Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cavik
31. aug 2010

Ahoj žienky....ja len na chvíľu 🙂

brita...krásna machuľa 🙂
rebeka...mne Štelcl povedal, že už na konzultáciu nemusím chodiť, že to vyriešime cez net 😉 . Ja som mala 3 mesiace pred 2 týždňami, no mňa ešte čakajá tá nešťastná hemat. 😒 ....ale ja to optimisticky vidím na začiatok októbra 😎

tomka....Ty kedy cestuješ ?

tomka12
31. aug 2010

@cavik zajtra poobede cestujeme a prespime v brne. Tak to sa uz kazdu chvilu pridas...ved oktober je tu co nevidiet 😉

rebeca_1
31. aug 2010

Babulky tak dnes som znovu volala... Mame 2 10-bunkove a 2 8-bunkove embryjka. Informacie o dalsich dvoch bojovnickoch som nejako pozabudla vstrebat. Takze ET mame vo stvrtok o 13 hod.
A ked uz mame ET takto naplanovany, tak sme sa uz rozhodli s manzelom zaplatit letnu dovolenku.

esther03
31. aug 2010

@callex preco na domaci pokus? Embryjka sa oplodnili? No, ja si tiez myslim, ze mali spravit mrazacika, takze urcite sa budem stazovat, uvidim ci mi to pomoze 😉
rebecka, krasne embryjka, drzim moc moc palce. Kedy mas ET?

lahhel
autor
31. aug 2010

Britus, veeeeelka gratulacia k machulke 🙂

Rebeca_1, mas krasnych bojovnickov, to je krasny vysledok....uz len jeden a vo stvrtok ich mas v brusku..Tesim sa s tebou 😉

lahhel
autor
31. aug 2010

rebeca_1, to malo byt, ze este jeden den..rychlo pisem a nekukam 😀

rebeca_1
31. aug 2010

@esther03 dakujem, ET mam vo stvrtok.
@lahhel dakujem Lahhelik. Uz sa to aj tebe blizi, takisto mooooc drzim palce!!!!

callex
31. aug 2010

brita krasna machulka..nech sa zvecsuje zelam.
rebeca..no nadherne to mas..to je hadam sen kazdej z nas..minimum stimulka a krasna uroda.
esther..domaci pokus preto lebo ked som bola na kontrole folikuly boli uz velmi velke na nejake IUI alebo IVF.tak mi odporucili iba domaci pokus.

rebeka33
31. aug 2010

Cavik ja by som radšej na konzultáciu. Ak si dobre pamätám tak si Košičanka, ku komu ideš na hemato. Doporučujem Hebeu DR. Beňovej. Síce tam vystojíš dieru, ale má oveľa lepší prístup ako Hulíkova a detičky na nástenke. Tak to dobre padne. Nám to zasa vyjde rovnako. Dúfam,že teraz úspešne na 10 mesiacov.

cavik
31. aug 2010

rebeka....ja chodím ku Beňovej 🙂 🙂 , kedy sa tam chystáš ? Ja pravdepodobne v utorok 14. poo, budú tam až po 8.9.

a hej, hej....som KE, preto som sa Ťa aj pýtala na ten Rodos 😉

rebeca 1....pekné kúsky sa splodili 😵

callex
31. aug 2010

ahojte..dnes sa mi dostala takato vec do usi.jeden renomovany gynekolog z BA..vysvetloval pacientke preco su tri IVF neuspesne. lebo ich hradi poistovna a ked idete stvrtykrat tak ste samoplatca a viac zarobia.ze je dost otazne co vam robia pri tych IVFkach.
sila nie? a v GF mi to tak niekedy prislo.kocky tam mali rozne pocty folikulov, vyborne stimulacie a vysledok potom ze nula mrazacikov.mne tam niekedy pripda ze kseftuju s vajickami.

tanitta
31. aug 2010

@callex co som sa doteraz stretla s kockami co chodili do GF nikdy nemala niktora mrazacikov....uz davno som sa nad tym pozastavovala... ale kazdopadne nahoda to nie je....
britus... super graulacia 😉
zdravim klub 😎

janula18
1. sep 2010

ahojte, tak ja dne na 11 den od ET test negatívny.

Máme ešte dvoch mrazačikov, tak by som sa chcela opýtať aký majú tu postup pri KET a aké lieky sa berú a ako.
Dik

esther03
1. sep 2010

Dobre ranko 🙂
rebeca jej tak to sa v R stretneme, ja idem vo stvrtok na uzv 😉 Este raz drzim palce 😉
Ja mam tiez pocit, ze IVF je jeden velky biznis 😒
Baby neviete co je lepsie davat po OPU Utrogestan, Duphaston alebo agolutin inj.? Alebo je to uplne jedno?

shandy
1. sep 2010

ahojte dievcence 😵
@brita kraaasna bublinka 😵 😵 😵 😵 😵. uzivaj si ten pocit 😅
@rebeka33 dakujem moja. no veru radsej nech mas vsetko ok. Ja by som sa na tvojom mieste uz objednala...aj ked teraz sa mi zdalo, ze uz toho je tam zas trosku menej, ked som mala aj draheho pri OPU 🙂
@tomka12 tomi drzim palceky na zajtra, nech je krasna urodicka. tfuj, tfuj, tfuj 😵
@rebeca_1 moja krasni bojovnici, tak zajtra nech sa prilepia a nepustia 😅 😅
@janula18 jani to je mi luto 😔 🙄 a ty si mala vkladane blastocysty?
@esther03 ester co viem, tak v R. zvyknu davat utrogestan....
pekny dnik vsetkym 🙂
p.s. maminy ako sa mate aj s detickami?

esther03
1. sep 2010

@shandy aha, v unice mi dali agolutin, tak preto sa pytam, tomu utrosu by som sa rada vyhla, lebo ja som po nom neschopna, nedokazem nic robit len ma uspava 😀 Tak som chcela vediet ci je ucinnost rovnaka 😉
janula18 to mi je luto 😒 , ale mate aspon mrazacikov, urcite sa to v dalsom cykle podari 🙂

shandy
1. sep 2010

@esther03 no este aj crinone gel davali, ten sa aplikuje len raz denne ale je drahsi...

esther03
1. sep 2010

@shandy aha, no skusim sa nan popytat, cena nevadi, len nech z neho nespim 🙂

modra
1. sep 2010

Ahojte.. Ja som dnes 1 den stimulovala a hned sa mi stala taka vec ze sa mi ampulka s tou tekutinou rozbila. Nemate niektora aspon 1 ks brawelle ci ako sa to vola? Alebo nieco podobne?.. Velmi by ste mi pomohli... 🙂 Dakujem moc 🙂

lahhel
autor
1. sep 2010

Ahoj modra, aku davku mas? 75 alebo 150?

kvakuska
1. sep 2010

@modra rozbila se ti jen ampulka s tekutinou k ředění? ... pokud ano, tak si zajdi do lékárny a měli by ti tam samotný fyziologický roztok prodat 😉

callex
1. sep 2010

@esther03 ak sa utrogestan vklada tak neuspava,.,ak sa papa tak uspava.

rebeca_1
1. sep 2010

Babulky poradite? Potrebujem predpisat utrogestan, AF, prednison a anopyrin. Mam zbehnut svojmu gynekologovi alebo si to mam vyziadat zajtra v Reprofite? Co myslite?

esther03
1. sep 2010

rebi ahoj, no ja som si davala predpisat u gyndosa, lebo takto to mas hradene ZP a iba cosi doplacas, v CZ by si musela hradit plnu sumu. Ceske recepty u nas neplatia 😉
callec, dik, 🙂

tanitta
1. sep 2010

@rebeca_1 anopyryn je tusim volnopredajny liek kupis...prednison ti gyn nepredpise iba imuno-alergolog na ten si pytaj v R recept...utros z financneho hladiska lepsie ked ti tvoj gyn napise.. alebo tiez recept z R nan ale zaplatis plnu sumu....
ceske recety u nas platia len na ich vydaj ale musi sa platit plna suma liekov....

modra
1. sep 2010

@lahhel mam 75
@kvakuska to fakt? ano rozbila sa mi ta tekutina resp. jak som to otvarala ten vrch tak sa mi to roztiestilo v ruke a v tej vode tak som sa bala to pichnut lebo tam mohli zostat ulomky.. a co poviem v lekarni ze chcem fyziologicky roztok? a to mi len tak predaju? TO by bolo super..
@rebeca_1 ano anopirin je volnopredajny aj ja ho kupujem 🙂
Dakujem moc za pomoc.. skusim tu lekaren ale keby mal niekto na predaj tu jednu davku v okoli ba tak by som ju kupila...

rebeca_1
1. sep 2010

Dakujem babiky.
@tanitta vidiet, ze sa vyznas )))) Dakujem moc.

@modra drzim palce na stimulku!!!!

esther03
1. sep 2010

@tanitta mmne prednison predpisoval gyndos, anopiryn je volnopredajny, ale na predpis lacnejsi. Co sa tyka receptov z CZ nikde mi ich necheli vziat ani na plnu uhradu. Toto je moja skusenost 😉

tanitta
1. sep 2010

@esther03 asi nepotrebovali tvoje peniaze 😕 vidis mne zase gyn prednison nedal...a s receptami no problem ..vyznajme sa 😅

modra
1. sep 2010

@rebeca_1 dakujem dufam ze to po tolkych rokoch uz konecne vyjde.. 🙂
@tanitta no recepty su aj u mna problem.. 🙂 ale v cechach nebol problem hned dole pod reprofitom je lekaren a tam mi dali vzdy vsetko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre