Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kape05
23. okt 2018

@evushka007 tak to som zvedavá, kedy to pošlú, zbytočne nám to predĺžuje čas.na ake číslo si volala?

tatty.uk
23. okt 2018

Ahojte 😊.. Mozno to tu niekde uz zaznelo ale neda sa precitat celu konverzaciu 😕 tak sa spytam ci mate niektora skusenost s Union poistovnou a IVF v Reprofite..a este by ma zaujimalo s ktorym doktorom ste boli najspokojnejsie.. Dakujem 😉

zimik
23. okt 2018

@tatty.uk ja mám Union, schválenie bez problémov a rýchlo.Teraz čakáme na peniažky. Nam doporučili MUDr. Otevrela, veľká spokojnosť, skutočne odbornik, na maily odpisuje do pár hodín, nemenila by som.

alexa1983
23. okt 2018

@tatty.uk ahoj, tiez union a vsetko ok. My sme mali Franka, taktiez velka spokojnost a rychlo odpoveda na meily vzdy.

tatty.uk
23. okt 2018

@alexa1983 @zimik dakujem velmi pekne za odpovede, potesili ste ma 😊

lola911
23. okt 2018

@zimik ahoj, mne sa urobili cysty po každej jednej stimulke, vždy som mala minimálne 3,, a nie nezmizli mi,, mne ich vždy pri odbere odsávali

alexa1983
24. okt 2018

@lola911 @zimik ja som mala tiez pri oboch stimulkach cysty, to je bohuzial reakcia vajecnikov , ale v brne mi ich odsali pri odbere vajok 👍🏽

zimik
24. okt 2018

@alexa1983 @lola911 ale mne sa vytvorili az po odbere pri OHSS. Teda jedna 5centimetrova. Do stimulky som uz s jednou cystou sla. Mala 5cm, celu stimulku bola v pohode a pri tom OHSS sa zväčšila na 7cm. Odsat mi ju pri odbere nechceli lebo nevedia aká je ☹️. No asi mi nic neostáva len počkať kym tie hormóny odznejú...

evushka007
24. okt 2018

@kape05 volala som na viac čísiel - 02/ 6867 2701 toto je ambulancia, koncovka 2341 je oddelenie kde odosielajú žiadosti nazad k nám a plus som volala podateľňu, miesto kde robí Mudr. Némethová ktorej dáva Petrenko tieto žiadosti na vybavenie ak to nestíha (čo je vraj veľmi často).. Ja už som sa tam čosi natelefonovala. Ak ti to poslala doporučene aspoň sa dá zistiť na podateľni či naozaj žiadosť dorazila (v prípade "len" prvej triedy alebo osobného odozvdania nemáš šancu, to sa vraj nikde neeviduje, čiže človek ani nevie zistiť či to stratili alebo sa to reálne vybavuje a skrátka to trvá). Ale to kde sa nachádza sa ti asi nepodarí zistiť tak ako mne :( Tebe čo povedali keď si sa tam dovolala?

alexa1983
24. okt 2018

@zimik na SR som ich mala obe az po odbere tiez. Jednu som si dala herecka odsavat bez narkozy, mi dr tvrdil ze da sa to vydrzat, no skoro som umrela 😂😂😂sak chlapovi verim co v zivote tam nic nemal pichnute 😂😂😂 a druha isla s narkozou kratkou. Tiez bola ta prva 5 cm a druha 4.

zimik
24. okt 2018

@alexa1983 fu no zbohom... Ja sa trosku bojím tejto prvej ovulky co ma čaká, ako to ten vaječník zväčšený s dvomi cystami da... Myslim pozitívne a verím ze si s tym telo poradí. Mam pocit ze na mna sa fakt vsetko nalepí 🙈

zimik
24. okt 2018

@alexa1983 a ty ako pokračujes v tehulkovani 😊? Vsetko v poriadku?

alexa1983
24. okt 2018

@zimik zatial sa drzime 🙏🏼 Kontrolu mame dalsiu v stredu , tak som vzdy v takom napäti co bude 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

kape05
24. okt 2018

@evushka007 ešte som nevolala, ďakujem za čísla. Posielali sme doporučene, 3.10. to prevzali a dodnes bez odpovede, už ma slak triafa. Tebe tiež ešte neposlal?

evushka007
24. okt 2018

@kape05 nie, stále nič :( znovu som tam volala ale ani neviem kto to má a či sa to rieši alebo či sa to stratilo. Už som požiadala o nové papiere do Brna a skúsim to znova poslať. Som z toho na nervy :(

lola911
24. okt 2018

@zimik ak je uz velmi velka 6cm tak je to riziko odsavat,,, potom teba operaciu,,, ja som mala jednu odobranu pri cisaraku plus nejake fibroidy z maternice, aj maly bol vo velmi zlej polohe tak cisarak miesto pol hodiny trval hodinu a 10 min,, asi ta to nepotesi ale je to s hormonov,, ja so ich brala dlhe roky a teraz sa aspon trocha cistim s toho,, beriem iba A,C a D vitamin, zelezo plus zdrava strava,,, a stale mam nadmerne mnozstvo estrogenov,,, mam s toho velmi citlivu a svrbivu pokozku ale co uz musim vydrzat ked chcem aby moj malicky papal moje mliecko,,, vraj to pojde dole az ked prestanem kojit,,, kojit planujem rok a potom dalsi ET,, tak tie hormony tak skoro nebudu v rovnovahe

zimik
25. okt 2018

@lola911 dakujem za tvoju skúsenosť. No uvidime ako bude, cca o mesiac mam kontrolu, dovtedy budem veriť ze sa vsetko vráti do normálu 😊

evushka007
25. okt 2018

@kape05 tak sa mi konečne podarilo vypátrať moju žiadosť cez jednu pani lekárku, ktorá mi bola ochotná pomôcť. Vraj žiadosti budú posielať v priebehu budúceho týždňa ak to stihnú kvôli sviatkom alebo ten nasledujúci.. majú čas... Odosielajú to vraj chronologicky (moja žiadosť tam bola prijatá 19. 9., s nejakou 10dňovou lehotou si tam zjave nikto hlavu neláme). Ale jedným dychom som sa dozvedela aj to, že na 100% bude moja žiadosť zamietnutá. Petrenko nevie zniesť, že baby odchádzajú do CZ a tak to nepovoľuje. Potom to treba poslať také zamietnuté na poisťovňu, že oni s tým problémy nerobia a schvália to.

kape05
26. okt 2018

@evushka007 stačí, keď tam dá to svoje štandardné vyjadrenie, to by kľudne mohla aj nejaká sestrička zamietat, aspoň by to rýchlejšie posielali. Som zvedavá, chcem dnes volať na poisťovňu, kde sa mozem sťažovať na nedodržanie lehoty.

evushka007
26. okt 2018

@kape05 však to je na tom to hlúpe.. človek čaká mesiac na vec ktorá sa dá zvládnuť obratom ruky. Na SK takéto schvaľovanie nie je potrebné, stačí ak to odporučí gynekológ. Pritom nechceme nič viac ako máme zo zákona nárok aj tu, tak prečo také obštrukcie? Chápem ak by sme chceli preplatiť komplet sumu, ale takto...Posielaš niečo niekomu len, aby ti to zamietol :D To je Kocúrkovo ako vyšité ☹ Máš všeobecnú? Ak čosi zistíš daj vedieť prosím ťa, pridám sa.

evushka007
29. okt 2018

@kape05 tak mne to práve dnes dorazilo od Petrenka (samozrejme zamietnuté :D), ako si na tom ty?

babikadaska
29. okt 2018

@vecicky32 co nove ???????????????

babikadaska
29. okt 2018

@simik411 ahoj tak ako ??bola si uz na teste ?

vecicky32
30. okt 2018

@babikadaska ahoj , som tehulkaaaa 😍👶 , tak cca o 2 a pol tyzdna idem na ultrazvuk a tam sa dozvieme ci budu dve alebo jedno , aspon teda dufam, ze uz budeme vediet, bude to prvy ultrazvuk ❤ . Ty ako ?

babikadaska
30. okt 2018

@vecicky32 jeej fakt fakt fakt to je uplne uzasne !!!!!!! Ja som tusila ze su dve uz pred tym ultrazvukom ,pretoze som mala velmi vysoke hcg na tom krvnom teste na 14 den od vkladu - cca 3000 a to mohli byt jedine dvojcata. No uzasne moc ti gratulujem 🙂
Ja dobre uz som v 17 tt a pekne priberam. Zacinala som na vahe 53 kg a teraz mam uz 62. Chodim este do prace a citim sa fajn. Co ty ? Budes do ultrazvuku doma alebo v praci ?

vecicky32
30. okt 2018

@babikadaska noo aj my tak trosku si myslime, ze to budu dvojcatka 👶👶 pretoze 12den od vkladu som mala hcg 1142 a vcera 16 den od vkladu som mala hch 4401 😊 . Tak to sa moc tesim s tebou 👏🙏😉 a uz aj viete co budete mat ? Ja som stale doma az do prveho ultrazvuku mi nakazal moj gynekolog byt a potom sa uvidi. A ty si. Vobec nebola pn ?

vecicky32
30. okt 2018

@babikadaska a do kedy si uzivala nejake lieky ?

juliet86
30. okt 2018

baby prosim vas
kto je to ten petrenko? furt tu o nom citam..a aku poistovnu je najlepsie mat aby s tym bol co najmensi problem?

vecicky32
30. okt 2018

@juliet86 Petrenko je lekar , ktoremu tboja poistovna zasle tvoj zdravotny zaznam aby ti schvalil preplatenie liecby v cechach . Mne to zamietol, ale poistovna - dovera mi to aj tak schvalila , ale este neviem kolko nam preplatia. A ja chodim do ivf unica v brne .

simik411
30. okt 2018

@babikadaska ajoj 😊 mnoo testiky ukazujú koľajnice, digi clearblue ukazuje 2-3, unavená som jak batoľa, pichá okolo pupka, a točenie hlavy už ustúpilo ale bolo riadne.. K Dr idem až piatok bude 19dpt, tento týždeň sviatky tak sa mi to posunulo. Ale určite je to taam 😍verím ze mi to Dr len potvrdí a bude všetko dobrucké som zvedavá na hcg ♥️🤰🍀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre