Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mkatkam
6. jan 2019

@vecicky32 no uvidíme;) a dúfame. Ja recepty tiež nemám,mám vszp. Poslala som bez receptov ,všetko ostatné a čakám kým sa ozvu.

vecicky32
6. jan 2019

@mkatkam možno ich v tejto poisťovni ani nebudú chcieť 😉

mkatkam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskab
11. jan 2019

Ahojte babulky , bola som v Brne mám odtiaľ chlapčeka a mám ešte zmrazené dve embryjka ako u nich prebieha KET ? Rozmrazia obidve ? A chodí sa na kontrolu k nim či môžem aj k svojmu gynekológovi ? Ďakujem

mkatkam
11. jan 2019

@miskab Ahoj závisí ako ste si ich dali zamraziť.ak po jednom tak rozmraziť len jedno.treba tam 10ty deň cyklu,spravia ultrazvuk a posúdia či bude ket- keď je všetko ok,tak ti dajú utrogestan a hneď v Tom cykle ti spravia ket. Keby bola nízka sliznica,tak sa to presunie na ďalší mesiac a predtym budes brať estrofem. po ket je kontrola už u tvojho gynekológa. Takže ak je všetko ok ideš tam len ten 10ty deň a potom na ket.

ericia
12. jan 2019

@miskab ahoj... Mňa tiež čaká KET prvý... Môžeš ísť na ultrazvuk aj svojmu doktorovi... Ja tak pôjdem a pošlem výsledok doktorke... Pôjdem do Brna iba na vklad 😊

bibkak
14. jan 2019

Ahojte 🙂 pripájam sa k vám aj ja, práve nám prišlo rozhodnutie z poisťovne o schválení liečby v Brne a o týždeň tam idem na ultrazvuk a po nejaké inštrukcie, aj lieky asi ... neviem ako to tam chodí s tými injekciami, dosť mám z toho strach až panický - myslím z toho pichania.. tu na Slovensku sme to už absolvovali neúspešne... tých inejkcii bolo dosť veľa každý deň... Ide niekto tiež vo februári na stimuláciu ? 🙂

tonka22pd
14. jan 2019

@bibkak môžem sa opýtať, či si posielala žiadosť na primára Petrenka? Dá sa žiadosť podať osobne? A ako dlho mu trvalo poslať späť žiadosť....viem že ešte potom to musím poslať do poisťovne.. ďakujem

callisia
14. jan 2019

@bibkak
ahoj, ja zacinam vo februari 😉 tak za mna su tie injekcie oproti napr. bolesti zubov pohoda lahoda 😀 z toho ja vobec nemam stres, stres mam skorej z cestovania, aby sme dakde v zapche neostali trcat 😉

@tonka22pd
Ziadost netreba osobne, posli ju tu:
Gynekologicko - pôrodnícka ambulancia (Nemocnica Sv. Cyrila a Metoda) - prim. MUDr. Martin Petrenko, CSc.
Antolská 11
851 07 Bratislava

Oni ti ju snad do mesiaca poslu nazad. Nezabudni si ju este predtym potvrdit u svojho gynekologa.

miskab
14. jan 2019

@mkatkam a nepotrebujem pred tym žiadne vyšetrenie od svojho gynekológa , len sa objednám že chcem ísť na KET ? A koľko to stojí ? A ak by som chcela rozmraziť obidve embrya a najlepšie vložia ? Alebo ak sa nerozmazi emryo proste sa nebude vyvíjať za to platím ako keby bol KET? Ďakujem

tonka22pd
14. jan 2019

@callisia ďakujem veľmi pekne

mkatkam
14. jan 2019

@miskab najlepšie bude ak im napíšeš,oni ti zavolajú a všetko poradí koordinátorka.

bibkak
14. jan 2019

@callisia ja idem buduci piatok na sono a 7.2. by som mala začat so stimuláciu, resp. dostanem svoje dni. aj v brne je to teda asi tak že každodenné pichanie do brucha však? aj si si to sama ?? ja neviem ako to zvladnem , ja zas nemam strach z cestovania a tak :D to mi nevadi aj minule sme tam hodinu meškali lebo boli zapchy :D chodis k pani dr pospišilovej? 🙂

lakukaa
14. jan 2019

@miskab ahoj mozes ist aj k svojmu.vsetko ti povedia kedy presne co budes robit.robi sa tam dva krat ultrazvuk moze to po dohode spravit aj tvoj lekar a potom posles iba mail do brna a tam uz povedia kedy prides.picha sa aj jedna injekcia a potom uz len vkladas utrogestan.ak chces vlozit jedno daju jedno ak dve tak dve to musis tiez dopredu povedat.ja som platila za KET 300 e.vkladala som jedno.

miskab
14. jan 2019

@ericia koľko tam stojí vklad ? Držím ty ✊nech všetko dobré dopadne ,v akom štádiu máte zmrazené ?

miskab
14. jan 2019

@lakukaa ja chcem len jedno vložiť ,len v Humennom divé to robili tak že rozmrazili ich viacej a čo sa najlepšie delili to vložili , neviem ako to funguje v Brne?

ksulka
15. jan 2019

@nila1111 neviem, ci to je este pre teba aktualne, ale machac robi v olomouci

sonjasas
15. jan 2019

Ahojte dievčatá. Som tu nova chcem sa opýtať na kliniku v Brne. Aké máte skúsenosti. Je dobré tam ísť na ivf? My sme absolvovali jedno ivf v ba a neúspešne tak sa pohrávam s myšlienkou ísť do Brna. Ku komu je dobre ísť ako sa to rieši s poisťovňou? Ďakujem za radu

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
callisia
15. jan 2019

@bibkak
my tiez tak nejak zaciname 😉 ano, sama, prvy x som sa bala ale ihla toho pera (gonal) je taka tenucka, ze tak nejak sama vklzla do koze. horsie to bolo s ihlami luverisu a cetrotide, tam som si kupila tie najtensie ihly, no i tak sa mi zdali hrube 😀 tie stipali viac ale inak sa to dalo. netreba nad tym dlho spekulovat, proste to hned spravit, nezamyslat sa a ide to neboj 😉 my sme u Otevrela, ale na kontrolach ta stejne moze mat hocikto.

lakukaa
15. jan 2019

@miskab to nebude tak ked to mrazia bud mrazia po jednom alebo po dvoch.urcite nerozmrazia vsetky a budu cakat.kazde embrio ktore mrazia znamena ze je vhodne na mrazenie a teda aj na vkladanie.moze sa stat ze po rozmrazeni nebude dalej pokracovat ale to sa nestava casto.vedia ze co maju mrazit.

mayka_d
15. jan 2019

@sonjasas Ahoj, my sme tiez isli do Brna. Odporucam dr. Franka, vsetko pekne vysvetli, na vsetko odpovie

miskab
15. jan 2019

@lakukaa mne sa to praveze stalo ,teda nemam skusenosti ako to robia v Brne , ale tu v BA v gyn five mi rozmrazovali viacej embryí a potom vlozili dokonca vkladali mi uz aj take emrya ktore neboli uplne rozmrazene proste neboli take ako mali bit spomalene boli a aj tak vlozili hned som vedela ze z toho nic nebude zbytocne vyhodene peniaze a aj zmrhany cas ....stratila som dva roky v gyn five zbytocnych , tak som isla do Brna a sup na prvy krat a este dve nam ostali , len ja by som chcela vlozit len jedno to ktore bolo v stadiu HB to druhe bolo v stadiu blastocysty ... No zistila som ze v Brne vedia co robia a ze su tam profici to sa neda z GF ani rovnat

mkatkam
16. jan 2019

@miskab ahoj áno aj mne a to stalo GF. Najskôr ET vkladali dve, že radšej ich vložia dve,že jedno nebudú mrazit...potom na ket z dvoch zmrazených sa už len jedno rozmrazilo. Vždy povedali že sú vybornej kvality. Potom som sa nejako dostala k správe, dala som si vytlačiť a tam teda nebolo vôbec napísané že kvalita výborná...a druhý cyklus ani radšej nehovorim..dokopy tiež dva a pol roka- nepovedala by som ,ze stratené,ale zdržanie to bolo. A teraz v Brne z 5 vajec ,4 embrya a všetky HB.co je u nás úspech.

bunka1
16. jan 2019

V CAR veľmi záleží na embyologii. 🙂

leaa70
16. jan 2019

Prosim Vas je este pani doktorka Pospisilova v reprofite v Brne?

bibkak
17. jan 2019

@callisia tak môžeme byt v kontakte že ako postupujeme 😊no tu keď dme pichali injekcie na SVK tak som mala hrubé ihly možno v Brne dostanem tenučké ... uvidíme o týždeň aj ake nám vôbec predpisu ...

evushka007
18. jan 2019

Baby stimulujem piaty deň a už tri dni ma pobolieva bruško. Dnes je to vyslovene extrém, ledva chodím. Je to normálne, že to má takýto priebeh?

zimik
18. jan 2019

@evushka007 radšej tam zavolaj, nemala by si mat bolesti podla mna...

evushka007
18. jan 2019

@zimik zajtra idem ráno na sono, tak uvidíme

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre