Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

esther03
13. sep 2010

@callex ja pracujem z domu, takze nemusim ist na PN 😉

callex
13. sep 2010

@esther03 tak potom komu je lepsie? 🙂

mirinda10
13. sep 2010

@mircalla to je jasne MM je najlepsie a aspon moje bolo sladsie skusala som ho 😵

modra
13. sep 2010

@brita drzim palce aby to dobre dopadlo uvidis zacni mysliet len na to ako krasne babo rastie a ono ta vypocuje 🙂 🙂 uvidis...

Baby tak ja som volala do rep. a mame 3 oplodnene vajka.. ja som taka rada ze to zvladli na dialku som ich povzbudzovala 🙂 🙂
Len mam rozmyslat ci si ich dat vsetky vlozit alebo len 2 teda ak do zajtra preziju co pevne dufam a ze sa budu drzat zubami nechtami.. Co poviete?

callex
13. sep 2010

@modra a kedy mas ET?..ja by som si asi dala vlozit dve a jedno zamrazit.tri je uz predsa velke riziko..aj pre maminu aj pre drobcov.su centra kde by ti tri nevlozili ani za svet..a vedia asi preco.

modra
13. sep 2010

@callex praveze ked som bola naposledy tak mi vlozili 3 ale neujalo sa nic.. tak neviem ze co..
v stredu idem

tanitta
13. sep 2010

@modra pekny vysledok 😉 zajtra uvidis rozhodnutie bude az naposlednu chvilu...
@brita zalezi aj odtoho aky utz maju...napr kvalitny utz by mohol ukazat nieco uz ..ale tie vybehove co maju v kazdej nemocnici no radsej im dat cas 😉 .... drz sa kocka...ani so mnou nic nerobil dokonca mi nedavali ani inj myslim ze jednu hej ale aj to preto lebo mi ju dala znama sestricka "preistotu" bez lekara a mala som povoleny aj pohyb tak ocom to je potom byt v nemocnici??...

brita
13. sep 2010

@modra - moja, ja by som tiez asi vkladala 2 a jedno zamrazila. To bude zalezat hlavne od kvality. Ale ak si myslis, ze chces 3, urob tak,ako to citis sama najlepsie. To bude ta spravna volba. ☹ Ja som vkladala dve vysokokvalitne.
@tanitta Tanittka, ved prave, ja sa obavam, ze to ich nemocnicne sono nie je moc kvalitne. No nechcem im krivdit. Inak pisala som Stelclovi do RF, on je hrozne zlaty, dost ma ukludnil. Napisal mi, ze nech urobim sono opat v piatok a ze nech sa neobavam. Ze v piatok by to tam uz malo byt. Vraj je dolezite to, ze tam mam ten zltkovy vak. Hodnota HCG vraj uz nie je tak podstatna, lebo ho vylucuje placenta, nie embryo. joooj, keby mal tak pravdu, by som ho isla asi aj vybozkavat. 😀

julietka
13. sep 2010

@zuzla80 zuzlik, kedze my sme mali v tom case okolo 4 mesiaca este HA Nutrac tak som davala tu original NUtrilon HA kasu ryzovu, ale potom som zacala pridavat uz aj ine kase akekolvek znacky ktore su od 4 mesiaca , ale chutovo davam iba ryzovu, krupicovu, alebo s ovsenymi vlockami, viaczrnnu, a pod. SKusila som aj ovocne, ale moc im to neslo, a ja to ani nechcem kupovat, pretoze neverim ze je tam original ovocie, podla mna su to len potravinarske aromy, a to detom davat nebudem, ved im mozem do tej ryzovej zamiesat jablko ked budem chciet. Z tej HA kase aj HA mlieka boli nasi hned hladni, takze som rada ze sme to vysadili. Ja im aj teraz niekedy na noc do mlieka zamiesam nejake dve lyzice kase a piju cez dudel. Inak vyskusala som aj tu hotovu kasu Sunarka, ona je v dvojbaleni a su to take krabicky ako male dzusiky. Chutovo je vyborna a kedysi za nasich cias ked sme boli mali sa take nieco tiez predavalo aj chutovo aj konzistencne je to take iste. Ta kasa je husta, ale prejde aj cez dudel, lebo je sucasne velmi jemna a fakt vyborna. Oplati sa to mat po ruke ak nestihas pripravit veceru, alebo ste na cestach a moze sa podavat aj neohriata, nasim chutila velmi 🙂

julietka
13. sep 2010

@zuzla80 zuzlik, vidim ze babenky ti radia ze mas zacat prikrmovat nie kasou, ale zeleninkou..ja som sice necitala vsetky prispevky, ale ja som kasu davala az asi po dvoch tyzdnoch co sme papali prikrmy zeleninkove. Ja som zacala detom davat prikrmy ked mali 3 mesiace a tri tyzdne. Takze cca po dvohc tyzdnoch som dala kasu, ale kasu ja davam vyhradne len vecer namiesto vecere a davali sme ju asi dva mesiace do dudla, ale potom to uz tak nechceli, lebo si zvykli na lyzicku a papaju uz vsetko len lyzickou. Tu kasu do dudla som si nariedila podla seba, tak aby to preslo, lebo keby som to robila presne podla navodu tak by to cez dudel nepreslo. V tom case som kupovala iba kase ktore sa rozrabaju v mlieku, cize mali normalne mliecko zahustene tou kasou. Teraz ked papaju len lyzicou tak kupujem len kase ktore sa rozrabaju vo vode, je to jednoduchsie-pre nas 😉

gerdusha
13. sep 2010

baby, myslite, ze ma objednaju aj ked im zavolam po 16. hod?...z prace velmi volat nechcem...a na mail mi neodpovedali

julietka
13. sep 2010

@mircalla mircalik, studovala som rozdiely v Sunare a Nutrilone priamo na etiketach a ak som dobre pozerala tak Sunar ma napr. omnoho viac zelena a calcia ako Nutrac, mirindik sice pise ze Nutrac je horkejsi, ale myslela asi ten HA, nasi ho preto odmietali pit. Nasa mala bojovala s flasou 3 mesiace, potom som to vzdala ja a teraz si konecne zvykla na SUnar a zacala si pitie mlieka uzivat so zatvorenymi ocami odvalena na boku 😀 extaza
o.i.SUnar je aj lacnejsi ked uz by som pozerala aj na cenu. Nam sice cenovo viac vyhovovala Nutrac HA, lebo som ho mala na recept, ale ked im nechuti tak co narobis. A trosku som aj tak skeptik co sa tyka tych HA mliek. Ved ked raz dieta bude alergik co nasi urcite budu, tak im nepomoze ani svatena voda a nie este HA mlieko

julietka
13. sep 2010

@modra my sme boli na tom tiez tak a rozhodol za nas Machac. Povedal, ze tri mi dovoli vlozit iba v pripade, ze ak sa ujmu vsetky pridem na redukciu co som striktne odmietla, tak povedal ze vlozime len dve, a bolo rozhodnute 😉

julietka
13. sep 2010

@brita britus, neviem odkial si z akeho mesta, ale nebolo by pre teba jednoduchsie zacestovat do Reprofitu, hlavne pre vlastne dobro a pokoj v dusi. My sme na prve dva UTZ babatiek cestovali do Brna, stalo nam to za ten pokoj 😵

callex
13. sep 2010

@gerdusha pracuju len do 16tej..tak im skus zavolat cez obednu prestavku vybehni dakam von ked sa ti da a volaj.
@modra nechaj to na tvoje pocity v stredu.
@julietka nepoznam tvoj pribeh ale vidim ze mas 2 deticky..obe vdaka reprofitu?

mircalla
13. sep 2010

@julietka juli teraz budem blba....ten HA to je nejaky proti alergiam? ja mu davam klasicky jednotku.....
nejako extremne si ho neuziva, ale papa ho
@brita ja som bola v nemocke tiez, preto som sla pri 2. krvacani do reprofitu. inak suhlaism s juli, my sme chodili do RF na sono az do 8tt....viem, ze maju dobru masinu a doky ma pozna....nehrozilo ze ma niekto napriklad bude presviedcat, ze som v inom tyzdni tt ako som

zufalka
13. sep 2010

@esther03 ahojky,nestrachuj sa,ja špiním doteraz 🙂

zufalka
13. sep 2010

@brita ahoj brituš,chcem ti len povedat aby si sa nestresovala,lebo to babatku nepomáha.Toto iste mám aj ja a celé tehotenstvo,vlastne od transferu..Moj známy lekár,je to prednosta kliniky tu v Ba ma ukludnil tým že babatko sa stále uhniezduje a može tlačit na nejaku cievu v maternici,ktará potom praskne a krvička odchádza von.Pokial nemáš obrovské křče,neleješ z krvi a nejdú z teba kusy,tak netreba robit paniku,neboj.Ja som minulý týžden v pondelok mala také silné krvácanie,že som minula 4 vložky,bola som už nachystaná že keby niečo idem do nemocky,ale celý večer som preležala a pomaly to prešlo.Vstredu som bola v poradni a čakala som že niektore babatko odišlo,ale na počudovanie všetko je ok,akurát sa popremiestnovali a dokonca vačšie ako by mali byt🙂 takže nebojkaj sa nič,všetko bude dobre 🙂 bruško hladkaj a hlavne sa nenervuj,to je velmi doležité,nestresovat sa!

orsulka
13. sep 2010

@zufalka je ahoj...tak nejak davno som ťa necitala......citam, že sa mate dobre, a pekne rastiete🙂)) ako zvladas, v pohodke ????? a už tam mas 10 tt a tot sa mi zda, že si napisala, že to budu troijičky 😉 😉

zufalka
13. sep 2010

@orsulka ahojky,ano boli to trojičky,ale od prvého UTZ po další to už boli štyri srdiečka! takže momentálne mi Štelcl vybavuje redukciu a jedny jednovaječné dvojky musíme dat preč 😢 Zostanú nam ešte jedny dvojky,tak snád to nejako dobojujeme 😉 ale tebe krásne pribúdajú tt 🙂

orsulka
13. sep 2010

@zufalka ooooooooooooooooooooo jeeeeeeeeeeeej...tak to som netusila, že nakoniec to bolo až takto.... 😔 😔 .....a kam to Stelcl vybavuje?? niekde v cechách ???? viem, že jedna kamoska bola tusim v Brne na redukciu..... akedy by ste to mali absolvovat??

zufalka
13. sep 2010

@orsulka hovoril že majú pobočku v Zlíne tak asi tam,robí sa to medzi 10 a 12 týždnom,vraj,takže čo najskor.Mala som kontakt aj na Unicu v Brne,ale ked som mu to povedala tak mi vynadal že či som sa zbláznila 😒 tak že on mi to vybaví...a ta tvoja kamoška ako dopadla?podarilo sa? mám z toho trochu strach 😒

orsulka
13. sep 2010

@zufalka ano podarilo sa , bez problemov, už ma zdraveho chlapceka 🙂 🙂 🙂 ja ti verim, že ten strach musi byt....tak nejak striedavo preživame obdobie tehu...aj radosti aj starosti, aj strach.......raz tak, raz onak.....

zufalka
13. sep 2010

@orsulka no fajn,zatial počúvam že to všetkym vyšlo,tak zasa som kludnejšia,dik.A ešte nevieš čo budeš mat?

modra
13. sep 2010

@zufalka tak to vyvalujem ocii 😕 to fakt 4? A to sa ako podarilo? Co sa jedno vajko rozdelilo? Alebo nebodaj 2? No neviem co by som v takom pripade robila. Drzim palce aby to dopadlo dobre 🙂 🙂

orsulka
13. sep 2010

@zufalka zatial este nevieme....ale verim, že na 3D to už jasne 😉 😉 😉 pojdem tak o 3 týždne 😉

zufalka
13. sep 2010

@orsulka držím palčeky 🙂

orsulka
13. sep 2010

@modra ahoj...tak som citala že mate 3 embryjka.......zajtra budes volat a kedy bude vklad?????

orsulka
13. sep 2010

@zufalka dakujem.... a nápodobne.....verim, že vsetko dobre dopadne.....aj tak mi pridš taaká super vyrovnaná 🙂 🙂 a optimistická...co je fakt dobre 😉

zufalka
13. sep 2010

@modra ano tak sa nejako podelili 😅 na prvom UTZ boli tri,my že fajn,nejako to zvládneme,a ked sme išli na další tak nám bili 4 srdiečka,skoro som padla zo stola 😕 čo už

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre