Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

naduska
17. sep 2010

ahojte ,mam zacat stimulovat ale neviem ci mam uz dnes ratat 1dc ,teraz som dostala menzes,neviete mi poradit ci od dnes alebo od zajtra.dik ☹

shandy
17. sep 2010

@naduska ahoj naduska, zavolaj na nonstop linku. ja som tiez volala a poradili mi, ze to mam bratu uz ako 1.DC ked krvacam, takze druhy som uz zacala pichat 😉

shandy
17. sep 2010

@mirinda10 mirindik dakujem za tip, ale ja uz chodim k MUDr. Cunderlikovi, takze asi mu zostanem verna. Som s nim velmi spokojna 😅 .
@falin dakujeeem 😵
@brita brituska silno drzim vsetky palceky co mam, aj tie na nohach...
@lenka20 lenicek ja viem, ja som myslela, ze ako doplnkovu len nejake bylinky. vies ze aby si nemala aspon tie bolesti teraz....
pekny vikend zienky

rebeca_1
17. sep 2010

@shandy UTZ mame 29.9. o 10,40 hod.
Ty kedy ides?

olympia
17. sep 2010

@brita držím ti palce, ale keď sa plodík objavil, bude to dobré! nech z Brna prinesieš tie najlepšie správy, daj potom vedieť. ;)

@shandy ja som tiež nebola na amnio. Výsledky som mala dobré, detto morfologický UZV.

@mirinda10 dr. Holáň neordinuje, teda možno už áno, ale mne svojho času zrušili termín, pretože bol dlhodobo PN. No snáď sa rýchlo uzdraví, lebo som naňho počula samé chvály. Boli sme teda inde. Ale shandy má ešte čas. ;)

Baby, na mne to niektorí ľudia až teraz rozpoznávajú, že som v druhom stave. Nie, že by som nepribrala, ale som dosť vysoká, tak asi preto.

violoncielka
17. sep 2010

@rebeca_1 aj ja idem 29.9 o 12.20...tak potom sa tu stretneme na konikovi ,dobre?
@brita...myslim na vas, nech vsetko dobre dopadne ,silno drzim palce tfuj tfuj tfuj

julietka
17. sep 2010

@shandy v prvom rade dakujeme za pochvalu deticiek 😉
shandy mojka my sme mali tiez ICSI, ale to ma asi kazdy v reprofite, ale ked vyberaju najlepsie z najlepsich tak sa vobec neboj 😵 mne to iste povedala moja gynekologicka ze mam ist na amniocentezu ked sme mali ICSI a este aj trosicku vyssie hodnoty AFP, ale moja porodnicka mi povedala ze su skvele na to ze su dvojicky. Ja som podpisala prehlasenie ze amniocentezu odmietam. Aj tak pri dvojkach nemaju sancu zistit ktore je chorucke a ktore nie, a jednoducho sme ich chceli aj keby boli "ine". Ved ked uz tolko bojujeme za babatka tak potom by som si ich mala dat zobrat? ale toto je len moj nazor a nikoho neodcuzdujem ak sa rozhodne inak.

cavik
17. sep 2010

Pekný večer

v 1. rade úrajem všetko najlepšie k meninám Olympii 🙂 🙂 🙂 ....aspoň teda virtuálnym 🙂 🙂

Brita.....ja verím, že už cestuješ domov s dobrými správami, strašne silno Ti držím prsty

shandy, rebeca, violoncielka.....už je vám aj dobre zle ? 😉 ....nech vám to HCG aj naďalej utešene rastie

ja tu teraz netrpezlivo čakám na mm, cestuje z "tímbildingu" a už je to skoro 8 hodín, čo sa mi neozval....už začínam byť nervózna 😖

cavik
17. sep 2010

samozrejme, že nie úrajem...ale prajem

a zabudla som na moju Tomku.....Tomka..ako sa cítiš ? chodíš už do práce ? 🙂 🙂

orsulka
17. sep 2010

@brita drzim palce nech to vsetko dobre dopadne...myslim, že v Brne ti povie stelcl svoj nazor a hned budes na tom hlavne psychicky lepsie.....verim, že to bude OK, kedže ten plodik tam nasli...... 🙂 🙂 🙂

tomka12
17. sep 2010

@cavik ahoj cavik, citim sa dobre, akurat mam velmi silne krce mrchovske...dnes v noci som sa dokonca zobudila na silne krce. Na teste zatial chvalabohu su dve ciarky, ved mozes pozriet v albume. No zatial ciarka nesilnie...sice moze byt aj to, ze kazdy den som si robila iny test. No uvidim, v pondelok idem na krv. A ty ako? Uz si sa rozhodla, ci zacnes teraz so stimulkou?

tomka12
17. sep 2010

@cavik a este som zabudla, do prace nechodim, zatial som na PN. A ak vsetko dobre pojde, tak uz do prace nepojdem, ostanem na PN.

shandy
17. sep 2010

@rebeca_1 my mame sono 27.9. o 9,00, ale idem predtym este tuto stredu k mojmu, nech viem aspon ci je to tam, kde to ma byt 🙂
@olympia jasne ze mam cas, to len dnes mi teta geneticka povedala a bolo mi divne, ze ste to tu ziadna nespominali, ze ste boli 🙂. dakujem za cenne infosky 🙂
@cavik mne teda vobec nie je, az je mi to divne 😀. ale mozno to este len pride 😕 🙂

cavik
17. sep 2010

To je určite tým, že máš iný test a čiarka na niektorých testoch ani možno už nemôže byť tmavšia, resp. nebude nikdy taká tmavá ako kontrolná. A máš ich fajnééééé 🙂 🙂
Mne naposledy vykukla na povrch skôr ako kontrolná a nebola vôbec takej tmavej farby.....a, veru, ostaň doma, keď môžeš 🙂 🙂

ja som sa ešte nerozhodla, uvidím, čo v práci 🙂 ....niežeby som sa chcela prispôsobiť práci, že mi treba niečo dokončiť alebo podobne, skôr naopak....keď už to bude neúnosné, idem do toho 😝 😝

cavik
17. sep 2010

@shandy ...a možno aj nepríde, keď si nevyberieš, čo je dobré, že ? ale nejaké striedme rané nevoľnosti by neuškodili, či ? 🙂 🙂

cavik
17. sep 2010

@shandy ...ešte som zabudla....ja som nebola na amnio, ale môj dr. z CAR mi povedal, pri Miškovi, že keďže som bola na ICSI, tak mám ísť ku renomovanému gyn. na screening v I. trimestri, ten je najpresnejší a nemusíš riskovať amnio

lahhel
autor
17. sep 2010

Ahojky...

Britus, drzim moc palceky, aby ti Stelcl povedal len dobre spravicky...a my verime, ze budu urcite dobre 🙂

Ja som dnes zobrala posledne vcelicky, vecer o 21.00 idem pichnut Pregnyl a v nedelu odber...drzte mi palce, aby to dobre dopadlo..potrebujem vas 🙂 Inac dnes ma uz nejako pobolievaju tie vajecniky...

pekny vecer...

tanitta
17. sep 2010

@naduska ja by som ratala ze dnes mas 1dc......
@brita tak drzim place aby v R videli mozno uz aj to srdiecko 😎

modra
17. sep 2010

@lahhel drzim palce budem na teba mysliet aj my sme boli v nedelu 🙂 happy day 🙂
@brita no to je teda dobra sila, aby ti v 9tt nevedeli povedat presne ze na com si. Ale tak co cakame od slovenskeho zdravotnictva ze.. Preco by nas nenervacili ked mozu.. K tomu lekarovi by som uz asi nesla..
Drzim ti moc moc palce aby vsetko dobre dopadlo a babulko sa ukazalo..🙂🙂

lenka20
18. sep 2010

ahojte babule, dobre ranko, lahhelik drzim palce na zajtra nech je OPU superuspesna!!! to je normal, ze vajecniky pobolievaju, aj mna zvykli v ten posledny den, ak by ta dnes uz neboleli tak sa nezlakni, mna po pregnyle vzdy celkom prestalo boliet brusko a uz som si predstavovala, ze vajka popraskali, ale nie.. tak sa nezlakni keby daco 😉

lahhel
autor
18. sep 2010

Lenik, ty mi citas myslienky...presne na to som pred chvilou myslela, ze ma uz vajecniky nebolia....a ty si mi to hned vysvetlila...to je super, som rada, ze ta tu mame lenik 🙂

modra, lenik a dakujem vam, dufam, ze bude zajtra vsetko ok a vydoluju mi aspon 2 vajka 🙂

Britus, tak ako si dopadla vcera?

peknu sobotu vsetkym 🙂

lenka20
18. sep 2010

jeej. to som rada lahhelik ze som ta uchranila od stresov 😉 😎 😎 😎 neboj, zajtra to bude urodicka dobra, konecne sa dockas transferiku aj ty 😵 😵 😵 😵

mirinda10
18. sep 2010

@shandy chod ale potom k nemu sukromne na kramaroch maju hrozny utz ale viem, ze robi aj sukromne
ja som bola tiez u neho ale utz trvalo 10min a nic mi nevysvetlil mal vela ludi na Kramaroch ale ked robi sukromne tak vsetko pekne ukaze a vysvetli, ano je dobry ostan u neho ak mozes

julietka
18. sep 2010

@tanitta tanicka viem ze teraz odbocujem od temy ktora tu je, ale mozno sa tvoja odpoved zide aj inym babenkam. Viem ze ste mali to sedatko do vane pre veduceho 🙂 chcela som vediet ci ste boli s nim naozaj spokojni? chcela by som ich kupit, lebo su dvaja a dvoch drzat vo vani nie je jednoduche..ale pozerala som na nete je ich viac druhov a ceny od 20 do 50 €, ake mate skusenosti?

tanitta
18. sep 2010

ahojky...
@lahhel vela stasticka 😵 krasne silne vajuska 😉
@julietka vyhoda bola u sedatka ze ked este nevedel dobre samostatne sediet tak bol velmi spokojny... ja neviem odhadom sme ho vyuzivali ale 4mesiace mozno viac? maly sa sam do sedu posadil az ked mal 12mesiacov dovtedy to bolo neiste sedenie... potom uz mu to bolo nudne lebo uz vedel stat vovani sam 😅 ale ucel to splnilo... teraz ked to najde v skrini tak to vytiahne a sadne si sam dotoho nasuchu a sedi 😀 ...

mirinda10
18. sep 2010

@shandy ani mne nebolo zle nemala som ziadne tehu nevolnosti iba som grckala 2x ked taik varil leco a ten smrad som nemusela, tak ako som nemala po ET ziadne priznaky tak ani v tehu 😵 😵 😵 😵
@lahhel drzkaj sa na OPU, bude pekna urodicka

ideme dnes na referendum a asi do Ikei kupim malej vankus a aspon 2 nocniky uvidim ci ju tam udrzim 😀

mirinda10
18. sep 2010

kto bude robit update tabulky nech mame prehlad???? teraz sa to tu hemzi novymi tehulkami a cakatelkami tach nech sa potesime

modra
18. sep 2010

Tak baby dnes mi pisali ze to 3 vajciko neprezilo :( ale co uz dufam ze aspon tie co su u mna vnutri pekne napreduju a rastu.. kazdy den sa im prihovaram 🙂 dufam ze to vyjde

brita
18. sep 2010

Ahojte babenky, vsetky ste strasne zlate, ako na mna myslite, dakujem, vam 😉 No veru je to dost zle. ☹ Stelcl je aboslutny profik a vyborny clovek, to viete, a samozrejme zase sa to iba opat potvrdilo. Pozrel ma na sone a hned vedel, ze to je zle. V 9 tt nevidiet plod ,je zle: Ono totizto tam ziadny plodik nie je. To, co mi nameral moj gynekolog v piatok , ze CRL 6 mm, su nejake cievy!!!!!! Nie plodik!!!! A kedze Stelclovi bezvyhradne doverujem, povedal mi, ze to nie je teda dobre a je potrebna revizia. Konecne som sa dozvedela pravdu a to, co mam robit! Lebo on je profik. Vdaka bohu za takychto uzasnych ludi ako je Stelcl.Takze babenky, je to v haji. 😒
Dakujem vam vsetkym za podporu, ste uplne uzasne kamaratky. Drzkajte sa, moje. 😉

mircalla
19. sep 2010

britus, chudatko, je mi velmi luto. tusila som, ze to nebude dobre, ked nebolo srdiecko. je to je alibizmus takto ta trapit. mne sa pri prvych darcovkskych stalo to iste, sla som do nemocky, na sono sa vyjadrili, ze zda sa, ze je aj akci, 2 dni som tam lezala, ani HCG mi nemerali (bol vikend), az v pondelok dosli nejaki ini lekari a na sono mi povedali, ze akciu nevidia, zobrali HCG 2 dni po sebe, to slo dole, a aj tak si ma tam chceli este 3 dni nechat a potom urobit reviziu, pricom sami povedali, ze to je jasne....takze ja som musela povedat, ze necakajte s reviziou....
a pritom som bola tyzden predtym na sono v RF a akcia bola jasna, som ju videla. nik ma v nemocke nepocuval, stale si nevedeli zapamatat, ze mam darcovske, ani ktory to bol pokus....pytali sa ma doktori to iste, pricom to mali napisane v papieroch.
pri druhom pokuse som tiez krvacala, a to som sla rovno uz do brna
britus, dufam, ze to este skusis, stelcl ta urcite povzbudi. on by ti aj reviziu urobit, taky je zlaty, aby si nemusela do nemocky
hlavne to nevzdavaj, ani mne to na prvy pokus nevyslo a bolo to fakt zle, kedze akcia uz u nas bola

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre