Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

brita
27. aug 2010

@callex Ako pise Lahhel, potom fakt bacha, tie foliky budes mat velmi velke a doslova "na prasknutie", takze pozor, aby nepraskli skor, nez ich vyberu. Od pichnutia pregnylu ani sexik, nic nedvihaj, ziadne prudke pohyby a natahovanie brusnych svalov. Pri IUI nevadi, ak prasknu, ale pri IVF to vadi moc moc. Potom by nemali co odsat. Takze pozor. 😉 Drzim palceky. 😉 😉 😉

mircalla
28. aug 2010

no callex, napriek tymto naprijekmnostiam to urcite dobre dopadne
na margo mailov - mne stelcl odpiser vzdy v ten isty den, najneskor na dalsi
s machacom mam zial podobnu skusenost ako lahhel, ked som im volala pri potrate, tak to zdvihol na emergency linke a odporucal ma do nemocky, to by sa u stelcla nestalo

shandy
28. aug 2010

ahojte dievcence,
@tomka12 ako si dopadla? nevidela som ta v R., lebo sme odchadzali az po pol 12tej a na druhej strane uz nebol nikto...
@rebeka33 super, ze si si oddychla, neboj ved aj ty sa coskoro pridas 🙂
@rebeca_1 moja dnes ti drzim palce na OPU, nech su krasne kvalitne vajka 🙂
@ninockaskv ninocka, tak ziadneho bociana som nevidela, fnuk 😔
@mircalla dakujem, filipko je fesak 😵 😵
@callex callex moja ja myslim, ze na soft nie je neskoro. mne napriklad foliky same o sebe dozrievaju neskor, takze urcite to za pokus stoji, ono niekedy je tazke odhadnut, kedy su a ako tie foliky rastu. drzim ti palceky a setri sa, aby foliky nepopraskali....
inak co sa tyka Machaca ja na neho nemozem povedat krive slovo, robil mi minule OPU a bol uzasny, ziadna bolest, ziadne krvacanie...ono je to asi individualne...
Co sa mna tyka, vcera som sa ani neozvala, lebo som bola fakt mimo. Toto bolo moje tretie OPU a veru najhorsie...robil mi ho Koudy, zo zaciatku sa mi zdalo, ze ta narkoza nejako slabo zabera, lebo uz robili pripravy a ja stale hore. Potom som sa zobudila (@olympia hned som si spomenula na teba, ako ti robili OPU bez narkozy) na hroznu bolest na pravom vajecniku, proste som sa zobudila este pred tym ako bolo dielo dokoncene, teda brutalna bolest, cele OPU som vraj krvacala a po OPU som mala velke bolesti, nastastie drahy bol so mnou na izbe a este som aj dost krvacala, este aj teraz krvacam trosku. takze asi tak...no a Koudy vydoloval 5 vajok, takze uvidime kedy bude transfer...
pekny vikendik vam zelam, idem sa este regenerovat....

lahhel
autor
28. aug 2010

Shandik, to ma mrzi, ze si zazila take bolesti...dufam, ze dnes uz budes v poriadku...
A urodicka pekna, 5 vajok staci....Kedy mas volat?

shandy
28. aug 2010

ahoj lahhelik, no co uz narobim, hlavne ze uz je lepsie 😅 , uz len spinim aj ked bruso este boli, to je uz malina...
o chvilocku volam. lahhelik ty o chvilu tiez zacinas, co? kedy cakas MS?

lahhel
autor
28. aug 2010

Shandik, za tyzden mam dostat mrchu a idem na to...dost sa bojim, lebo u mna neboli tieto stimulky uspesne, najviac bolo 1 vajko, aj z toho nic a bojim sa,aby sa to nezopakovalo. Mam sice vyssiu davku, ale trosku obavu mam...Tak by som bola vdacna za takych 5 ako u teba...
Tak drzim silno palceky a cakam na dobru spravicku 🙂

shandy
28. aug 2010

lahhelik viem o com hovoris, ja som ten prvy raz nemala ani jedno vajko a bolo to dost frustrujuce, tym vsetkym prejst a potom nemat ziadnu nadej na //. lahhelik dufam, ze tentokrat to bude inak, mas oddychnute telo aj vajecniky, verim, ze aspon tych 5 bude...velmi ti drzim palceky 😵 a to vies niekedy staci len jedno vajko, hlavne nech je to to prave 😵

rebeca_1
28. aug 2010

Ahojte zlaticka, tak ja som sa prave vratila z Reprofitu a tak trosku aj z nakupov.....
OPU mi robil Stelcl, mame 8 oocytov. Nevedel mi zatial povedat kolko z nich je zrelych, zajtra si mam zavolat. Dozviem sa viac....

@shandy 5 oocytov je fajn, bud pokojna! To je pekne cislo. Krvacam aj ja trosku, prvy krat, este nikdy som pri OPU nespinila ani nekrvacala.

shandy
28. aug 2010

@rebeca_1 waaaaw ty si super nosnica 😀 😀 , gratulujeeem 😵, tak zajtra cakam na spravicku kolko sa oplodnilo 🙂
my mame 4 drobcov nakoniec, bo jedno vajko nebolo zrele...transfer este uvidime ci v pondelok alebo v stredu.

rebeca_1
28. aug 2010

@shandy nie, o mne sa neda povedat ze som super nosnica. Ja som mala teraz prvy krat takyto pocet a to pri najmensich davkach. Sama som z toho moc prekvapena ako som tentokrat zareagovala. Nechcem sa vsak popredu tesit, su to strasne nervy a cele je to jedna velka loteria.....
Blahozelam k 4 bojovnickom. To je super vysledok!!!!! Drzim palceky!!!!! Mooooooc ti drzim palceky!!!!!

tomka12
28. aug 2010

Dakujem vam vsetkym za drzanie palcov 🙂
Tak my sme boli vcera v Brne, mam asi 6 vajok a na OPU idem vo stvrtok. A dal mi aj orgalutran...to som doteraz nikdy nemala, tak uvidim.
@shandy tak to mas krasny vysledok, drzim palce, nech sa im dari bojovnikom 😉

rebeca_1
28. aug 2010

@tomka12 ja som myslela, ze ty si uz po OPU. Tak ti na stvrtok drzim palce, mas to dobre rozbehnute ))))

lenka20
28. aug 2010

ahojte babulky, jeeeej, vy ste uz nosnice - rebeca, shandik - drzim palce embrijkam, nech su krasne a uspesne potom v brusku, mam z vas radost, krasne vysledky 😉 😵 😵 😵
nestiham citat este dozadu, tak zatial len takto, pozdravujem vsetky, brituske este raz gratulujem tehulka jedna, drz sa!!!

shandy
28. aug 2010

@rebeca_1 tak o to je to lepsie, ze teraz taky pekny vysledok 😉 , len nech sa pekne oplodnia a delia. tfuj, tfuj, tfuj. veru hej, je to jedna velka loteria, v ktorej raz dufam aj my vyhrame....drzim silno palceky.
@tomka12 super, tak nech tvoje OPU prebehne hladko a bez problemov a nech je aspon 6 vajok 🙂
@lenka20 jeeej lenicek, dakujem velmi. ako sa mas? co nove?

brita
28. aug 2010

@lenka20 Ahoj Lenicek, no uz si nam tu chybala, konecne si naspat. 😉
rebeca, shandy - drzim palceky. 😉
callex - ako sa mas? ides pichat dnes ten pregnyl? Drzkaj sa. 🙂

callex
28. aug 2010

takze pan doktor mi odpisal ze uz je asi neskoro ten pondelok.zebyto potreboval vidiet.ale ze som reagovala vyborne a ked to doma nevyjde tak dalsi mesiac dame soft.
takze kaslem na to..nic si nepicham necham to na prirodu.dost mi dal ten clostyl zabrat.

tanitta
28. aug 2010

ahojte...
@callex a co znasas zle na clostile?.. ja som ho dobala jak lentilky 😅 ale je to skoda...verim ze si sklamana ale aspon vedia co an teba plati a na buduce uz ides naisto 😉
@shandy je mi luto ze sa ti to tak komplikovalo.. ale to je vsetko malina este ked budes rodit;).. tak drzim palce aby o 40t bol den D... 😉
@rebeca_1 super vysledok.. a to si este postihala aj poobchodoch pobehat? 😀
@lahhel thuj thuj... riadne sa to tu rozbieha 😎
pozdravujem kocky do jednej 😉

callex
28. aug 2010

@shandy
@rebeca_1
@tomka12 mali ste krasne pocty.drzim palce nech drobce pekne dozrievaju.babenky a cim ste stimulovali?

callex
28. aug 2010

@tanitta no keby sa ma opytali ako som reagovala pol roka na uyzivanie clostylu tak by vedeli na com sme a nemuseli si robit zo mna pokusneho kralika.predtym som brala 5x1 na 5DC a na 10DC bola kontrola.a vsetko sa pekne stihalo.ked som isla raz na 13DC cyklu na kontrolu tak uz vecer som pichala pregnyl.a teraz kedze som ho zacala brat na 3DC sa vsetko poposuvalo.tam kde normalne byvam na 13DC tak som uz bola 10DC.
Tento mesiac ma z neho dost priserne bolela hlava..musela som si davat tabletky od bolesti,mam pocit ze sa mi zhorsil zrak,.ale to vraj po uzivani prejde,hrozne som bola podrazdena a o kg na navyse ani nehovorim.a v tych tukovych vankusikoch sa necitim bohvieko pohodlne.
ty si ho ako dlho brala?

tanitta
29. aug 2010

@callex asi 9mesiacov v kuse nastatsie ziadne vedlajsie ucinky.. 🤐 😎 ...este na zaciatku snazenia sa...viem ze max 6mesiacov ale skusali sme...

olympia
29. aug 2010

@shandy chúďatko, iste to muselo byť nepríjemné, viem, aká je to bolesť, ale zas výsledok je pekný, takže držím palce na ET! ;) Tiež som mala aj bolesti aj všetko možné okolo toho, ale to prejde, hlavne veľa oddychuj a šetri sa.
@callex teraz je už zbytočné špekulovať, čo by bolo keby, ale možno si si ten Pregnyl mala pichnúť, ktovie. Tak skúste prirodzene, veď si dobre nastimulovaná. Mne tiež Clostil nerobil dobre, bolievala ma z neho hlava, čo je u mňa zriedkavý jav a navyše folíky boli, ale skutočná úroda nulová. (Osobne som mala s dr. Macháčom len tie najlepšie skúsenosti a odpisoval mi na maily ešte v ten istý deň.)
@rebeca_1 skvelé správičky, držím palce! ;)

všetky vás pozdravujem, mám sa fajn, až nato, že mi je už dva dni opäť tehotensky nevoľno 🙄 , ale zas nie až tak brutálne. Inak som bola aj na kontrole, všetko je ok, ale musím sa šetriť a polihovať. Malá pekne podrástla 😵 , špekulujeme nad menom, ešte nemáme.

maticap.
29. aug 2010

Ahojte dievcata,
dlhsie som sa neozvala, ale zato vas poctivo citam. 😉 Tehulkam gratulujem a drzim paste!

@rebeca_1 @shandy super uroda, tak nech sa len pekne vyvijaju a potom sup-sup k mamicke do teplucka 😵 !
My sme boli pred 3 tyzdnami vo Ferticente, ziadost u nich stale caka na to, kedy konecne dolozime vysledky kultivacie chlamydii...a ja stale cakam co s tou mojou cystou na vajecniku, ktora nepraskla ani po MS.... som bola tento tyzden na kontrole a ta mrcha narastla z 35 mm na 6 cm... a este je aj hormonalne aktivna: na 10.DC sa mi asi vdaka nej spustilo spinenie a bolesti ako pri MS, stale ma pobolievaju prsia a som riadne naladova.... a nestastna. nikdy som nemala cysty a este k tomu take hebedo.... 😖 dr. mi dal od 16.dna uzivat duphaston a po menzese mam prist na kontrolu... ach jaj, az sa tej kontroly bojim, ze com tam najdu... a ked najdu, tak co potom?!? ☹
babulky, tak rada by som bola medzi vami a konecne stimulovala a dufala, ze z toho nieco bude a cakala a tesila sa... a namiesto toho cakam a dufam, ze cysta to vzda a konecne budu hotove chlamydie a..a...a vobec. 😒
A inak peknu nedelu! 😎

rebeca_1
29. aug 2010

Ahojte babulky, tak my uz mame vysledky. Mali sme nakoniec 6 zrelych oocytov a mame 5 oplodnenych vajicok. Stelcl rozhodol ze s piatimi embryjkami mozeme ist do PK. Mam si zajtra este zavolat za presny termin ET.
Dobre ste drzali palceky, dakujem Vam za ne )))))

@tanitta jasne, nieco drobne som stihla nakupit ale potom sups do postele.
@callex ja som stimulovala s clostilom 3x1 a bravelle 75 IUI.

@maticap. to cakanie vo Ferti ja velmi dobre poznam. Na ET som cakala jeden a pol roka. Drz sa!

brita
29. aug 2010

@rebeca_1 Tak super. Uz len nech sa embryjka drzkaju a nech su z nich pekne blastocysty. 😉 😉 😉

rebeca_1
29. aug 2010

@brita dakujem Brituska, bojujem co to da ale teraz je to skor na tych nasich pokladikoch.....
A ty sa ako citis? Na UTZ uz bude aj srdiecko ci este bude skoro na srdiecko? Nech mas krasny zazitok z UTZ!!!!! Drz sa!!!!

violoncielka
29. aug 2010

@rebeca_1 ,krasny vysledok 🙂. Drzim palce...aj shandy pekne zabojovala......drzte sa babyyyy

rebeca_1
29. aug 2010

@violoncielka kedy testujes? Mas zavedene 2 blastulky?

violoncielka
29. aug 2010

@rebeca_1 mam ist na krv v piatok,ale ideme prec takze az 6.9....neviem ako to do vtedy vydrzim...ale testovat sama urcite nebudem.
Inac stale mam pocit, ze uz mrcha dorazi ☹...ufff je to o nervy!

rebeca_1
29. aug 2010

@violoncielka to ja by som urcite testla na 14 den. Ja si beriem na dovolenku tiez testik a po dovolenke pojdem este aj na krvicku. Ale skor ako 14 den testovat urcite nebudem.
Drzim palce a mysli pozitivne!!!!!

violoncielka
29. aug 2010

@rebeca_1 ved sa snazim mysliet pozitivne....my sme sa s mm dohodli, ze tento krat netestnem....
Vy idete na dovolenku?
Ja som tiez vlastne dovolenkovala....kazdy den som chodila s nasimi k moru.....plavat som jasne ze neplavala,ale aspon som si trosku polezala na vode...paradicka. Dufam ze sa to malickym pacilo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre