Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mkatkam
8. dec 2018

@zimik veď toto že sa to ťahá ..ani sama nechápem že ako rýchlo to uteká.az keď som si to tak spísala pod seba🙂

lucia1906
10. dec 2018

Ahojte, neostal niekomu menopur alebo niečo ešte?

kape05
11. dec 2018

@lucia1906 ja mám menopur a 2 orgalutrany.

zimik
11. dec 2018

@lucia1906 ja mam jeden Orgalutran

lucia1906
12. dec 2018

@kape05
@zimik

Baby a čo za to chcete?

zimik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkatop
14. dec 2018

Chcem niekomu urobiť na Vianoce radosť, mám oragalutran exp 2020 a gonal 3/2019 , držané v chladničke. Nám pomohli. Máme krásnu dcéru, toto sú balenia, ktoré som neotvorila, nepoužila. Sama si spomedzi Vás vyberiem tú, ktorá ich dostane. Podmienka je, že mi musíte ukázať predpis od lekára.

callisia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vecicky32
14. dec 2018

@callisia ahoj ja som si vzdy kupovala v ceskej lekarni , väcsinou priamo v centri (unica) . Ale ja som to davala este len teraz vsetko preplatit poistovni, tak uvidime kolko nam preplatia ci vsetko aj liecbu aj lieky, alebo nie.

kape05
14. dec 2018

@lucia1906 mas IP

nila1111
15. dec 2018

Dievcata, viete mi prosim porasit v brne ci je niekto kto sa specializuje na nizke amh ? Hladam doktora, ktory nezacne hned aka je to katastrofa a zw urcite darovane... zdeptana som dost aj sama, potrebujem naopak povzbudenie a vieru aj zo strany doktora, verim ze sa to potom urcite podari. Dakujem za kazdu rada.

ceklis
16. dec 2018

@nila1111 :( ak takého nájdeš, prosím si kontakt na neho, alebo na ňu. Ja mám podobný problém a všade mi odporučia len darované. Aké máš amh? Skúšala si nejaké ivf už?

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nila1111
16. dec 2018

@ericia dakujem velmi pekne za odpoved. Presne ako vravis, skusime co sa da so svojimi, dame sancu aj prirode, lebo ivf nevychadza aj mladsim a spontanne sa po hormonalnej masazi moze este zadarit. A ked to nepojde, tak je tu stale moznost skusit to s DV. Ale bez snazenia by som si to mozno vycitala... ale zazraky sa deju, aj medicina ide dopredu... mozno druhe uz bude spontanne ;)

nila1111
16. dec 2018

@ceklis snad este 0,3

nila1111
16. dec 2018

@ericia ku komu si v reprofite chodila ? Alebo koho by si odporucila ? Dakujem

ceklis
16. dec 2018

@ericia
@nila1111
Baby, ja som to tu už možno dávnejšie písala. Pred rokom som bola v RF a hneď že len darované. Vtedy amh 0,23. Nejako som neriešila, nasadila sarapis plus a skúsila car v ba. Apríl nativ - jeden folik, oplodnené vajko a vklad 3dnoveho embrya, nechytilo sa. Máj ivf s gonal 150 a 75 menopur, ledva dva foliky, z toho jedno vajko, oplodnilo sa ale nevyvijalo, jún nativ, jedno vajko, oplodnené a vklad 5dnoveho embrya, zase sa nechytilo. Tak som zašla na imuno a tam zle cytokiny :( odvtedy beriem medrol a mám už dosť. Teraz november, síce nie reprofit, ale hneď vedľa reprogenesis a soft ivf, dva foliky, dve zrelé vajka a obe to dotiahli do 4dna, potom jedno zastalo vo vývoji a druhé je už teraz zamrazena 5dnova hatchujuca blastocysta a čakám na lepšie výsledky a snáď bude ket čím skôr. Už mám tiež dosť a to pritom mám 100% úspešnosť pri každom pokuse že bolo vajco vo folikule a pritom posledné amh už len 0,15 :( pritom v lete som mala ešte 0,66 tak ja ozaj neviem ako za 3mesiace sa takto zníži :( keď nevyjde ket a našetrím, možno skúsim tie darované :( musím sa na to nejako nastaviť

ericia
16. dec 2018

@ceklis juj tiež máš toho dosť za sebou... Ale prišli ti na problém a mate krásne embryjko zamrazene 😊 silno držím palce, aby to vyšlo ❤️

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nila1111
16. dec 2018

@ceklis no ja to tak pesimisticky nevidim... podla mna je to super a urcite to vyjde... keby si o tych cUokinoch vedela skor, mozno si uz davno tehu ...
PsChika je dolezita... daj sa dokopy, odsychni, jedz vitaminkY hlavne Zive ak sa da.. cvic, hyb sa, tes sa a hlavne ver...
Nizke amh... mas malo folikulov ... a nic viac... jeden staci predsa... km niw jw nula tak nic niw jw stratene...
problem mas podchyteny ,tak len vyckat na kavlitne vajko... drzim mocno palceky
Prosim ta ,kde ti robili tu imunilogiu, mne to v centre nekazali , ale radsej sa objednam !

ceklis
16. dec 2018

@nila1111 keď sa nechytili tie dve embrya, tak že idem vybaviť hemato a imuno, to môže brániť práve uhniezdneniu. Všetko som to riešila individuálne :( car to neriešia, oni vyrobia embryo a už veľmi neriešia keď sa nechytí. Tu imunologiu odporúčam do Nitry, centrum Dzurilla. Ja som ju riešila v ba v imunovitale a nie som vôbec spokojná s prístupom, tak idem na jar do Nitry :(

ceklis
16. dec 2018

@ericia ja by som na ten nativ išla aj každý mesiac 🙂 len nemám toľko peňazí 🙂 ale tak, skusam pokym je nádej, je vždy možnosť že to vyjde 🙂)) s tou imuno neviem, nejako neverím tomu celému, beriem tabletky a s nimi mám ešte oveľa horšie výsledky ako bez nich, tak to mám z toho akurát len nervy a nechápem ako je to možné.

callisia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mkatkam
17. dec 2018

@callisia ahoj my, len podarilo sa zatiaľ vnímam že z 5 vajec máme 4 kvalitné embyjka ale vklad ešte nebol.

babikadaska
17. dec 2018

@callisia ja som mala vysoke amh aj o.k.fsh. Manzel velmi zly spermiogram - 96% spermii morfologicky poskodenych,nizka pohyblivost aj mnozstvo. Po 4 vkladoch som teraz v 6.mesiaci.

ateragram
19. dec 2018

Ahojte. Zistili mi syndrom lepivych dosticiek. Podarilo sa vam IVF s tymto syndromom?

linda2110
19. dec 2018

@callisia jasné podarilo ale napriek tomu , že mám na svoj vek v pohode amh pri klasickom ivf aj pri softe len po jednom vajíčku

lakukaa
20. dec 2018

@ateragram ahoj ja som si to dala vysetrit a mam to ok poradila mi to jedna holka tu z modreho konika.ze vraj sa na to uzivaju lieky ale normalne sa da otehotniet.budes potom asi sledovana hematologom

bunka1
20. dec 2018

Ahojte. Chcem sa i ja opýtať na Retrofit v Brne. Na SR ba iskare nám nevyšlo ivf. Pre mňa divny prístup tam bol. Tým že som mala 42 r. tak ma brali, že je normálne, že to nevyšlo..... obaja sme inak ok. Samozrejme nižšie AMH koli veku. Ale vajíčka boli dve. Jedno oplodnili. Vklad bol tiež divny. Nevedela lekárka trafiť .. nevidela to vôbec na sone. Potom že jej tu je. Proste chcem normálny prístup, vedieť všetky informacie a možnosti. Dostanem ich v retrofite? Podarilo sa to tam niekomu v mojom veku? Už 43 🙂 Ďakujem

nila1111
20. dec 2018

@bunka1 to sme dve

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre