Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cavik
21. sep 2010

@tomka12
máš IP 🙂 🙂

lahhel
autor
21. sep 2010

Ahojky 🙂

Vsetkym vam moc dakujem za povzbudive slova, som rada, ze vas mam 🙂 No pichala som 150 jednotiek....ale pisala som Stelclovi, odpisal mi, ze on navrhuje ist do nativu....myslela som, ze napise ze dame vyssie davky, ale napisal opak. Inac bol velmi zlaty, napisal, ze mu je to luto, ale ze nieco vymyslime. Povedal, ze aby sme skusili nativ, to ze mozem ist aj kazdy mesiac, vyskusame a uvidime..tak asi to skusim, aj tak mam vzdy len jedno vajko, dam prestavku od hormonov a uvidime...a mozno neskor skusime dalsi soft s vyssimy davkami....

Mircalla, bola som 3krat na klasicke ivf, z toho vo dvoch som mala tiez len dve vajka a jedno ivf-ko som absolvovala v heliose martin, tam som mala dlhy protokol, viac liekov a tam sme mali 8 folikulov, z toho bolo 6 vajok..

Este raz dakujem 🙂

A tomka, uprimne blahozelam ku krasnemu cisielku, drzkajte sa 😉

lenka20
21. sep 2010

lahhelik je super, ze mas nejaky plan, mozno naozaj ten nativ by ti sadol najlepsie, ved ty mavas ovulku, mozno vypestujes lepsie vajko bez liekov, za pokus to stoji a neni to ani drahe co sa tyka penazi, tak skuste aj takto, aspon pre porovnanie ze ci bude nejaky rozdiel.. aj by si videla akej kvality je tvoje normalne vajko, ci je zrele alebo tiez nezrele v case ovulky.. lahhelik vydrzat a ono to vyjde celkom iste, ja viem, ze to znie uz ako nekonecny pribeh bez konca, ale raz tam dojdeme 😵
pekny vecer babulky, ja uz idem na telku 😝

mircalla
21. sep 2010

@lenka20 leni mozno aj ten myom bol problem kedsi bola tehu, ze tak rapidne narastol, ked nic nezistili
ak sa da von, tak snad uz nebude nic stat v ceste tehu
@lahhel a nechces si skust to IVF, to si mala pekny vysledok 6 vajok

callex
22. sep 2010

@tomka12 krasne hcg..tesim sa s tebou..konecne trosku pozitivna sprava po tych par smutnych dnoch.
@esther03 hej bola som na hemato ale netusim co vsetko mozu zistit, na co vsetko beru krv. ja som mu povedala aky mam problem a dufala som ze vie co ma robit pan doktor. ved to by uz len ako bolo keby sme si ordinovali co nam maju a nemaju robit?i ked niekedy mi to tak pripada.pretoze ist na hemato bola moja iniciativa.nik z lekarov mi to nedoporucil.a takisto kopu dalsich vysetreni ktore som si iniciovala sama.hej PigD je mastna zalezitost a oplati sa ked je vela vajicok.pretoze ci im poslu dve alebo 10 suma ta ista.

@lahhel veru ten nativ sa mi zda ako dobrz napad.telo si oddychne a pod vplyvom hormonov ktre mas v tele urcite nieco vyprodukuje. ja ked som vysadila clostyl na mesiac tak mi naratali 11folikov. 😕 ale urcite nejake nedozreli a stratili sa.inak kdovie preco ten nativ neskusaju ako prve?hned do nas pchaju hormony.

shandy
22. sep 2010

ahojte dievcence 😵
po sto rokoch som sa sem konecne dostala. V robote kopec toho a vecer padnem ako kabela, ze zaspavam uz cestou do sprchy, no hruuuza 😀 . Nevolnosti ma zatial obchadzaju. klop, klop, klop.
Idem Vas docitat 🙂

shandy
22. sep 2010

@brita brituska je mi to luto 😔 😔 🙄 . vyzeralo to tak nadejne...som rada ale ze to nevzdavas ale planujes dalsi pokus v novom roku. presne ako pises, dolezite je, ze sa otehotniet uz raz podarilo, tak verim, ze dalsi krat to uz dobojujes do zdarneho konca. myslim na teba a drzim ti palceky...
@julietka no az ma zamrazilo, ked som citala o tom Samkovi, tak hlavne, ze vsetko dobre dopadlo. tak ustriehnut dve deti to nie je sranda. ufff
@lahhel lahhelik mrzi ma, ze to takto dopadlo 🙄 . Ked si pisala ze pri riadnom IVF si mala 6 vajok, ako pisala mircallka nechces skusit radsej riadne IVF-ko?
@esther03 nevzdavaj to a mozno skus softik, bude viac vajok a vacsia sanca.

esther03
22. sep 2010

@callex dakujem
@lahhel, vyskusaj ten nativ a uvidis 😉 daj si pekne soju a alechemilku (na sliznicu) a sup na to 🙂
Baby, mne vysiel negativny test dva dni dozadu,to som bola 8 den od ET (bez PK), kazali mi testovat 26.9. Myslite, ze by bola este sanca, ze som tehu? Totiz, myslela som, ze uz je to pase, ale vystupila mi bazalka 😕 Tak som z toho jelen,hmm...

shandy
22. sep 2010

@esther03 esther tak skus soft bez clostilu, mne tiez zabral softik len s pichackou. clostil mi tiez nesadol 🙂
@callex ja myslim, ze si dobre urobila. stitka nie je sranda, lepsie je mat to v poriadku a ist do stimulky s cistym stitom. tak nech sa ti co najskor stabilizuje, aby si do toho vlaku naskocila aj ty a vyskocila uz len ako tehulka. verim, ze u teba bol problem s tym biochemickym prave v tej stitnej a potom sa zadari 😉
@cavik a ako vas zakaslany chlapcek? uz je lepsie? 🙂
@tomka12 tomi tehulka ako sa citis?

esther03
22. sep 2010

@shandy ja uz som myslela, ze ten ani teraz nic, ale ta teplota ma zmiatla a na prsiach sa mi spravili viditelne zily, co som si nejako pred mrskou nevsimla zeby sa mi robilo 😕, boleli to je, ale zily nie. Len sa mi to uz zda neskoro aby na 8 den od ET nic ani v krvi 🙄

shandy
22. sep 2010

@esther03 esther ty si cislo tak to si skoro testovala na 8. den bez PK 😀 😀 😀 . ja by som tomu este dala sancu. skus testnut, hm? 🙂 . tfuj, tfuj, tfuj....

shandy
22. sep 2010

@esther03 a na 8. den si bola aj na krvi? No ja neviem su tu isto skusenejsie baby, ale ne je to skoro??

tanitta
22. sep 2010

@esther03 jasne ze testuj znovu.. ty si pripad uzavriet to na 8 po et 😅 😵 ....bazalka moze byt aj s utogestanu ak beries alebo nejakeho progesterronu a ked ziadnx neberies tak naozaj je uplne realne ze mozes byt tehu 😵
tehulky drzte sa... a pozdravujem celu partiu R klubu 😉 ...

esther03
22. sep 2010

@shandy ja som sla za znamym a ten mi spravil hcg, lebo v ten osmy den mi bazalka klesla, tak som myslela, ze ked aj test biely, potvrdim to z krvi, no ale na druhy den stupla a stale sa drzo rovnako. Myslis, ze som bola na tej krvi skoro?

esther03
22. sep 2010

@tanitta dakujem za nadej 😵 beriem duphaston. Tak skusim testnut zajtra ci az v piatok?

shandy
22. sep 2010

@esther03 presne ako tanittka pise bazalka by mohla byt hore z progesteronu, lenze ak si ten progesteron mala aj predtym, co ti bazalka klesla, tak cisto teoreticky by to mohlo byt tehu. mas graf? hod ho sem....ja by som na tvojom mieste testla a nebude musiet hadat. ale teda na 8. den to uzavriet je fakt velmi skoro 🙂

shandy
22. sep 2010

@esther03 ak ti klesla bazalka ten 8. den, mohlo to byt uhniezdovanie, cize podla mna kludne aj zajtra mozes, uz by tam mal byt aspon tienik ak tam nieco je. zajtra si kolky den?

esther03
22. sep 2010

@shandy tu je grafik: http://www.fertilityfriend.com/home/2d18e3 Zajtra by som mala byt 11 den od ET, ET som mala 12.9. 😉

esther03
22. sep 2010

@shandy a este ano ten dufik som mala aj predtym co bazalka klesla, vlastne ho beriem od OPU 🙂

shandy
22. sep 2010

@esther03 no ja by som na tvojom mieste zajtra testla a bude to jasne, ci tam cosi je alebo nie...ten pokles fakt mohol byt z uhniezdovania ale nemusel, no ale ked hovoris ze aj tie prsia...no skus to zajtra rano 😉

esther03
22. sep 2010

@shandy dik, tak este raz testnem 😉

mirinda10
22. sep 2010

@esther03 beries utrosa ak ano tak tie hodnoty nebudu spravne ja som to robila tiez ale mala som opacny problem mala som stale teplotu cez 37 a nebola som tehu
skoro si testovala ja som prvy krat testovala az na 10ty den a bola som po PK a cakala som dvojky a test nebol hned silny, urob opat zajtra testik, musis verit 😵

shandy
22. sep 2010

@mirinda10 no ono ani nie je dolezite ci mas teploty nad 37 alebo nie, tehu mozes byt aj pod 37 🙂 . teplotu jasne ze drzi hore progesteron. ale ak je tam taky pokles aj napriek tomu, ze stale brala rovnako progesteronu, nieco by tam byt mohlo 🙂 . sama som zvedava 😀 . mirindik a ake si mala HCG ten 14. den? dakujeeeem

esther03
22. sep 2010

@mirinda10 ja mam duphaston, tak neviem ci aj on nejako skresluje teploty. Veru tak, treba verit, ale zajtra urcite testnem 😵

shandy
22. sep 2010

@esther03 ano aj duphaston skresluje teploty, ale aj tak testni 🙂

zuzla80
22. sep 2010

@lahhel aaach lahelik, čo to tu čítam, až mi je z toho smutno, vyzeralo to tak sľubne. Tak veľmi som ti držala palčeky aby to tentokrár vyšlo. Len sa moja nevzdávaj, raz to tebe aj Lenulke istotne výjde, ja tomu verím, veľmi na vás obe myslím 😵

@tomka12 gratulujeeem, nádherné hcg, ďalšia úspešná východniarka 🙂 prajem krásne vychutnávanie si tehuľkovania 😉
@mirinda dík moja za typ na akciu Sunaru, ale žiaľ ten náš nulkový nebol v akcii, iba od 10M a aj od 4M, kt. samozrejme nemali. Aj nabudúce môžeš 😉
@julietka pánečky, ešte že to Samko zvládol bravúrne, až na tie slzičky, ale tie potom nahradil úsmev. Chvála bohu, že to nakoniec všetko dobre dopadlo. Pri detička veru stačí sekunda a už sú na zemi, ale pády patria k detičkam, veď my sme boli obuchaný jak zhnité hrušky 🙂, ja som dokonca spadla z bicykla rovno na predné zuby a dosť dlho trvalo pokiaľ mi narástli - vtedy sa mi stále jeden ujo vysmieval, či mi ich koza vyprdla 😀
@takyna ako sa mávate. Som rada, že sa kvôli lekárke nestresuješ, ja som ti len chcela napísať, že jeden lekár to berie tragicky a druhý v pohode. Ako som ti písala, že mi pasieme baránky dosť mizerne, tak si predstav, že naša malá zo dňa na deň tak začala dvíhať hlavičku až sme z mužom zírali - to je to, čo sme písali, jedne detičky urobia niečo skôr a iné neskôr. Takže žiadne stresovanie, počas tehu sme si stresov užili viac ako dosť, však 😉

Inak babule neviete mi dať nejaký tip na to, ako donútiť malú aby spala na opačnej strane hlávky, prípadne na stred. Máme totiž trošku zležanú hlavičku na jednej strane a keď zaspáva, tak normálne nedokáže zaspinkať na opačnej strane, stále len mrnčí, krúti sa až pokiaľ jej nedovolíme uložiť hlavičku na jej obľubenú stranu. Musím inak napísať, že odkedy sme zmenili Bebu na Sunar, tak tie večere sú neporovnateľne lepšie...

Pozdravujem zvyšok klubu 🙂

callex
22. sep 2010

@esther03 no jasne ze si skoro testovala. hcg je najprv v moci a v krvi neskor ak sa nemylim. kup si mamatest tam si dva testiky a je velmi citlivy a budes vediet na com si ..a my tiez 🙂
jeden urob vecer aby sme neboli napete a druhy zajtra rano.

zuzla80
22. sep 2010

@brita mrzí ma, že to takto nakoniec skončilo. Som rada, že máš ďalší plán, ktorý pomôže zahojiť, aspoň trošku ubolenú dušičku. Ako ti baby písali, všetky sme si niečím podobným prešli, takže každá vieme ako ti, a že niekedy aj slová útechy sú na nič, pokiaľ sa s tým človek sám nevysporiada. Ale potešením je, že väčšine, ktoré sme niečo podobné zažili sme už maminky alebo tehuľky, takže to určite na budúce výjde. Držím palce 😉

takyna
22. sep 2010

Ahojte kočany na rýchlo, máme 5090g a 64cm a tiež už pasieme barančeky 😉 , je vnímavá, stále sa iba kojíme, už nám háka, iba by debatovala, je proste rozkošná, očkovať nás budú o týždeň kvôli ranke vnisu stále po očkovaní TBC.
Tehulky nové gratulujem, Lahel neboj sa bude vajok ešte , treba zvýšiť urče dávky hormónov ako ti Lenka písala, skús gonal!, naň ja osobne nedám dopustiť, budem držať palce aj všetkým ostatným samozrejme 😵
@zuzla80 som rada, že Sunar pomohol, s hlávkou neviem, lebo naša malá si ju sama dáva raz na jednu raz na druhá stranu, ale na začiatku som ju v postielke prehadzovala s jednej strany na druhú, prípadne keď zaspí tak jej pootoč tú hlávku ty a podopri nejakým vankúšikom
posielam foto 🙂 pá

zuzla80
22. sep 2010

@takyna jéééj malá Bibuška aká je rozkošná, a už nemá také plné líčka ako predtým, úplne sa zmenila, aspoň takto na fotke ju ja vnímam. Počuj Taky, veď vám rastie malá modelka, že 64cm 🙂 Inak presne aj my do takejto podobnej výšky dvíhame hlavičku. Veľa pevných nervov pri očkovaní...
My chceme ísť dať budúci týždeň prestreliť ušká, vy už máte náušnice? Inak aj my vkuse džavoceme, smejeme sa, po rukách by sme sa vkuse nosili a na všetko pozerali. Už o chvíľku nám ani v kočiariku nebude chcieť byť, čo by chcela na všetko len kukať. Naťahujeme sa za hračkami, obchytávame všetko, čo sa len dá, aj mamkinu tvár a ockovú pichľavú bradu 🙂 - nádherné obdobie však Taky 🙂
Ja som malú tiež dávala zo začiatku raz na jednu, raz na druhú stranu, ale ja ju už nedávam do zavinovačky, takže len tak sa ju na bok bojím otočiť, aby sa náhodou neprekotila sama na bruško. A hlávku keď jej otáčam počas spánku, tak sa zobudí... No musím niečo pošpekulovať, ako ju donútiť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre