Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nyotta
7. júl 2019

@zuzumajko My sme aj spali v Brne po vklade, aj nespali, keď rátam všetkých 6 vkladov. Keď to vyšlo, tak sme šli v piatok hneď domov. Sedela som 4 hodky v aute a smiali sme sa, že keď to teraz vide, tak určite sa narodí po termíne, keď my sme tak meškali. Takže ťažko povedať ci pomôže spať v Brne. Skôr ide o psychické nastavenie, v zmysle, že toto mi určite pomôže 🙂

juliet86
7. júl 2019

bqby mam otazku. bola som na odbere vajicok vo stvrtok a dnes sa mi nejako nafuklo brucho. je take tazko. mate pre mna nejake rady/skusenosti? do brna som poslala mejl ale ak sa to mezhorsi tak nebudem volat dik moc

mkatkam
7. júl 2019

@juliet86 ahoj veľa vody piť na litre. Treba vyplaviť hormóny, vaječníky ešte pracujú po stimulke. Keď sa náhodou pridajú bolesti prípadne sa ti zhorší dýchanie volať Brno alebo 112.pripadne ísť na pohotovosť.

rada2002
7. júl 2019

Dievcata jedna otázka. Akú veľkosť oblečenia si kupujete v tehotenstve?

zuzumajko
7. júl 2019

@rada2002 ja zatial M. Ale ratam s tym, ze bude nutne L. Moja velkost je S/M.

nyotta
7. júl 2019

@rada2002 Ja som si kúpila tehotenské S a stačilo mi to.

mima000
8. júl 2019

Ahojte baby, prodim vas dnes mi konecne prisli papiere od petrenka, chcem aa spytat kam ste to posielali na aku adresu do VSZP?

orchidea1986
8. júl 2019

@mima000 VšZP, Odbor liečby v cudzine, Panonska cesta 2, Bratislava

mima000
8. júl 2019

@orchidea1986 dakujem ti 😉

luciag2809
8. júl 2019

@mima000 prosim ta, ako dlho si cakala na papiere od Dr. Petrenka? Ja mu idem zasielat vsetko zajtra, pocitam, ze to bude trvat tak mesiac, kym sa mi to vrati...

lakukaa
8. júl 2019

@luciag2809 ahoj tak 3 tyzdne😐

zuzumajko
8. júl 2019

@luciag2809 nam to trvalo fakt 3-4 tyzdne. Niekto tu pisal ze 10 dni. Tak mozno to stihne v Tvojom pripade. U nas to tak nebolo...

mima000
9. júl 2019

@luciag2809 presne 3 tyzdne to trvalo

luciag2809
9. júl 2019

@zuzumajko ak to bude trvat tie 3-4 tyzdne, tak to je uplne ok, s tym pocitam...chcela by som zacat stimulovat az zaciatkom septembra, tak to hadam stihneme 🙂

vycky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nyotta
15. júl 2019

@juliet86 Ahoj. Ako si dopadla? Bol ET? Ako dopadla kultivacia?

laurazma
18. júl 2019

Ahojte...primár Petrenko našu žiadosť neschválil- máte s tým skúsenosti? Vraj je liečbu možné podstúpiť aj v SR...Papiere som odoslala do poisťovne...Chcem sa spýtať, vraj tam treba doložiť hormonálny profil...mám ho však robený v r. 2018..je to okej, alebo musím absolovať ďalší- aktuálny?

zuzumajko
18. júl 2019

@laurazma jasne, neries 🙂 to napise kazdemu. Co sa tyka hormo profilu, my sme ho asi ani nedokladali. Riesili sme to takto pred rokom a uplna tma 🙈🤦🏼‍♀️ nepamatam si

domca002
18. júl 2019

@laurazma ja som mala všetko staré dva roky

laurazma
18. júl 2019

@zuzumajko totiž problém je taký, že ešte máme 1 6-dňové embryo tu v SR...ak to nevyjde, išla by som hneď na nový cyklus do Brna..neviem len, či im bude stačiť hormonálny profil z minulého roku- teda z obdobia ešte pred 1.IVF...ak nie, tak by sa mi to zas natiahlo o ďalší mesiac, kým im doložím tie výsledky z HP

laurazma
18. júl 2019

@domca002 a toto bol tvoj prvý cyklus? či už si predtým absolovala nejaký?

nyotta
18. júl 2019

@laurazma Ahoj. Podľa mňa závisí od diagnózy a dôvodu prečo to posielate. Ja som posielala apríl 2019 a žiaden hormonálny profil som neprikladala. Priložila som spermiogram, keďže tam mame diagnózu, operačné protokoly (endometrioza), hematologia, reprodukčna imunológia, endokrinológia. Plus správu z Reprofitu. Schválila mi to Dôvera.

laurazma
18. júl 2019

@nyotta Aha, asi som to blbo napísala..myslím tým, či do Brna treba predkladať HP...my riešime Bno kvôli problému v genetike ktorý má manžel..

domca002
18. júl 2019

@laurazma teraz druhý

zimik
18. júl 2019

@laurazma nie netreba. Ja som mala dva roky starý HP a nik mi v Brne nebral krv ani pred IVF ani počas stimulácie. Len sa ťa budú pýtať, akú dávku liekov si brala v predošlom cykle a dajú ti približne rovnaku (aj keď asi iny tip liekov).

nyotta
18. júl 2019

@laurazma OK, nepochopila som to. Krv ti brat nebudú. Budu sa pýtať na predchádzajúci protokol, lieky a výsledok kultivacie.

ajinka23
21. júl 2019

@laurazma po mne chceli hormonálny profil pol roka starý a aj spermiogram.

sabina6
21. júl 2019

Prosím vás má niektorá z vás skúsenosti ze v 6 týždni doktor vidí iba vacok a nejakú machulu kázal mi vysadiť lieky ze vyzerá ze sa to nevyvija😞

linda121
22. júl 2019

Ahojte baby , podarilo sa vám niektorej otehotnieť po 43 s vlastnými vajíčkami ? Onedlho budem mať 43 ,2 ročného reprofiťáčika a ešte túžime po jednom mimi, neviem či ísť do toho ...amh bolo vtedy 1,3 a keďže ešte stále kojím dúfam , že veľmi nekleslo... ďakujem za odpoveď

rada2002
22. júl 2019

@linda121 ja som mala amh 3,81 a prázdne vlastné vajíčka. Tiež mám 43rokov. Takže som teraz v máji podstúpila ivf s darovanymi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre