Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

alexa1983
9. júl 2018

@michellevendero ahoj, nemusíš vyčerpať všetky pokusy, ja som bola na sr na prvom a teraz ideme na druhý do Brna. Ak si vyčerpáš všetky pokusy na SR tak už ideš ako samoplatič do Brna.

michellevendero
9. júl 2018

@alexa1983 ďakujem za info 👍🏻

alexa1983
10. júl 2018

ahojte dievčence 🙂 prosím Vás, tomu Petrenkovi treba aj zavolať že mu posielam papiere? či iba normálne poslať poštou na tú Antolskú? ďakujem 🙂

lucia262
10. júl 2018

@alexa1983 ahoj, stačí len poslať na Antolskú, netreba tam volať

alexa1983
10. júl 2018

@lucia262 ďakujem pekne 🙂

janulino
12. júl 2018

Ahojte UNIONACKY! Komu ste adresovali list so ziadostami do Unionu? Ci staci napisat len Union zdrav poistovna, Bajkalska 29/A?

zimik
12. júl 2018

@janulino, sem:
Union zdravotná poisťovňa, a.s.
Karadžičova 10
814 53 Bratislava

janulino
12. júl 2018

@zimik ďakujem 🙂

simik411
12. júl 2018

Babule dnes som bola pre protokol a lieky.. mam puregon 900 denna davka 125. Ma niekto podobny protokol a davku? Neni to malo? Dakujem.

dogcookiesdm
12. júl 2018

@simik411 ja som pichala predvcerom poslednu davku a mala som 200 jednotiek.

simik411
12. júl 2018

@dogcookiesdm neviem asi to zalezi od stavu. Ja mam AMH 10,7 cize jasne PCO kratky protokol tak asi preto aj nizsia davka ale sa mi zda dost nizka aj tak.. uvidime heh. Tak ty ides na odber o chvilku ked posledna davka drzim prsty..

dogcookiesdm
12. júl 2018

@simik411 zajtra ma to caka, dakujem. Uvidia, ako budes reagovat a oni ti upravia potom davku.

simik411
13. júl 2018

@dogcookiesdm moc moc drzim prstyyy nech sa splodi co najviac embryjok 🍀

dogcookiesdm
13. júl 2018

@simik411 Dnes OPU za mnou.Zatial viem len toľko,že ich bolo 18.Zajtra sa dozviem viac.

simik411
13. júl 2018

@dogcookiesdm wau to je pekne ciselko. mala si kratky ci dlhy protokol? 🙂 super ako sa citis ziadne bolesti atd? ja o tri tyzden idem natoo ..tesim uz hehe

dogcookiesdm
13. júl 2018

@simik411 mala som krátky puregon,orgalutran.Bolesti takmer žiadne.ani ako keby som nebola po zákroku.

simik411
13. júl 2018

@dogcookiesdm tak ako ja len ty tych 200ml ja 125 mozno po prvej kontrole zvysia davku heh ktovie 🙂 ale 18 je pekne.. bola by som spokojna na zaciatok.. teraz kolko opldnia hlavna a kolko zabojuje ale je z coho vyberat moooc drzim prsteky moc!

roming
13. júl 2018

Baby ostal mi neotvoreny orgalutran a kúsok pregnylu. Viac v sprave😉

roming
13. júl 2018

@roming pardon nie pregnyl ale gonal

ericia
16. júl 2018

Ahojte kočky... Kedy vám dali vedieť koľko embryok mate na mrazenie? Ďakujem 😊

evaachesa
16. júl 2018

Ahojte dievcata, chcela by som sa informovat ako to funguje v Reprofite ..je potrebne ist na prvu konzultaciu osobne alebo staci tam zavolat a zacat riesit papiere pre poistovnu? Prve ivf na SK nam nevyslo a tak zvazujeme ci druhe skusime rovno v Brne ... momentalne cakam na vysledky z reprodukcnej imunologie .. z hormon. profilu v car mi zistili ze vytvaram protilatky proti spermiam a tak dufam ze nic horsie uz tam nebude ...no co som si uz citala vela prispevkov tak vacsinou nasadzuju medrol na tu imunitu a potom sa caka na ivf nejaky cas ... no zatial som sa nestretla s pozitivnymi ohlasmi na tu liecbu... ako sa tento problem riesi v Brne? Davaju na to nieco ine alebo tiez sa berie medrol? Kdesi som citala ze pred vkladom sa dala nejaka infuzia/injekcia ..uz neviem presne aby sa to obislo tie protilatky .. aj ked ide o icsi a spermia sa napichne priamo do vajicka tak tie protilatky vraj vedia urobit aj tak problem... preto zvazujem ci znova skusat slovenske car alebo radsej ist rovno do Brna .... ako ste to mali s navstevami/kontrolami? Kolko krat ste tam boli v ramci ivf a vkladu? Vraj sa daju riesit kontrolne odbery a ultrazvuk u svojho gynekologa a potom len informovat v car ake su hodnoty a podla toho prist do Brna ...predsa len rozmyslam aj nad tym ako to sklbime casovo a tak ... vopred DAKUJEM za odpoved 🙂

sweetrevenge
16. júl 2018

Ahojte, prosim o pomoc potrebujem najst tlacivo na preplatenie IVF v brne VSZP, viem ze niekto sem daval link ale neviem to uz najst, dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

simik411
16. júl 2018

@evaachesa ahoj 🙂 ano prva konzultacia sa objedna telefonicky a ides potom osobne k Dr.ku ktoremu ta priradia ako u nas klasika. Tam sa vlastne dohaduje dalsi postup podla vysledkov ake mas z vysetrni pripadne z CAR atd. Navrhne ti teda co dalej ake ivf aky protokol atd. Co sa tyka repro imuna ,ja mam tiez protilatky plus zvysene cytokiny ano dava sa kazdemu medrol tiez som nepocula aby davali nieco ine :/ mne v brne navrhol dr.otevrel kratky protokol,stimulacia a hned zamrazenie embryi a potom preliecenie imuna s tym medrolom. V NR mi nechcela medrol dat skor ked vedela ze ideme do Brna ze az co povedia tam aky postup daju. Tak bude takto. stimulka a potom az medrol no.Co sa tyka ultrazvuku chcu aby si radsej isla k nim ale opytali sa ma ci teda pridem alebo budem u svojho Dr riesit. Chodim k nim stale. To pred vkladom co si citala su tie intralipidy nejake na potlacenie tych protilatok mne to este nespomenuli ale urcite sa nato opytam tiez pri vklade ze to chcem ked je teda vacsia sanca na uchytenie. kontroly mas vlastne na vyzdvihnutie liekov to je prva navsteva po konzultacii a potom 7-8den stimulacie, a este jedna zvykne byt niekedy na 10-11,den zalezi od vajicok ci treba ci rovno povedia ze odber /to je kratky protokol aky mam ja ,pri dlhom asi viac/ no a odber a o 5dni vklad, v nasom pripade uz nic lebo mrazime hned vsetko 🙂 co sa tyka SVK CAR pocula som snad jedine dobre nieco na MT Helios, ja som mala napr v nr gynfiv "len" 3x iui a uz to bolo cele zle ..amaterske beziaci pas jedna sestricka bola milucka druha stara striga co robila sono a zle mi pozrela aj foliky skoda slov nesla by som uz na svk mozno ten MT este keby mame moc daleko Brno mozno ale sme z NR cize sa to da autom .... asi vsetky otazky odpovedane :P drzim prsty

evushka007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sweetrevenge
17. júl 2018

@evushka007 Dakujem si zlata, snad som vytlačila to spravne tlacivo 🙂

evushka007
17. júl 2018

@sweetrevenge aj ja sedím nad žiadosťou, práve včera som to sťahovala 🙂 A nezabudni si stiahnuť aj čestné prehlásenie a to priložiť k žiadosti.

sweetrevenge
17. júl 2018

@evushka007 aj čestné? ved to sme posielali so ziadostou tam ci to bolo zas nieco ine? :/ ja som vytlačila ziadost o prepl. nakladov cezhraničnej ZS poskytnutej v inom clenskom state EU zaplatených priamo poskytovateľovi bla bla🙂

evushka007
17. júl 2018

@sweetrevenge aha ja že posielaš tú prvú žiadosť, to som ťa zle pochopila. Tak potom si dobre stiahla 🙂

sweetrevenge
17. júl 2018

@evushka007 ja uz mam po ale nevyslo nam to :/ tak nech sa aspon peniaze vratia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre