Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

alexa1983
19. sep 2018

@ericia a ako vlastne to darcovstvo funguje? Ja som myslela ze to je anonymne a ze tam maju vela vajok ci spermii k dispozicii. To sa musi este aj cakat na darkynu?

ericia
19. sep 2018

@alexa1983 áno je to anonymné... Ale v deň odberu musí ísť aj partner a ja som išla s nim na kontrolu sliznice.... Neviem vôbec ktorá bola naša darkyna... A ani nechcem vedieť..

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sweetrevenge
19. sep 2018

@ericia @alexa1983 mne nevadi ist do darovaných, uz som sa po druhom IVF rozhodovala, len co ma tak boli je, ze moje babatko nebude mat nieco zo mna oci, usta a ako bude vyzerat, mozno je to povrchne ale tak to citim, ale nezostava mi nic ine a priatel ,ze ked sa ja na to citim tak mozme ist do toho a asi pojdem hned, aby sme to stihli este tento rok, chcela som si kupit nove auto tak musim pockat az na novy rok, ja nastastie peniaze som si nemusela poziciavat , nechcem rodicov tym zatazovat iba som im povedala ze ale kocik kupujete vy :D

alexa1983
19. sep 2018

@sweetrevenge treba si to tak nastavit hlave , ze to je tvoje a basta . Pockaj ako sa este nasmejes na ludoch, ked budu hovorit, ze sa male podoba na teba 😂😂😂uvidis ☺️😉

sweetrevenge
19. sep 2018

@alexa1983 inac kamoska bola v Brne na darovane spermosky lebo chlap nikde a uz vek a ma malu 2 rocnu a ta je mala angelina tak krasna , no dufam ze sa nasmejeme uz konecne aj my, moj sa tak tesil ked povedali ze mame prist stale hovoril netesme sa lebo este nieco nevyjde ale videla som na nom ze je stastny tak inac a po ceste tam mi uz vyberal prsten a ze hned na rok na pn mam ist on sa o vsetko postara ze on ma do prace uz nepusti lebo sa iba stresujem v nej. Bol to pekny pocit a urcite ho chcem zazit znova, lebo nam dvom uz chyba iba to babatko vsetko co sme chceli mame

alexa1983
19. sep 2018

@sweetrevenge my sme na tom rovnako :( tiez uz iba ten maly cervik chyba k dokonalemu stastiu ❤️ Ja som pred mojim muzom mala 7 rokov vztah, 4 sme spolu zili a on mi po tych rokoch oznamil , ze nechce deti. Tak som ho poslala vies kam, no to som este ani len netusila ze ich mozno ani mat nebudem 😩

lucina1100
19. sep 2018

@ericia no to je hrozné , ja presne takto pred rokom som bola na kyrete pre masívne krvácanie a teraz ste v akom štádiu ?

lucina1100
19. sep 2018

@sweetrevenge tvoja kamoska ma darované spermie a ma dievčatko no to je super krásny príbeh , a ako si to myslela že chlap nikde ? Išla tam len ako sama a dala sa oplodniť ?

babikadaska
19. sep 2018

@alexa1983 budes deti mat !!!! My sme tomu verili od zaciatku !!! Kamoskin manzel robi lekara na klinike ivf v zahranici (oni sami to podstupili a samo ze otehotnela) a mala som vsetky infosky z prvej ruky. Uz som to tu viackrat pisala co povedal - ich skusenost je,ze iba velmi maly pocet parov nemoze otehotniet kvoli tomu,ze to u nich proste nejde. 99% parov otehotnie -metod je vela, plus v pripade potreby darovane spermie,vajicka,embrya,vo velkej vecsine staci aj vlastny material. Je to o financiach,vydrzi psychickej,ale hlavne pocte opakovani - raz pride embryjko,ktore bude s maternicou tak kompatibilne,ze sa narodi dietatko !!! Ja viem ze to je tazke,nas tie ivf dostali na financne dno :D ale .... vsak viete baby,ten vysledok stoji za to.

sweetrevenge
19. sep 2018

@alexa1983 no ja som uz rozvedena stastne 🙂 a moja ex svokra sa ma stale pyta na to ze preco nemam este deti ze vidis urcite je chyba v tebe preto sa vam nepostastilo s mojim, no ale ja jej tvrdim ze problem nemam , nebudem jej vesat ved to by vedel asi kazdy, s mojim terjsim sme spolu 7 rokov tak viete si predstavit co je najcastejsia otazka :/ mne moja teta povedala, ze ona tiez nemohla mat dlho a isli uz pred vyse 20 rokmi do Brna a pomohli im tiez ze nie na supu ale mam bratranca aj sesternicu a ze ona si proste povedela ze ona bude mamou a ze mam tomu verit aj ja a ja tomu verim, ze budeme vsetky :*
@lucina1100 ano isla tam s kamarátom akoze partner on to podpisal a bolo ale psst 🙂 mala je nadherna tak krasne dieta uplna angelina jolie

lucina1100
19. sep 2018

@sweetrevenge to je krásne naozaj no bol to dobrý - kvalitný materiál

alexa1983
19. sep 2018

@babikadaska ❤️

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucina1100
19. sep 2018

@ericia ja si uz ani nepametam kedy som dostala menzes, len viem ze som po 4 dnoch krvacat a trvalo to cca 2 tyzdne a k tomu som dostala vysoke horucky

sweetrevenge
19. sep 2018

Zliatina tak dostala som ešte ponuku ci ako to nazvať skúsiť s vlastními vajkami vo Viedni co myslite mam skúsiť? Zajtra by som vedela cenu atď. Hm? 🤔

alexa1983
19. sep 2018

@sweetrevenge juj neviem, ked je problem vo vajkach ci tam budu vediet s nimi urobit zazrak, predsa len ked sa nevyvijaju ako maju tak co s nimi urobia ? :( a zasa aby im nieco umelo nerobili a bolo by z toho dietatko postihnute :( neviem zlatik .. ako ked mas na to peniazky tak skus , len neviem teda ze ked su vajka zle, ci oni robia zazraky :(

evushka007
19. sep 2018

@ericia díky za info 🙂 a Petrenko ti to schválil?

majka765
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
19. sep 2018

@evushka007 nie ani jeden krát... Ale poisťovňa peniaze poslala 😉

evushka007
19. sep 2018

@ericia bože toto je systém :D kocúrkovo no1 :D:D:D a potom si aj posielala na poisťovňu nejaké odvolanie alebo čosi také?

ericia
19. sep 2018

@evushka007 nie iba papiere všetky... Oni mi poslali papier, že to mám schválené... Po ET som to zaplatila a potom som v pobočke v meste kde bývam vypísala žiadosť a dolozila blok o zaplatení 😊

evushka007
19. sep 2018

@ericia no to ma ešte čaká zábavy ako vidím :D:D:D

ericia
19. sep 2018

@evushka007 tebe to už petrenko poslal späť?

evushka007
19. sep 2018

@ericia ešte nie, dnes mu to dorazilo do BA

ericia
19. sep 2018

@evushka007 ahááá... No tak to pánko si necháva dva týždne na to aj.... Držím pakce, nech to rýchlo vybavíš 😊

evushka007
19. sep 2018

@ericia nemá na to zo zákona 10 dní? či zo zákona hej ale prax je iná? :D díky moc 🙂

ericia
19. sep 2018

@evushka007 mne to prišlo presne na deň za dva týždne... Aj s víkendmi... Čiže to tak vychádza.... 10 dní plus dva víkendy 😊

luciatt
20. sep 2018

@mayka_d Ďakujem.Viem že odišiel ale mám pocit že má aj iný mail.Tento tuším nefunguje.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre