Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cherry1981
22. sep 2018

@ericia ja budem mat tiez 38 rokov, ja mam tri deticky nastastie, alebuz tretia dcerka sa nam podarila vdaka iscaru v mt pred 6 rokmi, kedy som ale amh mala0,58 a stacil clostil.

ericia
22. sep 2018

@cherry1981 je tak to je super, že už máš detičky ❤️ držím palce aby ti to ešte vyšlo 😊

alexa1983
23. sep 2018

@simik411 @babikadaska ano HB 🙂 trosku som bola smutna ze to nakoniec len 6 dotiahlo do konca, ale snad ich budeme potrebovat az o par rokov 🙂 Myslim ze tie co mrazili boli niektore HB a niektore XB . Ale teda je to
Uplne iny pristup ako na SR.. nikdy nam doktor tak vsetko pekne nevysvetloval do podrobna ako tu nas Frank .. este dokonca sme si davali aj to lepidlo a to sa nas dr este raz opytal ci ho teda dame a ja ze ano a zavolal do labaku a potom nam hovori aby som vam to vysvetlil .... no hned som bola mimo v tom, ze v BA sa ma opytali na koze ked som uz bola ci aj lepidlo a bud ho tam teda nedali alebo to robia zle, lebo do par sekund prisla embriologicka a vstrekli to do mna. Ziadne cakanie, ako nam Frank vysvetloval , ze sa musi 10 min cakat a hovoril nam ako sa to robi s nim a tak .. druhe wau ze moze ist s nami nas chlap ...prenho to bol taky zazitok ze ani nedychal 😂 a ze konecne mohol byt pri
Oplodnovani svojej zeny povedal 😂😂😂 dalsie ten monitor, ako vidite vase buduce dietatko na nom a ako ho naberaju ...potom ze vam vsetko ukazuju na ultrazvuku ... v BA mi neukazali ani ze ho tam mam , absolutne chladny pristup 😞 a ked mi Frank vytlacil este aj fotku , tak sa mi chcelo plakat 😍 Nemala som problem sa ani uvolnit ked mi povedal ze to mam skusit, ze vie ze to je tazke 🙂 lebo ja mam dost uzke porodne cesty a tam vnutri vsetko a vzdy sa tam tak tazko dostavaju a mna to vzdy dost boli 😞 ale ako to povedal tak uz som aj bola uvolnena 😂😂😂 a ziadna bolest . Proste to bol nadherny zazitok ❤️ A babikadaska , snazila som sa potom ked som tam odpocivala sa stale smiat 😘ako si doporucila ❤️ Tak uz len dievcence to male tam nejak udrzat 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

januska2579
23. sep 2018

@alexa1983 ja som mala tiež Franka aj ako lekára aj bol pri vklade, tiež pekne všetko ukazoval, vysvetľoval, fotku vytlačil. Keď som tam ostala ležať tých 10 minút tak som mala monitor natočený k sebe a videla našu bublinku. Krásny zážitok aj so super výsledkom, som 37 tt 🙂 držím palce aby to vyšlo aj Vám.

simik411
23. sep 2018

@alexa1983 kraaasne juj 😍😍aj jaaa chcem už 😂áno smej sa hladkaj bruško bud šťastná a dobre to bude to lepidlo ja neviem co to je pomáha k niečomu ci nejaké speci prípady len

mimiqa
23. sep 2018

@alexa1983 dakujem 😙❤drz sa moja

mimiqa
23. sep 2018

@simik411 dakujem 😙aj ty sa drzkaj

alexa1983
23. sep 2018

@januska2579 gratulujem 👍🏽❤️A dakujem pekne 🙏🏼❤️

alexa1983
23. sep 2018

@simik411 to kepidlo je embryoglue , doplaca sa tusim 6000 czk alebo 5000 czk , a trosku zvysuje sancu aby sa udrzalo v tebe embrijko.

simik411
23. sep 2018

@alexa1983 dobre vedieť 🤗dik za info drzkaj aaa už len 13 dni 😀

megan5
23. sep 2018

@alexa1983 maj dobru naladu aj doma..dufam ze si si dala aspon anansovy dzus a deci vinka..mne robil vklad tvoj doktor a na jednicku😉.a neboj tych 6je akurat..podla mna keby ich bolo viacej,nebolo by to ono..nech sa ti to podari😉😊😍

babikadaska
23. sep 2018

@alexa1983 uplne krasne si opisala,ako to v reprofite chodi a preco ho mam tak rada 🙂 ja som nastastie nikdy v inom centre nebola, iba v R.,takze vsetky moje skusenosti za 17 mesiacov navstev su iba pozitivne.
To embryoglue ti velmi schvalujem,suma je to prijatelna a sanca vdaka nemu o cosi vecsia 🙂

Moj vlastny nazor na deco vinka po transfere je jednoznacne nie. Do transferu na rast sliznice vraj to pomaha,ja som vsak abstinovala,cvicila a zdravo jedla niekolko mesiacov pred transferom. Po vlozeni je uz dietatko v tele a ma 5 dni a tam nema co robit alkohol. Ak si niekto da deci -dva vinka alebo pivo po transfere ci v tehotenstve,samozrejme jeho vec. Ale ja som proti. Sama za seba. Ako povedal Mudr. Bukowski -alkohol nie,nikdy nevies,ktora ja ta "neskodna" davka, ktora embryjku ci neskor plodu uskodi. Nemusime o tejto teme polemizovat,to nie je moj ciel. Urcite sa najdu dokazy a studie PRE aj PROTI. Ale moj nazor je takyto 🙂 keby niekoho nahodou moj nazor zaujimal 😂😂😂

zimik
23. sep 2018

@alexa1983 čítam akurát tvoje pozitívne zážitky z vkladu, super že je tam taký prístup 😊. A gratulujem k 6 embryjkam, kiež by to vyšlo hneď na prvý šup 😉 držím palce

megan5
23. sep 2018

@babikadaska ono napr.ja nepijem..alkohol mi ani nechuti a teda opita som bola mozno raz v zivote😂.ale zas to vinko dokonca odporucili doktori v reprofite..ja som tiez cvicila a to 9mesiacov kazdy den..sice len 15min doma sama..ale mozno aj to zabralo..bromelain som si dala tiez a v den vkladu som si dala este aj po ceste ananasovy dzus a 2-3hod pred transferom deci vinka..a den pred vkladom tiez len tak deci vinka..ono jasne,ze potom nepit..ja si dokonca ani pivko nedam😁.ale teraz som to takto spravila po prvy raz a zabralo..mozno ale pomohlo vsetko dokopy,cvicenie,bromelain,aspirin,ktory som mala prvy krat,ananasovy dzus a deci vinka..potom uz nie..prekrvilo mi to maternicu..a babatko je hadam zdravucke,v Martine som bola..a ja som samozrejme tiez proti alkoholu,cigaretam a vsetkemu..chvala bohu,ja s tymito vecami problem nemam a nikdy som nemala😉.

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexa1983
23. sep 2018

@babikadaska nazor na alkohol mam rovnaky 👍🏽 Aj Frank ma upozornil ze ziadny alkohol uz. Lebo sme sa ho pytali ci mozeme ist vecer na svadbu . Povedal ze mozeme, ale ze ziadne divoke tanecky, ze max ploužáček a valčíček , ale ze urcute ziadny alkohol . Povedal ze lezat sa nemusi, ale ze nepresilovat sa a nedvihat tazke. Ked som bola na SR na vkladoch tak som sa pomaly 14 dni z postele nehla aby som nahodou tomu neublizila a bola som ako uprdnuta , len sa sledovala .. teraz? Normalne fungujem, nevsimam si svoje telo a snad to teraz bude to prave 👍🏽🙏🏼 A ty co mas nove? Ako sa maju deticky? Inak ked mi dal Frank tu fotku tak mi bolo do placu od stastia , nikdy som ako cakatelka takyto pocit nezazila , ze mas fotku svojho embrijka ❤️ Na SR nic take neexistuje, muz nemoze byt pri vklade , ani na izbe po vybere vajok tam nebol :( ked mi robili vklad tak to bolo hop sup a chodte prec..ani len na monitore mi ho neukazali :( Naozaj sme v sobotu odchadzali s uzasnymi pocitmi ❤️

alexa1983
23. sep 2018

@zimik dakujem pekne ❤️🙏🏼

megan5
23. sep 2018

@ericia ved to..ze veru nikdy nevieme co zabere..ale mas pravdu v tom,ze treba mat v pohode naladu..a hlavne nemysliet na to stale..ja som sa po vklade nestresovala,nejak som nelezala,robila som pripravu na Velku noc..piekla atd..a chytilo sa😍..

babikadaska
23. sep 2018

@megan5 ja som cvicila mojzisku 9 mesiacov pod dohladom fyzioterapeutky,a tiez si myslim,ze v kombinacii s inymi vecami to pomohlo k uchyteniu 🙂

Moc blahozelam k babatku !!!! Tehotenstvo mas bezproblemove,vsetko ok ?

megan5
24. sep 2018

@babikadaska ja som sa sama od seba rozhodla,ze budem cvicit..ale len doma,cez you tube som cvicila nejakych 10cvikov ako to tam bolo znazornene..a mozno to pomohlo..tiez mojzisku a moj 4vklad sa podaril,to bol 2vklad v reprofite😊.a dakujem😉,zatial by malo byt vsetko v poriadku..akurat cukor mi trosku skocil,co som prekvapena,ale viacero kamosiek to mali..tak trosku dietujem a trosku sa mi zastavila vaha😑ale dufam,ze babatko si bere to svoje.9kgsom zatial pribrala.a tebe gratulujem tiez..tebe tiez super ze sa ti to podarilo..a hned 2😍..vela zdravicka

jalaura
24. sep 2018

Ahojte . Prosím vás je v okolí reprofitu niečo pre deti kde by sa mohol manžel so starším ísť zabavit pokym ja budem na OPU?

alexa1983
24. sep 2018

@jalaura juj to netusim 😞 nic som si nevsimla take

alexa1983
25. sep 2018

Toto cakanie je fakt na nervy 😂🙏🏼

zimik
25. sep 2018

@alexa1983 kedy si máš robiť test?

alexa1983
25. sep 2018

@zimik az 6.10. 🙈🙈🙈

mimika1973
25. sep 2018

@jalaura tiez som nic take nevidela, len ak zajst do centra mesta sa potarat trosku… alebo nech zajde do Ikeii to je tam uz pri vyjazde z brna tusim, ked idete cestou domov na dialnicu…
Ale nieco blizsie na hranie pre decka, asi nic veru 🙄

mimika1973
25. sep 2018

@megan5 ahoj ako sa drzite s babetkom? chlapcek to bude? este tento rok rodite? 😉😍

mimika1973
25. sep 2018

@mimiqa boze ten je ale krasny! Vitaj Matejko, prajem vela zdravicka a zotavenie maminke!
Cmuky...😍❤❤❤

mimika1973
25. sep 2018

@alexa1983 ale ved to mas krasny pocet mrazenych! To mas na sto pro este aj na surodenca, uvidis! 😍👍
A teraz uz len pekne tehulkuj, do uspesneho konca! 😉🤰
Drzim moc palce!!!! 🍀🍀🍀

zimik
25. sep 2018

@alexa1983 prejde to rýchlo, uvidíš. Ako sa cítiš? Berieš aj nejaké lieky? Na dobre sa čakať oplatí 😊 Ja by som mala mať 3.10. odber 🍀 takže verím, že tu budu pribudat samé pozitívne správy 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre