Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeca_1
1. sep 2010

@modra ako dlho sa snazite?

rebeca_1
1. sep 2010

@shandy mozem si zajtra rano pred ET supnut fraxiparin, AF aj utrogestan? Klasika, ano? Utrogestan vkladam, mam ho zajtra rano radsej zhltnut, ci ako?

modra
1. sep 2010

@rebeca_1 uz to je 7 rokov :( bohuzial..

modra
1. sep 2010
rebeca_1
1. sep 2010

@modra u nas to uz trva vyse 8 rokov, zajtra mame ET.

lahhel
autor
1. sep 2010

Rebeca_1, drzim zajtra silno palciska...Ja som sa nikdy nedostala k ET, a nevedela som ze sa vklada utros, resp. papa pred ET...u nas na SK to bolo vzdy az po ET..

rebeca_1
1. sep 2010

@lahhel dakujem.
Teraz sa dostanes k ET.
Ani ja som sa minuly mesiac nedopracovala k ET, resp. nebol ziaden oocyt uz pri OPU a pozri teraz. Ja sama som este stale z toho v soku. V Reprofite robia zazraky a klobuk dole pred ich laboratoriom....
Lahhelik urcite to teraz klapne, ved ty uz mas nejake skusobne stimulky za sebou, teraz uz pojdes naostro )))) Machac je profik, urcite Vam pomoze!!!!!

gerdusha
1. sep 2010

ahojte babule,

chcem sa spytat, ci si musite v brne vsetko platit? cosi sa mi mari, ze existuje nejaka moznost, ze by poistovna preplatila ukony do vysky ich ceny na slovensku. mate niektora s tym skusenost?

predvcerom som sa dozvedela, ze zatvaraju moje CAR, som z toho dost nestastna, pretoze som si velmi oblubila lekara, ktory ma tam mal na starosti, tak sa teraz snazim najst adekvatnu nahradu...

modra
1. sep 2010

@rebeca_1 tak drzim moc moc palce aby to vyslo.. je to fakt dlha doba a dost mi to uz leze na mozok 🙂 ci chcem alebo nie.. URCITE VAM TO VYJDE 🙂

callex
1. sep 2010

@gerdusha ahojki..tak sa stretavame v tejto temickePiestan je velka skoda a Vodicku este viac.ja som sa pytala v poistovni ako to je a povedali ze preplacaju do vysky toho co na sk. aj mi dali kopu tlaciv..ale este som to neskusala lebo este nebolo co.

rebeca_1
1. sep 2010

@gerdusha s tym preplatenim poistovne ti ja neviem poradit, nikdy som sa o to ani nezaujimala ale chcem sa ta spytat ktore CAR na Slovensku zatvaraju? Inak prave teraz si narazila na spravnu adresu a nie je to ani take drahe pre samoplatcov. Prajem ti aby si sa spravne rozhodla a prajem ti tiez aj vela stasticka )))))

@modra dockame sa... Trpezlivost babatka prinasa....

shandy
1. sep 2010

ahojte, ja len tak v rychlosti 🙂
@rebeca_1 utros zjest, fraxik mozes pichnut aj pred, ale nic sa nestane ani ked pichnes po. drzim zajtra palceky, nech sa prilepia a nepustia embristeky.... 😵 😵 😵 😵 😵

rebeca_1
1. sep 2010

@shandy dakujem moja, tak gulicky sa rano prehltnu.
A ty sa ako citis? Moooc ti drzim palceky! Shandik, teraz to uz musi klapnut!!!!!

kvakuska
2. sep 2010

@modra ano, v lékárně ti to prodají, řekni prostě co se ti stalo a že potřebuješ vodu k ředění injekcí ... jinak mi kamarádka - zdravotní sestra - radila ještě jiný postup: až si budeš dnes píchat, tak do stříkačky natáhni jen půlku té vody a zbylou půlku natáhni do druhé stříkačky ... jednou stříkačkou nařeď dnešní dávku a normálně píchni, u druhé stříkačky přikryj jehlu tím plastovým krytem a ulož ji do lednice a použij ji k naředění příští dávky ... neboj se, ta voda se nemůže nijak zkazit, neobsahuje nic kazivého ... takhle vlastně píchneš dvě injekce jen s poloviční vodou, důležité ale je, že každá z těch injekcí bude obsahovat tu správnou dávku toho rozpuštěného prášku 😎

modra
2. sep 2010

@kvakuska super skocim dnes aj do lekarne.. dik moc to ma nenapadlo s tou polovicnou vodou..

shandy
2. sep 2010

dobre ranko dievcence 😵
@modra k tomu rozbitemu roztoku, mne sa samozrejme stalo to iste co tebe na zaciatku s menopurom, tak som proste pouzila roztok dalsi a ked som bola na kontrole v R. som im povedala, co sa stalo a ZADARMO mi dali samoska dalsie, keby sa mi nahodou este prihodila daka nehoda. cize ked mas ist este do R., tak to riesit nemusis, lebo tie co maju dvojnasobne davky tak tie rozpustaju iba v jednom roztoku. a mozno po kontrole ked ti davky zvysia, tak ti to chybat ani nebude....
pekny den babulky. drzim palceky @tomka12 a @rebeca_1
@gerdusha co sa platenia tyka, my sme si to cele platili ale potom som tie doklady poslala do poistovne na preplatenie (kedze sme nemali poistovnou hradeny este ziadny pokus) a uz mi aj volali a pytali sa na nejake detaily. konkretne napr. ICSI a PK tusim nepreplacaju + ostatne naklady len do vysky nakladov v sk, ale aj tak dobre 🙂

shandy
2. sep 2010

@rebeca_1 inak sa mam dobre, oddychujem a vegetim doma, zajtra uz idem do prace, sice na jeden den, lebo potom mam zas dovcu, ale musim daco porobit. vcera ma cely den pichalo v podbrusku, som mala pocit, ze vajecnik, asi si drobci robili zurku, ked bol ten sviatok 😀 😀 😀

modra
2. sep 2010

@shandy no len ja idem az v utorok na kontrolu a uz v pondelok by som si nemala co pichnut..
Skusim skocit do lekarne ci mi daju ten roztok a ked nie tak to rozdelim ten jeden roztok a budem mat este asi gonal tak to dopichnem tym 🙂
Baby ste zlate..🙂

shandy
2. sep 2010

@modra hmm, tak to hej potom, ako pises, ale ja myslim, ze by v lekarni s tym nemal byt problem, je tusim len fyziologicky roztok v com sa to rozpusta. hned ta doplnim aj do tabulky 😉

shandy
2. sep 2010

Aktualna tabulka:
Cakatelky na stimulku/KET
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika)
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KETneg.
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rikuska21, konzultacia 30.6.
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
cavik ( 36r ), 3xIVF, 5xKET iné CAR ( 1x biochem, 1xMA, 1x mimomater. a synáčik ), v Reprofite 1xIVFSoft - MA, čakám na ďalšie hemato výsledky
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne neg., teraz soft IVF RF, kontrola 7.9.2010
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., soft IVF (bez ET), 4. IVF soft bez ET, 5 .IVF soft august 2010 OPU 28.8.2010, ET 2.9.2010
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., 3. soft IVF + genetika, OPU 27.8,2010, ET 30.8.2010, TT 13.9.
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., teraz soft IVF RF, OPU 2.9.2010
Violoncielka (38r), soft IVF RF august 2010, TT 6.9.2010

.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, ET 9.8 s darcovskymi v Reprofite, v brusku 2 blastocysty, krv pozitivna, UZV potvrdena jedna blska, 5 tt
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky,TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, ET 26.7., caka jedno mimi, potvrdena akcia srdca
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Jun 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mircalla, 1 dieta, chlapcek Filipko (jul 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, 1x mimomatt
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
maticap.

callex
2. sep 2010

@rebeca_1 zatvaraju fantasticke centrum v Piestanoch ktore funguje od augusta minuleho roku. ☹

callex
2. sep 2010

preplatit by mali vlastne IVF ale uz tie pomocne veci okolo toho ako PK, Hatching,ISCI,zmrazovanie to uz nie. ale aj tak..ved IVF je dost velka polozka.
Inak vcera som sa nasmiala..manzel mi nakukol cez plece a cital si vase prispevky a hovori: boze ved vy ste ako doktorky..to si pichni tam to nie..a to co mate za skratky to mate nejake kody? 😀
tak ma pobavil a pripomenul mi casy kedy som aj ja kukala na tie velke pismenka ako vyorana mys.

shandy
2. sep 2010

no ano aj ked nechapem, preco nepreplacaju zrovna ICSI, ked u nas je to absolutna indikacia na ICSI, u nas sa vajka samostatne proste neoplodnia, akoze si sami za to mozeme ci co?? otras.....hlavne, ze si clovek poctivo plati zdravotne. inak sa vytesujem, lebo nam zostal este jeden mrazacik 😵 😵 😵

shandy
2. sep 2010

@callex veru dobre si aj ja spominam na tie casy, kedy som nicomu nerozumela, stare dobre casy 😀 😀 😀

brita
2. sep 2010

@rebeca_1, @tomka12, Babenky dnes je vas velky den, dajte vediet, ako ste dopadli Rebeca na E T a Tomka na OPU.. Vsetky vam drzime palceky. 😉

gerdusha
2. sep 2010

ahojte babule, srdecna vdaka za vsetky reakcie

naduska
2. sep 2010

ahojte kocky ,tie ktore ste stimulovali na SOFT -minimalku v Repraku, cim ste stimulovali?mali ste niektore aj clostil ?

gerdusha
2. sep 2010

baby, chodite tam niektora aj busom?

shandy
2. sep 2010

@naduska nadi ja som mala v prvom kole clostil a menopur, ale clostil mne nesadol. potom dalsie dve stimulky uz len menopur 🙂

naduska
2. sep 2010

ani ja by som nechcela ten clostil 😉 mavam problem so sliznicou ☹ a kolko si pichala?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre