Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evushka007
21. júl 2018

@babikadaska to záleží od veku aj diagnózy. Mne napríklad doktor povedal, že o dvoch nech ani neuvažujem. Upozornil ma, že ide o príliš veľké riziko hlavne v mojom veku (mám 35), plus stačí ak máš problémy s tlakom ako ja (kvôli zvýšenému prolaktinu mi to lieta hore dolu, s tbl je to ok ale tie musím cez prípadné tehu vysadiť) a už sa riziko neúmerne zvyšuje. Ja mám ešte k tomu microadenóm na hypofýze a s tým spojené problémy čiže sa vyjdril, že by šlo o riadny risk so zdravím ak by sa náhodou chytili obe. Nemusí sa stať, ale môže a potom by bol problém na svete a ohrozila by som deti aj seba. Zváž si podľa toho či si zdravá alebo nie, podľa rokov atď.

lakukaa
21. júl 2018

@zuzka3 ja som velky rozdiel nemala asi o sto euro drahsie v cechach len problem je to ze tam sa to najprv plati cele a potom cakas na preplatok.no a na to kazdy nema u nas to bolo tusim 2700 plus lieky co som platila v lekarni tak ze 3000e

lakukaa
21. júl 2018

@babikadaska ja som prvy krat dala dve a bolo biochemicke,druhe Ivf som dala jedno a nic vobec.na Ket som chcela dve aj priatel povedal ze dahme dve len som to zabudla povedat ze chcem dve som si neskoro pozrela ze ich mam mrazene po jednom.nevadi pockame co bude a potom dame posledne.jeby mam tolko vajok ako ty urcite dam dve.

zuzka3
21. júl 2018

@lakukaa ja som na sk nebola ani raz, rovno sme sli do brna. Tak som teda myslela, ze je to na sk menej. Nas to vyslo 3200€ v brne a 1600€ nam vratila poistovna.

lakukaa
21. júl 2018

@zuzka3 ano aj nam preplatila 1605 ale na sk som tiez dala okolo 1300 tak ze o moc to u nas lacnejsie nie je.

zuzka3
21. júl 2018

@babikadaska mne napriad ani nedali na vyber, nik sa ma nepytal, automaticky povedali, ze jedno. Ze v mojom veku dve nedavaju (30r mam) ale uchytilo sa hned prve 😊 Kamoska si dala v heliose v brne na prvy vklad dve a neuchytilo sa ani jedno, na dalsi KET si dali jedno a uchytilo sa. Asi je to loteria.

lakukaa
21. júl 2018

@zuzka3 presne tak loteria ako sa citis alebo co ja uz neviem.proste bud mas stastie alebo papa

lakukaa
21. júl 2018

@sussah Gratulujem krasna je😉

lakukaa
21. júl 2018

@zuzka3 tak to gratulujem ze sa ujalo.😊

babikadaska
21. júl 2018

Dievcata dakujem za nazory !!
Mam 33 a som zdrava.
Ak mi dr.Bagoczi povoli, urcite si dam dve. V pondelok mu napisem email,ci suhlasi.

lakukaa ktory den po KET si aktualne ?

lakukaa
21. júl 2018

@babikadaska Bagoczi moc nie je fanusik.za dve embria ale rozhodnutie je na tebe.ja som bola na 18 KET.teraz cakame 😉 je to sranda berieme to ze uz sme vtom😉😊

sussah
21. júl 2018

@lakukaa ďakujeme 😘

megan5
22. júl 2018

@zuzka3 ahoj..aj uz vies co cakate?my chlapceka..vcera sme boli v Martine u dokt.Grochalu😊.krásny pocit to bol😍

chmurkaxy
22. júl 2018

@babikadaska ahoj,ja idem v piatok na KET. posledné embryjko, náš 14.vklad (3 cykly). už na umelé nechceme,tak rozluckove. mne po cisárskom nechceli dovoliť dve v Brne,aj keď v GynFive mi ich dali automaticky a to este rok a pol skôr, ako som išla do Brna. ale súhlasím skôr s tým názorom,ze jedno.

zuzka3
22. júl 2018

@megan5 my tiez chlapca. Uz som zacala 6. mesiac 🙂

zuzka3
22. júl 2018

@lakukaa dakujeme 🙂

alexa1983
22. júl 2018

@evaachesa ja som chodila predtym do Repromediky v BA , este tam mame 2 mrazacikov, ale uz nemam chut tam ist na dalsi vklad , nechavame si ich v zalohe ako uz poslednu moznost :( snad to nebudeme potrebovat. Mam na nich velmi tazke srdce, lebo oni by len vkladali, brali peniaze, ale neriesia preco sa to stale nedari .. az ked sme do doktora hustili ci nie je este nieco co by sme mali dat vysetrit, tak az po 4 neuspesnom vklade nas poslal na genetiku, kde mi zistili aj silnu zrazanlivost krvi, takze dalsi dovod preco sa to nedari :(

alexa1983
22. júl 2018

@zuzka3 noo nie je tomu celkom tak , my sme na slovensku nechali za 4 vklady do 3000 eur. Ano poistovna prispoeva na lieky, tie nas vysli cca 800 eur a hradi uspanie, ale vsetko ostatne sa plati . Predlzena kultivacia, oplodnenie - napichanie spermiami, vklad samotny cca 250 eur, ale priplaca sa za “lepidlo” aby sa to tam lepsie udrzalo, priplaca sa za “natrhnutie blanky embrija” aby sa prisalo , plati sa za mrazenie dalsich embriji, cim viac ich vydoluju tym su naklady vyssie. Takze porovnatelne uplne s Brnom. Ak by som si mala este raz vybrat, tak na SR to neriesim. Nie su to odbornici, iba zdieraci .

alexa1983
22. júl 2018

@zuzlicek44 @zuzka3 noo nie je tomu celkom tak , my sme na slovensku nechali za 4 vklady do 3000 eur. Ano poistovna prispoeva na lieky, tie nas vysli cca 800 eur a hradi uspanie, ale vsetko ostatne sa plati . Predlzena kultivacia, oplodnenie - napichanie spermiami, vklad samotny cca 250 eur, ale priplaca sa za “lepidlo” aby sa to tam lepsie udrzalo, priplaca sa za “natrhnutie blanky embrija” aby sa prisalo , plati sa za mrazenie dalsich embriji, cim viac ich vydoluju tym su naklady vyssie. Takze porovnatelne uplne s Brnom. Ak by som si mala este raz vybrat, tak na SR to neriesim. Nie su to odbornici, iba zdieraci .

evaachesa
22. júl 2018

@alexa1983 aj my sme boli v repromedike ...mali sme pred mesiacom posledny ket a rozhodli sme sa pre dalsie ivf v reprofite..no tak to je uzasne :-/ ale aspon se ste to zistili...no a ako teraz pokracujete v reprofite? Ja vytvaram protilatky proti spermiam a na to mi v repromedice povedali ze ked chcem mozem ist na reproimuno ale ze tam vacsinou nepomozu a len mi rozhadzu organizmus ...ze s icsi sa to v pohode obide...takze som to ani neriesila az kym som sa potom nedocitala na forach a v clankoch ze to tak nemusi byt a mozu tam byt dalsie problemy ...genetiku sme sj dali vysetrit kedze sme uvazovali nad pgd...tam bolo vsetko ok no chcela som ist este na hematologiu ale tam ma nechcel poslat ze nic nenaznacuje tomu ze by som mala mat nejaky problem ... takze 3 vklady nevysli...len nam povedali ze asi neboli embrya zdrave ...na reproimumo som uz bola a teraz cakam na vysledky s ktorymi ideme do reprofitu ... dufam ze tam to bude o inom 🙂

alexa1983
22. júl 2018

@evaachesa no pekne. Mna na hematologiu tiez neposielal doktor - chodila som Drabekovi v repromedike, tiez sim netusila ze nejaky problem s krvou mozem mat, nikto v rodine nic take nema, az na genetike mi zistili ze mam Leiddmsku mutaciu krvi a bez riedenia krvi sa mi embrijko nikdy neuchyti v maternici.. takze preto sa nam vklady nepodarili nikdy. Je zvlastne ze raz imunologiu odporucaju ako top vysetrenie, raz hovoria ine.. prave preto uz tam nechcem chodit .. prava ruka nevie co robi ta lava .. Imunilogiu mas dolezitu, lebo ak tvoris protilatky tak ti tam zistia ako velmi a podla toho budu postupovat v brne. A nie icis nepomoze, my sme ho mali a nic.. V Brne davaju takym ako my ze nejaku injekciu pred vkladom aby nam to utlmili na chvilu.
Inak je haluz ze kolko nas je zien co tvorime protilatky :( to je nejaky asi novy vyrus :(
My sme teraz poslali papiere mudr Petrenkovi , cakame kym ich zamietne a potom ich musime este do poistovne poslat. Inak strasna papierova birokracia :(
Chodime mudr. Frankovi, vy komu?
Ale priznam sa , ze mam trosku strach :( zasa od zaciatku, stimulka, uspanie , vyber :( nejaka som z toho tentokrat v strese :( Vidime to tak na september-oktober ze by sme mali vklad. Vy ako postupujete ?

evaachesa
22. júl 2018

@alexa1983 vyborne...aj ja som mala drabeka ...presne vravel ze ked aj genetika ok a nemame v rodine nic tak ze ma nebude posielat ...ze na hemato sa potom krivo pozeraju ze len tak tam niekto pride co nema problemy...obkecaval o tom dookola asi 5min uz som bola vytocena ... ktovie kolko vkladov by ste este dali kebyze si nevydupes to vysetrenie ...fakt sila..ja si myslim ze budem mat aj nejake protilatky voci plodu, ktovie ...stve ma ze som hned nesla na reproimuno...potom ked som od neho pytala vymenny listok tak mi ho nechcel dag ..lebo to sme sa pripravovali na posledny ket...ze mam mysliet pozitivne ...no a nakoniec to nevyslo a ked som teda volala ze potrebujem papier tak bol na dovolenke...potom mi ho vypisal niekto iny...do brna sa chcem objednat az po 20.8. kedze vtedy budem mat vysledky z imuna...ak este budem potrebovat nejaku liecbu na imuno tak mozno v novembri vklad 😐 inak ja som chcela aby nam spermie vybrali metodou macs no embryologicka nas presvedcila ze ona vyberie tie najlepsie na zaklade vzhladu ...pritom aj tie co vyzeraju v poriadku mozu mat poskodenu dna a ta macs by prave spermie s poskodenou dna vyselektovala ...no ktovie ci by to takto vyslo...ako dlho cca sa caka na schvalenoe poistovne? Ja mam doveru tak som zvedava ...tu som to mala schvalene v priebehu jedneho dna...a tie papiere ti musel podpisat tvoj gynekolog alebo aky je tam postup? Vdaka za info 😊

zuzka3
22. júl 2018

@alexa1983 samozrejme, ze vzdy si vies doplatit milion veci navyse, ale povinne to nie je (jasne, ze uz ked do toho clovek ide tak chce preto spravit co najviac) my sme si napr lepidlo ani natrhnutie blanky nedavali a podarilo sa.

megan5
22. júl 2018

@zuzka3 ja zacinam 20tyzden😀.a babatko je o tyzden vacsie,tak sa mi mozno posunie termin porodu..tak tiez chlapceka..parada😉

lakukaa
22. júl 2018

@evaachesa to su teda pekny blbci ze nie je treba reproimunologiu a ked naozaj nieco bude.mna gin five tiez nikam neposlalo a nakoniec ked som sa tam dala sama na vysetrenia zistilo sa ze mam trombofiliu a zku stitnu zlazu.u nich nic netreba len dones love zaplat a ak si neskusena nemas sancu vediet co vsetko treba.zaujimave ze brno ma tam hned poslalo a lekarka mi povedala ze pokial nebude stitna na urovni ako ona chce v inf nebudeme pokracovat.rok som sa liecila.tak ze asi takto nic netreba.hlavne ze mas zaujem a love.to je pre nich inn

megan5
22. júl 2018

@evaachesa ten Drabek on robil v gyn five v ba kedysi..no a tam je to nula bodov..dajte si urobit vsetko baby..mne dali na leive dosticky anopyrin a az potom sa zadarilo..toto jedine vysetrenie mi chybalo..

lakukaa
22. júl 2018

@megan5 jasne netreba ich pocuvat ja keby som toto vsetko vedela skorej nemusela som sa 4 roky trapit len na repro imuno som cakala na objednanie 6 mesiacov a 2 mesiace na vysledok.no strasne cakacky

evushka007
22. júl 2018

My ideme prvý krát na IVF a zatiaľ nikto nejakú genetiku či test na alergiu na spermie alebo imunologické testy nespomínal. Ideme na ISCSI, ale tiež som počula že nie celkom sa to tým dá obísť ak je baba alergická. Tak neviem či sa potom pýtať po týchto vyšetreniach alebo počkať či to prvý raz vyjde a ak nie potom riešiť testy navyše. Čo by ste mi odporučili?

evaachesa
22. júl 2018

@megan5 no tak to je skvele...idem si asi pozriet hemato niekde u sukromnika a zaplatim si za vysetrenie ...nech mam istotu ze som ok...takze v reprofite ti to zistili a hned si aj otehotnela?

evaachesa
22. júl 2018

@lakukaa ja mam fakt pocit ze kym si nevyziadas a nepovies sama tak sa to nikam nepohne ...fakt hrozne...zaujimave ze v reprofite hned vsetko riesia..neuveritelny rozdiel...a to som zatial len rozmyslala nad brnom...ale myslim ze uz som rozhodnuta 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre