor ani nebude treba. Dufajme. Drzim ti palce, aby si mala uspesny rok a podarilo sa ti vsetko ako si predstavujes. Drz sa

majond
19. jún 2018

@zimik @vivik22 dievčatá viete mi prosím poradiť ako to je s tými papiermi do poisťovne? Ja mám dôveru a tam sa píše,že to nemusia schváliť keďže sa to dá absolvovať aj na SK...Oplatí sa mi to riešiť? Posielate papiere pred celým procesom alebo už počas?? ďakujem za info

majond
19. jún 2018

@simik411 prosím ťa aj ja mám dôveru, dávala si si žiadosť na preplácanie?? Mňa to eštelen čaká a potrebovala by som poradiť aké papiere kto vypĺňa a kam ich treba poslať....dakujem pekne

dogcookiesdm
19. jún 2018

žienky ktorá z Vás začína zo stimuláciou v mesiac júl? Štvrtok idem na kontrolu, vyzdvihnutie liekov.

simik411
19. jún 2018

@dogcookiesdm verim pevne ze aj ja! Kazdym dnom cakam na poistovnu a brno pre lieky. Tam mozem prist hned aj na druhy den ked im zavolam?? lebo o chvilu aj ms bude hah.

simik411
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simik411
19. jún 2018

@majond ahoj..no ano petrenko neschvalil ani mne to je jasne ako kazdej asi.. ale poistovna vraj nato ohlad neberie inak by asi nikomu neschvalili... cize ak mas vyjadrenie od petrenka potom posielas tie tlaciva do poistovne plus ak mas vysetrenia hotove od nejakych dr s diagnozami ako dokaz ze ozaj to ivf je asi potrebne.. a potom uz len cakas....ako ja 😀cize otazka na teba ze ako dlho si cakala na schvalenie je odveci lebo este si neposlala ani heh...

vivik22
19. jún 2018

@majond ahoj, ohladom schvalenia suhlasim so @simik411. Dolezite vsak je, ze nesmies zacat s IVF skor ako budes mat kladne schvalenie od poistovne.

janulino
19. jún 2018

@alexa1983 ahojky..ja ani netusim, asi silnu..mam predpisane lieky Clexan 0,4 a aspirin plus 100..ty mas tiez tieto?

zuzka3
19. jún 2018

@simik411 pre lieky si mozes ist hned ako budes mat papier z poistovne. Bez neho ti ich nevydaju. Ale predtym zavolaj aby ti ich nachystali 🙂

dogcookiesdm
19. jún 2018

@simik411 myslím si že s objednaním nie je problém.

lakukaa
19. jún 2018

@simik411 ahoj volaj tam hned ako dostanes papiere nech to pripravia.v den menzesu uz beries lieky aspom ja som to tak mala tak hadam stihnes pred menzesom dostat papiere.drzim palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre