• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slovenky a IVF v Reprofite, Brno. Skúsenosti?

24. januára 2017 
@modra nemas to veru lahke..i ked je mnoho zien ktore mali babetka pocas studii...leen tipujem ze velmi malo z nich si muselo prejst tym cim my.
skus sa nejako zosuladit a nestresovat sa tak tou skolou.skus meditovat alebo chodit na yogu.alebo neda sa studium prelozit?
4. okt 2010 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky neviete nahodou ako to je ked mam od poistovne schvalenu druhu ziadost na IVF ale nevyuzijem ju tak mi neprepada?stale budem mat 2pokusy? /jeden uz bol/
4. okt 2010 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@modra no s tym mojim gynekologom je to tak ze ma videl teraz pred 2 tyzdnami po 3 IVF a vynadal mi, ze som sa u neho dlho neukazala :sweat_smile: no ale v gf mi robili kultivaciu takze som si vravela ze naco budem dvojito chodit ... moja chyba. Protokoly archivujem :grinning: len dufam, ze mi v GF daju aj tu ostatnu dokumentaciu, predsa len by bolo lepsie keby si doktori mohli pozriet ako som reagovala si myslim.

@olympia no ved o ten pristup mi ide, ja som sa uz po druhom nepodarenom pokuse pytala, ci mozem pre to este nieco spravit a povedali mi ze ani nie, lebo ze reagovat na stimulaciu budem viac-menej rovnako a v maternici prebiehaju take biochemicke reakcie ktore oni nevedia ovplyvnit.... zabudli povedat, ze nieco ovplyvnit vedia :frowning2: aspon sa o to mohli pokusit

@falin diky za radu, drzim palceky nech je tento pokus uspesny...

vsetkym slovenkam v Reprofite a aj neslovenkam prajem krasny den a nech sa to co najskor podari a maju svoje babatka doma :wink:
4. okt 2010 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@callex....je tam nejaka lehota myslim, ze dokedy to mas vyuzit....informuj sa v CAR, budu vediet
@modra ja som mala to stastie, ze som robila z domu...sef mi dovolit....este na aj konferencne cally som sa pripajala z domu, do prace som zase zacala chodit az v 6. mesiaci, aj to nie kazdy den
ale inak som bola aj mesiac PN v 1. trimestri, co som nerobila vobec....vacsinou som citala a stahovala filmy z netu..
a na konci tehu., ked som prestala pracovat...vyuzila som tento cas aj na navstevy....ludi, co som sto rokov nevidela, mala som v tom velke resty....ak si PN, tak ich pozvi k sebe
4. okt 2010 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mircalla a co si myslis o tej mojej skole? mam dalej pokracovat alebo sa nateraz na to vykaslat? :slight_smile:
4. okt 2010 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@modra ja by som skolu asi radsej prerusila....je to externe
inak kolegyna si urobila 2 roky vysky, aby jej potom zrazu oznamili, ze externe sa rusi a este si mozu existujuci externyi studenti dokoncit maximalne balakara a aj to za 1100 eur....tak mala radost
to je moj nazor...mne osobne dala skola len titul, moj nazor je, ze sa pozera viac na prax ako vzdelanie, aspon vo "vyssom veku"...tym myslim +28, nie dochodcovsky
4. okt 2010 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je externe mala byt otazka
4. okt 2010 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
naviac ja si neviem predstavit robit skolu a starat sa o babo, kamoska co robila statnice, tak zo stresu dosla o mlieko...ak nemas este ziadne roky ukoncene, asi by som to odlozila, ak sa da
4. okt 2010 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@callex ahoj máš ju schválenu a je len natebe kedy ju využiješ neprepadne ti.
4. okt 2010 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte .. mám informáciu - pán Robert Edwards dostal Nobelovu cenu - vyvinul techniku in vitro (IVF)
http://spravy.pravda.sk/nobelovu-cenu-za-medicinu-ziskal-fyziolog-robert-edwards-pme-/sk_svet.asp?c=A101004_114545_sk_svet_p23
blahoželám a ďakujem ( verím že bude 5. IVF úspešné :slight_smile:
4. okt 2010 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly3 mne povedali ze je rok platna..a pomaly sa blizi koniec jej -platnosti
alebo ma len v GF chceli rychlo nalakat na dalsie IVF tak mi povedali ze je rok platna?
4. okt 2010 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mircalla ano je to externe... tak dufam ze sa toto nezrusi.. este mi kamoska hovorila ze ved si doma mozes sa v klude ucit. Lenze mne to nejde v klude.. takze rozmyslam ako mozem :(
4. okt 2010 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@callex cja som tiež chodila do GF...no tebe žiadost po roku prepadnut môže ale stale budeš mat 2 pokusy len si znovu budeš mosiet davat žiadost.aspon myslím :wink:
4. okt 2010 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky ako to chodí v brne ked idete na IVF????ja budem mat minmalnu stimulku a tiež sa tam chodí
každý druhy den na odber krvy a sono????
4. okt 2010 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly3 nie tam ti neberu krv ja som tam bola 2 x na sono a potom sup na minimalku
4. okt 2010 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tam jednoducho berieš lieky a chodíš iba na sono????
4. okt 2010 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@modra a podarilo sa ti otehotniet????
4. okt 2010 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. okt 2010 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky, chcela by som sa spýtať či sa dá platiť v Reprofite aj platobnou kartou, alebo len v hotovosti? Vďaka za info
4. okt 2010 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly3 a na sono mozes ist ku svojmu obvodnemu gynekologovi a vysledky zo sona poslat meilom.nemusis za vsetko behat do brna.
4. okt 2010 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@callex ozaj a všetko robí ten lekár, ku ktorému ideš na konzultáciu alebo tiež ako to vyjde?
4. okt 2010 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ešte sa chcem spýtať - imuno ste si kde nechali robiť v brne alebo v prahe?
neviete aké sú tam čakačky a aké sú ceny (cca) aby som si to vedela nejak naplánovať :slight_smile:

ďakujeeeeeeeem
4. okt 2010 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@callex ohľadne platnosti schválenej žiadosti - platí naozaj 1 rok (mne prišla kópia poštou domov) ale ak ju nevyužiješ z nejakého dôvodu tak Ti neprepadne navždy, ale musíš si znovu požiadať. Zo zákona máš nárok na 3 pokusy takže máš ešte 2 v zálohe :wink:
ozaj ale poroz na vek aj keď Ty máš ešte času relatívne dosť (oproti mne určite:D)
4. okt 2010 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rienok ahoj ja som tiež absolvovala 4 IVF neuspešne v gyn five a lutujem že som tam zbytočne stratila 4 roky,prešla som do RF čo sa určite oplatilo,bežkaj tam :slight_smile:
4. okt 2010 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcence :slight_smile:
teda ja som vas dnes vobec nestihla. v robote fofry fofrovite, tak az teraz. teraz uz veget a klud s nohami hore, kooonecne :grinning: . idem vas docitat :wink:
4. okt 2010 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj @zufalka tak veľmi som na teba myslela, no vidím,že teploty asi prešli a ste v poriadku. Aspoň dúfam. :dizzy_face: . 13tt je veľmi super.Držím palce. :dizzy_face:
@rienok imuno bolo minulého roku len v Ke a Prahe.V KE to prepláca poisťovňa ,ale Praha je vraj podrobnejšia. Mne to teraz opakovali po MA a neplatila som ani druhé vyšetrenie. Ak chceš info napíš IP.
@luli ja som bola na konzultácii,potom len na sono a OPU a ET. Aj štyri cesty boli dosť z Ke. Ale sú tu baby zo zahraničia, ktoré idú len na OPU,ET. Zbytok im robí ich lekár. A tehuliek je naozaj dosť. Aj ja som otehotnela na prvý šup. :slight_smile:
trochu som dočítala,lebo som nemala čas absolútne. Schytala som nádchu a zamokla mi robota takže som dva dni renovovala z robotníkmi omietky. no sranda. Dnes mi potvrdili konzultáciu na štvrtok o druhej a kúpila som si aj lístky. Tak už sa to blíži .Konečne. :slight_smile: Nejdete niekto náhodou v štvrtok 7.10 do Brna? :slight_smile:
4. okt 2010 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shandy len sa nenaháňaj v robote s kľudom. :slight_smile:
4. okt 2010 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brita Brituska dakujem za receptiky na boj s prechladnutim. snazila som sa vsetko dodrzat a verim, ze to zabralo :slight_smile: . polievocka, cajiky, veget, no vsetko :slight_smile: . Na PN nie som, lebo musim nieco dokoncit do stvrtka..v piatok som zobrala dovolenku a dnes som uz bola ok, tak som sla do prace. akonahle pocitim, ze sa to vracia, tak okamzite idem na PN, ale snazim sa toho co najviac porobit v robote, lebo ma nema kto zastupit... :rolling_eyes: , tak ale drobcekovia su prvoradi samozrejme :slight_smile: . super, ze ti da Stelcl rychlejsi termin, tak nas potom informuj :wink: .
4. okt 2010 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@modra no moja ja ta uplne chapem, ja som jeden den bola doma a uz ma mrle zrali, no ale co narobis. ako pisala callex, ja by som postupovala asi tak isto, porobila poriadky vo veciach, v papieroch a pod..
@falin no z mojich skusenosti, lepsie neplanovat :grinning: :grinning: . ono to cele dopadne aj tak uplne inak....aspon u mna to plati :grinning:
4. okt 2010 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok