Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
6. okt 2010

tak som si dnes co to nastudovala /precitala o hyperstimulacnom syndrome...

pri mojej stimulacii 3x1 clostil a 6x bravelle mi asi nieco podobne moze hrozit...

no nic, asi sa musim velmi "nadajat" vodou...

mircalla
6. okt 2010

@mirinda10 no teraz spi na balkone, vonku zaspal.
@rienok 🙂) moj oblubenec.....aj my mame filipka vdaka nemu....uzasny clovek

mirinda10
6. okt 2010

@gerdusha no neviem ake su silne tie lieky bravelle ale ked beries iba 3x1 clostil tak by si nemala dost hyperstimulak musela by si pichat viac a injekcie ja som mala nabeh 2x ale to som pichala 250j gonalu, pi vodu tak ci tak

mirinda10
6. okt 2010

@mircalla aj nasa mala spika uz od 4tej vonku na terase 😵

gerdusha
6. okt 2010

@mirinda10 ,

ten clostil beriem 5 dni, tzn. ze 15 tabletiek..cize 5x3x1 🙂

shandy
6. okt 2010

@gerdusha neviem kolko pichas toho bravelle, 6 x myslis 6 ampuliek pocas celej stimulky? lebo ak ano, tak ako ti pise mirindik, tak si myslim, ze u teba hyperstimulak velmi nehrozi, pokial nemas PCOS, tak by to malo byt ok. ja som pri poslednej stimulke pichala 150IU (cize dve ampulky denne) a citila som sa v pohode.... 😉 a prvykrat som brala clostil 2 x 1 a dopichavala tiez po jednej ampulke (cize som mala len o jeden clostil menej ako ty) a ani som necitila ze stimulujem...uplna pohodicka...

rienok
6. okt 2010

@mircalla a ze sa vam podaril :D, je nadherny

callex
6. okt 2010

@gerdusha ziadny hyperstimulak nebude...co su toto za myslienky.no fuj. 🙂
@rienok super ze mas termin a veci sa pohnu dopredu.ako si pochodila v GF s dokumentaciou?

callex
6. okt 2010

@falin ja som zle znasala to zvysene davkovanie.zo zaciatku mi problemy nerobil ale potom uz ano.ale ja som ho brala 7mesiacov tak asi aj to zohralo svoju ulohu.neboj nepripustaj si ziadne vedlajsie ucinky a oni nebudu.
@rebeka33 fuuu tak tu cestu ti nezavidim.a nejde ti ziadny skorsi spoj domov?odvez sa do olympie a trosku pochod obchody vyborne sa tam nakupuje.

cavik
6. okt 2010

Pekný večer dievky
hlásim, hlásim.....aj ja som dnes začala zobať Clostil a pichať Bravelle ( neviem, kto to tu písal, ale v každej ampulke, každého lieku, či už Puregon, Bravelle, Fostimon...... je 75j FSH, takže keď si, tuším gerdusha pichá 1 ampulku, tak to silné nieje a OHSS asi nehrozí 🙂 🙂 )
Ja som mala OHSS 2x, nieje to žiadna sláva, ale piť vodu preventívne nepomáha, teda na OHSS nepomáha, ale je to zdravé a aspoň sa riedi krv 🙂 🙂 🙂
Písala som si so Štelclom, na budúci týždeň je mimo ČR, dúfam, že na môj odber stačí dobehnúť, vychádza mi cez budúci víkend,sobota alebo nedeľa 😒 ...nejako mi nepasuje ísť k niekomu inému, aj keď sa povzbudzujem tým, že všetci sú v Brne šikovní 😉

Čo máte nové,čo som nepostrehla ? 🙂

julietka
6. okt 2010

@shandy odpovedala som ti na IP 😉

julietka
6. okt 2010

@cavik vsimla som si ze rozoberas OHSS..ja som sa dopracovala k informaciam ze vlastne infuzie ktore podavaju proti OHSS do zily obsahuju "albumin" a nasla som si na nete co albimin obsahuje a pocas klasickej stimulky som si kupila v potravinovych doplnkoch pre sportovcov taku vyzivu co obsahuje prave albumin a z toho som si robila drinky a vypila som denne 5 litrov vody. Som si to aj merala, niekedy to bolo aj viac ako tych 5 litrov. Mne hrozil tiez OHSS, ale verim ze aj takto som sa tomu vyhla, preventivne mi po OPU dali este jednu infuzku albuminu aj do zily..

julietka
6. okt 2010

@rienok Stelc je vyborny tak ako vsetci 🙂 my sme tiez k nemu chodili a mame nase dvojky 😵

shandy
6. okt 2010

@cavik supeeer, tak uz zacinas? 🙂 drzim palciskaaa.....cavicek, keby sa nestihol vratit, tak odporucam Machaca na OPU, ani som nevedela, ze som bola a krasna urodicka, bez akychkolvek problemov a bolesti ziadne... 😉
@julietka juli ty si expert 😀 😀 😀 . no baby este ze mame ten internet, co by sme bez neho robili..
pekny vecer, ja som grogy, tak idem na ucho 🙂

olympia
6. okt 2010

@callex ja som svojho času tiež brala Fostimon, pichali mi ho tiež povolaním sestričky (ale nie z CAR) a pichali mi ho dozadu do vrchnej časti sedacieho svalu, že tam sa to má. Inak to vôbec nebolelo, pichanie Decapeptylu do brucha bolo oveľa nepríjemnejšie. Takže skús svokru presmerovať 🙂 a bude to v pohode, uvidíš. 😉
@rebeka33 držím zajtra palce. Šesť hodín samej v Brne by mi bolo dlho, ale také dve tri hodinky by som brala - kníhkupectvá a ďalšie obľúbené obchodíky, plus kávička v skvelej kaviarni Onyx, hmmm. 😉
pozdravujem všetky a ospravedlňujem sa, že nezvládam na všetky reagovať. Ale poctivo si vždy večer prečítam a držím palce! 😉

violoncielka
7. okt 2010

@shandy ja sa mam fajn...este stale mavam brusko nafuknute a hlavne vecer...dufam ze uz sa coskoro HCG ukludni a vajecniky sa zacnu zmensovat. Inac okrem toho, ze sa mi chce stale spat a okolo obeda mi byva trosku zle (ale nevraciam-len mam nejaku nechut na vsetko vyzivne jedlo) nepocitujem nic zvlastne. Na dalsiu kontrolu idem o tyzden....vlastne by som ani nemusela, len doki chce skontrolovat ci vajecniky su v poriadku....
A ty ako sa citis? @rebeca_1 ty ako pokracujes?
Prajem vam vsetkym pekny den a tfuj tfuj vsetkym stimulantkam.

orsulka
7. okt 2010

ahojte...pozdavujem vsetky reprofitáčky aj malinkych reprofiťákov 😵 😵

@violoncielka ja som to s tym bruskom malvala presne takto isto, vždy večer sa mi zdalo velmi velke, a rano som si pripadala pekne oddýchnutá 😉 😉 som rada, že sa Vam dari, a že ste v poriadku 😉
@cavik držim palčeky na stimulku.......na Stelcla ani ja nedám dopustiť, verim, že ten odber vyjde, aby mohol byť pri tebe....my sme inak tiež mali OPu v sobotu...vela šťastia 🙂
@shandy ako sa mavs dievčatko???? dtobci posluchaju ????????
rebecca...tfuj tfuj tfuj 😉 😉

falin
7. okt 2010

@rienok - dikes 😉

violoncielka
7. okt 2010

@orsulka ahoj ! 🙂 a tebe sa ako dari. Juuuj tie tyzdne ti pekne pribudaju. A este stale neviete ci to bude parik?
Drz sa zenuska....kocik uz mate vybraty? 😉

falin
7. okt 2010

@callex - ty so ho brala riadne dlhu dobu. Ja verim ze nebudu problemy, len som sa chcela informovat o tom 😉

@cavik - takze stimulujeme spolu, ja som zacala vcera. Len si ma nepotesila s tym ze Stelc bude prec 😖

@gerdusha - ty kolky den stimulujes? Neboj sa OHSS, ako ti baby pisali, tie davky hormonov su nizke

shandy
7. okt 2010

ahojte zienky 😵
@violoncielka ja napodobne, vsetko relativne ok, ale to brucho, no hrozaaa...uz je to na mne statocne vidiet a aj v robote uz sa pytaju, tak uz sa to tu pomaly rozsiruje 😀 . inak asi ako ty, ze som skor unavena...zle mi byva len ak zostanem hladna a vecer zvyknem mavat kyselinu, ostatne po starom 🙂 . viol tak hod potom spravicku z kontroly. Ja idem zajtra vecer na ultrazvuk, tak dufam, ze bude vsetko v poriadku..
@orsulka zienka nazdar 😵 😵 , no dufam, ze posluchaju. ved zajtra sa dozvieme 😀 . orsulik ozaj, ten kocik by zaujimal aj mna 🙂 😅

violoncielka
7. okt 2010

@shandy ja som pozerala kociky aj cez ebay dovoz z polska nove a celkom slusna cena.
Inac mna sa nastastie nikto nepyta, ja som odjakziva nosila volne veci,takze sa to da krasne zamaskovat. a mozno si myslia , ze som pribrala a nechcu byt netaktni...hihihi

falin
7. okt 2010

@cavik - este sa chcem spytat: na sono ides do Brna alebo k svojmu dr.? Lebo ja som dohodnuta ze pojdem k svojmu a Stelclovi poslem info mailom, tak mu musim napisat ze komu to mam vlastne poslat ak tam nebude

orsulka
7. okt 2010

@violoncielka nevieme....v pondelok 3D......dočkáme sa ...... kočiar este nemame vybraty...musime zmerat vchodove dvere do bytovky, aby sme sa tam s nim zmestili...som viac naklonená ku kociaru vedla seba ako za sebou, len fakt treba rozmery tých dveri 🙂))) nie , že sa nedostanem domov!!! 😀 😀 😀
@shandy vsetko bude OK...verim tomu, že sa maju u teba dobre 🙂)))))
@violoncielka hihihihihih...tak s tymi vecami a tak som to mala aj ja dost podoben...vela ludi asi nechdelo byt netaktných a tak sa nepytali.....inak potom neskor mi to trochu aj bolo luto, že si to malokto vsimol a opytal sa...a ja som sa z hrdosťou mohla pochváliť... 😔 😀 😀 😀 😀

@falin
@cavik Stelclovky nase zlate......urcite ro vyjde tentokrát na 100 %...držte sa...🙂)))) 😉 😉

gerdusha
7. okt 2010

dnes mi prisla objednana kniha Cakaren od Denisy Fulmekovej...fajne citanie....mam pocit, ze je to o nas vsetkych...doporucujem na jesenne dlhe noci...nerobim reklamu, len doporucujem 🙂

gerdusha
7. okt 2010

mno, tak som tu knihu prave docitala...co ja viem, zaciatok sa mi zdal nadejny...ale kniha ako taka...nic moc...mozno fajn dat precitat chlapovi alebo rodicom...nech maju predstavu, cim prechadzame...ale inak ma nenadchla az tak...

rienok
7. okt 2010

@callex ohladne dokumentacie - povedali mi ze buduci tyzden si mam zavolat ze mi ju nachystaju ... tak dufam ze mi daju vsetko, ale v RF mi povedali ze mozem ale nemusim ... nevadi vacsinu si pamatam 🙂

rienok
7. okt 2010

@julietka a aké nádherné detičky máš... no dúfam, že aj pri mne sa mu to podarí 😀

mircalla
7. okt 2010

@julietka aj ja som mrkla, uzasne fotky....to ako su spolu v sportaku...super🙂
fotky dvojiciek su skratka fantasticke...ale nechapem ako to stihas

brita
7. okt 2010

@orsulka Paci sa mi velmi ten vyraz ze "Stelclovky" 😀 😀 😀 To je podarene. 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre