Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evushka007
8. nov 2018

@callisia mne to povedala pani na poisťovni keď som zháńala o tom info, aby som to tam poslala tak ako treba 🙂 asi to bude najrozumenšie ak chceš ísť až na január
tak to si na tom ešte dobre, moje trvalo dlhšie :D

vecicky32
8. nov 2018

@babikadaska ahoj, tak na utz som bola uz dnes , lebo som mala silnejsie bolesti, ale tehulkovanie potvrdil aj utz aj srdiecko sme videli 👶❤😍 ale bolo tam len jedno, to druhe ze to asi vzdalo :( . Ale sme stastni aj za to jedno 🙏❤😍.

simik411
8. nov 2018

@vecicky32 ajoj gratulujem k ♥️juj aj ja už chcem pondelok aby vidím ako bije 😊krásne tehulkovanie 🤰

vecicky32
8. nov 2018

@simik411 dakujem mooc a zelam to aj tebe 😉 neboj dockas sa 😊 😍

lenockalenka
9. nov 2018

Ahojte, neviete náhodou ako budú pracovať v RF v decembri počas sviatkov? Ďakujem

kape05
9. nov 2018

@evushka007 ja už tiež mám schválenie, petrenko to držal mesiac. Dôvera mi to schválila za 3dni, normálne som bola v šoku z tej rýchlosti. Dávajú platnosť na pol roka.

evushka007
9. nov 2018

@kape05 fíha super.. ja to mám vo všzp už týždeň a pol a stále nič.. akosi sa mi to stále naťahuje, dúfam, že ten december stihnem. A Petrenko ti to zamietol či schválil?

kape05
11. nov 2018

@evushka007 zamietol, asi úplne vsetkym zamieta. Držím palce, nech to máš čím skôr.

vecicky32
12. nov 2018

@simik411 ahoj tak ako si dnes dopadla ? Ja som bola vcera na pohotovosti lebo som zacala spinit.

bibkak
12. nov 2018

Ahojte, práve riešime tiež žiadosť na schválenie do Brna, baby ako to chodí u dr. Petrenku, je tam lepšie poslať to potvrdenie poštou, alebo ísť osobne či?? nemal by to potvrdenie podpísať do desiatich dní? tak nám povedali v reprofite a keď to zamietne tak čo potom, ďakujem za odpoveď, mam z toho trošku mišung 🙂

lelluska
12. nov 2018

@bibkak ahojky, pošli mu to poštou. Osobne nemá zmysel tam ísť, lebo žiadosti preberá sestrička a s nim sa ani nemusíš stretnúť. Mas pravdu, ma 10d aby zaujal stanovisko. To bude negatívne, co je vpodstate jedno, pretože poisťovňa Ti to aj tak schváli🙂

evushka007
12. nov 2018

@bibkak Ja súhlasím s @lelluska, osobne tam nemá význam chodiť. Pošli to dopourčene a basta. Má na 10 dní ako píšem. Nechcem ťa strašiť, ale tú lehotu dodrží len málokedy (ak vôbec niekedy). Negatívne je to vždy, on to nikomu neschváli ale to nevadí. V rámci únie máš na to nárok zo zákona, čiže to len potom také ako ti to on pošlem prepošli na poisťovňu a hotovo.

babikadaska
12. nov 2018

@vecicky32 ahoj a co povedali na pohotovosti ? Ja som tiez spinila,nastastie to nebolo nic vazne. Dufam ze ani u teba.

babikadaska
12. nov 2018

@ericia ahoj tak sa ti to blizi,zbieraj sily,hlavne psychicke , na dalsie kolo ;)
Ja tak raz dobre raz zle...pozitivny test je prvy krok a zacinaju dalsie strachy a trable. Uz som.bola 5dni v nemocnici, tvrdne mi brucho (predcasne kontrakcie) , mam velmi nizko placentu (co je zle) tak lezim a cakam a cakam na dalsiu kontrolu a dalsie kroky 🙂 deticky sa uz hybu, tak velmi ich uz teraz chcem .... musime to dotiahnut do uspesneho konca !!!!

vecicky32
12. nov 2018

@babikadaska ahoj povedali ze srdiecko pekne bije ale ze tam je aj ta druha dutinka ale ta je prazdna , tak ze ta sa asi vytraca :( . Ale to druhe je vporiadku ❤🙏 . Tak mi predpisali este aj ascorutin proti krvacaniu . Buduci tyzden idem na kontrolu, tak dufam , ze bude vsetko vporiadku .

vecicky32
12. nov 2018

@babikadaska citam, ze ty to tiez mas este stresujuce . Hlavne oddychuj a tisko sa vytesuj z drobeckov 😍

babikadaska
12. nov 2018

@vecicky32 joj hlavne ze bije to jedno !!! Chodis do prace ci si doma ked si krvacala ? Ja napisem zase vo stvrtok,co nove u nas 🙂

vecicky32
12. nov 2018

@babikadaska to ano, sme stastni aj za to jedno 🙏. Som doma , mna vypisal moj gynekolog hned od vkladu aby som lezala.
Jasne daj vediet ako sa mate a co nove 😉

babikadaska
12. nov 2018

@vecicky32 ja este pracujem /home office/, chcela by som aspon do konca novembra.

vecicky32
12. nov 2018

@babikadaska no ja dufam,ze tiez coskoro zasa nastupim do prace , ale nebudem nic riskovat ak mi to nedovolia nepojdem.

bibkak
13. nov 2018

@lelluska
@evushka007 dakujem vam za radu, tak to bude asi najrozumnejšie, vy ste už absolvovali ivf v brne? a to mu pošlem ten papier, ktorý mi potvrdí moj gynekológ a nejakú sprievodnú žiadosť o potvrdenie toho papiera? nič iné? je nejak vela tých papierovačiek 🙂

evushka007
13. nov 2018

@bibkak ja ešte len pôjdem, čakám na schválenie z poisťovne. Ak to príde do konca mesiaca možno stíhame aj december 🙂 Ty mu pošleš papiere ktoré ti prídu z Brna. Oni ti tam vyznačia kde to potvrdí gynekológ, ten ti to na dané miesto potvrdí a to celé pošleš petrenkovi + musíš k tomu pridať kópiu zdravotných záznamov ktoré "dokazujú" tvoj stav a potvrduzujú že áno, ozaj je liečenie v CAR nutné. Potom už len čakáš kedy sa ti to vráti nazad a rovno tak ako ti to prišlo to zašleš na tvoju zdravotnú poisťovňu a zase čakáš 🙂 Keď ti to dorazí zavoláš do CAR, že máš zelenú a naplánujete presný dátum liečby. Ani mi nehovor, podľa mňa polku týchto papierov by si mohli odpustiť, len to sťažujú ako to len ide :( My sme boli v Brne v júli. Dorábali sme ešte jeden krvný test a u nás sa papiere neohriali viac ako deň, všetko sme hneď preposielali. Je november a my ešte nevieme či stíhame december.. Je to riadne zdĺhavé :(

bibkak
13. nov 2018

@evushka007 tie papiere mi už prišli minulý týždeň všetky... Takže všetky tie papiere z brna co mi prišli ked budem mať podpisaneho gynekológa pošlem do tej ba a on mi ich potom vrati spätne poštou, dobre chapem hej ::D ? plus pripošlem tu uvodnu konzultaciu z brna, prípadne bývalé ivf zo slovenska.... pytam sa ako blondína :D jeeej tak to by bolo su per keby vam to víjde, som zvedava ako sa vam bude dariť aj počas liečby a tak celkovo 🙂

callisia
13. nov 2018

@bibkak Joj, ty si daka zmätena 😉 Proste si nachystaj tu "Ziadost o udelenie suhlasu...", To je ta ziadost co ma 5 stran. S tym zajdi ku svojemu gynekologovi, on ti to vypise a potvrdi tam kde ma a potom tych 5 papierov vezmi, podpis kde mas a spolu s diagnozou aku mas posli doporucene doktorovi Petrenkovi na Antolsku. A cakas. Inak, ja som neposielala original diagnozy, iba kopiu. Pre istotu ak by sa to stratilo kdesi.

@vecicky32
@simik411

Dievcata, vam vkladali 2 embrya ked ste zo zaciatku cakali dvojicky? Inak aj u ostatnych zien co cakaju ci maju dvojicky z Brna, by ma zaujimalo, ci vam vkladali 2 alebo 1 embryo?

babikadaska
13. nov 2018

@callisia ahoj ja cakam dvojicky z reprofitu. Vkladali mi 2 blastocysty a obe sa uchytili.

evushka007
13. nov 2018

@bibkak áno správne, po podpise tvojho gynekológa to pošleš s lekárskymi správami (dávaj len kópie) do BA Petrenkovi na Antolskú (poštou) a ten ti napíše vyjadrenie - zväčša zamietavé, ale z toho si nič nerob. Od Petrenka ti to príde poštou a ty to len dáš do novej obálky a pošleš poštou na poisťovňu. Počkáš si na ich vyjdrenie ktoré ti pošlú (poštou). Ak bude kladné zavoláš do Brna, objednajú ťa na sono, dajú lieky a všetko ti vysvetlia kedy čo a ako užívať. Zamietavé býva len ak by ti v žiadosti čosi chýbalo, inak to schvaľujú bez problémov. Ja som si na poisťovňu dnes zavolala či je žiadosť ok a už to mám aj schválené, čoskoro mi to príde poštou domov 🙂

callisia
13. nov 2018

Inak, taka poznamka. Ja som ziadost posielala 18.10 a schvalena (podla datumu pri razitku) bola 24.10. A potom to u seba drzali a bolo to poslane az 5.11 (pozrela som razitko z posty). Oni to asi posielaju hromadne ked sa im to nazbiera.

@babikadaska
Dik za odpoved. A kolko mas rokov? (Ak ti nevadi otazka). Ja furt rozmyslam, ci nie je lepsie hned 2 skusit ale zas a bojim kebyze maju byt dvojicky.

simik411
14. nov 2018

@callisia mne vkladali jedno embryo. Žiaľ... Už asi nie som tehu 😪

bibkak
14. nov 2018

@callisia dakujem veľmi pekne za vysvetlenie, ja sa radšej popýtam polopate lebo ja som moták :D a to robím na urade :D :D diki moc, zajtra si to obeham veru som zvedava kedy mi to všetko schvalia lebo som nejaká pesimisticka po tom všetkom čo od nás chcu, ešte aj dalsie vyšetrenia ..... ale zvládneme 🙂

callisia
14. nov 2018

@simik411
Och,ano? To je mi hrozne luto. Co sa mohlo stat,ze uz v takom stadiu? Este ked sa neujme hned po vklade (to som ja zvladla docela v pohode), clovek s tym viacmenej rata,ale vy vyssom stadiu to musi byt hrozne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre