Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ikuska187
15. okt 2019

Babulky, ale toto sa môže stať každej z nás, s týmto rizikom do toho ideme. Ved podpisujeme informovaný súhlas, tam sú rizika jasne rozpísané, to nie je pochybenie CAR, ale riziko spojené s invazivnym výkonom, co OPU skratka je. V určitom percente aj pri uplnom minimalizovani rizika a aj v top CAR sa toto stane, bohužiaľ. Na OHSS sa tiež môže umrieť.

mima000
15. okt 2019

@mili78 dobrovolne ideme do zakroku, ale nie aby to skoncilo smtou..ocividne niekto tu chybu urobil inak by zdrave dievca len tak neumrelo, zanedbanie starostlivosti to je.. Ak uz dali do eteru ze niekto zomrel, mali aj pomenovat cebtrum.. Ked pred jiekolkymi rokmi v reprofite zamenili embrya vsade sa o tom pisalo, neslo o smrt ale tiez o vaznu vec.

katkalv5
15. okt 2019

@mima000 Reprofit sa k tomu vyjadril na ich facebookovej stránke, že nejde o ich kliniku...

mima000
15. okt 2019

@katkalv5 tak to je super, ze dali najavo ze o nich nejde.. Hlavne pre tie ktore tam maju planove zakroky 😉

ikuska187
15. okt 2019

@mima000 po OPU môžeš vykrvácať do dutiny brušnej, ano, môže sa to skončiť smrťou, zial.

mili78
15. okt 2019

@mima000 ale nik nie je vestec ani nevie vopred, či nastane nejaka komplikacia...no vidis, zamenili embrya a napriek tomu neskrachovali a ludia tam stale chodia...keby to aj bolo u nich, tak by tam ludia chodili nadalej...zial, stavaju sa aj taketo nepredvidane veci

mima000
15. okt 2019

@mili78 samozrejme ze dopredu sa nic nevie a kazda operacia nesie riziko ale ak sa nieco uz stane treba dat verejnosti kompletne informacie

pink_lady
15. okt 2019

@mili78 ja som veru ziadny rozpis moznych komplikacii nedostala ...ani v iscare /tam boli iba bolesti a OHSS/ ...a tam sme zaradili odbocku do brna...a ani v brne som nic take nedostala ...:o

mili78
15. okt 2019

@pink_lady tak rozpis vsetkeho čo sa moze stat som nedostala ani ja, ale podpisovala som papiere, v ktorých bolo spomenuté aj riziko...ale to podpisujes vsade a aj pri banalnych vykonoch...musia sa kryt, keby nieco...samozrejme, je to velke nestastie a nikto si to nepripusta, ale deju sa aj taketo veci

pink_lady
15. okt 2019

@mili78 uhm...ja som nic nepodpisovala ...kedy ti to dali podpisat? az tesne pred zakrokom?

mili78
15. okt 2019

@pink_lady tesne nie, poslali mi to na email, mala som dost casu na rozmyslenie

ikuska187
15. okt 2019

@pink_lady no ja som nakoniec IVF podstúpila v Reprogenesis a tam sme to v informovanom súhlase rozpísané mali. Ale dane rizika som si naštudovala už skôr pred IVF.

pink_lady
15. okt 2019

@mili78 mne este nic neprislo a to uz mam buduci tyzden zacat so stimulaciou...
@ikuska187 tiez som studovALA ale o riziku smrti pri OPU som necitala veru ..

ikuska187
15. okt 2019

@pink_lady ale určite si čítala o krvácaní do dutiny brušnej po OPU a to predsa môže skončiť fatálne. Aj OHSS môže skončiť fatálne a kocky to dosť bagatelizuju tiež. To sa bavíme samozrejme o krajných prípadoch a môže sa to stať úplne vsade. Tak ako pôrod môže skončiť výnimočne úmrtím matky alebo plodu (tiež sa to vylúčiť na 100 pro nedá, iba minimalizovať riziko), tak aj akýkoľvek invazivny vykon môže skončiť fatálne. A OPU invazivny výkon je.

pink_lady
15. okt 2019

@ikuska187 fakt som o krvacani do brucha po odbere vajiciek necitala /asi som necitala vsetko/...so smrtou zeny ci deti pri porode skusenost mam - to sa deje pomerne casto len sa o tom tolko nepise...

ikuska187
15. okt 2019

@pink_lady jj, postuduj, to som čítala ale všade, plus veľa žien si pichá lieky na riedenie krvi, tiež si neuvedomujú rizika z nariedenia, môže to krvácať veľmi silno - ved ti nabodavaju folikuly. Týmto neodhovaram od IVF, len si treba uvedomiť, že bez rizika nie je nič, ani hormonálna stimulácia sama o sebe a to hlavne u tých, čo stimulujú xkrat. Ja mam tiež za sebou IVF, ak bude treba zrejme pôjdem ešte raz, s tým, že rizík som si ale vedomá od zaciatku.

pink_lady
15. okt 2019

@ikuska187 prave pre rizika vyplyvajuce z vysokodavkovej stimulacie som sa rozhodla neist do toho ale len do SOFT. Chcela som aj nativ ale dr povedal ze rozumnejsie je soft. A beriem to ako jeden pokus, jedno dieta mam, krasne aj ked chore ..ak to dalsie dieta mam mat tak bude ked nemam mat nebude...ani s desiatimi ivf 🙂

michellevendero
15. okt 2019

@mimika1973 ahoj srdénko 🖐🏻 07.10. o 10:15 h. IUI = po spracovaní: koncentrácia: 27 mil/ml a motilita 80 % vkladať Utrogestan 1-0-1 a 21.10. ráno odber krvi skrz HCG 🙏🏻

mimika1973
21. okt 2019

@michellevendero drzime palce teda!!! 🍀🤰🙏

michellevendero
21. okt 2019

@mimika1973 dnes poobede mi volali výsledky krvi = negatívna, HCG menej ako 1,2
Konzultácia ohľadom IVF 07.11. = 13:00 h.

renimac
22. okt 2019

Žienky, dozvedela som sa, že Mudr. Vrana robí už iba v Ostrave, čo je pre nás už ďaleko. Koho by ste teraz odporučili v Brne? Mne bol Vrana neskutočne sympatický a bol veľmi pozitívny. Hľadám niekoho podobneho 😊. Ďakujem.

mimika1973
22. okt 2019

@renimac doprcic, a co to vsetko odrazu odchadza? hmm...uz tam nebude ani jeden z tych byvalych, ci ako? 😨 Skus Otevrela, je dobry a vysvetli fajn, od neho mame druheho synceka ;)

renimac
22. okt 2019

@mimika1973 on je síce v Reprofite, ale Ostravskej pobočke :-/. To je už cez 200km. Ja stále dúfam, že nebude treba, ale spoliehať na to sa tiež dlho nemôžem. Ouki, o ňom som tiež dosť dobrého čítala, ďakujem.

zimik
22. okt 2019

@renimac On je v Brne 😉

renimac
22. okt 2019

@zimik myslíš Otevrela? To viem 😉

mili78
22. okt 2019

Dievčatá, dnes 14den po KET, hodnota hcg 2145...je to dosť, neviete?

renimac
22. okt 2019

@mili78 určite áno 😉

mili78
22. okt 2019

@renimac 😘

sobka
22. okt 2019

Dievčatá, nezvýšil sa niekomu #utrogestan alebo #prolutex a taktiez #intralipidy nemate doma? Som z Košíc, potrebujem súrne

nila1111
23. okt 2019

@mili78 zebY dvojky ? ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre