Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

megan5
25. sep 2018

@mimika1973 dakujem za opytanie..ano chlapcek to bude..termin by mal byt niekedy v polke decembra,tak sa velmi tesime😊.vsetko bolo zatial ok akurat cukor mi trosku skocil.tak teraz trosku dietujem a neviem poriadne co jest..tak by som si dala nieco sladke..za mesiac a pol som poriadne nepribrala ale dufam ze si babatko zobralo to svoje..nejako sa mi stoplo to priberanie a mozno aj kvoli tej diete..10.10idem na ultrazvuk,tak dufam ze drobec podrastol..zatial 9kg som pribrala..ale tak citim,ze on rastie,lebo mi viacej tlaci uz na mechur..

mimiqa
25. sep 2018

@mimika1973 dakujem 😙

alexa1983
25. sep 2018

@zimik citim sa super, nic neboli, nepicha az mam paniku z toho, lebo veaj uhniezdenie embrijka picha a mna nic :( beriem utrogestan 4 rano vkladam a 4 vecer a picham si fraxiparin .
Tak ti moc drzim palce aby bolo co najviac kvalitnych vajok ❤️🙏🏼

alexa1983
25. sep 2018

@mimika1973 ty si aka zlata ❤️ Ze tehulkuj ☺️ Juj keby si mala pravdu s tym 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

babikadaska
26. sep 2018

@alexa1983 never tomu pichaniu. Mna nic nepichalo ! Ani raz. A celkovo mi nic nebolo iba bezne priznaky z utrogestanu. Prve tehotenske priznaky som mala az v 7 tyzdni tehotenstva. Mas casu a casu. Ktory den si dnes presne po transfere ? Ako ti to ubieha ?

alexa1983
26. sep 2018

@babikadaska dnes 5 a strasne pomalyyyy 😩😩😩 idem sa zblaznit z toho cakania 😂😂😂 Ty sa mas ako?

mimika1973
28. sep 2018

@alexa1983 ahoj, neboj, nemusi nic pichat, priznaky nemusia byt ziadne a mozes byt tehu…;) je to strasne individualne a stresove viem poznam dobre 🤐😔
Ja som napriklad pri oboch tehu, spinila trosku na 6. ci 7. den, to bolo uhniezdovanie vraj, ale nemusi ani to byt...a tak zo strachu a stresu som si vtedy aj urobila prvy tehu testik, a bol dusik uz, tak ma to trosku upokojilo, ze asi predsa daco sa dobre deje 😉....
To cakanie je hrozne, ale treba trpezlivost veru a dufat! Raz to musi predsa vyjst, no nie? 👍🤰
Klidek, za 2-3 dni mozes testnut, az chces

alexa1983
28. sep 2018

@mimika1973 dakujem sa povzbudenie 😘 uz druhy den mam menzesove krce silne :( bojim sa aj na wc chodit 🙈

jalaura
30. sep 2018

@zimik idem ta otravovat este lebo ty si moj guru v tomto🙂. Uz sme boli na IVF tak uz len cakame ako to dopadne no chcem sa opytat, co vsetko si odosielala do poistovne potom? fakturu, spravu o liecbe, blok z lekarni a co este? napisala si k tomu aj nejaky sprievodny list?

babikadaska
30. sep 2018

@alexa1983 ahooj !!! Prepac bola som na sluzobke a som trochu nachladena,takze tak sa mam ja.
Co ty ??? Vydrzala si netestovat ? Citam tu nieco o menzesovych krcoch,no to snad nie !!! Ako to pokracuje ? Dufam ze zatial ziadne spinenie ani krvacanie !!!

zimik
1. okt 2018

@jalaura ahoj 😊. No toto som ja ešte neriešila 😌. Ale tiež ma to zaujíma, baby poradíte prosím tie čo už ste to posielali? Ja mám len teraz v stredu odber. A ty si ako dopadla? Čakáte na ET či už na výsledok testu?

e1i
1. okt 2018

@jalaura zaverecnu spravu o liecbe, fakturu s rozpisanymi ukonmi, blocky a kopie receptov som posielala. peniaze mi prisli do dvoch týždnov

kape05
1. okt 2018

Ahojte, nemá náhodou niekto zvyšný menopur, orgalutran a ovitrelle? Skúšame soft ako posledný pokus pred dv.

jalaura
3. okt 2018

@zimik ahoj. No ja už čakám na test. Bola som v stredu na odber a v sobotu na vklad...nemala som predĺženú kultiváciu. Dala som si len 2 oplodniť a tie aj vložiť lebo boli rovnako dobre. Držím palce. Daj vedieť ako si to zvládla....

jalaura
3. okt 2018

@e1i ďakujem krásne. Tak posielam teda toto

jalaura
3. okt 2018

@kape05 ja mám menopur. Koľko potrebuješ?

kape05
4. okt 2018

@jalaura 5 ks by som potrebovala, som z lv.

jalaura
4. okt 2018

@zimik aku mas poistovnu? ja nemozem najst adresu VSZP kde to mam poslat. uz som tam posielalal veci ale vobec si to nepamatam na aku adresu🙂

simik411
5. okt 2018

Babulky, prosim Vas napiste mi kolko mm ste mali sliznicu pred vkladom emrbyjka? Dnes som 11 DC a mam len 5 mm, myslite ze do 19DC kym bude KET by vedela este dorast ? Dik za odp 🙂

elimu
5. okt 2018

@simik411 Ahoj, aj ja som bola dnes, tiež som 11 DC a mám 8mm.

simik411
5. okt 2018

@elimu to mas faajn, ides na KET tiez? ja nwm boze viem ze je to malo ale neni sanca ze dorastie este do KET? :/

elimu
5. okt 2018

@simik411 A ak berieš lieky, určite bude sliznica ešte rásť 😉 Ja idem na vklad už 18 DC.

simik411
5. okt 2018

@elimu neberiem praveze nic,teraz pijem alchemilku a cervene vino dam vecer asi trosku :/ na lieky je uz asi neskoro ze .. neviem ani komu mam volat, dr.otevrel ma D do soboty prisiel mi automaticky email, aj koordinatorka moja tiez auto mail ako naschval.. nie su nejake volnopredajne lieky asi na to ze :D jooj som sa tesila, folik mam 14mm pekny a sliznica nizko hm :(

santine
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
linda2110
5. okt 2018

@simik411 neboj ja som mala 5 mm deň pred ET to boli nervy v deň ET 6 mm miestami 7 mm , vraj je dôležitá je aj štruktúra a tá vyzerala dobre tak mi urobili ET pretože som stále mala problém z nízkou sliznicou ( iba raz som mala 8 mm brala som vtedy centrum vitamíny tak neviem či to pomohlo) mne tie estrofemy vôbec nepomáhali , vraj sa sliznica trochu preceňuje , dôkazom sú mimomaternicové tehotenstvá (vo vajíčkovodoch nie je sliznica) inak achymelku by som pri ivf vôbec nebrala môže sa to biť predsa sú to fytoestrogény a nevieš či pomôžu alebo uškodia ..raz som sa sama presvedčila akú to má silu (paradoxne som nemala ovuláciu keď som ju pila)...a aby som nezabudla podarilo sa aj z nízkou ..tu spinká pri mne malinký 😍

simik411
5. okt 2018

@linda2110 no volala som do brna a povedai mii ze radsej o mesiac ze 5mm je dost malo, ze radsej daju na podporu lieky a ideme nato tak.. radsej na istotu necchcem to silit len aby bolo aj moj dr.dnes povedal ze on by neodporucal asi... treba viac aj ked je este par dni mozno by narastla ale budem kludnejsie ak bude ozaj aka ma byt aspon tych 8-9mm hoci... nevadi pockam si no aj tak sme planovali november ket len som sa teraz nejak zvrtla ze ideme hrrr teraz hned :D asi to tak malo byt ,tak to beriem 🙂)))

linda2110
5. okt 2018

@simik411 jasné choď radšej na istotu ak si mávala aj vyššiu u mňa to nemalo zmysel čakať stále som mala nízsku

simik411
5. okt 2018

@linda2110 prave mi odpisala koordinatorka ktora zastupuje tu moju ze si mam v nedelu pichnut ovitrelle a pond na kontrolny utz sliznice :D kokos tak ja neviem zas naopak.. zvlastneee volala som s inou pani ta zas skor by pockala ale moze sa opytat dr.nuz dilema pojdem pondelok asi k svojmu a uvidim mozno narastie este ved je len 11DC hm mala byy aspon tych 7mm kks :/ za tyzden nie :D

mimika1973
5. okt 2018

@simik411 ahoj, moze este dorast ;) za tych 8 dni...nedali este pre istotu dalsiu kontrolu sliznice? na 15. ci 17.den aby si boli isti s KET? Kebyze este fakt dorastie, bolo by to skoda, nedat KET tento mesiac...pi cervene vinko!!! 😘👍 jo jo to pomaha vraj tiez..🍀

mimika1973
5. okt 2018

@alexa1983 ahoj, ako si na tom? testla si si, ci? Nebud moc smutna ak nahodou nic, este su nanuciky, tie to istia! 🤰🙏

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre