Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callisia
1. feb 2019

@bibkak preplatia ti vykon aj lieky len do takej vysky ako by preplatili na Slovensku. Vsetky dalsie veci ako pk,icsi,mrazenie, atd. doplacas tam tak isto ako aj tu.

bibkak
2. feb 2019

@vecicky32 4000?? Až mi zle ostalo .. toľko budeme platiť ?? Preboha, ratam tak 2000

evushka007
2. feb 2019

@bibkak my sme práve platili jeden cyklus, vyšlo nás to na "naše" 3160 e, 1 vklad a 4 embryjká sme si dali zamraziť. Mali sme PK a ISCI, test na pohlavné choroby (povinné podľa zákona) plus lieky. Prepokladám že nám vrátia okolo 1300 - max. 1400 e podľa toho čo tu baby písali.

minnonnka
2. feb 2019

@bibkak my sme platili 2700e (1xET, 5 zamrazenych, PK, ICSI, test na pohl choroby, lieky) a preplatili nam 1450e

vecicky32
2. feb 2019

@bibkak aj my sme cakali okolo 1000€, ale akosi sa to nazbieralo, lieky, odber, zmrazenie, jeden vklad, druhy vklad, atd a uz to bolo okolo 4000€. Tiez sme boli v soku. Ale sme radi, ze nam preplatili aspon tych 1600€. Zalezi kolko vkladov budete mat, kolko mrazacikov, aka liecba atd. My sme mali 8 mrazacikov, prvy vklad nevysiel, druhy vysiel ale prisli sme o ne :(. A este 5 mame mrazacikov.

zimik
3. feb 2019

My sme platili cca 5000€ a vrátili nám tiez necelých 1600€. Ale máme 11 mrazacikov a 1550€ sme platili za genetické testy ktoré na SR poisťovňa neprepláca.

zimik
4. feb 2019

Kocky brali ste niektorá Estrofem pred KETom? Pomohol? Ja som si bola vybrať v lekárni dve krabičky a tie nežiaduce účinku, fuu... Vraj sa to berie až do 12 tt.

mimika1973
10. feb 2019

@zimik ahoj, ja som mala pri Kete Estrofem, a vsetko v pohode, neboj nic! Kedy ides na Ketik teda? jar je dobra plodna, tak sup sup! ;)

mimiqa
10. feb 2019

@zimik ano do 12..mna zaludok bolel

zimik
10. feb 2019

@mimika1973 v marci ideme 😊. Ďakujem za info baby, verím že to bude v pohode 😉

jarenka1
12. feb 2019

Ahojte kočky, plánujem KET po 3 rokoch, chcem Vás poprosiť, ktorý deň sa chodí na ultrazvuk na meranie výšky sliznice? Stále predpisujú v Brne utrogestan, ktorý deň pred KET sa začína vkladať? Už som to všetko akosi zabudla. Ďakujem

mimiqa
12. feb 2019

@jarenka1 ultrazvuk 9-12ty den...4dni pred vkladom uz som mala utrogestan.. ja aspon takto🤗

mina1834
13. feb 2019

ahojte som tu nova tak snad mi dako poradite ,,,,mam za sebou 2 krat ivf prve skoncilo hned po odbere nakolko sme mali len jedno vajicko a neoplodnilo sa a 2 ivf ,,,dve vajicka ale iba jedno sa oplodnili a vklad bol na 3 den a davali mi 9 bunkove ukazkove ,,,,ale aj to bolo neg,,,neviem kde moze byt problem ,,spermiogram ukazkovy u mna zistene dake protilatky ale dr sa ktomu viac nevyjadril a musim uzivat anopirin,,,,rozmyslame nad brnom chcem sa opytat ako dlho sa caka na prvu konzultaciu boli ste spokojne??

sabina6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sabina6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimiqa
13. feb 2019

@mina1834 daj si urobit reproimunologiu az potom chod do ivf...stitnu mas ok????

simik411
13. feb 2019

@mina1834 ahoj nemáš toho zas tak veľa za sebou vklad len jeden aj to moc skoro. Myslím ze skôr bude problém v CAR - kam chodíte? Možno ozaj stačí vybudovať super embryo a žiadny problém nebude a brno je v tomto naj - embryologia top, čiže smelo do toho.. Ale spomínaš protilátky tie mám aj ja záleží na čo máš ty, ja na spermie sú aj na plod napr a tiež aký stupeň to ti zistia na reprodukčnej imunológii a nasadia medrol ak je treba keby niečo pýtaj sa 🙂

mina1834
13. feb 2019

@simik411 dakujem pekne no nemam este toho za sebou ,,ale nepisala som vsetko ja som prirodzene raz otehotnela 2012 ale zial mimomat,,,,,a od vtedy nic prosto ms bola stale obcas zblbla ale inak bola ,,akurat to amh nizsie ale kolko neviem presne ,,,potom sme mali 2 krat iui ale nic vobec a potom te dve ivf s odstupom pol roka ,,,ja len teraz dako neviem ze ako postupovat ci ma dr posle na dake vysetrenia alebo si mam ja vybavovat sama neviem ako dalej ,,nico som uz aj na nete pozerala ze dake imuno je aj v kosiciach nepoculi ste o tom ?? a chodili sme do iscaru martine ,,tie protilatky mi tiez dr povedal iba ze mi vysli ale ja ked tak nad tym vsetkym rozmyslam oni mi ani nedli konkretne udaje a hned nam dali kratky protokol ,,,mozno som mohla ja na to viac tlacit neviem ...

mina1834
13. feb 2019

@mimiqa no na stitnu mi brali krv vraj je ok ,,ale pojdem si dat vypisat mojej obvodnej vymeny listok a asi pojdem na endokrinologiu ,,,

simik411
14. feb 2019

@mina1834 neviem my sme hned riesili Brno teda riesime tiez nemam toho vela za sebou teda menej asi ako ty snazime sa 2,5r hned po pol roku 3x iui v gynfive a potom brno okmazite po zisteni ze tu na svk akoby nevedeli co robili skoda reci.. mne akurat vcera poslali vysledky vsetko mam v norme akurat ta" specificka celularna odpoved voci parnerovym spermiam stredne tazky stupen :/ " urcite si daj tu repro imuno spravit budes vediet viac .. aj ked sama ja neviem co je dobre a spravne a akou cestou ist ale osobna skusenost aspon moja ze dr.ti neporadi kam ja som vsetko hladala tu sama na MK a sla, aj brno aj repro imuno aj hemato na ktore cakam prave :/ cize tak no.. v KE neviem som z NR.hladaj citaj bojuj drzim prsty

mina1834
14. feb 2019

@simik411 nasla som ze reproimuno robia aj v nitre asi skusim sa objednat tam ,,,chcela by som sa ta opytat ako dlho si cakala na konzultaciu do brna ??

callisia
14. feb 2019

@mina1834 To je individualne,ja som cakala 2,5 mesiaca na termin,ale teraz toho maju asi menej kedze jednemu dievcatu co tam tiez chce ist dali termin o mesiac. Treba im napisat.

simik411
14. feb 2019

@mina1834 do Brna fiha nejaké 2mes cca zas tak dlho nie volaj čím skôr, odporúčam dr Franka alebo otrvrela toho mam ja ale všetci sú tam super 👌

tonka22pd
16. feb 2019

Ahojte..viete mi poradiť...už tretí týždeň čakám na moju žiadosť, ktorá leží u primára Petrenku na stole..môj tam volal, čiže info overená...viete mi povedať, či môžem začať stimulku aj bez papierov? Čiže dodatočne počas stimulácie by sa to celé dovybavovalo? Či takto cesta nejde? Ďakujem za odpoveď

callisia
16. feb 2019

@tonka22pd
Musis cakat. Ved este to nemas schvalene od poistovne. Ked ti neschvali tak co? Zaplatis plnu sumu?

tonka22pd
17. feb 2019

@callisia veď to som nevedela, či to musí čakať, vďaka za odpoveď

majinka81
17. feb 2019

@mina1834 Skus Presov mudr Estokova,robia fakt rozsiahle vysetrenia imuno,su aj na internete.Adla sa vola centrum.Drzim palce

evaachesa
17. feb 2019

@tonka22pd niekde som citala ze baba sa dohodla s lekarom ze zacnu so stimulaciou aj bez schvalenia...dostala ho az o par dni a vraj sa to dalo zakamuflovat...bud v tejto skupine alebo reprogenesis.. skus sa opytat lekara..inak ja som zacinala takto na svk ze mi doki predpisal injekcie, zacala som s protokolom a vtedy podal ziadost do poistovne no schvalenu som ju mala do 3 dni. Ale u nas to predsa len ide rychlejsie.

tonka22pd
17. feb 2019

@evaachesa skúsime ešte asi teda počkať..ale fakt som dúfala že začneme v marci.. vďaka za odpoveď

evaachesa
17. feb 2019

@tonka22pd myslite ze do marca sa to nestiha? Neda sa to urgovat ? :-/ ja som bola rozhodnuta pre dalsie ivf v brne ale potom co som citala rozne prispevky kolko to najnovsie trva tak sme skusili este raz slovensko...fakt hrozne ako si davaju na cas 🤨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre