Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tonka22pd
17. feb 2019

@evaachesa ani nie že Brno je problém, problém je Slovensko, keď tri týždne čakáš na podpis, tak to je hrozné, v Brne boli milí, dúfam, že aspoň poisťovňa bude rýchlejšia

mkatkam
18. feb 2019

@mina1834 ahoj za mňa jednoznačne Brno a banujem že som nešla skôr ,najskôr sme 3 roky a dve ivf a 1 ket doslova zabili v gynfive. Ústne nám vždy povedali že embrya dobrej kvality a aj to len tak medzi zuby,veď nemám medicínske vzdelanie tak čo sa pýtam. Potom som si pýtala papier,na papieri už tie embrya až také dobré neboli. V Brne úžasný normálny prístup, žiadny stres a povysovanie.a z 5 vajok hneď až 4 embrya hatching blastocysty. My máme hlavne problém so spermiami , v gynfive nič nešlo už viac vysetrit a heslo bolo že máme len ďalej skúšať ...v Brne použili nejakú novú techniku na výber spermií,doktor kozumplik mi sám volal domov,že majú schválenú novú metódu ,vysvetlil mi a že či súhlasíme.
Proste ja jedine banujem,že sme nešli hneď do Brna .

mkatkam
18. feb 2019

@tonka22pd mne poisťovňa VšZP poslala papiere prvý júlový týždeň,žiadosť som poslala v apríli,bola schválená koncom mája a platná už od júna. Čiže mesiac stratený. Už v júni som mohla začať ..Určite si tam volať.

evushka007
18. feb 2019

@tonka22pd Mne to tam Petrenko držal skoro dva mesiace a to som tam x krát volala a urgovala to. Super je, že on má zo zákona na to dva týždne, ale to zjavne nikoho netrápi. Snáď ti to čoskoro pošle.

tonka22pd
18. feb 2019

@mkatkam tak ešte aj poisťovna robí prieťahy?

tonka22pd
18. feb 2019

@evushka007 ja sa už aj bojím volať, aby to náhodou z trucu nepredlzoval, fakt neviem čo je lepšie či čakať či volať 😒

evushka007
18. feb 2019

@tonka22pd vieš čo to je asi jedno :D Ja som šla milo, kašlali na mňa. Potom som narobila vietor, tiež kašlali na mňa :D Až nakoniec mi to tam potlačila moja lekárka čo tam kedysi robila, tak sa jej to tam podarilo poriešiť, aby to poslali. Ja som sa tiež chcela sťažovať a dodnes ani neviem kam, každý to má na háku a len sa vyhovárajú, že oni na to nemajú vplyv. A priamo Petrenka ti nikto neprepojí. Na zdravotke mi povedali, že to neni ich zamestnanec. Tak fakt neviem, asi na ministerstvo :D

tonka22pd
18. feb 2019

@evushka007 no ja to vidím že na lampáreň 🤣..tak som dúfala že začneme v marci..keby to nebolo toľko penez tak si to zaplatím ako samoplatca...a duplovane keby som vedela že to bude na prvý šup

evushka007
18. feb 2019

@tonka22pd to asi každý :D Ja ťa plne chápem, my sme na to tiež čakali ako na spasenie a nakoniec nám to vyšlo tak, že november sme tesne nestihli a v decembri mi meškala mrcha a kvôli vianociam sa nedalo. Tak až teraz v januári sme boli na prvý ET ktorý ale žiaľ nevyšiel. Ako by to nebolo samo o sebe dosť stresujúce, ešte babám takto nakladajú.. A keby ti tam napísal čosi podstatné, ale on to vždy zamietne a potom následne poisťovňa veci povolí. Z toho ma ide picnúť! Totálne kocúrkovo!!

tonka22pd
18. feb 2019

@evushka007 veď to že úplná byrokracia...a máš aj mrazacikov?

evushka007
18. feb 2019

@tonka22pd Nenormálne, fakt neviem kto toto vymyslel a na čo je dobré ak ti hradia rovnakú sumu ako tu na SK, však nechceme nič viac a podľa eu dohovoru na to máme nárok. Chápala by som to pri plnej sume ale takto... ozaj len zbytočná byrokracia dobrá len na to, aby to baby odradilo a ostali na Sk napríklad v zariadeniach ako to kde pôsobí pán Petrenko. Áno troch, budúci mesiac ideme skúsiť KET. Snáď to dopadne lepšie 🙂

tonka22pd
18. feb 2019

@evushka007 držím palce 🙂... všetko dobre dopadne

evushka007
18. feb 2019

@tonka22pd Ďakujem, aj ja tebe 🙂

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ateragram
23. feb 2019

Ahojte baby. Kde mam teraz poslat papiere ked sa mi uz vratili od toho idiota Petrenka? Mam Vseobecnu zdravotnu poistovnu. Dakujem Vam

evushka007
24. feb 2019

@ateragram Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s., odbor liečby v cudzine, Panónska cesta 2, 851 04 Bratislava. Koľko ti to tam držal?

ateragram
24. feb 2019

@evushka007 dakujem. 29.1. som to poslala a 22.2. som to mala doma

callisia
24. feb 2019

@ateragram tak to mas este dobry cas 😀 niektorym to trvalo dlhsie 🙂

ateragram
24. feb 2019

@callisia mna to ani nesuri. Ja mozem zacat az v maji

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evushka007
25. feb 2019

@ateragram na jeho pomery celkom rýchlo ;)

evushka007
25. feb 2019

@zuza00 ja Petrenkovi, mne to tak uviedli z CAR do papierov, tak som iné ani neriešila.

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evushka007
25. feb 2019

@zuza00 ani sa nepýtaj.. dva mesiace a to som to tam niekoľko razy urgovala.

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evushka007
25. feb 2019

@zuza00 prečo až 6. 3.? Čo ťa limituje?

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evushka007
25. feb 2019

@zuza00 Jaj tak :( On to zväčša vybavuje okolo mesiaca, len občas je to dlhšie. Neviem akú máš poisťovňu, ale VŠZP mi následne poslala stanovisko do dvoch týždňov. My sme boli na prvej konzultácií v júli a na stimulku sme sa dostali v januári a to sme všetko posielali hneď obratom ako sa len dalo. Lenže ešte nejaké krvné testy, papiere... Viem čím si prechádzaš. Tu však nestáva nič iné len sa obrniť trpezlivosťou.

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evushka007
25. feb 2019

@zuza00 tieto papierovačky sú neskutočné. A nemá tam doky aspoň sestričku, že by ti tam buchla razítko?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre