Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lakukaa
22. júl 2018

@evaachesa ja mozem povedat iba to ze rozdiel je to ze v brne to platis cele a potom ti na sk posle peniaze poistovna.poistovna zaplati iba tolko kolko aj na slovensku.a pacilo sa mi tam sluzba Picsi to v gin five nebolo ked som bola na Ivf tam.jasne ze casovo to nie je slovensko ale da sa to zvladnut vela sa riesi aj cez mail a telefonom a nie je to tam jak na vratnici ze tam stojis na chodbe v rade na krv.

megan5
23. júl 2018

@megan5 ja som mala urobenu endokrinologiu,imunologiu a hematologiu.vsetko bolo ok.v brne som ukazala tieto vysledky..a sama som si od doktora vyziadala nech mi da vymenny listok na tie lepive dosticky..3vklady sa nepodarili.2 v Bratislave a 1v brne..a ked som nasadila anopyrin tak konecne 2vklad v Brne sa podaril😊.sme stastni,lebo tiez som uz myslela,ze sa to nikdy nepodari..a podarilo sa,nemohla som uverit,ked som videla 2cierocky na teste😀😍.podari sa aj vam..len vsetko si dajte urobit..mne napr.chybala genetika😑.oni vacsinou posielaju na testy po neuspesnom prvom ivf tieto centra..nechapem to.mali by to vysetrit hned😐.niekedy ani neposielaju a my same si to vyziadame😁.ale lepsie vysetrit ako potom plakat doma ze preco to nevychadza.a peniazkov to stoji vela..😉🍀

megan5
23. júl 2018

@evaachesa lakukaa alexa 1983 to malo byt poslane vam vsetkym😀.mne vyskocili len tie lepive dosticky..robia to sa mi vidi len v Martine-Hemomedika..🍀

alexa1983
23. júl 2018

@evaachesa no papierova birokracia to je :( papiere ti poslu z centra z brna postou, pekne ti vyznacia co mas dopisat ty, co tvoj gyndos - ten tam pise iba svije ičo , adresu a taketo veci, par riadkov, da tam peciatku a podpis. Potom to musis poslat do BA mudr Petrenkovi, ten je spojka medzi zahranicim a poistovnou na SR, ten to ma cca 10 dni co tu baby pisali a posle ti zo postou spät - zamietnute. Zamieta to vsetkym od kedy prestal pracovat v Reprofite a otvoril si svoju kliniku, na to nas v brne upozornili. Potom to posielas do poistovne na schvslenie, ta to vzdy schvali , aj ked to ten tupelo zamietne, lebo zo zakona na to narok mas. Poistovna na to ma 30 dni, ja mam union a ta to vraj do tyzdna schvaluje. Ked mas schvale tak posielas do brna . Je to trochu zdlhave, ale tak ked uz clovek tolko caka na to bejbinko tak toto uz sa da vydrzat 🙂 Ty si tu imuno urcite urob. Je to velmi dokezite. Tu na SR mas narok urobit si aj genetiku - to preplaca poistovna aj tebe aj muzovi a na nej ti napr zistia aj ci nemas problem s krvou . Ak mas tak ta nasledne poslu na hematologiu. Genetika je super vec , lebo tam sa zisti aj to ci si sko partneri vyhovujete. Takze urcite si ju urob. A zadarmo je.

alexa1983
23. júl 2018

@megan5 co su to tie lepive dosticky ?

lakukaa
23. júl 2018

@megan5 ja som si davala tobit repro imunologiu je to ine ako imunologia.myslis ze tam sa to neda zistit tie lepive dosticky? Na genetike som bola ale lekar pozrel moje papiere a povedal ze som naprosto zdrava ze ked chcem mi spravi genetiku ta klinika bola jeho ale ze genetika sa robi.pri potracani a ja nemozem otehotniet.ze to je ine.tak neviem.kde si si davala robit tu genetiku?

miriamkaaaa
23. júl 2018

@lakukaa ahoj nenechaj sa odradit ja som uz po prvom neuspesnom IVF(ani sa embryo neuchytilo) riesila genetiku lebo aj tam je casto problem..ja som si robila genetiku v Martine v Heliose...som tusim len par drobnych platila...

alexa1983
23. júl 2018

@lakukaa genetiku si daj urcite. Mne tam zistili problem so zrazanlivostou krvi, ktory mi 35 rokov nikto nezistil :( Mala som ju zadarmo v BA

megan5
23. júl 2018

@lakukaa mne praveze genetika chybala..tu som nemala robenu..na hematologii mi z mojej krvi povedala ze genetika u mna by mala byt ok..ale ked ides niekde kde robia genetiku,tak to robia urcite ovela obsirnejsie..ja som bola na hematologii v Ba u Drakulovej..ta je super az na to,ze ona nerobi prave tieto lepive dosticky..hovorila ze to robia v Martine..tak som sa objednavala do Martina

megan5
23. júl 2018

@alexa1983 neviem ako mozu urobit babatku zle tie dosticky..ale anopyrin je na riedenie krvi,mne povedala iba ze su moc lepive..a mozno by sa k babatku nedostavalo vyzivy a mohla by som teda potratit

lakukaa
23. júl 2018

@alexa1983 mne to zistila lekarka na hematologii zobrala mi.10 ampuliek krvi.a zistila trombofiliu.beriem clexan.asi to zistuje aj hematolog.

megan5
24. júl 2018

@lakukaa a na reproimunologii ti nevysetria tie lepive dosticky...to sa robi na hematologii😉

zimik
24. júl 2018

mne naordinovali clexan na reproimunológii

lakukaa
24. júl 2018

@megan5 no ved pisem ze mi brala vela ampuliek ze mi zistila tŕombofiliu piçham.si clexan.

megan5
24. júl 2018

@lakukaa tak si zisti ci ti robili aj na lepive dosticky..lebo mne brala tiez vela ampuliek krvi,ale na lepive dosticky nie..to robia asi len v Martine.opytaj sa na to..

lakukaa
24. júl 2018

@megan5 ok pozriem to v papieroch nevies ako je to oznacene?

alexa1983
24. júl 2018

Dievcence pre info pre tie ktore mate union poistovnu 🙂 pytala som sa kolko preplacaju a ci hradia aj lieky ak sa zakupia priamo v centre.
Dobrý deň, pýtali sme sa našich revíznych lekárov a zasielame Vám odpoveď:

Lieky pri IVF hradíme vo výške slovenských kategorizovaných liekov, ak dostaneme potvrdenie, že ich pacientka uhradila.
Forma úhrada liekov je možná aj v lekárni aj v centre. Požadujeme však doklad o zaplatení (blok alebo uhradenie faktúry)
Za výkon IVF je zmluvná úhrada okolo 1 100 EUR – teda táto suma plus úhrada za lieky.

babikadaska
25. júl 2018

Ahojte dievcata. Mam za sebou embryotransfer. Na treti den kultivacie som mala 13 embryi. Dnes na piaty den mi ostali prekvapivo iba dve hatchujuce blastocysty 1. kvality. Dala som si vlozit obidve. Ostatne sa prestali vyvijat. Bagoczi bol dost sklamany z vyvoja. Povedal,ze je to nevysvetlitelny jav. Takyto vyvoj (mal predo mnou.presne cisla plus porovnabie s prvym ivf) zodpoveda veku zeny 40+ (ja mam 33). Hovoril o moznej endometrioze. Viac menej sme to prestali riesit,chcela som sa sustredit na vklad. Mam v sebe dve najlepsie mozne embryjka, a teraz velmi verim,ze dalsie patranie ani vysetrenia nebudu potrebne,pretoze sa to podari !!!!

Co mate nove vy ???

zuzka3
25. júl 2018

@babikadaska drzim palce! Toto su inak brutalne zahady, ze sa krasne vyvijaju embryja a zrazu nic. Ja verim, ze sa ujme aspon jedno. Ja som bola tyzden po vklade doma, oddychovala som ale kazdy vecer bola prechadzka 🙂

lakukaa
25. júl 2018

@evushka007 najhorsie je v centrach to ze idu hned na IVF.Nezistuju pricinu ale hned donez love a ideme az ked si kazda sama zacne robit vysetrenia na vlastnu pest sa zisti vela veci.povedz v centre co doporucuju urobit pred IVF.

lakukaa
25. júl 2018

@babikadaska drzim palce.toto su presne tie veci ze nie je folezita kvantita ale kvalita.lezala som s babou co mala 22 vajok a dobre mala mozno 3.teraz sa sustred iba na to ze si tehulka😉

alexa1983
25. júl 2018

@babikadaska drzim palce aj ja velmi. Informuj nas o vsetkom ako ti je 🙂 a lez a setri sa !!!

dogcookiesdm
25. júl 2018

@babikadaska ja to isté 18 vajíčok z toho 13 zrelých.Avsak vkladali sme len 2 expandovane blastocysty 2 kvality.Dnes som 7 deň po ET test zatiaľ negatívny.Na mrazenie neostalo nič.Drzim palceky.

zuzka3
25. júl 2018

@dogcookiesdm netestuj tak skoro, zbytocne stresujes 🙂

lakukaa
25. júl 2018

@zuzka3 ja som 8 den po KET kladala sa HB×1 stale cakam ale mam blbe pocity pobolieva ma brucho na vecer zatial ziadne spinenie.to cakanie dlha doba.

lakukaa
25. júl 2018

@megan5 zistim to a vies mi dat adresu alebo cislo do toho martina ?mozem sa tam aspom objednat ak to nebudem mat hotove .dakujem

ericia
25. júl 2018

@lakukaa ahoj... Ja som 10 deň po ET... Vkladali mi XB jednotkovu... Test si mam urobiť v nedeľu, tak chcem vydržať... Mňa bolelo trochu brucho siedmy a ôsmy deň... Teraz nič... Ale to čakanie je nekonečne 🙈🙈🙈

juliet86
25. júl 2018

nam klesol spermiogram zo slabeho na nulovy. po uzivani 3mesiace zensen naca karnitin a vsetky mozne vitaminy. nemate tip ako zlepsit spermiigram?

lakukaa
25. júl 2018

@ericia no ved aj ja som tak 8 dnes uz ma to.tak dva dni boly nue cely den iba vecer to pocitujem taka chodiaca bolest po bruchu.prsia mam ako bomby a stale som medna chce sa mi spat.vsetko pripisujem utrogestanu.tak si budeme drzat palce .ja az 1.8 mozem testovat.

lakukaa
25. júl 2018

@juliet86 mne povedal gynekolog ze spermiogram jedine vitaminy nijak inak.moj bral vitamin pol roka a tak isto sa mu zhorsil spermiogram.neviem co uz stym .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre