Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
10. sep 2010

ja som to tiez mala v 8tt inak

brita
10. sep 2010

@orsulka Snad to bude vsetko v poriadku, treba asi len dufat a byt vklude. Este ze vas mam, kocky, aspon sa clovek moze s niekym poradit. Manzelik chudiatko behal okolo mna, bal sa o mna, este prisiel poobede, vsetko mi doniesol, je velmi zlaty, som rada, ze ho mam. 🙂
Inak to tu je riadne psycho, ta sestricka zase vrieska na chodbe a vonku kdesi pocujem kricat muzsky hlas, ze POMOC. Nikoho nikde z okna nevidim a nad nami je iba zenske a porodnica. Jooj, to si uzijem. Nikdy som nebola v nemocnici, toto je prvykrat, tak teraz to vsetko zazijem na vlastnej kozi. 😒

orsulka
10. sep 2010

@brita ved preto sme tu, aby sme si poradili a pomohli 😉 😉
presne tak ako pise aj miracla......naozaj ten prvy trimester je doležity a v posledne dobe naozaj ten 8 prip 9 tt je kritický až až........
fakt si viem prestavit ako ti tam musi byť......a skoda, že si sama na izve, ja som tam mala dalsie baby a tak sme hned večer ako ma tam prijali kecali a trosku som zabudla na svoje problemy....a neboj tamta sestrička tam už zajtra nebude, určite bude mat volno 😀 😀 😀

callex
10. sep 2010

@brita to je mi luto ze musis byt v nemocke a mat k tomu este aj premieru.ale neboj bude to dobre..za par dni si doma..cez vikend budes mat navstevy tak to rychlo ubehne. pozeraj si nieco z archivov nasich televizii a odreaguj sa.a prihovaraj sa mabmulke a hladkaj brusko.

brita
10. sep 2010

@callex Dakujem moja, snazim sa nebrat to tragicky. Mam super vykonny notebook, s internetom takze sa zabavam, ako sa len da.
Doma som nechala manzelikovi nas noteboočik s domacim internetom a do nemocky som si zobrala sluzobny, na ktorom mam uplne vsetko, tak si mozem pocuvat hudbu, zajtra mi kamarat donesie nejake DVD s filmami, tak snad to pojde, len nech je babatko OK. V podstate tu mam aj klud, ked som tu sama, mozem svietit a pocuvat hudbu, samozrejme nie hlucnu, ale tak normalne.Prave som rozmyslala, ze si poriem presne co mi pises, tie archivy relacii. To je super napad, lebo spinkat sa mi nechce. Bola som zase na WC, stale sa kontrolujem, takze uz mam iba malinkate hnede fliaciky, snad sa to upokoji. teraz budem na modrom konikovi strasit castejsie, ked mam tak vela casu 🙂 Dakujem, ze vas mam. 🙂 🙂 🙂

orsulka
10. sep 2010

@brita tak nehc to ubieha... a dobru noc moja teda v ramci možnosti....... 🙂

brita
10. sep 2010

No babky, zase som si nasla krv na toaletaku a tak trosku zo man vysla, tak som isla za doktorkou, pozrela ma, ze vraj ta krv bola v posve, ze to nejde z vnutra, ze branka je uzavreta, ze to tam asi zostalo z toho poobedia. Pichli mi nejaku injekciu do zadku a ze rano mam byt na lacno a ze mi urobia sono. Neviem, preco na lacno, sa trochu bojim, co chcu so mnou robit. ☹ ☹ ☹

callex
10. sep 2010

@brita drz sa....a my na teba urcite vsetky myslime a drzime palce.

ja som si trosku pisala s Machacom a on mi naordinoval clostylbegyt 3x1....uuuuuu....priprava na soft.manzelovi som hned povedala ze to uz budem brechat od rana.a on ze to mam z toho lieku? ja mu ze to si si nevsimol? a on na to ze bol zvyknuty na horsie.( jeho ex...bol iny pripad,kricala,oduvala sa a hnevala sa nonstop ) takze teraz vie ake ma vo mne zlaticko. 🙂

callex
10. sep 2010

@brita nalacno asi preto ze ti zoberu krvicku. asi na HCG ,neboj o nic ine pojde.

brita
10. sep 2010

@callex ten clostyl zvladnes, neboj sa, ved ten sa neberie dlho, tusim iba 5 dni, takze to brechanie nebude dlho trvat. 😀 . Veru callex, asi mas pravdu, nalacno zrejme kvoli krvicke na beta hcg. Zacinam mat depky. 😒 Bojim sa velmi o babatko. 😔 😔 😔

lahhel
autor
10. sep 2010

Britus, mrzi ma, ze mas taketo starosti...ale kocky ti dobre napisali, ked to uz zazili, tak vedia...Ja ti mozem zazelat len pozitivnej energie, aby si to tam zvladla a bambulka bola v poriadku...urcite to bude dobre, drzkajte sa 🙂

brita
10. sep 2010

@lahhel Dakujem , Lahelik, zajtra sa ozvem, co je nove, hlavne to sono. 😒 Inak vies co, ja neviem, ale tu asi nemaju moc casto pacientky po IVF a to je Helios v Martine len 22 km od Ziliny. Hovorim to preto, lebo vsetci mi tu opakuju, ze teda som po IVF a ze to sa musi viac sledovat a este navyse, ked je toto moje prve tehotenstvo a po tolkych rokoch snazenia - sa ma pytali, ze kolko rokov sa snazime a ja ze 7. Tak to je sice od nich mile, ale ja som dnes dost na nervy. 😒
Tak zajtra. Dakujem vsetkym babenkam.Dobru nocku.

callex
10. sep 2010

@brita no hlavne ze tam maju sestricku co vrieska po pacientoch.7 je stastne cislo takze teraz to vyjde.toto je len take male polienko pod nohy ktore preskocis a uz bude len dobre.
dobru nocku.

brita
10. sep 2010

@callex dakujem moja, dobru nocku.

julietka
10. sep 2010

@zuzla80 zuzlik, co sa tyka zmeny mliecka o tom pomere som citala aj ja, ale neriesila som to a ani som sa nebavila o tom s pediatrom. Jednoducho som to zmenila, hned ako sme prisli domov, vysadila som Bebu a dala Nutrilon, naraz bez postupnej zmeny, nic sa nestalo. My sme zmenili preto, ze Ninka mala uplne zelenu stolicu z Beby a po Nutrilone sa jej to pekne upravilo. A teraz sme tak isto presli zasa na Sunar lebo uz nechceli papat HA Nutrilon..
Zuzlik nasa Ninka mala tiez asi 2, 3 mesiace ked nam strasne vecer plakala ale strasne, tiez som jej davala kvapky na koliku a plakala aj tak a potom som zistila ze je chuda hladna, tak som jej dorobila mliecko a spinkala krasne a bez placu..skus jej dorobit mliecko zuzlik 😉

julietka
10. sep 2010

@avaka avusik ako davas malej tie ovsene vlocky? predtym ich obvaris, alebo aspon namocis?

avaka
10. sep 2010

@julietka dam ich trosku povarit,tak 5 min.,naboptnaju a zmaknu a pridam do ovocia..mozes aj mixnut,ale ja nemixujem.. 😉 Nebudem ich ale davat casto,lebo v momente z nich kadi,asi budu super pri zapche...
Ja som sa ta chcela spytat zase na tie cestoviny ako im davas? 🙂

julietka
10. sep 2010

@avaka avusik, aj nasi sa doma nudia a hlavne mala to dava najavo, zacala si vymyslat vselijake hrdelne zvuky a jaci az ju ide rozdrapit taka je cervena, ale to neplace, len tak si vykrikuje aby sme si ju vsimali. Mna dokonca susedia zastavuju ze ake ticho je u nas ze ich nikdy nie je pocut. Ja mam asi zatial stastie ze nemame uplakane deti, od narodenia sami zaspinkaju v postielke. Aj ked mozno raz za mesiac ma maly taky vecer ze ho musim polozit na moj vankus kde hned zaspi a potom ho prenesiem do jeho postielky, ale naozaj je to asi raz za mesiac..
Nasi len teraz obcas poplacu, ale hlavne maly lebo su nervozni zo zubov, asi ich to strasne svrbi aj boli zaroven..Cez den im stale vymyslam cinnost, hrame sa spolu na deke, robime tap tapusky, alebo velmi casto s nimi tancujem (nehovorim ani aku mam svalovicu na rukach), a kym ich poobliekam oboch ked sa ide von, vzdy jedneho musim dat do hojdacky a hojdat, inak by nevydrzali. Minule sa mi stalo ze kym som malu obliekla, maly zacal byt nervozny obhryzal uz vsetko mozne, az sa tak rozplakal ze som ho uz obleceneho dala do postielky a hned zaspal. No a mala za nim a na vychadzku sme isli az ked si zdriemli po 30 minutach.
Nasi drobci nastastie miluju svoje postielky a perinky, ja im davam od malicka vankusiky kde si zaboria hlavicku a chytia si roztek z perinky do rucky a zababusia sa cely a tak hned zaspinkaju lebo citia istotu.
@mirinda10 miri neskusila si dat malej vankusik pod hlavku? ja viem ze sa to neodporuca, ale mna vobec netrapi co sa odporuca a co nie, my sme tiez vyrastli na vankusikoch a nikto nemal krivu chrbticu. Ja mam len take ploche vankusiky, takze tam naozaj nehrozi zadusenie, ani skrivenie chrbtice 🙂
@zuzla80 zuzlik nasi mali tiez obdobie ze spapali vela a potom malo. Nas maly papal od zaciatku 2mesiaca 150ml a dokina nas za to vyhresila ze je to vela, ale potom prislo obdobie ze papal iba 90ml a potom zasa zacal 150ml a to sme na to uz 6 mesiacov, pretoze ked mu dam 180 co by uz mohol, tak to vyvrati, alebo jednoducho presne 30ml necha vo flaske, tak sa uz ani nepokusam davat viac. Zuzlik ked si nie si ista porad sa s niekym koho odborne nazory uznavas, no ja som sa vzdy riadila instinktom a vzdy to bolo spravne. Ty si matka a ty vies co je pre tvoje dieta najlepsie. Mudre knizky aj pediatri maju castokrat velmi alibisticke odpovede, to som zitila uz davno, nikto ti nepovie presne co mas robit. Jednoducho treba len skusat a skusat a dieta ti samo ukaze co je prenho dobre a co nie. Dietatko je najlepsi senzor 😉 Nasi ked nemali chut papat tak nepapali, napr, mna zacala mala odmietat (ked este ciastocne papala aj odo mna) od 3 mesiaca a sucasne odmietala aj flasu, bol to kazdovecerny boj s mliekom, flasu vytlacala a plakala a plakala az bola brunatna. Klamali sme ju vodou a pod. ale jednoduho jej prestalo chutit mliecko vypila ho iba ked spala a tak sme jej vzdy doslova navodzovali spanok aby vypila. Prestalo nas to bavit a od 4 mesiaca sme zacali davad na miesto mlieka na veceru kasu a je pokoj. Aj ked mlieko odmietala doteraz. Teraz od polovice 6.mesiaca zacala sama pytat mlieko a nezaspi bez neho ani na obed. Takze dieta ti naozaj samo ukaze co je prenho najlepsie 😵

julietka
10. sep 2010

@avaka avusik ja im zatial davam len spagetky, grahamove bezvajecne. Uvarim ich a pomixujem so zeleninou (napr. uvareny patizon, mrkva apod) na veceru bez masa a na obed ked davam tak pridam aj maso. Ja nasim musim mixovat,lebo su pohodlni a nechdu mi jest nepomixovane vypluvaju to. Skusam priebezne davat nemixovane, ale hned daju najavo ze toto nie mama,takze ak chcem aby papali musim mixnut. Ale davam im do ruky rohlik, alebo co su tie dietne celozrnne chlebicky, kukuricne chrumky, takze tam si dostatocne cvicia celust a prezuvanie. To im nevadi ze maju kusky, betari nasi 🙂

avaka
10. sep 2010

@julietka ,no to som myslela,ci im to mixujes 😉 a nie je to huste potom?Riedis im to?Ja uz som skusala aj ryzu,ci nebude lepsie jest,ale rovnako..a su to veru betari.. 😀 ja tiez trosku davam chrumky,rozok som raz dala,ale bolelo ju brusko z toho..
Vasi mali su zlati...a aspon ze Ti tak spinkaju,ja si neviem predstavit dvoch naraz..a tak by som to brala vtedy.. 😅
Inak,ani nasa uz vobec neplace,to len ked bola malinka,teraz sa bud jeduje,alebo tiez take zvuky vydava...nieked hrozne a upozornuje na seba,nielen doma.Aj dnes v obchode,uplne caka kto sa jej prihovori,vykrikuje po ludoch...

julietka
10. sep 2010

@avaka avusik je to hustejsie, ale ja im to nariedim tou vodou zo zeleninky ktoru zvlast varim 🙂 ked uvarim zeleninu tka zlejem ten vyvar a podla potreby si potom riedim hotove jedlo
inak nasi su naopak taki spolocenski betari, ze ked su pred druhymi tak sa stale usmievaju a sekaju dobrotu, ze akoze sa ukazuju aki su uzasni 😀 ja som dokonca rada ked mame stale nejake navstevy, pretoze su potom ukazneni a vzorni, predvadzaju sa ako vedia krasne papat a tak 😅

avaka
10. sep 2010

@julietka ,Juli,no aspon vies ako to riesit-navstevami.. 😀 Aj nasa je pred druhymi herecka a doma mi z nej praskaju bubienky... 😅 Predvcerom mi ju par minut kamoska strazila a ze :ved ona sa stale len usmieva... 😵 😵 no maska

orsulka
11. sep 2010

prajem dobry den...a peknu sobotu...hoc tu stale prsi a prsi........

@brita dufam, že ta noc prebehla hladko, a ty už mas po vysetreniach a po krvicke, a teraz už len pockat na vysledky....myslím na teba a držim palce..... 🙂 🙂

esther03
11. sep 2010

ahoíjky baby, tak uz mame po OPu, dnes (rano) mame jedno trojbunkove embryjko. Myslite, ze je to ok? Nema malo budniek? OPU som mala 9.9.

brita
11. sep 2010

Ahojte babenky,
tak po dnesnej nevyspatej noci som mala hroznu bolest hlavy, potom grckanie ( prvykrat som vracala, co som tehu) a prespala som cely den. Uz nekrvacam, zatial, vcera vecer mi cosi pichli na zastavenie krvacania, iba take hnede som mala doobeda. Dufam, ze sa to uz nevrati. 😒
Sono mi budu robit az v pondelok. Rano mi brali krvicku na beta HCG, mam 77 000 - doki vravel, ze je to vysoke cislo, ze je to dobre, tak uvidime v pondelok, aka bude hodnota, ci to ide hore a teda aj to sono.
Nic mi nechuti, som unavena, ale je mi ovela lepsie nez rano. Dnes je tu fantasticka sestricka - vdaba boze za nu 😵
Teraz zase chodim na WC a pozeram vlozku, ci tam nieco nemam, no fakt je to stres, aj ked clovek sa snazi to eliminovat, neda sa to uplne. 😒
@esther03 Moja, prepac, nejako som ta nesledovala, tebe vybrali len jedno vajicko? dnes by malo mat embryjko 3-4 bunky, takze dobre, neboj sa,. Ono ma este cas, este sa rozbehne. Kedy ti planuju embryotransfer?

mirinda10
11. sep 2010

@julietka nie nemame vankusik spi na rovnom ma kokosovy matrac ale ma plienku da si ju sama na hlavu a tak sa uspava ale nie sama iba to funguje v kociku v postielke to nejde neviem preco ale asi pojdem kuknut nejaky vankusik

orsulka
11. sep 2010

@brita no tak super moja, že sa takto pekne držiš....... a to tie nevolnosti, žeby z toho tehu už??? 😉 😉 ved to kludne može byt...a zrejme aj trosku zo stresu......ale bude to OK...ved týmto smerom to práve aj ide....držkajte sa!!! 😵 😵 😵

callex
11. sep 2010

@brita super hcg...zatial to vyzera dobre..len nestresuj a pekne posluchaj sestricku.to s tou vlozkou poznam..je to velmi stresujuce.ja som sa tak stale pozerala po IVF ..no hroza.

esther03
12. sep 2010

@brita ahojky, ano ja som bola na native tak mame len jedno vajko. Dnes mame vklad 😉

lahhel
autor
12. sep 2010

Esther, drzim palce na dnes 🙂 A mala si len toto jedno vajko, alebo bolo viac...povedali ti pri odbere?

Britus, krasne hcg....tehulka ja vysita...drzkajte sa 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre