Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

alexa1983
12. okt 2018

@simik411 ajoj , no vacok bol krasny 👍🏽 Este ideme vo stvrtok na kontrolu, ze uz by malo byt srdiecko pocut 🙏🏼🙏🏼🙏🏼Tak stale obavy este. To jednoducho potom uvidis, ze strach ta nebude opustat 😂 stale nieco 😣 A ty ako pokracujes?

simik411
12. okt 2018

@alexa1983 waaaw super gratulujem moc moc !!! 😍😍tesim s tebou , vidis je to taam heh ale chapem ano obavy budu vzdy to mi jasne ale aj stastiicko v srdiecku ze bobko je v brusku. no jaa nic ja cakam na nedeluuu na KET hehe , tesim uz nech je nas drobcek tiez vo vnutri a len cakat.. aj ked ma znepokokuje moja sliznica ze nebola ukazkova ale tak viacerym sa podarilo aj s nizsou tak verim veriiim hehe 🙂

alexa1983
12. okt 2018

@simik411 wau to uz v nedelu?? Parada 🙂 koho mas lekara? Pi potom vela ananasoveho dzusiku 👍🏽 Tak ze ti pojde az cez usi 😂😂😂 uvidis aky budes mat z toho vkladu super pocit, ked uvidis aj embrijko na obrazovke a vsetko pri vklade a este aj fotku dostanes 👍🏽

simik411
12. okt 2018

@alexa1983 ano uuuz , mali sme v novembri az ale vyslo to uz tento mesiac :D tak sa tesinkujem!! ano vieem ananaaas bude na litre aj cerstvy :D aj chilli si dam riadne nech ma stipe aj za usami :D mam Dr. Otevrela 🙂 uz sa tesimmm na tu fotecku nasuu aj to cakanie potom haha :D kedy si robila prvy test? kolko dni po? :D

babikadaska
12. okt 2018

@simik411 ja uz stvrty den po :D neber si zo mna priklad

simik411
12. okt 2018

@babikadaska 😂😂 okii noo

babikadaska
12. okt 2018

@simik411 na siesty den uz som mala pozitivny ale to preto ze dvojicky.
Inak bez toho aby si panikarila uplne staci na 11.den prvy test.
Ale stavim sa ze od 8 dna zacnes testovat ako my tu vsetky lebo to nevydrzis 😃

mimika1973
12. okt 2018

@alexa1983 super moja! uz len srdiecko potvrdit, a pekne tehulkovat 🤰❤
inac, kolko mas este nanucikov surodencov? si nepamatam uz… 😉

alexa1983
12. okt 2018

@simik411 ja skoro 😂😂😂uz 6.den a to ratam aj den vkladu 😂takze od vkladu na 5. A bol uz dusik 😂

alexa1983
12. okt 2018

@mimika1973 este 5

simik411
12. okt 2018

@babikadaska
@alexa1983 :D jasne ze do 11dna nevydrzim aj keby ma poviazu :D hah ale chcela by som veru aspon 7 vydrzat.. nedelu buducu alebo pondelok no uvidime aaah tehulky cakajte ma uz ideeem :D cmuk

alexa1983
13. okt 2018

@simik411 @babikadaska cakaaame 👍🏽 Zajtra moc drzim palce . Hlas sa potom s pocitmi ❤️

simik411
13. okt 2018

@alexa1983 ďakujem krásne, otázka (ráno si mam dat normálne utros áno? 🙄Dosť to ehm vyteká 😁aby sa nezlakli ma napadlo hah ale asi musím že)

alexa1983
14. okt 2018

@simik411 prepac az teraz som tu :( som strasne chora 😪😪😪 ano treba ho , oni su zvyknuti ze to tam je “take” 😂😂😂 bez intimky ani na krok 😂😂😂

simik411
14. okt 2018

@alexa1983 už sme domkaa všetci traja ❣️😍🍀🙏 joj bode už len čakať, povedal doki že HB naša je prvej kvality že viac sa už nedá tak sa idem modliť aby moje telo ju prijalo 😀🙏a čakat.. Ale asi hod po vklade ma začal spodok brucha bolieť kks tlaky, kŕče bolesť hm divne nepoznám bolesti takéhoto typu 😀 možno sa tam dole moc hrabal alebo co 😂 taak čakámm aspoň týždeň 😊a pák idem nato.

alexa1983
14. okt 2018

@simik411 to je normalne, aj ja som to mala, predsa len je to zasah do tela a radsej nech sa tam hrabu, ja som na SR bola vybavena vzdy za minutu, tutu si aspon davaju zalezat 👍🏽No a ake mas pocity? Bol pri tom aj tvoj drahy? Mas aj fotecku?

simik411
14. okt 2018

@alexa1983 foto nemám si predstav nedali mi ale nevadí no 😀 dráhy bol áno a pocity no tak pekne dobre teším sa ale tak boli tam traja dve sestričky a môj Dr ja nohy hore muzik môj len kukal 😂a tak ukázali že toto je onoo že sú to akoby dve embrya ale to len tak vyzerá lebo už vyliezla von tak akoby dve guľôčky tak som sa zasmiala 😀aaa nič no.. Teraz to čakanie bude nekonečné.. Nwm ci mam čakať pichanie ci kŕče alebo nič viem ze každá sme iná ale tak zvedavá som či niečo ucitim ci nemusím hm hehe

alexa1983
14. okt 2018

@simik411 to preco ich tam bolo tak vela? Ja som mala iba doktora a sestricku a potom priniesla embiologicka nase babo ❤️ No ten cas ti pojde pomaly, to ano 🙂 ale ked mas take kvalitne embrijko tak to urcite krpec da 🙏🏼👍🏽 Davala si si aj lepidlo?

simik411
14. okt 2018

@alexa1983 nie lepidlo ee,, nás prvý pokus sme dali klasiku ani intralipy povedal ze nie ze beriem medrol že načo tak ani to. Len ket som ostala prekvapená že sme neplatili nič ja nachystanu kartu som mala ale ze 1x je zadarmo vklad ci et alebo ket hehe tak super.. Áno verím ze vyjde toľko znameni okolo od včera mam :skoro rok beriem vitamíny včera mi dvoje došli prázdne do koša železo a magnezko akoby už nebolo treba, manželovi sa dnes odtrhlo srdce prívesok z kľúčov co som mu dala pred x rokmi, z Brna šlo auto pred nami s ŠPZ "OCO" 😂 A teraz mi píše jedna známa po 2r co sme písali poslednýkrat že ako sa mam atď a ze ma pocit ze čoskoro jej napíšem ze som tehu..(nevie ze riešime už dieťa nie to ivf) Kks nechapem😂 nie som poverciva ale takéto nahodicky nuž osudové ❣️

alexa1983
14. okt 2018

@simik411 to mas super, nevedela som ze aj v Brne to tak je , ze 1 vklad zadarmo a ze ti hned na zaciatku ho dali 👍🏽 Na SR je tiez 1 zdarma, ale boli sme na 5tich a ani pri jednom nam to neponukli... to uz tiez hovori o niecom ...

simik411
14. okt 2018

@alexa1983 no som sa ich 3x pýtala ci naozaj že ja idem preč kľudne 😂tak normálne volali na uctaren overit si ale ze nie ze prvý pokus nie až ďalšie haha.. Tak super pocit ušetrené no volaco 😁👌😊

janulino
14. okt 2018

Ahojte, dievcata..tie co tehulkujete, ako ste vysadzali Utrogestan? Tak ako sa pise na stranke, ze do 12tt brat ako od zaciatku, a ptm znizit na 10 dni davku na polovicu? Cize ked beriem 2x4 denne, tak mam brat teraz 10 dni 2x2? Alebo ste si pre istotu zavolali do CAR? Dakujem 🙂

mimika1973
15. okt 2018

@simik411 ahoj, tak uz len pekne tehulkovat! 🙏🤰🍀
Ked uz liezlo vonku chce sa uchytit, hi hi...👶
Inac, wow, ze vklad zadarmo! To nam sa nikdy nestalo, a boli sme na vklade tam 4x! 😲
No mozno zmenili taktiku po novom, a je to ferove od nich veru, lebo toto inde nie je...tak super, nech sa zadari...👍❤

simik411
15. okt 2018

@mimika1973 dakujem krasne juj nadherne sa cita ze tehulkovat :D no vklad zadarmo lebo ja som nemala ET vobec my sme rovno mrazili hned toto bol moj 1.vklad celkovo tak asi preto tak vysvetlili , keby mame neuspesny et tak ket uz 9000kc stoji...

babikadaska
15. okt 2018

@janulino ahoj. Ja som vysadzala takto: brala som do 9+6 davku 4-0-4. Od 10+0 to bolo 2-0-2 . Od 11+0 som znizila na 0-0-2. Od 12+0 som bola bez utrogestanu.

babikadaska
15. okt 2018

@simik411 cakanie ubieha pomaly vsak ? Chodis do prace al.si doma ?
@alexa1983 si chora stale joj... lezis a liecis sa ,oddychujes ?

simik411
15. okt 2018

@babikadaska áno veľmi pomaly ale tak nejak to dám hehe. Chodím som v kancli tak pohodka aspoň čas ide rýchlejšie.. Opýtam sa aj teba tradičnú otázku - cítila si pichanie nejaké? Povestné? Není povinnosť zee 🤪

janulino
16. okt 2018

@babikadaska ahaaa...dakujem..no ja som bola so spinenim v nemocnici v 7tt-8tt a teraz ked som 11+1tt mi to napadlo a stale beriem 4-0-4..tak rozmyslam ci ubrat alebo pockam do poradne...alebo zavolam do centra..fu...no asi zavolam do centra 😀 dakujem za odpoved :-*

babikadaska
16. okt 2018

@janulino ak si spinila urcite si to zisti,mozu ti to ordinovat inak 🙂 ja som spinila tyzden a zdvihli mi uz tu znizenu davku o 2 gulicky denne.

janulino
17. okt 2018

@babikadaska jaj..dakujem teda..ach dfm nezacnem znovu lebo ma porazi.. :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre