Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sweetrevenge
18. sep 2018

@ericia tak 3 mesiace je fajn len ta suma a keď to nevyjde tak už to mňa môžu už rovno odviezť na psychiatriu

alexa1983
18. sep 2018

@sweetrevenge ja ti tak velmi drzim palce 🙏🏼Z celeho ❤️ Je to vsetko tak velmi nespravodlive 😪 a duplom ked mame naozaj zdravotny problem, tak by to poistovna mala hradit cele a tolko az kym to nevyjde 😖 My uz tiez lepime uspory ako sa len da :( tazke to je velmi :( psychycky a este aj financne do toho 😪😪😪 Moc na teba myslim ❤️

sweetrevenge
18. sep 2018

@alexa1983 ďakujem si zlata❤️ ja som sa už do modlila je to náročné finančné veľmi a moje okolie ved choďte hneď do ďalšieho neváhajte ale ako behom 3 mesiacov platím 2 Ivf haló ono to aj dačo stojí

evushka007
18. sep 2018

Kočky potrebujem poradiť. Poslala som Petrenkovi papiere kvôi IVF. Keď mi ich pošle nazad čo s nimi? Aký je ďalší postup?

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
18. sep 2018

@evushka007 ahoj.. Celé to posielaš do poisťovne 😊

sweetrevenge
19. sep 2018

@ericia to je hrozne to co si my musíme prežiť, držím palce a snáď nový rok bude priat

evushka007
19. sep 2018

@ericia na generálne riaditeľstvo či na svoju pobočku?

alexa1983
19. sep 2018

@evushka007 posli to na hlavnu pobocku , lebo z tvojej v mieste tvojho bydliska, to aj rak budu posielat na ustredie a predlzi sa ti cas

alexa1983
19. sep 2018

@evushka007 aku mas poistovnu? Ja mam union a do 2 tyzdniv som mala schvalene

sweetrevenge
19. sep 2018

tak uz mi volali, kompaktna morula, ze mozu mi ju vlozit ale z ich pohladu by to zrusili lebo pochybuju ze by sa z toho narodilo zdrave babatko, tak som to zrusila. je to vo vajickach, ze mozme sa pokusat o to dalej z mojimi ale bude to o stastí iba lebo u mna je nizka sanca a na darovane si to mam aj s partnerom dobre zvazit prebrat , co by ste robili vy? viem ze je to na mne ale kazdy nazor mi pomoze a darovane u nich alebo u nas rozdiel 2000 eur hmm?

evushka007
19. sep 2018

@alexa1983 @ericia Díky za info 🙂

@alexa1983 VŠZP, pozerala som v papieroch a tam je napísané, že Petrenko má na posúdenie 10 dní. Dnes by to tam malo doraziť tak uvidím. Som zvedavá koľkio to ešte bude trvať na hlavnom riaditeľstve, ale už októbrovú stimulku na 99% nestíham, takže november to istí 🙂 Budem mať zaujímavý daček narodeninám, lebo mi to vychádza že by som mohla začať rovno v ten dátum :D

ericia
19. sep 2018

@evushka007 ja som posielala do BA na generálne riaditeľstvo.

izzie27
19. sep 2018

@sweetrevenge ahoj moja kompaktna morula +uz ma skoro 4 a je zdravy

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sweetrevenge
19. sep 2018

@ericia presne aj ja 3 IVF a ja neviem vzdy to dopadlo rovnako prestali sa vyvyjat, neviem ci dam este pokus omyl ako povedala dr. bolo by to iba o stasti a u mna bude vzdy nizka sanca povedala ze 1%

lucina1100
19. sep 2018

@sweetrevenge teraz som zaskocena, ze ti povedali ze to je vo vajickach, ked mne dr.Frank povedal ze to je v spermiach? pretoze som bola nutena ich do darcovskeho , a toto mi vravel aj iny dr. o tomto tak som nemala dovod pochybovat, no uvidime, ak sa po 3 dnoch nezastavia a urobi sa blastocysta tak potom mali pravdu dam vediet. A tebe kto vravel, ze to je vo vajickach? ako k tomu prisli? som zmetena pravdu poviem

sweetrevenge
19. sep 2018

@lucina1100 tak oni som zistila, ze maju kazde rano poradu ako dr. vsetci a hodnotia spolu pacientky, moje vajicka boli teraz pod mikroskopom a v inkubatore kde boli monitorované a ze uz na zaciatku boli spomalene ze tak preto ze vo vajickach slaba kvalita

lucina1100
19. sep 2018

@sweetrevenge jaaj a teraz co idete robkat? ako idete dalej postupovat?

sweetrevenge
19. sep 2018

@lucina1100 asi pôjdeme do darovaných vajok a dr. povedala ze vklad by sme stihli este na vianoce

babikadaska
19. sep 2018

@ericia ty si prvykrat otehotnela az s darovanym ??
Ja mam neustalu hrozu z toho ze potratim,v tej nasej skupinke kde sme si pisali,si nebola jedina zialbohu. Ako neviem si predstavit co prezivas a ako by som to zvladla. No nebudem sa piplat v tvojich zlych pocitoch,tesim sa ,ze mas este mrazacikov a ze v januari ides do toho znovu !!! Ja som predtym skoncila tehu 2x v 5tt,este pred srdieckom. A tiez mi povedali,ze sa to stava. Potom bol jeden neuspesny pokus no a teraz na stvrty pokus to vyslo,takze z tych mrazacikov ktorych mas urcite bude minimalne ten jeden spravny 🙂 🙂

linda2110
19. sep 2018

@sweetrevenge to mi je ľúto , že to nevyšlo ,viem ako to bolí ..tiež ma raz tak natiahli v Ba na 3 deň že vyzerá to super a potom ani vklad ..no najhoršie bolo keď som išla prešťastná pre tehotenskú knižku a vraj srdiečko nebije☹ myslela, že to psychicky nedám mesiac som vkuse plakala potom som si kúpila čivavu a veľmi mi to pomohlo a bojovali sme ďalej ...na tvojom mieste by som zostala v Reprofite a skúsila ešte dheu , alebo aspoň vitamín Q10 100ku a D vitamín( ja som to brala) a skúsila ďalší soft ..si relatívne mladá s darcovskými sa to podarí aj neskôr psychika je veľmi dôležitá nehovor si , že máš zlé vajíčka určite máš aj dobré .. každého mu sa deje to čomu verí .. skús knihu Pros a dostaneš

elenkaba
19. sep 2018

@sweetrevenge ak mozem poradit, ja byt tebou by som sla do darovanych vajicok, skonzultovat a dr.ci nie aj darovanych embryi. .ak nahodou nemas doriesenu genetiku, reprodukc.imunol.a hematologiu, tak to doriesit. A preventivne pred vkladom urcite Fraxiparin a mozno aj kortikoidy. My sme si toho tiez dost prezili a toto bol moj plan, ze keby to nevyslo. Drzim velmi palce! Si silna, sj ked to teraz tak mozno nevyzera!

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexa1983
19. sep 2018

@sweetrevenge tak ak tuzis mat babätko a mate na to peniazky este, tak by som do toho isla. Ja som tiez rozmyslala nad vsetkymi moznymi variantami ze co dalej ak sa z nasimi nepodari. Jedna moznost je si adoptovat dieta - ale ak chces male babätko a biele tak sa priprav tak v dnesnej dobe cca 10-12 rokov co som zistovala a strasne kontroly a birokracia z uradov, ak ti nevadi maly rom , tak toho mozes mat asi hned 😂 druha moznost je darcovstvo, i ked ja som povedala muzovi ze to ako keby som vychovavala dieta jeho nevery 😂 ze cudzia zena a jeho spermie , ale pride mi to viac osobnejsie ked to v tebe vyrasta ako adopcia. Vela kamosiek co maju aj adoptovane alebo aj darcovstvo povedali, ze vsetky blbe pocity pominu hned ako ti bud zavolaju ze maju pre vas miminko - ze mam verit ze by som si ho hned zamilovala alebo ked budes citit jejo pohyby v brusku a ked ho porodis, proste bude tvoje, z tvojho tela vyjde ... treba si to iba asi v hlave tak nastavit, ze nech je to pabätko akokolvek pocate, tak proste je vase ❤️

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucina1100
19. sep 2018

@ericia ahoj, ake konkretne si mala darcovstvo? a co sa stalo potom?

lucina1100
19. sep 2018

@ericia ahoj, a co ti nasli v Nitre?

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre