Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
14. sep 2010

ahojte babuliatka moje, ja som boa par dni mimo a vy uz ste toho postihali 😉 😵 😵
shandik gratulujeeeeeeeem, krasne HCG, tak predsa sa zadarilo, som za teba happyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 drz sa, oddychuj, papaj, spinkaj 😵 😵 😵 😵 😵 😵
zufalka - nic prijemneho ta redukcia, ale fakticky by to bolo moc velke riziko, takze asi nebolo velmi o com rozmyslat, tak nech to klapne tak ako ma, drzim palce 😵 😵 😵
brituska - tak teda to som netusila, ze mas problemy, dufam, ze sa drzis a si silna, tie zaciatky byvaju kadejake, dufam, ze vsetko dobre dopadne a na dalsom sone uvidis bambulku aj so srdieckom, faktom je, ze nemocnicne sona su vacsinou o nicom, o ZA nemocnici som pocula hrozne veci, hlavne sa nedaj tlacit do zakrokov, lebo oni to moc radi riesia hned.... co sa tyka MT nemocnice neodporucam, so mnou na izbe sice bola tehulka, ktora bola zo ZA a v porovnani s tym bola v MT veeelmi spokojna, ale mne sa tam teda nezdalo nic a nesuviselo to s tym, co sa mi stalo, ten pristup bol hrozny a tiez sa na nas IVFkarky pozeraju ako kedy sme spadli z jahody.... sono takisto stare predpotopne, nic nebolo vidiet na nom...takze skus to vydrzat v kludovom rezime doma, na sono bud do heliku alebo do brna, daj tomu cas, nie je potrebne skumat kazdy den co sa deje, vies, ze je plodik v maternici a teraz ho uz len nechaj nech si rastie vlastnym tempom... drzkaj sa...
vsetky vas pozdravujem, drzim palce stimulantkam, cakatelkam s embrijkami v brusku...
paaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

shandy
14. sep 2010

@tomka12 tomi to je dobre, mna tak tiez obcas zabolelo, tfuj, tfuj, tfuj...TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT. chystas sa aj testovat?

tomka12
14. sep 2010

@shandy ano, zajtra rano to skusim 😉

shandy
14. sep 2010

@lenka20 lenicek dakujem 😵 😵 😵
@tomka12 tomi tak zajtra ocakavam pozitivnu spravicku 😵

orsulka
14. sep 2010

@tomka12 tiež si myslím že to pobolievanie ako na mrchu je normal priznak...mna tiež tak pobolievalo, a potom to prešlo 😉 😉

tomka12
14. sep 2010

@shandy dakujem. No nedalo mi a urobila som si test nedavno a zda sa mi, ze je tam duch...dala som to aj do albumu...Neviem, co si mam mysliet...este nikdy som nemala dve ciarky...

naduska
14. sep 2010

tomka 🙂 🙂 🙂 supeerr 🙂

tomka12
14. sep 2010

@naduska neviem, ci sa mam tesit, ci plakat... 😕

naduska
14. sep 2010

tomka 😀 😀 😀 pst

tanitta
14. sep 2010

@shandy ahoj tehulka 😵 krasne ciselko...
ja len svihom veduci je neposeda... 😎

tanitta
14. sep 2010

@tomka12 odradosti plac 😉 nech pekne silnie 😵

olympia
14. sep 2010

@shandy ahojky, čo to tu čítam za nádhernú správu? 😵 😵 😵 potichučky gratulujem a teším sa s tebou z celého srdca! 😵 😵 😵
@tomka12 gratulujem aj tebe, to už nie je nijaký duch, to bude pekne silnieť, nič sa ty neboj! 😉

pozdravujem vás všetky, čítam poctivo, ale nestíham reagovať, no teraz mi nedalo. 🙂

shandy
14. sep 2010

@tomka12 tomi aky duch, je normalne pekne viditelna a verim, ze bude silniet 😵 😵 😵 , supeeer 😅
@tanitta @olympia dakujem babulky 😵 😵 😵

mirinda10
14. sep 2010

@shandy moc gratulujem krasne cislo, ze by 2 😵 😵 😵 😵

tomka12
14. sep 2010

@tanitta @olympia @shandy dakujem, no bojim sa este, uvidim zajtra rano 🤐

shandy
14. sep 2010

@tomka12 ja viem presne ako sa citis, tiez som sa kazdym dnom triasla, aby silnela ciarka.... 🙂
@mirinda10 mirindik dakujem, no uvidime uvidime, veru cislo je dost vysoke, ale jeden nikdy nevie. budem stastna v oboch pripadoch 😵

zuzla80
14. sep 2010

@shandy GRATULUJEEEEEEEEEEEM, tak predsa sa podarilo, no vidíš, to máš za odmenu, že si to nevzdala a bojovala ďalej, a prajem aj dvojočky 😵 😀

@julietka dík moja za písmenka 🙂 , vidím, že zdieľame podobný názor na HA mlieka, som toho názoru, že ak sú alergie v rodine, môžeš používať aj neviem čo, aj tak tomu nepredíjdeš, HA mliečka sú vhodné vtedy, ak sú alergie u dieťatka potvrdené, myslím si, že opäť ide o marketingový ťah spojený s dosť omieľanou alergiou na kravské mlieko. Inak len pre porovnanie - Beba HA má väčší obsah bielkovin ako nehypoalergénne mlieko od Sunaru (tuším 59,9 ku 53,6) - tiež som porovnávala 😉 . A Jednak je to mliečko horké a zrejme sa to aj preto našej malej sprotivilo.
Inak nám lekár odporúčil s príkrmami začať od 5teho mesiaca, určite nechcem dať skôr ani kašu, i keď moja mamka mi stále dookola obmieľa, že ona nám po 3ťom mesiaci dávala navečer mliečko zahustene krupičnou kašou a tu sme.
@mircalla nič zlé som na Nutrilon nečítala neboj, len už som nechcela skúšať iné ako Sunar, nevieme ale mala som také silné nutkanie prejsť na klasický sunar a nešpekulovať nad neviem akými výmyslami už. Ale neboj Nutrilon nieje zlý 😉

My sme sa dnes boli očkovať, dva injekcie sme dostali, to bolo plaču, až som mala v hrdle hrču ☹ a slzy na krajíčku, ešteže mužík držal malej nožičky, a ja som ju len hladkala. O 6týždňov máme preočkovanie, nieje to nejako skoro? A meriame 60cm a vážime 6,5kg - to je dosť však, ja som myslela, že budeme vážiť do 6kíl a my aha toľko. Je pravda, že nás sestrička stále váži s plienočkou a s bodyčkom, dnes sme mali ešte na body taký tenký svetrík, čiže možno nejakých -100g, ale aj tak...pritom nemám pocit, že by maličká bola nejaká tlstá a pritom spapká okolo 120ml - asi máme ťažké kosti 😅

@lenka20 ahoj zlatko, dlho som ťa tu nevidela, síce tiež moc neprispievam, však vieš nestíhačky, ale som rada keď ťa zbadám.
@orsulka no ja zíram, ty už si v 21tt, to kedy stíhlo takto ubehnúť. Hlavne vydržte čo najdlhšie 😉
@brita držím palce, nech je na sone vidieť malého bojovníčka, hlavne pevné nervy prajem
A pozdravujem všetučky 😉

takyna
14. sep 2010

@zuzla80 ahojky, my sme tiez dnes prisli z poradne a mame 4950 g a 62 cm ale na holo uplne, myslim si, ze s plienockou to je viac g ako 100, ako s hlavickou?, drzite uz riadne?, lebo mi este nie tak ako by sme mali, tak trenujeme 😝 🙂
@tomka12 dusik je uplne , ze jasny to bude tehu 🙂

@lenka20 pozdravujem, ak budes mat cestu pridi do BB

brita
14. sep 2010

@shandy Shandik, perfektne, srdečne gratulujem. 😉
@tomka12 Tomka, ty si tehulka 🙂 🙂 Dusik bude teraz silniet, neboj, uz je tam. 😉
@lenka20 Lenicek, ja uz tymto tu v zilinskej nemocnici neverim. Uvidime na sone v piatok, moj doki ma kvalitne sono, take ako maju v Heliose. Inak vies, ja nehovorim, ze martinksa nemocnica je uplne super, ale kazdy zo Ziliny, kto tam bol a moze to porovnat so zilinskou, tak len chvali. Fakt to u nas musi byt otrasne. 😠

zuzla80
14. sep 2010

@takyna vy ste ale dlhý 🙂 Myslíš hlavičku na baránky? Lebo nám sa veľmi barankovať nechce, ale aj za tú chvíľočku, čo ju dám tak drží, ale len tak nízučko, ale za to na rukách sa nám drží dosť pevno. A očkovať ste sa ešte neboli?

zuzla80
14. sep 2010

@tomka12 držím palce, nech čiaročka silnie, je super, na to, že si test robila poobede by som to za žiaden dušik nepovažovala 😉

takyna
14. sep 2010

@zuzla80 očkovať až teraz v 3 mesiaci nás budú, a pohrozila nam doktorka , ze ak nebude pevne drzat hlavicku tak ideme na neurologiu 😝 tak makáme, inak sa nam uz podarilo par krat prehodit sa z bruska na chrbatik 🙂

zuzla80
14. sep 2010

@takyna lekárka zvykne bibušku dávať na baránky počas poradne? Lebo nás sa na to lekár nepýta, tak ja to akosi neriešim, hlavičku dvíha a drží sa pevne na ručkách, tak verím, že je všekto ok. Inak som mrkla na fb fotky a však tam bibuška ako drží hore hlavičku, to mi ani zďaleka takto vysoko nedržíme...to lekárke nestačí?

mirinda10
14. sep 2010

@zuzla80 ja som dnes porovnavala mlieka a Sunar ma viac tuku ako Nutrilon HA si o 50% ale ma o trosicku menej cukru co som prekvapena nakolko Nutrac je horky a Sunar sladsi ale co je tam rozdiel, tak ma Nutrac menej mliecnej bielkoviny a ma aj navyse karnitin, taurin a take veci co ani neviem co to je Uridin, Adenosin, Inosin a vlakninu a dalsie ale co sa tyka vitaminov je to rovnake, dnes som to studovala v dmku mala som obidve ale mne to skoro stoji rovnako na recept doplacam asi 6Eur na 400ku a 7,5 stoji asi 600ka Sunaru, tak to uz neriesim uvidim co bude ked bude mat rok
ja som ako decko mala Astmu, tak som to dostala na recept bez problemov

@takyna tak to je nejaka blba doktorka, kazde dieta ma svoje tempo, a to som teda paf ked sa uz pretaca, ja nic netrenujem nasa mala revala ako tur ked som ju dala na brusko a s revom tam bola max 2 min a teraz je na brusku aj 20min a sama sa krasne prevaluje z bruska na chrbatik a naspat aj sa toci meni smer ale ja som si povedala, ked bude pripravena, tak bude robit vsetko a zacala naskor z bruska na chrbatik nakolko nechcela byt na brusku a to mala skoro 5 mesiacov a uz 3 tyzdne ju nahanam po parketach 😵

mirinda10
14. sep 2010

@zuzla80 staci ak jej das napit pred vazenim a hned ma 100g navyse
preockovanie je po 6 tyzdnoch neboj my sme mali aj vakcinu na rotavirus takzr sme dostali 3 este, ze sa ta na rotavirus pije inak neviem, neviem, my mame sikovnu sestricku tak si malu pritlacila o taky pribalovaci pultik a sup injekciu do kazdej nozicky
vahu neries, deti na UM su tazsie vid nasa baby to vybehaju 😵
inak my sme zacali s prikrmom od 20tt aj mne kazala dr ist od 5teho mesiaca
ak mala nepije 5x 200ku mas cas mlieko jej staci

rebeka33
14. sep 2010

Ahojte babule, ja vás čítam len v robote, lebo doma nejde internet ale dnes musím.

@shandy super ,bomba, teším sa veľmi. Je to len prvý krok, ale tak dobre to padne. Nech ti to vydrží 40tt.
Hlavne klud. Ja si vyčítam ,že som chodila robiť. To čakanie je dosť náročné.Drž sa.
@tomka je to veľmi nádejný duch.
@zufalka to je ale, na 6ivf -to sa asi pozbierali zo všetkých. Neviem aký máš vek ,ale asi by si na tú redukciu mala ísť, aj keď je to určite veľmi tažké.
V tom reprofite robia zázraky - dufam,že sa ujde aj mne.
@brita veľmi držím palce ,myslím na teba.
Vlastne všetkým držím palce a zatiaľ vás budem čítať a v októbri sa pridám. No dúfam.
Tento stroj mi nedáva smailíkov. Pekný deň

gerdusha
14. sep 2010

ahojte babule, tak som uz aj ja objednana do reprofitu.

viem, ze to, co sa vas chcem opytat sa tu uz riesilo ale predsalen:
ako /financne/ vychadza ivf v brne? pretoze na inom fore pisala kocka o cca 2000 € a druha o 3600 € /obom boli podane informacia telefonicky priamo z Car/. je mi jasne, ze to vsetko zavisi od zakroku, ale chcela by som mat aspon aku taku predstavu.
v januari tu dokonca ktorasi kocka pisala ze cca 1000 €

orsulka
14. sep 2010

@zuzla80 dakujem ....snažime sa aj dopredu by t nastelovaný na co najdlhší čas 😉 😉 😉
@tomka12 aj tebe posielam tichučku ale uprimnu gratulaciu...tiež si myslim, že to bude OK.... 😉 😉
a ja mám taku radosť, ako to tu pekne narasta s tymi tehulkami.....proste je to parada !!!!! vsetky kočenky držim palceky veeela veela veeela.....
britus...ako moja????? verim, že v porriadku a doma si už vo vacsom klude ako v nemocke 😉 😉

takyna
14. sep 2010

@zuzla80 nie nestačí, na každej poradni ju dávame na bruško a pasieme barančeky, dokonca nás preto možno ani nezaočkujú 😝

cavik
14. sep 2010

Ahoj dievky

v práci som čo-to pozrela....tak musím napísať, že mám z vás obrovskúúúúúú radosť.....ufff, už aby som aj ja začala stimulovať. Dnes som bola na hemato, všetko ostatné, čo mi dala dr. zistiť, mám negatívne, takže vo všetkom má prsty asi nejaký skrytý zápal alebo čo....mám sa začať dopovať Wobenzymom....idem napísať mail dr. Štelclovi, čo on na to 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre