Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sweetrevenge
19. júl 2018

@ceklis Dakujem za odpoved, ja len ze som bola na 2 klasika IVF a teraz mi odporucili soft, kde je menej hormonov, ze ci vobec ist do toho, z klasickeho IVF som mala vzdy po 4 vajka tak z tohto neviem, je to posledný pokus s mojimi potom uz iba darovane

ceklis
19. júl 2018

@sweetrevenge no ja zbklasickeho som mala len dva foliky a v nich len jedno vajíčko. A to sa ani správne neoplodnilo. Potom som mala dva nativy a z oboch boli embryjka :( žiaľ ani jedno sa nechytilo. Teraz skúsim ešte soft a uvidím. Podľa mna skús, je možnosť že budú tiež aspoň tie štyri vajíčka a fakt je to menej hormónov. Pred DV by som skúsila asi viac možnosti, takze toho softu sa bat nemusíš.

zimik
19. júl 2018

@ericia áno, musí vypísať svoje údaje (meno, názov, ičo dič, adresu a neviem čo ešte...), napíše pár slovami prečo ťa "vysiela" do Brna - mne tam dal že očakávam vyššiu kvalitu tuším... ale najdôležitejšie je aby ti to opečiatkoval a podpísal. a keď tam budeš, vypýtaj si aj akt. gyn, nález - mne prvý krát z poisťovne vrátili žiadosť lebo som to tam nemala. teraz som to priložila a v pohode 🙂

lakukaa
19. júl 2018

@evushka007 problem zistuje nitra ci tam je alebo nie ked sa nedari.ja som tam isla aj ked ma tam nikto neposielal.po repro imunologickej stranje sme ok.

alexa1983
19. júl 2018

@simik411 ahoj Simik, prosim ta , aj ja mam protilatky na spermie , hranicne hodnoty, ale preliecenie mi nepovedali ze budem mat pred vkladom. Ty mas nejake vysoke hodnoty?

evaachesa
19. júl 2018

@alexa1983 ahoj..aj ja mam hranicne na spermie a tiez som sla na vlastnu ziadost...moze tam byt este vela inych imuno problemov :-/

babikadaska
19. júl 2018

Ahojte dievcence. Zajtra mam OPU v Reprofite. Mam 10 folikulov. Drzte mi prsty 🙂

Moja bilancia:
1.IVF - rok 2017 - Reprofit:
- 1.ET - hcg 178, v 6tt kleslo na nulu
- 1.KET - hcg > 1
- 2.KET - hcg 0
Ja: 33 r., zdrava
Manzel: 28 r., ma 96% morfologicky poskodenych spermii.

lakukaa
19. júl 2018

@babikadaska mozem sa spytat v akej kvalite ste mala embrijka?

simik411
20. júl 2018

@alexa1983 ahojky no mne z krvi len vyslo stredne tazky stupen. mne ten medrole este nechcela dat /ale mam aj tie cytokiny zvysene hodnoty/ ze chce vediet co v brne navrhnu aky ten postup. dufala som ze v brne povedia ze neni potrebne ale povedal ze je... ze nemusi sa embryo chytit kedze mam aj cytokiny aj protilatky.. ked mas hranicne mozno je to slabunke a vedia to obist u mnas skor asi cytokiny riesi brno .. mozno ti pred vkadom daju tie intralipidy a staci alebo netreba ani...

babikadaska
20. júl 2018

@lakukaa prve dve boli jednotkova kvalita.
Tretie bolo horsej kvality.

alexa1983
20. júl 2018

@evaachesa ja som na imuno bola v Nitre, pred 2 rokmi, mam “iba” protilatky na spermošky, len sa cudujem ze mi na klinike nehovorili nic o tom, ze sa pred vkladom dava nieco na utlmenie imunity.

alexa1983
20. júl 2018

@simik411 dakujem za info 🙂 drzim palce moc

lakukaa
20. júl 2018

@babikadaska dakujem za info.drzim palce

simik411
20. júl 2018

@alexa1983 podobne

babikadaska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
21. júl 2018

@alexa1983 hmm a to si bola v ktorom car? Ved to ze ani mne nic ...doktor povedal ze s icsi tie protilatky obideme, ze na imuno aj tak vacsinou neporiesia problem..tak som mu verila a neobjednala sa ... len teraz ked citam clanky a diskusie tak asi tazko sa to da obist ...

lakukaa
21. júl 2018

@babikadaska Ahoj rozpravala som s lekarom povedal.ze aj poskodena spermia dokaze oplodnit vajicko ale potom prestane dalej pokracovat.proste e priroda to tak zariadi.aj moj priatel ma slabe spermie preto si myslim ze je to iba o nahode ci embriolog najde tu spravnu spermiu.u muzov nic nepomoze iba vitamin.😐ja som tiez ok mam trombofiliu a stitnu zlazu beriem lieky ale to nebrani k otehotneniu ale k udrzaniu plodu.repro imunologicka navrhovala metodu Picsi tam sa dava taka tekutina co ma vraj pritiahnut tu spravnu a zdravu spermiu.tak si pockame ci je tomu tak😉

zuzlicek44
21. júl 2018

Ahojte často čítam ,že niektoré ste absolvovali IVF aj viackrát...ja mám z toho hlavu v smútku,odkial NATO zobrať...ešte ten 1x áno,ale opakovane si to neviem predstaviť..😵 ako ste
to finančne zvládli?

zuzka3
21. júl 2018

@zuzlicek44 vela bab to riesi v priebehu rokov, ked ides na sk tak si platis vlastne len lieky, okolo 500€, co zas nie je take strasne... vykony ti 3x preplati poistovna. a hlavne ak mas mrazakov, tak uz ides len na vklad, co zas tolko nestoji (na sk asi aj nic, ale neviem, nikdy som nebola). Nam sa napr podaril prvy vklad a mame este 10 mrazakov. Takze ano, lacne to nebolo, ale vedeli sme do coho ideme 🙂 Musis sa nastavit pozitivne, ze sa to podari a ziadne take, ze pojdes 5x stimulovat.

babikadaska
21. júl 2018

@lakukaa ahoj. Nam vcera pouzili na oplodnenie metody PICSI a MAC. Dnes som si volala na vysledky - z 18 vajicok bolo 15 zrelych a 13 sa oplodnilo !!! Je to uzasny vysledok,som stastna. V pondelok bude treti den,uvidime ako sa budu vyvijat dalej. V stredu 25.7.mam vklad.

babikadaska
21. júl 2018

@zuzlicek44 my stale setrime. Kazdy mesiac odkladame kolko mozme,a az mame dost, ideme. Na prve ivf som bola v marci 2017,potom 2x ket a teraz v juli 2018 sme uz mali dost penazi,avy sme isli na 2 ivf. Odpustili sme si minuly rok aj tento rok dovolenku pri mori,ale vzdy su aj ine vydavky (susicka,chladnicka,nieco na auto ti treba,aj prerabame priebezne dom) takze chvilu vzdy trva kym odlozime nejake peniazky na ivf.

lakukaa
21. júl 2018

Tak ono to nie je az tak ze to stoji s poistovnou 500 eur.ano pokial si nedate veci ako Picsi Icsi Mac a mrazenie embrii tak zaplatite iba lieky a je to aj to nejaku cast no ale ja uz ked tam idem a podla mna vacsina a musime prejst vsetkym to je hormony kontroly a bla bla a podari sa vajicka naviac tak urcite si ich kazda stastna da zmrazit nech nemusi toto vsetko zazivat nanovo.no a to aj nieco stoji.napriklad mne sa len tak.v miske moje vajko nespojilo so spermiou a jeby nedam Picsi tak asi nemam nic.to zname a ze na Sk som to mala za 1300 a v cechach 1400.Ked ma muz zly spermiogram doktor to sam doporuci a vzdy je nejaky problem preco sa to robi inak kazda moze cakat kym bude tehotna priridzene.Mne jedna znama povedala ze ona citala ze ju to bude stat 300e no tak som sa pousmiala lebo kazda co to ma za sebou sa asi tiez iba pousmeje.

lakukaa
21. júl 2018

@zuzlicek44 ak budu mrazaciky treba dat zmrazit a to stoji menej.iba vklad sa plati.

zuzka3
21. júl 2018

@lakukaa tak to teda ano, ze 300€ 😃 To je najlepsi vtip 😃 Akoze je to drahe, lebo presne ako pises, nie vzdy stacia iba lieky (napisala som to preto tak, ze na sk to nie je take drahe ked ides cez poistovnu ako ked ides mimo)

zuzlicek44
21. júl 2018

Ďakujem vám...ideme.teda šetriť
..😓 keď to začnete riešiť,vyplaca sa to naraz? Alebo to záleží od úkonov? Čiže vravíte že okolo 1500eur...cca?🙂

evaachesa
21. júl 2018

@zuzlicek44 tak my sme za prve ivf dali cca 2200 aj s liekmi ..mali sme len 3 transfery 😒

babikadaska
21. júl 2018

@zuzlicek44 plati sa naraz.
My teraz za toto aktualne ivf doplacame ca 1 500 eur. Doplatok tvoria injekcie, predlzena kultivacia, ICSI 15 vajicok, PICSI,MAC,kryokonzervacia.
Mimo toho som si este kupovala utrogestan.

babikadaska
21. júl 2018

Aky mate nazor na vkladanie 2 embryii ???
Citala som,ze pri vlozeni jedneho je sanca 8%, pri vlozeni dvoch sa sanca zvysuje az na 25 %.
V stredu ma caka vklad a uvazujem,ze si dam vlozit dve...
V tejto skupine som si precitala vsetkych 4000 stran od r.2009. Vtedy sa veselo vkladali dve (aj tri) naraz,postupne sa od toho upustalo...

sussah
21. júl 2018

Takto pred rokom sme sa dozvedeli, že cakame bábo po dlhom 5 rocnom snažení nám nakoniec v Brne pomohli 😉 Baby nevzdávajte to! Oplatí sa čakať 😊

lakukaa
21. júl 2018

@zuzlicek44 v cechach celu sumu potom poistovna preplaca ciastku podla ukonov a na slovensku iba nadstandard plus lieky cca polivicnu sumu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre