Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evushka007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evushka007
17. júl 2018

@sweetrevenge tak to ma veľmi mrzí, ale nikdy nie je nič stratené 🙂 Prajem veľa šťastia 🙂

sweetrevenge
17. júl 2018

@evushka007 dakujeme 🙂 tak uz sme si poplakali a ideme dalej, raz to musi vyjst 🙂

evushka007
17. júl 2018

@sweetrevenge moc vám držím palce, raz sa to isto podarí 🙂

ericia
17. júl 2018

Ahojte kocky...ešte raz skúsim 😉 v nedeľu som bola na ET... Povedali mi, že mi dajú v pondelok, utorok vedieť koľko mame embryjok na mrazenie... Stále nič... Koľko dní po ET vám to poslali?
Ďakujem

evaachesa
17. júl 2018

@simik411 veeeeelka vdaka za tolko vela infosiek 🙂 a v akom si momentalne stadiu? Chystas sa teraz niekefy na odber vajok ci uz mas po? Veeelmi drzim palce nech mate co najskor malu fazulku ;) a pripadne daj vediet co mas noveho a ci ti dali aj tie intralipidy 🙂

leticia22
17. júl 2018

@ericia mne asi tak o 4-5 dní poslali e-mail.

babikadaska
17. júl 2018

.

ericia
17. júl 2018

@leticia22 ďakujem ti veľmi pekne 😉 tak ešte im nebudem volať...

evushka007
18. júl 2018

Baby bola niektorá v Brne autom? Dá sa tam niekde rozumne zaparkovať? Vopred ďakujem za tipy 🙂

dogcookiesdm
18. júl 2018

@evushka007 aktulane chodim, je to tazsie s parkovanim, ale ak nie je volne tak parkujeme na chodniku.

evushka007
18. júl 2018

@dogcookiesdm pozerala som že kúsok odtiaľ je výstavisko, tam to nebýva prístupné na parkovanie mimo výstavných dní?

ericia
18. júl 2018

@evushka007 ahoj.. My sme tam chodili ako na klavír a vždy sa nám podarilo nájsť miesto a rovno pred reprofitom... Ale ulica je dlhá... Určite nájdeš miesto 😊

simik411
18. júl 2018

@evaachesa my sme v stadiuuu ze cakam buduci tyzden na mrchu aby som zacla konecne stimulovat .. potom mrazit aa medrol nasadit hnusny na ktory sa netesim a cakat ci zaberie a ci mozme vklad.. to potrva.. verim ze do vianoc sa podari vklad :/ uvidime ale konecne sa to nejako pohlo... dakujeme pekne keby nieco pytaj sa :P

sweetrevenge
18. júl 2018

Ahojte viete mi nieco povedat alebo ked ste aj isli na IVF soft o tom nieco? dakujem

zuzka3
18. júl 2018

@ericia nedostala si cislo na embryolinku? Bolo v tych papieroch. Nam ziadny mail neposlali, len sme si volali ako sa vyvijaju este pred transferom a kolko mame nam povedali v den transferu a este na dalsi den rano mi volala dr ze ci sme si nerozmysleli pocet. Lebo my sme mali strasne vela a davali sme "len" 10 mrazit.

ericia
18. júl 2018

@zuzka3 ahoj... No my sme ešte v deň vkladu nemali vhodné na mrazenie... A dnes mi už poslali mail a mame tri krásne embrya 😉

ceklis
18. júl 2018

@sweetrevenge ahoj, je to to iste ako klasické ivf, len budes mat nižšie dávky hormónov nastavené. Nemal by tam hroziť ohss a nedozreje tak veľa folikulov. Ale všetko okolo je to iste. Budes užívať, resp pichat si hormóny asi v krátkom cykle, budes sledovaná ako rastu foliky a potom ich vyberu a oplodnia. Je to ozaj to iste len nie sú tam take dávky liekov nasadené.

lakukaa
18. júl 2018

@evushka007 ahoj hned vedla su garaze a da sa tam zaparkovat je tam miesto nie iba pre firmu ale aj pre auta mimo.je tam panko a ked budes odchadzat skasne ta.ja som platila 25 ceskych tu sim hodinu a pol som tam bola no.a zober si drobne ceske mince.

evushka007
18. júl 2018

Ahojte, kedy robia imunologické testy? Robia ich každému? A spermiogram sa robí až v deň odberu či skôr?

lakukaa
18. júl 2018

@evushka007 imunologicke testy doporucuju ak sa nedari ale este lepsie su reproimunologicke testy.spermiogram robia aj pred odberom ked sa zistuje ci je problem tam.mozno staci vitamin a je to ok.ale robia ho aj v den Ivf.

evushka007
18. júl 2018

@lakukaa čiže pred prvým IVF nám tie reproimunolofické asi robiť teda nebudú. No my už jeden spermiogram máme z februára a pýtam sa práve preto že doktor iný spermiogram nespomínal a mňa to trklo až doma, že som sa ho na to nespýtala :D

zuzka3
18. júl 2018

@ericia tak super 🙂 my sme mali, tak asi preto nam to povedali hned a ziadny mail uz neposielali. Drzim palce, nech sa zadari 🍀

lakukaa
18. júl 2018

@evushka007 mozes si to dat spravit aj pred prvym IvF to je na tebe.neviem ci to robi centrum ja som bola na tom v nitre Dzurila centrum.Dlho sa na to caka.Tu sa jedna iba o to ze da sa skor dalej pohnut ked sa to nahodou nepodari.no a spermiogram to urobia v den odberu vajicok riesia aj spermiogram tam v centre.

jalaura
18. júl 2018

@ericia
@zimik Prosim vas este jednu otazku. Moj gynekolog musi nieco v ziadosti vypisovat alebo len potvrdit?

jalaura
18. júl 2018

@evushka007 vyplnal nieco aj tvoj gynekolog?

ericia
18. júl 2018

@zuzka3 ďakujem 😊

ericia
18. júl 2018

@jalaura áno musi... V papieroch z Brna ti naznacia kde to ma vypísať 😊

evushka007
19. júl 2018

@jalaura áno musí, ja ešte len čakám na papiere, ale lekár spomínal, že to treba odniesť gynekológovi a on tam niečo dopĺňa

evushka007
19. júl 2018

@lakukaa a vy ste mali nejaký zistený problém a preto ste šli do Nitry či len ako prevencia, aby ostatné pokusy nezlyhali?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre