Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

shandy
30. aug 2010

@brita brituska ty mas zajtra velky den, ze? drzim silno palceky, tfuj, tfuj, tfuj
@naduska ty uz stimulujes?

cavik
30. aug 2010

@shandy
jéééj, už aj ja tam viem dať zavináč 😵 😵 😵

shandy...pred tým Tvojím budem mlčať ako hrob, môžeš sa na mňa spoľahnúť 🤐 🤐

tomka12
30. aug 2010

@cavik aj ja si myslim, ze ked robil v brne, tak by sa mal v tom vyznat...A dobre, ze som nesla tu na slovensko na ultrazvuk, ze som isla radsej do brna. No nie je to prijemne, ze sa v tomto pripade clovek uci na vlastnych chybach. Ale nabuduce budes uz aj ty mudrejsia, ale na toho doktora by som sa mohla tu opytat. Uvidim, ci nieco zistim.

@shandy ja verim, ze to bude Koudelka 😉

shandy
30. aug 2010

@cavik tak dufam, ze si pocula ten kamen, co mi padal zo srdca 😀 😀 , ze ty si ake sikovne dievca 😉 , sikovnica jedna 🙂
@tomka12 tomi bude 😉 , aj ked podla mojich skusenosti - machac na OPU a koudy na ET 😀 😀

naduska
30. aug 2010

shandy este nie 7.9 idem za KOudakom na konzultaciu aby mi upravil stimulaciu a asi od 19.9 zacnem 😝 ty len pekne odpocivaj a ver 😉

cavik
30. aug 2010

@shandy

niečo som ver... počula....ale Tvoj kameň to nebude.., to len moje dieťa plieska dverami....tak ja sa lúčim, idem robiť poriadky ......ale zajtra opäť prídem, tak sa traste 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .....nie, nie, nie.....pekný večer vám prajem 🙂 🙂

tomka12
30. aug 2010

@cavik jasne, prid medzi nas 😉

shandy
30. aug 2010

@cavik tak bud rada, ze ti ma kto dverami plieskat 😀 😀 😀 , pekny vecer aj tebe 😉

shandy
30. aug 2010

@naduska jeeeej no to som rada, ze si ku nam zas zavitala, tak ta budem monitorovat 🙂 . konzultacia je tot za rohom. sa tesim, ze aj v septembri budu rozbehnute stimulky a bude tu vzruuuso 😀

tomka12
30. aug 2010

@shandy kedy si zacala pichat heparin?

shandy
30. aug 2010

@tomka12 den po OPU (v den OPU som vynechala, lebo som krvacala) a uhnala som si riadnu modrinu 😀 , druhykrat uz bolo lepsie...

callex
30. aug 2010

@shandy 2400kc za ake odbery? tie na pohlavne choroby? to si nemozem urobit na SK..dopredu? ci ne odbery su to?

brita
30. aug 2010

Ahojte dievcence,
pozeram, ze sa nam to tu pekne rozbehlo. 🙂
@shandy Ahoj Shandik, drzim palceky, nech sa osembunkovceky riadne zahryznu. Pekne sa setri a oddychuj.
Ja idem zajtra rano na krvicku a sono, to uz budem 5TT +1, tak mam aj trosku strach, aby bolo vsetko v poriadku a aby sme tam konecne cosi uvideli, aspon nejaku machulku. 😉 Subjektivne sa citim celkom fajn, len ta unava, tak snad bude vsetko OK. Drzte palceky, zajtra sa iste ozvem. 😉

rebeca_1
30. aug 2010

@brita drziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!! Aj ty sa drz!!!!!

shandy
30. aug 2010

@callex veru neviem, ci sa to da takto, lebo tie odbery su presne z dna kedy sa robi OPU a odber spermosiek 🙂 , ved skus napisat machacovi...
@brita brituska drzim vsetky palce co mam, budem cakat na dojmy 😵 😵 😵

rebeca_1
30. aug 2010

@callex odbery sa robia v den OPU, presne ako ti napisala Shandy. A robia sa vzdy ked sa otvara laboratorium a je aj predpoklad mrazenia embryji. Tak mi to v sobotu vysvetlil Stelcl.

esther03
31. aug 2010

ahojky baby 😉
rebeca cau, tak sa stretavame aj v tejto teme 🙂
Chcem sa spytat ci niektora z vas nebola v reprofite na ivf nativ. My ideme teraz skusit nativom, ale neviem aku ma reprofit uspesnost v takychto cykloch. Predtym som bola na softe v unice.

rebeca_1
31. aug 2010

@esther03 awojky )))) mrkni webovku Reprofitu, tam maju nejake grafy uspesnosti! Myslim, ze aj nativu.

esther03
31. aug 2010

rebeca, no ja som pozerala ale maju tam len minimalnu stimulaciu a nenasla som nikoho komu nativ vysiel, tak neviem. Ja idem uplne bez stimulky. Predtym som sla clostilom a mala som nizku sliznicu z neho ☹

lahhel
autor
31. aug 2010

Ahojky 🙂

Britus, drzim moc palceky, aby bolo dnes vsetko v poriadku a ty si uz videla svoju machulku 🙂

Shandik, tak ty uz mas u seba dvoch bobacikov? tak nech sa u teba krasne zahryzkaju a uz sa ta nepustia...drzim silno palceky, aby to tentokrat vyslo 😉

Tomka, ja mam dostat mrchu az tento vikend, tak uvidime...

Cavik, ahojky, uz si tu dlho nebola, tesim sa, ze si tu opat 🙂

Krasny dnik 🙂

shandy
31. aug 2010

ahojte dievcence 😵
@lahhel lahhelik dakujem, tak mrcha nech ti dorazi co najskor, aby si mohla uz aj ty vcelickovat 😵
pekny den vsetkym 🙂

callex
31. aug 2010

@esther03 a preco si odisla z unici? mne tam prisli ze vedia co robia.

@shandy
@rebeca_1 ale ake odbery ste mali na mysli presne? odber napohlavne choroby alebo nieco ine?

ninockaskv
31. aug 2010

@shandy tfuj tfuj tfuj.. nech to tentokrat vyjde.. a najdu si vas dusicky 😉

shandy
31. aug 2010

@callex odbery na infekcne choroby...HIV, hepatitida C a neviem o este... 🙂
@ninockaskv dakujeme kiezby 😅 😅

callex
31. aug 2010

@shandy to je take zvlastne ze to robia v ten den a nestacia im 3mesacne ako vsade inde.dokonca niekde im stacili aj 6mesacne. ved kazda ta choroba ma svoju inkubacnu dobu a v den odberu este nemusi byt preukazatelna.

inak boli ma brusko ako pri menzese..myslite ze az teraz ti betari praskaju a mam ovulaciu?

esther03
31. aug 2010

@callex no v unice som bola maximalne nespokojna, nie s pristupom, boli tam naozaj mili lekari a prostredie krasne, ale odborne neviem. Ja som mala ivf soft, stimulovala som clostylom, ktory znizuje sliznicu maternice, co mi samozrejme nikto nepovedal. Odobrali mi krasne vajko, ktore sa oplodnilo a druhy den bolo ucebnicovo stvorbunkove. A oni my ho vlozili do 6mm sliznice!!!!! Samozrejme, ze sa nemalo kde uchytit, co vedeli dopredu. Prednison aj estrofem som dostala az 2 den po OPU (neviem naco ked uz nemohol zaucinkovat) Ale boli sme samoplatcovia, tak nas pekne skasli.

rebeca_1
31. aug 2010

@esther03 mne v Reprofite povedali ze prednison a anopyrin dostanem az po OPU.

shandy
31. aug 2010

@callex nie je na tom nic zvlastne, maju na to proste zakon, ze musia v ten den urobit odbery. v pripade, ze by boli pozitivne tie vysledky, tak by museli vajicka a embria drzat zvlast za prisnejsich podmienok, takze je to kvoli tomu...proste takto to maju nastavene v CR. callex ovulka moze byt 😉
@esther03 @rebeca_1 noono je to asi individualne, ja mam prednison od 1.DC a anopyrin stale, cize aj pred OPU, len pocas MS nie....esther teda 6 mm to je sila teda, to si fakt nevsimli??

esther03
31. aug 2010

@rebeca_1 no ja som dr. volala ci si ho mozem uz nasadit, bo mi ostal z minula a povedala, ze hej nadasit hned. Totiz istu dobu trva kym prednison zacne ucinkovat, a dr. z reprodukcej mediciny radi nasadit prednison mesiac pred ivf, ja som ho teda dala dva tyzdne pred OPU

esther03
31. aug 2010

@shandy bohuzial vsimli a aj napriek tomu spravili ET!!!! Mimi nemali sancu uchytit sa. Bohuzial, nic ine ako ze to robili pre prachy mi nenapada 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre