Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leticia22
14. aug 2018

@alexa1983 5 deň 😉

leticia22
14. aug 2018

@simik411 nestresuj sa hlavne zbytočne! Oni ak po OPU uvidia že máš príliš zväčšené vaječníky a máš nábeh na OHSS, tak ti odložia vklat ET, všetko zamrazia a potom keď budeš fit, tak pôjdeš na KET. Mne to tak urobili v Blave. Ale hlavne veľa pi, ja som pila aj 4-5 litrov a nedostala som ho našťastie.

simik411
14. aug 2018

@leticia22 ja idem rovno na KET. nemame ET vobec v plane nakolko musim imunitu preliecit. ale aj tak sa bojim ved to nie je dolezite ci ET ci KET ked po OPU jednoducho pride :/ a vraj s PCO je vysoka pravdepodobnost ze bude..

leticia22
14. aug 2018

@simik411 aj ja mám PCO. Vravím ti nemysli na to, lebo si to privolas, myslí pozitívne a hlavne po OPU veľa pi a pi. Ono zas určite si sa dočítala aj to, že často sa ohss spúšťa práve po ET keď sa uchytí embryo, to je taky spúšťač toho. Tak ty bud kľudná keď ťa čaká rovjo ket ✊

simik411
14. aug 2018

@leticia22 dakujem si moc zlata.. budem pit aj dnes lejem do seba tu vodu aj protein pijem.. aj zajtra budem no. ano pozitivne treba mas pravdu.

frolik12
14. aug 2018

Baby ukludnim vas troska hadam, absolvovala som 2 cykly ivf v brne, ani jeden mraziak nikdy, pri prvom 3 vajicka a pri druhom 5. Vazne kvantita na ukor kvality. Vzdy po Pk ostalo jedno vajko co znamená že vždy za neuspech mohla spermia. To bol aj dovod ivf. Cize co mate malo vajok nesmutte, my prve síce neuspesne ale druhe vyšlo, o 6 tyzdnov sa nam narodi nasa Michalka. Ohss som nemala ani raz, hlavne byt v pohode psychicky. Ked si porovnam svoj psychicky stav pocas prvého a druheho cyklu som si takmer ista ze za tym neuspechom mohla byt aj psychika. Bola som vtedy nervozna chcela som to strasne stihnut cim skôr ked sa dalo a tie rozne papierovacky boli nekonecne cize dosť som sa citila zle. Tak na to myslite drzim palce kazdej jednej 😊🤗

alexa1983
14. aug 2018

@leticia22 drž sa a čakáme pozitívne správičky : ) držím z celého srdca palce.

alexa1983
14. aug 2018

@frolik12 ďakujeme ti za povzdbudenie 🙂 všetkým nám čakateľkám takéto pozitívne správičky veľmi pomáhajú na psychyke : ) držím palce aby vám všetko dopadlo dobre : )

ingicica
14. aug 2018

Ahojte baby!Ja som taká zúfalá,asi skončím s Reprofitom.Asi nemám na nich šťastie.1. krát mi vložil Dr. Kozumplík embryjko,keď som mala sliznicu len 7 mm,neviem načo,keď tam šanca na uhniezdnenie bola 0.Sú tam milý to je pravda,nedá sa to porovnat s SK,ale je tam absolútne neosobné,stále moje výsledky vidí iný lekár,stále odpíše iný lekár.Aj teraz som bola na 7.DC na folikulometr. mala som na pravej strane 2 x 7,5 mm folikov,dnes na 10.DC na pravej strane 2 x 10,5 mm a na ľavej strane nasiel moj gyn. 2 x 7,5 mm folikov.Poslala som výsledky do Brna a DR.Pospíšová sa vyjadrovala (s ktorou som sa ešte ani nestretla),že folíky sú malé,ja sa mám rozhodnúť,či ešte pôjdem piatok na UZ,alebo stopnem stimuláciu.To akože aký prístup?Čo by ste Vy robili?

alexa1983
14. aug 2018

@ingicica juuj, no ja ti neviem :( na figu je to dochádzanie tam, ale ja som napríklad podstúpila prvé IVF na SR a veľka nespokojnosť, mne napr sestrička dala zle výšku hormonov na stimulku a musela som ju prerušiť, takže som potom stimulovala 6 týždňov a za lieky som dala 800 eur ... takže všade je niečo.. Ja sa spolieham na to, že majú lepší embrioprogram ako na SR ...ale keďže si idem eštelen po lieky na stimulku zajtra , tak ti neviem poradiť :( čas ukáže u mňa aký názor na nich budem mať.

alexa1983
14. aug 2018

@ingicica a nás hneď doktor upozornil , že je síce náš doktor ale že sa s ním stretneme možno až pri vklade ..

leticia22
14. aug 2018

@alexa1983 ďakujem ti 😘

lakukaa
14. aug 2018

@chmurkaxy babikadaska ano stalo sa to tak ze zrejme ma doktorka predavkovala a dotoho tie hormony ostatne no telo to nezvladlo zo dna na den aom prestava vidiet.vsetko bolo rozmazane asi po tyzdni som vaetko hodila do kosa a mozem povedat ze sa mu zrak.o 80 percent zlepsil uz nenosim okuliare.teraz maju dovolenku ale po dovolenke pojdem na testy a pohovorim si z lekarkou co dalej uz nechcem taku davku 75 som brala euthyrox.islo mi hlavu roztrhat a okolo obeda ked uz zacina tabletka ucinkovat som nevidel na dva metre.chodievajte castejsie endokrinologicke nech vas v tehotenstve sleduje.

lakukaa
14. aug 2018

@babikadaska clexan ten som brala 0.2 ze to je podla vahy povedal lekar mam 60 do 70 je 0.2 vraj.utros sm mala 2-2 a euthyrox 75 ved hadam ta bude sledovat endokrinolog aj hematolog.

michellevendero
14. aug 2018

@lakukaa tiež mám Euthyrox 75 mg a problém s očami do diaľky = rozmachlené = nejde mi zaostriť, aj keď skúsim prižmúriť 🤭

zimik
14. aug 2018

@ingicica to mas fakt ťažkú situáciu ☹️. Ale ked uz pichas 10 dni, vydrž do piatku. Mozno z toho niečo bude... Nevzdávaj to 😉

megan5
14. aug 2018

@ingicica napis tomu tvojmu konkretnemu lekarovi..ze co si o tom mysli,ze ci sa s tym neda nic robit..ci by nezabralo,ze by ti zvysili davky lieku.mala si soft stimulaciu?4folikuly su v pohode a mali by dorast..ku ktoremu lekarovi si pridelena?

megan5
14. aug 2018

@ingicica byt tebou by som bola tiez nahnevana..lebo ti odpisali tak strucne..a oni ti maju poriadne vzdy radit..

ingicica
14. aug 2018

@zimik Ďakujem Ti za povzbudenie,aj ja som tak,že uvidím čo bude v piatok,ale s Reprofitom určite končím.

ingicica
14. aug 2018

@megan5 Mám soft stimuláciu,ktorú mi pripravil Dr.Koudelka,ktorého som videla naposledy v máji.Na email niekedy odpovie až o týždeň.Keď takto budú pokračovať,možno,že aj o odbere budem musieť ja rozhodnúť,že kedy má byť 😉

megan5
15. aug 2018

@ingicica no aj ja k nemu patrim..ale ja som uz k nemu patrila este ked mal casu na pacientky a bol skoro stale v reprofite.to je asi jediny doktor tam,ktory takto odpisuje..ja som mala tiez na neho vela krat nervy lebo som musela nieco z neho tahat ako z chlpatej deky.a odpovedal velmi strucne.od kedy si k nemu priradena,lebo ved on uz je malokedy v reprofite.?oni ti ho pridelili alebo ty si ho chcela.ako doktor je dobry odbornik.nam vysiel 2vklad a mala som tiez ivf soft.len to,ze on tam uz teraz nie je,tak nechapem preco chodis k nemu..

ingicica
15. aug 2018

@megan5 To je jedno ku komu patríš,stále ťa vyšetruje iný lekár.Už aj tam ide ako na páse.

zuzka3
15. aug 2018

@simik411 ja mam pcos a ohss sa mi nerozvinul. Mala som nabeh, ale po vybere som dostala lieky a v pohode, sla som na ET, podarilo sa a ohss sa neprejavil. A mna napr nebolelo nic, len som mala brucho nafuknute. Nestresuj dopredu, este sa nastresujes dost 😉

simik411
15. aug 2018

@zuzka3 neviem co ma včera posadlo trvalo to len pár minút ten stav psycho potom prešiel no vobec som sa dnes nebála ani nič úplne akoby nič flegma a nebolelo absolútne ani teraz necítim takže super no.. Mame 15vajicok tak už len čakať koľko bude na vklad 🍀🙏

lakukaa
15. aug 2018

@michellevendero ja som ho hodila do kosa a pockam na lekarku po dovolenke pojdem tam nech zoberie krv a zisti co sa deje.mne sa moc polavilo.podla mna mam silnu.davku.precitaj si.prib.letak v krabicke

lakukaa
15. aug 2018

@simik411 ja som nemala nic to sa nestresuj.

simik411
15. aug 2018

@lakukaa nestresujem 😂včera som mala slabšiu chvíľku už som pooo... A som OK 👌 hehe

zuzka3
15. aug 2018

@simik411 15 je super, drzim palce nech sa pekne delia 🍀 A tie stavy.. to asi kazdu z nas pochyti obcas, asi to tak musi byt 🙂

jalaura
16. aug 2018

@zimik
@ericia baby myslíte že je možné že to bolo Petrenkovi doručené 24.7 a doteraz som nič nedostala? Trvalo to aj u vás tak dlho? Ja už som nervózna

zimik
16. aug 2018

@jalaura Fuu, to uz je ozaj dlho... Doporučene si to posielala? Volaj tam 🤔 Mne poslal za 10 dni naspat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre