Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

alexa1983
9. okt 2018

@mili78 ale neboj , hlavne nech je zdravy 🙏🏼Aspon sa nebudes doma jedovat s nevestou 😂 ale nie, blbe zarty prepac 😘 urcite vedia co robia 👍🏽

alexa1983
9. okt 2018

@evushka007 ja som sa cudovala ze to bolo tak rychlo a aj poistovna - ja mam Union tiez do cca 10 dni poslala. Inak neviem na co s tym Petrenko robi take oracie, ked to kazdej jednej zamietne dement 😂😂😂

mili78
9. okt 2018

@megan5 ano ved som si to studovala na nete vtedy a videla som, ze ho vsade davaju. ;) ako pisem, dufam a verim v to, ze vedia co robia

mili78
9. okt 2018

@alexa1983 hahaha ved aj to mas pravdu...uz ako bude tak bude, hlavne ze ho mam 🙂)

evushka007
9. okt 2018

@alexa1983 no to by aj mňa zaujímalo, vôbec nechápem na čo je takýto papier a prečo nestačí odporúčenie od tvojho lekára (ktorý pozná situáciu aj tak najlepšie) ak tak či tak máš nárok na preplatenie nákladov ako keby si sa liečila u nás. Chápala by som posudok ak by šlo o uhradenie plných nákladov, ale v tomto prípade mi to príde zbytočná byrokracia kde jeden zamietne a iný to samé povolí. Je to dobré len na to, aby to odrádzalo ľudí robiť úkony aj inde ako na SK a teda to nejde do toho správneho vrecka. A keďže na Sk sú len traja lekári čo robia posudky na ivf tak si môžem asi trhnúť nohou 😞 Preverujem aj možnosť sťažovať sa na to že nebola dodržaná lehota, ale pochybujem, že by za to bola nejaká sankcia. Ale keby som ja neodovzdala nejaký papier v lehote nikto sa so mnou ani len nebaví, no pán primár si to zjavne dovoliť môže 🙂

alexa1983
9. okt 2018

@evushka007 ved to, birokracia velka . Ale mna by uz na SR nikto nedostal. Ten pristup v Brne a vzdelanost lekarov sa neda porovnat. 🙏🏼 Tak vydrz, stoji to za to 👍🏽

zimik
9. okt 2018

Kocky tak uz aj my mame krásne embryjka 10 x HB a 1 x FHB 🍀❤️. Vsetko mrazime a mna akurat prepúšťajú z nemocnice pre OHSS

simik411
9. okt 2018

@zimik odovzadvam svoju zlatu medailuuu za pocet :D waw kraaasne cislo a kvalitka tiez heheh supiiik ... gratulujem 🙂

zimik
9. okt 2018

@simik411 ďakujem 😘 ani vo sne sme nečakali takéto číslo. A ty ako? Išla si na vklad teraz alebo nakoniec čakáš do novembra?

simik411
9. okt 2018

@zimik no ani ja som necakala absolutne ze 8 ich bude v takej kvalite vobec :D hah ale super tesme sa!!! mame zasoby.. jaaa nakoniec idem teraz v nedelu mame ketiiicek :D tesim strasnee ideme si pred nase HB bejbinecko.... ty teda o mesiac ked ohss? ci? asi ze

zimik
9. okt 2018

No ja sa smejem že futbalový tím keď 11 😂 netuším ešte kedy pojdeme. Dr v nemocnici povedal že tak mesiac - dva potrvá kým sa mi vajecnik spamätá. A okrem toho sme dali 3 embryjka testovať na PGS (genetika) a tento test trvá 3 týždne. A potom mi pred vkladom nasadia ešte imuno liečbu, tiež netuším na ako dlho. Ide to všetko pomaly, ale správnym smerom 😊 Na dobre sa čakať oplatí... A vám držím v nedeľu palce, verím že to vyjde hneď na prvý šup 😉🍀

simik411
9. okt 2018

@zimik aj ja mam imuno 8tyzd jem medrol uz,, chcem si vypytat aj intralipy v nedelu aa verim ze to vyjde tiez.. dakujem krasne ty si oddychni aby si fit aj vajecnik aa potom idete nato tiez akurat na vianoce alebo po.... cmuk

zimik
9. okt 2018

@simik411 aj ty sa šetri aby sa bábätku u teba v brušku páčilo 😊🍼 a daj hneď potom vedieť dobre spravy, budem na teba myslieť 😘

mimika1973
9. okt 2018

@zimik wow! tak taketo krasne som tu este ani nevidela! To 1x mate takuto super kvalitu??! 😉😲👍😍 Parada, jo jo jo… 👍👏
Skoda, ze uz teraz nemozte vlozit, ale neva ten jeden mesiac prejde sup sup a budes tehulkovat! Date si jedno ci dva do bruska ozaj? Lebo FHB je ta top kvalita! To sa uz taha von do vystelky maternice vlastne...😇😉
Super, tesim sa moc, je to tutovka! 👏

mimika1973
9. okt 2018

@zimik Cim si stimulovala, ze takato urodicka perfect? 😉

mimika1973
9. okt 2018

Babenky, ja sa tak velmi s vami tesim! Ide nova tehu vlna ku koncu roka, bravooooo!!!! Brno to isti, som tak velmi happy za tie ich vysledky a vase splnene snicky mat deticky, no koncim, lebo sa tu rozrevem od stastia...🙏👶🍀🤰😘

zimik
9. okt 2018

@mimika1973 juuj kiež by si mala pravdu s tou tutovkou a tehulkovanim 🍀. Stimulovala som s Puregonom + Orgalutran. 1x takýto úspech, pri prvom IVF na SR sme mali len 3 embryjka... Na toto IVF som sa pripravovala dlho. Moje top tajne tipy su: Kúpele Lucky (najlepsie rozhodnutie v minulom roku 😊), Inofolic ja 2x denne 3 mesiace pred IVF a Folandrol - manžel 1 denne 3 mesiace pri IVF a bylinkove tinktury Nadeje od p.Podhornej (s tym, ze 2 mesiace pred stimulkou som vysadila a potom uz žiadne bylinky neužívala) A takmer každý vecer počas stimulky som si naliala decko červeného vínka pre zvýšenie melatonínu 😅. Ďalej beriem od leta vitamíny D (to je nesmierne dôležité), E a Zinok. Toto som si ja naordinovala, mozno niekomu pomôže aj ked na každého zrejme funguje niečo iné.

simik411
9. okt 2018

@zimik @miminka1973 aj my sme vitaminkovali, kys listová, železo, decko magnézium b komplex a muzik folandrol a zinok, ale ešte skôr pred ivf, kupele som nemala hehe a tiež puregon a orgalutran asi to ma dobrý úspech tieto lieky 😊❣️🍀 my celkovo prvé ivf na svk ani raz až brno a hneď takáto úroda krásna, na kontrole sa ma Dr.neveriacky opýtala ci je toto moja prvá stimulka naozaj že také pekne všetko hneď vyšlo 😀

alexa1983
10. okt 2018

@simik411 moc ti drzim palce 🙏🏼🙏🏼🙏🏼❤️❤️❤️

simik411
10. okt 2018

@alexa1983 ❤❤ dakujem moja.. aj ja si drzim , ty ako? lepsie ? bolesti su prec co nove 🙂

alexa1983
10. okt 2018

@simik411 bolesti ako kedy, ked si myslim ze uz je dobre, tak pride taky krc 😩🙈 zajtra mam kontrolu , tak snad ten gestacny vak potvrdia a potom o tyzden srdiecko ❤️🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

simik411
10. okt 2018

@alexa1983 ❤👏🍀 urcite ano, tesim moc.. brno nase uspesne verim ze sa pridam coskoro k vaaam tehulkaam juuujky cmuk drzkaj opatrujte saaaa s bobkom malym a daj vediet zajtra...

mimika1973
10. okt 2018

@alexa1983 drzim palce na zajtra! na vacok, urcite sa uz ukaze… 🍀👶

alexa1983
10. okt 2018

@mimika1973 dakujem 🙏🏼❤️

argenti
11. okt 2018

@zimik Ahoj. Dočítala som sa, že ste si dávali vyšetrovať 3 embrijká PGS. Prečo ste si ich nedali vyšetriť všetky? Pýtam sa preto, že aj my si ich chceme dať vyšetriť ale všetky.

zimik
11. okt 2018

@argenti ahoj 😊. Kvôli financiám. Slovenska poisťovňa to neprepláca a test prvého embrya stojí 450€ a každé ďalšie 350€. Ale je možnosť odobrať zo vsetkych embryi pred mrazenim DNA, ktoré uchovajú a v prípade potreby vedia PGS plnohodnotne dovysetrit. A to stojí 50€/embryo, to sme dali všetkým odobrať pre istotu 😊. Uz takto nas len genetika vyjde 1550€ pri 11 mrazacikoch a to este nerátam kryokonzervaciu. Čiže rozhodnutie z čisto ekonomickych dôvodov. Vy si chcete dat koľko embryjok otestovať?

argenti
11. okt 2018

@zimik Aha, tak to som si ani nevšimla, že to je cena za každé embrijko zvlášť. Nám totiž doktor robil kalkuláciu čo nás bude stáť IVF a až teraz čo si mi to napísala som si všimla, že u nás počítal s genetikou pre 2 embrijká ( a ja, že všetky). To som teda z lacného kraja.
Ja mám OPU naplánované na sobotu, takže uvidíme koľko bude a koľké to dotiahnu do štádia, že ich bude možné geneticky vyšetriť. Uvidím ako to dopadne. My sme k tomu ešte aj samoplatci čiže to bude taký náš spoločný vianočný darček spolu s letnou dovolenkou....

zimik
11. okt 2018

@argenti držím palce aby ste mali co najviac super embryjok 🍀 Su to riadne palky veru ale peniaze boli aj budú a ja som nesmierne vďačná, ze žijeme v dobe kde mame takéto možnosti 😊

argenti
11. okt 2018

@zimik Ďakujem, aj vy sa držkajte. To je jasné, aj ja som vďačná, že tu je takáto možnosť. ❤

simik411
12. okt 2018

@alexa1983 ajooj moja, no ako?? neozvala si sa.. co vacok? napis ..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre