Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

linda2110
17. aug 2018

Ahojte baby chcem vás povzbudiť,aby ste to nevzdávali Reprofit má špičkovú embryologiu a to je najdôležitejšie .Ja mám za sebou 4 ivf ...2 v Ba Iscare celé zle, prvé :vkladaná včasná blastocysta a moruľa 2 kvality,druhé: neprišlo ani k Et krátky protokol 3 a 4 ivf Reprofit soft len po 1 vajíčku obe tehotenstvá ,žiaľ 3 len do 8 týždňa ,po vyriešení alergie na spermie 4 ivf vkladaná hatcujúca blastocysta a z nej mám ročného chlapčeka 😍 mali sme zlý spermiogram ,ja za chvíľu 42 , alergiu a vždy nízka sliznica Ja som Reprofitu veľmi vďačná špeciálne dr Kozumplíkovi 😘a dr Dzurilova z NR😘 chápem aj vás baby ktorým sa zatiaľ nepodarilo majú to tam dosť chaotické , nestíhajú mne napr kázali na kontrolu vajíčok nejaký deň čo sa mi zdalo neskoro , lebo ovu mávam skôr tak som išla skôr a dobre som urobila , takže tiež som bola chvíľkami na nervy ,všetky informácie som zháňala na nete a tu na mk takže aj vám patrí moja vďaka😘

alexa1983
17. aug 2018

@linda2110 ahoj, prečo ťa preliečovali na alergiu na spermie? ja ju mám tiež, ale povedali mi, že pri umelom sa to nerieši , že práve umelým sa to obchádza, nemala si náhodou aj protilátky na embrijko?

linda2110
17. aug 2018

@alexa1983 ahoj áno povedali mi to isté aj Iscare aj v Reprofite , že umelým sa to obchádza aj som otehotnela,ale 8 tt som mala missed a Kozumpík má odporučil na imunológiu... alergia na embryo sa nepotvrdila, len na spermie Dzurilova povedala, že to mohlo , ale nemuselo spôsobiť ten missed radila mi najprv odstrániť tú alergiu a potom ísť na ivf od augusta sme mali len chránený styk + kortikoidy a novembri 4 ivf úspešné asi do polky tehotenstva som chodila k nej na kontrolu a pomaly vysádzala kortikoidy bola veľmi zlatá prvé testy nejakých 200€ a potom sme už nič neplatili... ja som chcela všetko poistiť aj anopyrin som brala do polky tehotenstva a s krvou som vraj nemala problém hrozne som sa bála ,aby sa ten missed nezopakoval

alexa1983
17. aug 2018

@linda2110 u Dzurilovej som bola aj ja . Ale nechcela som do seba dávať kortikoidy :( to je také svinstvo :( no keď nebude žiadny pokrok, tak asi skončím zas tam :( mám za sebou 5 vkladov, poseldné sa ujalo, ale odišlo po cca 2 týždňoch, vtedy som nevedela že mám problémy aj s krvou.
A to si brala lieky aj počas tehu? tie kortikoidy?

linda2110
17. aug 2018

@alexa1983 áno aj počas tehotenstva som brala tie kortikoidy tiež som sa čudovala,ale verila som Dzurilovej nie sú to až také veľké dávky žiadne vedľajšie účinky som nemala, veľa ľudí berie kortikoidy a dlhodobo , hormóny môžu tiež škodiť a čo spravíme keď túžba po dieťati je väčšia ako strach

simik411
17. aug 2018

@alexa1983 moja aj mne povedala ze do 15tt ich budem brat ak sa podari vklad , kukala som tiez ale viem ze sa musi lebo vraj keby vysadim opat sa to vrati a potratim....

simik411
18. aug 2018

Hlásim sa opat už ako doma 😀 prosím názory len - dnes sme 3.den PK a mame 3 embryia 8 bunkové co je dobre ako ma dnes byť. A 4 embryia 5 bunkové a 4 4 bunkové.. Myslíte že to tie pomalšie dozenu ešte ci to ani nemam rátať už 😕 som ani nevedela ze 5 bunkové môžu aj byť na že len parné sú... Budem šťastná ak vydržia tie tri len som chcela ci nemá niekto skúsenosť podobnú dik 🍀

leticia22
18. aug 2018

@simik411 ja som bola na tom podobne, mala som ich 9 na 3 den, a to 9, 8, 6, 4 bunkove. No do konca teda 5 dňa, to dotiahli len tri, 9 a 2x 8 bunkove. Ale neboj, môžeš mať viac ty, len nech sú kvalitné hlavne, držím palce ✊

simik411
18. aug 2018

@leticia22 no aj si myslím ze tie slabšie to asi mé vyrovnajú už len prosím aby tie tri aspoň vydržali ah chrobáka v hlave mam zas.. Viem ze stačí aj jedno kvalitné ale predsa viac je viac 🍀ďakujem

sweetrevenge
18. aug 2018

@simik411 ja som mala na 3 deň 5 bunkové a do 5 dňa sa nezmenili tak k ET nedoslo

simik411
18. aug 2018

@sweetrevenge dik za odp hej spolieham sa na tie tri 8.. 🙏🍀🙏

alexa1983
18. aug 2018

Ja by som asi potrebovala vysvetlit tie bunky embrijove :D nerozumiem ake su to dvoj, troj a pod bunkove :( mne v BA povedali ze mam vsetky blankocysty a neriesila som ci to je dobre alebo zle, ked nic nevraveli 😂 prosim o vysvetlenie 😂 dakujem 👍🏽

simik411
18. aug 2018

@alexa1983 každý deň sa emryjko vyvíja postupne sa delí.. Kuk gugl máš veľa článkov o tom. Ja dnes na 3.je 8bun zajtrq ma byt už 16bunkove a 5.den už blastocyt to je už mnohonunkove nepamätám koľko presbe aké to je štadio kedy sa najlepšie uhniezdie je také zrelé vhodné na vklad.. Začína od 2.4.6 atď..

alexa1983
18. aug 2018

@simik411 dakujem 🙂 takze to co som mala v BA bolo potom to najviac co mohlo byt. No ale aj tak nic z toho 😩

megan5
18. aug 2018

@alexa1983 ale aj blastocysty su asi 4druhy..nemam papier pri sebe ale je blastocysta,expandovana blastocysta,chathujuca blastocysta a potom este ta najkvalitnejsia co uz vylieza pekne von z obalu..to v ba tak povedia ze blastocysta ale nepovedia ze aka..a niektore zamrazia a ked uz idu odmrazovat tak sa ani neodmrazia,lebo mrazili nekvalitne embryjko.v reprofite sa toto ale nikdy nestane..

michellevendero
18. aug 2018

@megan5 poprosím Ťa 🙏🏻 ak by si mala ten papier odfoť mi ho do IP.

babikadaska
19. aug 2018

@alexa1983 najprv su x-bunkove,potom uz maju nad 100 buniek a to sa vola blastocysta. Blastocysta ma tiez viac stadii ako pisala @simik411, takze info,ze to bola "blastocysta"urcite nestaci !!!! Reprofit je spickovy vdaka tomu,ze ma fakt embryologiu na urovni !!
Hatchujuca blastocysta 1.kvality je to nase vysnivane stadium na vkladanie. Ja som mala teraz iba dve embryjka,ale obe prvykrat v tomto stupni vyvoja a kvality!!! Aj sa uchytili. Mozem ti ofotit papier z reprofitu,kde je to pekne vysvetlene,ak chces 🙂

alexa1983
19. aug 2018

@megan5 no mas pravdu, my sme pri rozmrazovani prisli v ba o 2

alexa1983
19. aug 2018

@megan5 aj ja si prosim ten papierik odfotit 🙂 dakujem 😘

alexa1983
19. aug 2018

@babikadaska dakujem 🙂 poprosim ta teda ked budes mat cas , tak odfot 😘
A co mas nove?

babikadaska
19. aug 2018
sweetrevenge
19. aug 2018

@simik411 držím palce, idú podľa plánu tak verím ze to bude aj naďalej tak a dočkáš sa vytúženej bublinky 😊

simik411
19. aug 2018

@sweetrevenge ďakujem moc,😘áno tri išli verím ze viac nebude treba 🤭🍀

lakukaa
20. aug 2018

@ingicica ah ja som sklamana z celeho reprofitu.dones love a cakaj a po Et po tebe ani pes nestekne.

ingicica
20. aug 2018

@lakukaa Presne tak,ako píšeš.

sweetrevenge
20. aug 2018

@lakukaa
@ingicica tak ja som písala mojej Dr. Ze sme sa rozhodli ísť do softu v septembri a ona ako moja Dr. Nič ani tuk odpísala mi koordinátorka poslala recepty s tým ze mam písať jej už iba sa ma vzdala ta moja 🙄asi som bola dosť otravná 🤔

alexa1983
21. aug 2018

baby a kedy sa platí za ET? hneď tam po výbere niečo, alebo po vklade alebo až neskôr?

linda2110
21. aug 2018

@alexa1983 po ET si poležíš nejakých 20 minút (môže tam byť s tebou aj muž, embryo uvidíte na obrazovke) potom sa oblečieš na chodbe počkáš na faktúru a dole pred odchodom zaplatíte

alexa1983
21. aug 2018

@linda2110 ďakujem pekne za info, dá sa asi aj kartou platiť že?

linda2110
21. aug 2018

@alexa1983 myslím, že áno aj eurami ja som mala zamenené české koruny ,ja mám skúsenosť, že kartou je horší kurz ..my sme menili v Olympii ,na hranici bol tiež zlý kurz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre