Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
7. sep 2010

@mircalla pekna vaha len tak dalej 😵

esther03
7. sep 2010

@modra my ideme vo stvrtok na OPU, mame tam byt okolo 8-8,30. Vy kedy?

mirinda10
7. sep 2010

@zuzla80 tak konecne Emka bude mat v Ninke partacku a este aj Samkovi chuti papkat 😉
inak co som pisala o mojej susede tak mala Sofia ma 16mesiacov a ma 8,3kg chodi sa k nam vazit, tak suseda riadne tulka, mojka Emusku aka je ako vankusik 😵 😵 😵 aj ked jej mala je predcasne narodena s 2kg ale aj tak je moc chuducka ako prutik ale este nechodi ked zacne tak sa asi strati, no bude este chudsia

modra
7. sep 2010

@esther03 my skor okolo pol 8 skoda o 8 uz mozna budem na pol ceste :(

lahhel
autor
7. sep 2010

esther, co je to AH?

esther03
7. sep 2010

@modra skoda, ale i tak drzim palce 🙂
lahhel asistovany hatching, mali ste ho niekedy? My pri prvom ivf, ale teraz sa neviem rozhodnut 🙄

modra
7. sep 2010

@esther03 ak mate uz ISCI tak tam je zbytocny hatching.. aspon tak mi povedala embriologicka lebo uz je vlastne raz "poskodene" po vpichu tak uz netreba to znova narusat.. tak neviem

lenka20
7. sep 2010

mircallik myom ma teraz 50x48mm, to je uz dost vela.... pred tehu mal 14mm... musi von svinoch... dufam, ze pojde vybrat, lebo vraj je prekrveny, blizko mocovej trubice, ak tam budu aj nejake cievy tak to bude komplikovane....
nestiham reagovat babule drzte sa, britka pekne oddychuj nech sa spinenie neopakuje, toho 14-teho uz bude srdiecko urcite 😵 😵 😵 😵 😵 😵

avaka
7. sep 2010

@mirinda10 ,bojim sa davat vela mrkvy,bola z nej 2 tyzdne zapecena...ale davam,vacsinou robim take kombinacie cuketa+zemiak+mrkva,pridam oliv.olej,aj MM,maso (to jej este ako tak chuti),aj spenat+zemiak +zltko..Ale to sa nema davat casto.Raz som taku specialnu tekvicu robila,chutilo to ako gastany,vyborne to bolo...brokolica moc nejde,karfiol ju naduval...dnes som skusila kupenu bybylove,uplne hnusne ...Ja si myslim,ze ona sa rozje a veru nedavam jej taku dlhu pauzu,mozno nie je az tak hladna,skusim to posunut,len kvoli tomu som davala skor,ze ked bola uz moc unavena,tak nejedla,tak som teraz skusala skor... 😒
Na ovoci vidim,ze sa to kazdym dnom zlepsuje a skusala som dat aj melon,no toho by zjedla....

julietka
7. sep 2010

@avaka ahojki avusik,vidim ze sa vam pekne dari 😉
mne sa osvedcilo ze musim davat detom papat vzdy ked su cerstvo zobudeni, vtedy papaju vsetko, a zjedia teda naozaj dost, spolu spapaju napr,na obed cca pol litra papanice co im navarim 🙂 dnes napr. som im uvarila telacie masko so zemiacikmi a mrkvickou, na veceru mali spagety (bezvajecne grahamove) so zeleninou (mrkvicka, patizon, cukina) a tiez spraskali asi 4dcl. ale bolo to dost syte a smadi ich potom..
ked spominas ten olej, priznam sa ze ja na to dost zabudam pridavat to do stravy 😕 asi je to dost dolezite

julietka
7. sep 2010

@mirinda10 miri mala je tiez pekny papkac, tusim papa este viac ako nasi 😅 to je super ze jej chuti, ako som pisala nasim tiez Nutrac nechutil, ale to som spominala vo fotobloku, presli sme na ten Sunar..je sladsi
miri nasi ked nemaju dobru naladu tak ich dam do hojdacky, mame taku zarubnovu, tak sa vyhojdaju do syta a su spokojni, su v nej velmi radi 😵

lahhel
autor
8. sep 2010

Dobre ranko babulky 🙂

Mam taku otazocku, kolko dni pred odberom mal vas partner abstak 😀 tri dni, styri dni..neviem kolko treba, aby to bolo ok....dakujem za vase poznatky 😉

esther03
8. sep 2010

@lahhel ahojky, no to by aj mna zaujimalo. V unice nam povedali tri styri dni a podla toho sme sa zariadili aj teraz v R 😀 Ale vcera dr. povedal, ze abstak tak 24 hodin pred odberom. A uz si pichla pregnyl? Ja vcera 😉 Ty to mas zajtra?

lahhel
autor
8. sep 2010

esther, ja som dnes pichala este len druhu vcelicku, v sobotu idem na prvy UTZ, takze pregnyl je este daleko...Ty mas potom odber vo stvrtok, vsak? a kolky den cyklu ti vychadza odber?

callex
8. sep 2010

@esther03
@lahhel vsade sa odporuca minimalne 3 dni mat abstak..pretoze to je cas kedy spermie dozrievaju po predchadzajucej ejakulacii.

callex
8. sep 2010

inak len tak pre info: volala som do poistovne ako to je s preplacanim ukonov v EU, konkretne som sa pytala na IVF..a povedali mi ze to treba mat schvalene dopredu.tak ako aj na slovensku.spetne bez ich suhlasu nepreplatia nic.
tak tie co vas to este caka skuste si vypisat ziadost..poistovne maju na to svoje tlaciva.

esther03
8. sep 2010

@callex dik 🙂 tak asi som dr. ja zle pochopila 😀
lahhel, ano odber mam vo stvrtok, co mi vychadza na 17DC (ja mavam ovu neskor, tak preto az 17DC). Tak ti na sobotu drzim moc palce. A cim stimulujes?

esther03
8. sep 2010

@callex este doplnim, ze to musi byt klasika stimulacia, lebo soft ani nativ nase poistovne nepreplatia, kedze to nie je u nas tiez hradene 😉

lahhel
autor
8. sep 2010

Esther ja mam 3x1 clostil + 2 ampulky bravelle...a ty?

lahhel
autor
8. sep 2010

callex, dakujem...

mirinda10
8. sep 2010

@lahhel u nas bol 3 dni a uplne stacil

@avaka no nas nezapeka mne sa pekne vykaka aj ked kuknem tak mrkva je pekne farebne oddelena v hovienku sorry babule ale minule som sa na to smiala, ze ake dvojfarebne
ja jej davam 2 kvapky biogai denne a ten olivovy olej nakolko beta karoten sa viaze s olejom tak preto ak varime mrkvu treba trosku toho oleja dat potom to dokaze ten vitamin spotrebovat
aj nasa nejak horsie a horsie v noci spi, uz som hotova a to nekojim asi ma tresta, ze neuspavam na sebe ja som v pololezmo a E lezi na mne, teraz dostane flasu a sup do postielky a uz to zacina mordovanie, plac, presun v postielke dudka no skusa moju trpezlivost ale musim vydrzat, tak zaspi do hodky, budi sa pre polnocou dam dudku nakolko u nas ked zaspi tvrdo dudka vypadne sama, musim, pohladkam a asi do 10min zaspi, opat sa budi o 1,30 dostane caj vypije 100ku a je hore 1-2 hodky najskor sa hra potom reve ako tur, tak som uz dnes stratila trpezlivost a opat som ju uspala na rukach a spala so mnou v posteli tato uz zalostne kukal nech prestane, tak som musela a to nebyvame v byte, susedia by nas uz asi vystahovali
asi sa od nas tatko odstahuje ale ked place, tak to pocut v celom dome ma taky hlas, ze aj mrtveho zobudi ☹
potom o 5 tej mlieko a spi este hodku a ja som dnes ako troska

dnes opat prsi a E je vonku, pekne spinka ved aj mama by spinkala ale varim uz som spravila pyre a teraz obed, zajtra potrebujem ist do prace na doobedie tak musim navarit aj na zajtrajsok

inak ja sa uz teraz trasiem strachom na to spanie cez den v postielke, ja som nestastna ked reve, ma strasnu trpezlivost a vydrz ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

@julietka aj my mame hojdacku aj ked teraz mame lehatko pripevnene na strop a v tom ju aj krmim, musim dat foto vcera som ju fotila nech vidite, ked je nervna reve aj na rukach vsade nic nepomaha musi si porevat a sama prestane, jasne ze ju mam na rukach ale tych min 5 min musi byt😀
ja chcem na nutraci vydrzat do konca roka uz ho nepije vela a ked som davala od zaciatku HA cko tak chcem ten rok vydrzat, jej sladke moc netreba este viac by pribrala bozinku a to uz nechcem😎

esther03
8. sep 2010

@lahhel ja som uplne bez stimulky. Tak uvidime zajtra co bude vo folikoch 😉. Tiez som mala predtym 3x1 clostilu, ale nic ine som nedpoichavala. Bohuzial.

lahhel
autor
8. sep 2010

jaj boze, jasne esther, ved viem, ze ty si bez liekov..uz to mam dopletene ☹

callex
8. sep 2010

@esther03 no vdaka za info..to ma nenapadlo ze soft nase poistovne nepreplacaju.boze kde je logika,zakrok ktory by ich vysiel menej nepreplatia..ten ktory vyjde viac tak ano.a celkovo preco napriklad alkoholikom liecbu preplatia a ti si mozu za to sami a nam nie? ved my nemozme zato ze mamu nejaku funkcnu poruchu.nie je to voobec fer.a taketo veci ma hnevaju. 😠

esther03
8. sep 2010

@callex tak nad tymto som sa aj ja pozastavovala, ked som zistila, ze lacnejsi zakrok nepreplatia, drahsi ano. Ja napriklad nemozem ist na klasiku stimulku kvoli genetike. Keby nan idem, moze sa stat, ze si ublizim viac ako treba, cize este by mi aj liecbu museli platit. Kde je v tom logika?!!! A alkoholici si za to mozu sami, moj mm za morfu svojich spermosiek nemoze.

esther03
8. sep 2010

@lahhel v pohodke 🙂

mircalla
8. sep 2010

ahojte, vidim, ze maminkam sa dari dobre....@mirinda10 filip toho tiez moc nenaspi, kedy ako...prave zaspal...po 5 hodinach...uff
inak pridavam nove fotky, uz sme velki
kto bude najblizstie testovat?
@lenka20 mrzi ma ten myom, sakra sakra, verim, ze rok 2011 bude ten uspesny

luly3
8. sep 2010

ahojte 😉 môžem sa kvám pripojiť???v stredu idem na prvú konzultáciu do reprofitu
neviete mi niekto priblížit ako to tam chodí???

esther03
8. sep 2010

@mircalla maly je nadherny 🙂

mirinda10
8. sep 2010

@mircalla my sme zacali spavat po 2-2,5 hodkach bdenia - bola hore asi az koncom 2ho mesiaca, ja si pamatam ako som malu nosila v babyvaku co bola hore aj 4-5 hodin a nechcela spat ale aspon takto neplakala ale potom sa to pekne upravilo, vonku spala aj 3 hodky to bolo super 😵 😵 😵 teraz uz iba o tom snivam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre