Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rikuska21
4. okt 2010

calex ak ju nevyuzijes tak prepada, aspon tak to bolo pred rokom, a vdaka za povzbudenie,

shandy
4. okt 2010

@modra ak ta ta skola takto stresuje, tak sa na to vykasli. mna praveze externe vobec nestresovalo...ja som to brala klidek pohoda. denni sa triasli a my externi sme vacsinou vsetci pracovali, takze sme riesili kopec inych dolezitejsich veci ako jednu nepodarenu skusku....ale myslim, ze u teba to je jasne, ak ta to stresuje, nestoji ti to za to. nebudes mat nic ani z tehu, ani zo skoly....drzim palce, nech sa rozhodnes spravne 🙂

shandy
4. okt 2010

@rienok rienok vitaj a drzim palceky v Reprofite 🙂 . kto robi ten ta zoberie, ale ja som preferovala byt u svojho lekara na vsetko, lebo som mala pocit, ze vzajomne nie su dostatocne az tak informovani, takze ak sa dohodnes so svojim konkretnym jednym lekarom, ze pokial tam bude, chces byt vzdy u neho, tak s tym nerobia problemy.
@rienok ja som si imuno robila v Prahe v januari. Stalo to okolo 5 tis. czk. termin sme objednavali tusim tak 2 mesiace dopredu, potom este cca mesiac sa caka na vysledok...
@zufalka zufalka ako? uz je lepsie? teploty presli? drzim silno palceky, nech ti tie tt pribudaju..
@rebeka33 jeeeeeeej uz vo stvrtok, to je supeeer. na tu nadchu skus vincentkovy sprej, nech ti zregeneruje sliznicu. kludne ho aj cely vyuzivaj....rebi neboj, davam pozor. myslim, ze tie tehu hormony robia svoje, lebo som uplne ze klidek pohoda. terminy? no a coo....co stihnem urobim, co nie nie...asi tak 🙂

callex
4. okt 2010

@rienok imuno robia aj v brne.pozri na.wewewe.viameda.cz...maju tam aj cennik.v ke pokial viem nerobia protilatky proti trofoblastom teda embryjku.ale skor ako sa niekde objednas skus to prekonzultovat s lekarom v RF ci ej to potrebne alebo ti rovno nasadia prednison.

mircalla
5. okt 2010

ja som si dala urobit imuno v BA a co sa nedalo (nerobia to na slovensku) vo viamede.....vyslo to lacnejsie

mircalla
5. okt 2010

inak baby uplne mimo otazka...neviete o niekom, kto by mal zaujem kupit sedacku? nejaka symbolicka cena 70-80 euro...+ kresla....je pekna a v dobrom stave, foto viem poslat mailom

falin
5. okt 2010

@rienok - dakujem 😉

@callex - aj mne v iscari hovorili ze ziadost plati 1 rok, potom prepadne. Pokus ti vsak zostava, len musis dat dalsiu ziadost

@luly3 - luly - a na sono mozes ist aj k svojmu dr. a poslat mailom spravu do brna

@shandy - mas pravdu s tym planovanim. Ideme do toho a budeme riesit operativne 😉

rienok
5. okt 2010

@zufalka dakujem za potvrdenie správnosti volby 🙂 nedrzim palceky ale " pěsti neboť přinášejí štěstí" 🙂

rienok
5. okt 2010

@shandy no ja by som preferovala tiez vysetrenie vzdy 1 lekarom z toho isteho dovodu ako si pisala Ty
@callex a v brne robia aj to protilatky proti trofoblastom? to by bolo super. ale ako vravis pockam si na doktora co mi odporuci 🙂

callex
5. okt 2010

@rienok ano v brne to robia..ja som tam isla kvoli tomu. a myslim ze aj celkom rychlo mi dali termin, vysledky do mesiaca-poslali postou.zato inak vypytali 50kc tusim.pani doktorka bola velmi velmi mila.da sa snou komunikovat i cez email.

vdaka za info ohladom tej ziadosti. dnes sa este pokusam dovolat do GF potesilo by ma keby odkupili lieky co mi ostali,.nestali malo penazi a zostalo mi 12ampuliek.

rebeka33
5. okt 2010

calex a čo ti ostalo? Ja by som to zvážila. Mne sa minule zvýšil puregon a na soft sa mi zišiel. A lieky možeš predať aj tu na koníku ,myslím,že sa to volá Mám nemám lieky na IVF.

shandy
5. okt 2010

ahojte zienky 🙂
babulky tehulky a maminky, vy co ste brali prednison ako ste ho vysadzali a kedy? a utros? lebo mne koudy napisal, ze do 8tt, ale sa mi to zda byt nejako skoro.... 😕 😕
pekny den vsetkym....

mirinda10
5. okt 2010

@callex nepredavaj ak nemusis, ak chces este pokracovat v ceste za mimcom, tak ich budes potrebovat a nebudes musiet potom kupovat alebo to ponukni babam, na koniku vzdy niekto nieco potrebuje

callex
5. okt 2010

@shandy v GF sa utros vysadza az na 10tt.
@rebeka33 ostalo mi to co sa uz zrejme velmi nepouziva.a to je fostimon.v tej temicke som ich uz ponukala ale nik nechcel.evidentne teraz ficia ine lieky.
@mirinda10 nechala by som si ich keby im nekoncila expiracka v 01/2011..a za dalsie viaceri lekari mi povedali ze fostimonom by ma uz nestimulovali.

mirinda10
5. okt 2010

@callex aha tak ja o takych liekoch ani nic neviem, ja som stale pichala gonal a cetrodite a asi raz som zohnala krabicku menopuru to bolo vsetko

rienok
5. okt 2010

@callex prosim Ta, ked si si brala dokumentaciu z Gyn Fivu tak si bola na normalnej konzultacii alebo si si to len na recepcii vypytala?

tanitta
5. okt 2010

ahojte...
@callex fostimon patri do katehorie menej "cistych liekov" teda vyrabane z mocu tehotnych zien sem patri aj merional, menogon,fostimon a tusim ze aj menopur sem patri a synteticky upravovane su gonal,puregon a samozrejme aj cenovo su viac drahsie....ja osobne bud tebou by som asi tiez nepredavala a pouzila na dalsi soft...sak co budes kupovat a zhanat nanovo?ako si na ne reagovala?...povies v R ze mas take a je 😉
@shandy ja som prednison vysadila tusim az niekedy po 12tt ak nie neskor...uz presne neviem...a utros az v 16-18tt?....

callex
5. okt 2010

@tanitta no teda babenky nasadili ste mi chrobaka do hlavy..lenze co mam robit ked mu konci expiracka a v RF ideme na soft cyklus s clostylbegytom.a bojim sa ze ked budem vahat skonci mu expiracka a potom mi bude na....a ako som reagovala?tak bolel jak svina ale inak ok.
@rienok ja som si nejaku extra dokumentaciu z GF nepytala..lekraka mi na kazdej koznultacii napisala spravu co robili a co sa bude diat + protokol a to som si odlozila.myslim ze viac by mi ani nedali.a navyse ak by mi museli dat to co maju v PC asi by vyslo najavo ze nie vsetko bola pravda co sa napisalo a povedalo.

tanitta
5. okt 2010

@callex tie 2 po exp. kludne mozes pouzit este 😉 ...ale jasne.. to zalezi odteba ....si tusim niekedy pisala ze od clostilu ti nejak blbo bolo....nechces to skusit aj aj?...kombi...mozno bude vysledok prekvapivejsi... 😉

callex
5. okt 2010

@tanitta fuuu to by som mala asi hyperstimulak..po fostimone som mala 19vajicok a pri clostyle max 5.tak clostyl nepatri medzi moje oblubene lieky ale tych 5dni sa to da vydrzat a vzdy si hovorim ze je to naposledy co ho beriem. 🙂 ale skusim napisat machacovi uvidim co mi napise.

rienok
5. okt 2010

@callex aha ja som myslela, ze si si vypytala komplet dokumentaciu, to ja si vypytam lebo tam mam dost vysetreni tak naco si budem pytat zase kopiu od mojho gynekologa ...snad nebudu robit problemy a este by ma zaujimalo ako som reagovala na lieky ... a myslim si ze minimalne na opis narok mam... idem nastudovat :D

shandy
5. okt 2010

@tanitta tani dakujem za odpoved...to fakt az taaak dlho?? No som zvedava, co moj gyndos na to. ako ten utros mi az tak nevadi, ale ten prednison, si nechcem velmi oslabovat imunitu, ked sa nam rozbehla ta chripka 😒 , no uvidim teda co na to gyndos...
@callex callex ja by som si ho tiez nechala ako ti radi tanittka, ja by som dopichavala k tomu clostilu, ved len minialnu davku nejakych 75 IU. A nemas ty nahodou PCO, ze mas po clostile 5 folikov alebo 5 vajicok? Lebo to je rozdiel...teda neviem kolko si predtym toho fostimonu pichala ale pri minimalnej davke pochybujem, ze by si mala hyperstimulak...skus to prebrat s Machacom. A ta bolest mozno bola skor sposobena aplikaciou ako fostimonom samotnym si tak myslim...
pekny den babule 🙂

rienok
5. okt 2010

ahojte naštudovala som a každá, ktorá budete potrebovať zdravotnú dokumentáciu môžete kľudne to -ktoré zariadenie v SR požiadať o nahliadnutie a spravenie kópie (môže byť aj za poplatok)
podľa http://www.novezdravotnictvo.sk/buxus/docs/Zdra...
a tutok http://www.udzs.sk/buxus/generate_page.php?page...
nesmú odmietnuť ani v prípade, že máte v úmysle podať žalobu (ja teda nemám... kto by na to míňal energiu 🙂 )
v prípade odmietnutia hrozí pokuta 500.000,- Sk t.j. € 16.600
zatiaľ som nenašla nič aktuálnejšie ... takže nám musia dať kópiu všetkého.
papa 😉

rienok
5. okt 2010

@callex ja som si to myslela a teraz si mi to potvrdila... ked som sa na OPU bavila s babami čo mali veľa vajíčok tak skoro všetky pichali fostimon! ja som pichala gonal vždy to bola bieda.... najviac som mala 5 najmenej 1 ...

gerdusha
5. okt 2010

@callex ,

vies o niekom, kto bol v tej viamede na testoch? najma o niekom zo sr. na tej ich www nikde nevidim cennik, nemas predstavu?

gerdusha
5. okt 2010

@rienok ,

naaale, slepa som a ci co? 🙂 dakujem

rienok
5. okt 2010

@gerdusha to sa aj mne občas stáva 😉

shandy
5. okt 2010

ahojte dievcence, aha co som nasla
http://med.stanford.edu/ism/2010/october/embryo..., je to vyskum ohladne embrii, vedci prisli na to, ze s 93 % pravdepodobnostou vedia odhadnut ci embrio prezije....len je to po anglicky.
pekny vecer

callex
5. okt 2010

@gerdusha ja som bola vo viamede na testoch.oni ten cennkik maju robeny tak divne formou bodov tusim.ale ked sa opytas sestricky alebo meilom oni ti povedia co ta to bude stat.
@shandy po clostyle som mala 5folikov lebo k OPU nikdy neprislo tak neviem ci aj v nich daco bolo.ale pri tom IVF viem ze to boli vajicka.tych 19kuskov.naposledy ke dmi bral obvodak krv tak sa PCO nepotvrdilo.mozno aj teraz vysetrenie tej stitnej poodhali cosi viac.
@rienok viem ze v GF robili niekomu problemy s dokumentaciou a ked sa dotycny zacal ohanat paragrafmi a zakonmi tak sa podvolili.takze je dobre byt na nich pripraveny.mne z Car v Piestanoch poslali vypis z dokumentacie.karta musi ostat archivovana.jasne ze v tvojom pripade by bolo vhodne mat vsetko na papieri ked si toho absolvovala tak vela,urcite im to v RF pomoze urobit si spravny obraz.ozaj a uz mas termin v RF?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre