Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leticia22
16. aug 2018

@jalaura on má na to zo zákona 10 dní tak tam určite volaj. Jedine žeby bol na dovolenke no.

zimik
16. aug 2018

@simik411 15 je mega 😊. To si teraz budes volavať ze ako sa vyvíjajú? Ci mailom, ci ako? @alexa1983 ty si ako vcera dopadla? Mas lieky? Koľko si doplácala?

alexa1983
16. aug 2018

@jalaura mne to poslal do tyzdna. Mozno ma dovolenku.

alexa1983
16. aug 2018

@zimik juuj no moja duša včera zaplakala 🙂 900 eur za lieky 😫😫😫

simik411
16. aug 2018

@zimik snad je to dost na toho jedneho vitaza ,verime ze ano 🙂 ano budem vyvolavat dnes cize 1.den kolko je oplodnenych, a na 3.den ako sa vyvijaju a na 5.den uz kolko ideme mrazit 🙂) mam dobry pocit, verim ze aj vydrzi.. v novembri ideme na vklad ,snad to vydrzim dovtedyy..

zimik
16. aug 2018

@alexa1983 tak to je riadna pálka 😱 čakala som menej. Ale za lieky poisťovňa vracia plnú sumu, ci nie?

simik411
16. aug 2018

@zimik ja som platila za puregon 480eur, to ako gonal je na rast .. a potom aby nepraskli tak "orangutan" to bolo okolo 120 tusim a na prasknutie decapeptyl len 14eur nas to menej vyslo ako @alexa1983 zalezi od daaavky kolko ti daju cim vacsia tym viac platis no..

alexa1983
16. aug 2018

@zimik no ani nehovor :( neviem prečo mi dali také dávky, keď som bola v BA tak som brala 115,5 a v pohode som mala 10 vajok , a tu 185,5 .. už tých 115 mi robilo veľmi zle, 2 krát som skolabovala a skončila v nemocnici :( normálne sa bojím čo toto so mnou urobí :(

zimik
16. aug 2018

@alexa1983 to ti brali krv vcera? Ci podla čoho ti to nastavili? Neboj, dôveruj im, oni vedia co robia 😊

minnonnka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babikadaska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babikadaska
16. aug 2018

@alexa1983 oni nastavuju davkovanie podla aktualneho HP. Ja som v reprofite mala prvykrat davku gonalu 200 a mala som 20 vajicok,a druhykrat mi ju zvysili az na 225 a mala som 18 vajicok. Ohss som mala pri oboch razoch, len teraz sa prejavil naplno,lebo som aj otehotnela. Ja im proste verim,ze vedia co robia.

babikadaska
16. aug 2018

@alexa1983 v krvi ti zmeraju hodnoty FSH, LH a E2. A jednoducho predpokladam,ze pred par mesiacmi si ich mala ine ako teraz,preto mas odlisne davkovanie

alexa1983
16. aug 2018

@zimik práveže nebrali, podľa výsledkov čo som mala zo SR, bože začínam mať stres že skončím zasa v nemocnici, juuj :(

alexa1983
16. aug 2018

@babikadaska veď verím, len sa bojím pri tých dávkach :( gonal mám aj ja a potom ešte niečo od 7. dňa , to si názov nepamätám a ešte na riedenie krvi . Len sa bojím , lebo nízka dávka oproti tomuto mi vtedy strašne robila zle , že čo bude teraz :( ale tak je to iba pár dní, tak to snáď dám 🙂 a mám vtedy halvne dovolenku, takže budem viac psychycky v pohode ako v práci 🙂
a ty čo nové? ako sa máš? ako bejbinko? ešte chodíš na kliniku či už k svojmu gyndošovi?

simik411
16. aug 2018

podavam spravu babule, vraj velmi pekne - ze 15 vajicok odobratych bolo 12 zrelych a 10 mame oplodnenych co je moc hezky a ze jsou moc hezke.. tak ideme cakat dalej 🙏 / pisem to sem hromadne lebo s viacerymi som pisala tak aby nepisem kazdej zvlast jednu veticku hehe /

sweetrevenge
16. aug 2018

@ingicica ahoj, nie neboj aj ja mam asi také šťastie, napr. Mam protilátky na spermie tu čítam ako veselo dávajú v Brne babám niečo na to mne nič, cena: klasika Ivf gonal 200 a ešte dáka klasika hormón, opu 4 vajíčka, predĺžená kult., Icsi A picsi k ET ani neprišlo, bum 2990 eur ale ze keďže nebol ET tak 1990eur poisťovňa pre platila 970 eur a tu čítam ze dali mi to spravili hento 15 vajíčok Icsi et mrazenie 1600 a poisťovňa vrátila 1300 😲 hmm? Nechápem ok, tak nevzdávam sa že ideme ďalej píšem Dr. Co by doporučili nám a co sa stalo? Nič odpoveď žiadna iba ze ďakujeme za uhradu🤔 tak už nerv tak píšem znova, zrazu volajú že to takto cez mail sa riešiť nedá že osobne, ja ze rada ale nedá sa Vás zastihnúť a osobne sa tam len tak z BA nevyberie že možno ma zobere

dancura
16. aug 2018

@sweetrevenge aj ja vytvaram mierne protilatky proti spermiam. Vraj sa to pri ICSI obchadza a staci mat chraneny styk do cca 6m tehotenstva. Aspon tak nejako si pamatam. Nam sa tak podarilo...pre istotu sme styk mali chraneny po cele tehotenstvo. Drzim palce,aby to vyslo aj vam

alexa1983
16. aug 2018

@sweetrevenge ahoj, aj ja tvorím protilátky na spermošky a tiež som sa pýtala či mi nemajú čosi ešte dať, lebo som sa dočítala o hocičom , ale povedal mi lekár že pri umelom sa to nereši, že iba ženy ktoré chcú otehotnieť prirodzene tak im iba utlmujú imunitu.. že nám sa to obchádza práve tým umelým.

ingicica
16. aug 2018

@sweetrevenge Ahoj!Práve to,na mail neodpisujú,telefón neberú.Takou dôverou som tam začala chodiť,ale už toľkokrát ma sklamali.Držím Ti veľmi palce,aby bola liečba nabudúce úspešná.

sweetrevenge
16. aug 2018

@ingicica ďakujem aj Tebe prajem úspech, asi sme čakali zázraky, mne povedali ze mam ísť skúsiť soft ale ze to je len také ze hop alebo trop, napísali mi taky skôr odradzujuci mail ako ze viete ešte by sa dalo to alebo to a toto je môj posledný pokus s mojimi vajíčkami

ingicica
16. aug 2018

@sweetrevenge Ja som na SVK mala 2 x IVF,ale v Brne na soft som reagovala lepšie,ako doma na klasik. IVF.

ingicica
16. aug 2018

@sweetrevenge Ďakujem aj ja,veru sme čakali na zázraky,každý hovoril,že v Reprofite robia.Ja som výnimka.

jalaura
16. aug 2018

@minnonnka fakt? Do kelu...... Ja som mu to posielala prvou triedou a doporučene a pozrela som si na internete že 24.7 to vyzdvihol. Ja fakt nechápem....už som mohla ísť tento mesiac na to....

jalaura
16. aug 2018

@zimik no tak skúsim zajtra zavolať aj keď neviem kde zistím jeho číslo ....len poprepajat asi ma nejako musia...

rada2002
16. aug 2018

Tak a som tu zasa. Vcera som bola potvrdit rozhodnutie ist do darovanych. Dostanem darovane vajicka vzhladom na moj vek. Mam z toho zvlastny pocit. Po 4 rokoch snazenia a 3 potratoch bolo toho dost. Je tu niekto kto ide tiez podstupit darovane? Rada by som si o tom pokecala.

zimik
16. aug 2018

@jalaura toto som našla na nete 02/6867 2443 malo by to byt do jeho ambulancie. Zajtra ordinujú od 8:00 - 14:30 tak skúšaj volať v tomto čase 😉

babikadaska
17. aug 2018

@rada2002 mas IP

elimu
17. aug 2018

Dievčatá, po stimulácii mi zostal gonal 450 neotvoreny, skladovany v chladničke. Nemáte niektorá záujem? Pribalim aj ostatné lieky, ktoré mi zostali, ak pomôžu 😉

elimu
17. aug 2018

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre