Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ateragram
21. jan 2019

Ahojte. Baby prosim Vas o radu. Akurat mi prisli papiere z Brna. Vypisala som ich a dam potvrdit mojmu gynekologovi a dolozim vsetky papiere a nalezy co mam a vsetko komplet mam poslat sem:
Gynekologicko - pôrodnícka ambulancia (Nemocnica Sv. Cyrila a Metoda) - prim. MUDr. Martin Petrenko, CSc.
Antolská 11
851 07 Bratislava
Dakujem Vam

evushka007
21. jan 2019

@ateragram Áno, je to presne ako píšeš. Ako sa ti to vráti nazad potvrdené od Petrenka prepošli to obratom celé ako to máš na poisťovňu a už si len počkáš na schválenie. Keď ti príde zavolaj do Brna a dojednaj si termín keby ti dajú lieky a vysvetlia čo a ako. Od najbližšej mrchy potom môžeš začať stimulovať.

ateragram
21. jan 2019

@evushka007 dakujem pekne. Takze vsetky papuere potvrdene od gynekologa poslat Petrenkovi. Dakujem

evushka007
21. jan 2019

@ateragram správne 🙂 Snáď ti to vybaví čo najskôr. Mne to tam držal pekne dlho, ale je to dosť individuálne ako má zrovna čas. Určite to pošli doporučene, aby si to tam vedela ak tak potom ponaháňať. Veľa šťastia 🙂

ateragram
21. jan 2019

@evushka007 dakujem. Mne muz pride az v aprili domov tak dufam ze do vtedy to stihne

evushka007
21. jan 2019

@ateragram hehe tak to isto hej, to sa báť nemusíš 🙂

kaja_73
26. jan 2019

Ahoj dievčatá, mám infúzie Intralipid 20%. Viac info do IP.

xlolax80
26. jan 2019

Kocky, mam zvysny Crinone gel, exp.04/2019, ak by niekto potreboval, ozvite sa

evaachesa
26. jan 2019

@xlolax80 ahoj a za kolko predavas? Odkial si?

xlolax80
26. jan 2019

@evaachesa poslala som ti IP

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leticia22
28. jan 2019

Ahojte baby, prosím vás, neviete mi povedať, na aký čas schvaľuje poisťovňa preplatenie ivf v brne. Teda keď mi to schvália, koľko mesuacov mam na to, aby som začala stimulovať a teda celý ten prosec v brne? Ďakujem

evushka007
28. jan 2019

@leticia22 Prvé schválenie mi dali na mesiac a pol ale končil rok, tak preto. Časovo sme sa nevošli, dala som žiadosť o predĺženie a dali mi to na pol roka. Tú žiadosť som poslala mailom, vybavili to raz dva, takže lehoty sa neboj.

ateragram
28. jan 2019

Ahojte. Chcela by som sa opytat ci mam poslat Petrenkovi k papierom.na schvalebie len spermiogram alebo vsetky vysledky z endokrynologie, imunologie, hematologie, popripade spravy z predchadzajucich IVF. Alebo staci len spermiogram? Dakujem

evushka007
28. jan 2019

@ateragram Treba mu poslať všetko.

michellevendero
28. jan 2019

@evushka007 ahoj. 13.02. ideme do Čiech na konzultáciu skrz IVF. Prosím Ťa 🙏🏻 aký je postup, na čo sa pripraviť ohľadom vybavovania IVF v Čechách, keď ja mám všzp a manžel ma dôveru v SR ?

evushka007
28. jan 2019

@michellevendero Ahoj. Dôležitá je tvoja poisťovňa, nie manželova, všetko ide cez teba (aj jeho testy). Ideš na prvú konzultáciu a tam ti prípadne povedia čo treba doplniť a to si musíš vybaviť tu na sk (krvné testy a podobne). Výsledky potom pošleš mailom lekárovi. Ak máš všetko pošlú ti papiere domov ktoré budeš potrebovať pre poisťovňu. Mne ich komplet vypísali (ja som v Reprofite v Brne, neviem kam ideš ty) a označili mi čo treba ešte doriešiť. Odniesla som ich gynekologičke na potvrdenie, prefotila som všetky zdravotné správy týkajúce sa môjho stavu a celé som to už také potvrdené poslala Petrenkovi na Antolskú (nezabudni poslať doporučene, lebo inak to tam nikdy nenájdeš ak by si to musela urgovať). Tam to trvá rôzne - malo by dva týždne, ale mne to tam držal skoro dva mesiace. Niekto to má aj skôr. Keď sa ti to vráti (zamietne ti to, tak sa neplaš) celé to pošleš na poisťovňu na odbor liečby v cudzine a oni ti pošlú potvrdenie o schválení (mne to trvalo cca dva týždne - a vždy to schvália aj keď to on zamietne). Potom zavoláš do centra, že súhlas už máš, objednajú ťa na najbližší termín kde ti urobia sono a dajú lieky. Ja som tam niesla aj papier kde mi to z poisťovne schválili. A od najbližšej mrchy môžeš začať, prípadne si to môžeš aj posunúť lebo súhlas od poisťovne je na dlhšiu dobu. Ak by si to nestihla v danom termíne čo ti poisťovňa napíše do papierov dá sa to mailom predĺžiť a oni ti pošlú nové potvrdenie. U nás končil kalendárny rok, tak mi to v novembri vystavili len do konca decembra a to som nestihla ani začať kvôli Vianociam. Potom mi to predĺžili na pol roka. Papier o predĺžení som mala v podstate obratom.

michellevendero
28. jan 2019

@evushka007 snáď túto obrovskú papierovú kolomutu pochopí môj starý gynďo správne 🙊

evushka007
28. jan 2019

@michellevendero :D:D:D tie papiere sú nekonečné :D on tam vypíše len svoje údaje v bode dva a na štvrte strane hodí podpis a razítko, to je celé. Nie je to ťažké, skôr otravné 🙂

michellevendero
28. jan 2019

@evushka007 a oplatí sa to vlastne po fin. stránke ? Není menej práce s tým, že zaplatiť IVF v CZ.

evushka007
28. jan 2019

@michellevendero po finančnej stránke je to plus mínus asi jedno, ale prístup je tam neporovnateľne lepší. Ja som na SK IVF vôbec neriešila, ale poznáme veľa ľudí čo boli tam aj tam a všetci sa zhodli na tom, že na Sk nech ani nechodíme. Vybavenie majú cca rovnaké tam aj u nás, ale naši lekári žiaľ zväčša prístupom ešte nedorástli na tých českých. Za seba ti poviem, že mňa najviac povzbudili samotní lekári, lekárky a sestry v CAR kde chodíme. Toľko optimizmom "našľahaných" ľudí som už dávno nevidela pokope 😃 Veľmi mi to psychicky pomohlo a ozaj mám dojem, že vedia čo robia a robia to dobre. Nemenila by som.

michellevendero
28. jan 2019

@evushka007 supeeeeer tak a teraz sa nebudem vedieť dočkať konzultácie och nech už je 13.02.

evushka007
28. jan 2019

@michellevendero Koho ti dali ako lekára?

michellevendero
28. jan 2019

@evushka007 známa z CZ mi vybavila Dr. Macháča on je v IVF clinic Olomouc

evushka007
28. jan 2019

@michellevendero jaj tak, ja že si v Brne. Tak moc držím palce, nech ti to dobre dopadne. Ak by si potrebovala poradiť niečo ohľadom papierov kľudne napíš 🙂

michellevendero
28. jan 2019

@evushka007 moc krát ďakujem za ochotu a držím Ti ✊🏻✊🏻

evushka007
28. jan 2019

@michellevendero ďakujem krásne, aj ja tebe 🙂 Nemáš za čo, ak tak v pohode napíš 🙂

bibkak
1. feb 2019

ahojte baby, práve začíname o pár dní so stimuláciou, je tu niektorá na tom podobne? 🙂 chcela som sa Vás inak spýtať, ktorá viete že čo vlastne potom preplatí poisťovňa, preplatí aj všetky náklady za lieky? injekcie?? a za vklady je to ako? Dik za info 🙂

vecicky32
1. feb 2019

@bibkak ahoj zalezi, asi ktora poistovna. Nam dovera preplatila necelu polovicu. Ale museli sme im zaslat vsetky faktury za liecbu plus vsetky kopie receptov (injekcii, liekov, vsetkeho) co patrilo do ceny ktoru sme ziadali preplatit. My sme spolu za vsetko zaplatili cca 4000€ a preplatili nam cca 1660€. Cakali sme viac, ze preplatia 😒 ale aspon nieco.

mimiqa
1. feb 2019

@bibkak budes rada ked dostanes polovicu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre