Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

danutta
11. okt 2010

@kajka39 ,ja som zacala stimulovat v stredu,zajtra idem na sono,som strasne zvedava ako som na tom.Takze Ty zacinas teraz ,ci az v novembri?A este chodis aj do Prahy?Som rada,ze si sa tu ukazala.Budem Ti drzat palce.Samozrejme aj vsetkym ostatnym.Prajem pekny den 🙂

lilina22
11. okt 2010

@callex dakujem za privitanie 🙂

@kajka39 dohodli sme sa tak, ze ako pride mrcha zavolam a dohodnem si utz na 7DC. Zacinam 2DC clostilom 2x1 a 7DC po utz sa rozhodne, ci pridam aj ten puregon.

No neviem neviem, nemam velke ocakavania, pretoze u nas asi pojde o nekvalitne vajka. vsetky vsetucky vysetrenia mame v norme a stale nic 😢 Ked som bola pred 4 rokmi na prvom a zatial poslednom IVF vo ferticente, tak mi nastimulovali kratkym protokolom 21 folikulov, ale vacsinou boli prazdne. Mala som len 3 vajka z toho 2 zrele. ICSIovali ich a len 1 sa oplodnilo a o 24 hodin sa prestalo delit. Takze mam celkom obavy co bude teraz .... v RF nam doporucili soft s PK...aby sme videli, akej kvality tie vajka su (ak vobec nejake budu) a ze ci sa vobec delia, kedze z toho jedneho sa moc usudzovat neda. Vraj asi bude treba viac softov a ak to vzdy dopadne bez ET, tak mozno bude treba uvazovat nad darcovskymi vajkami ☹

kajka39
11. okt 2010

@danutta - dnes som 18DC a hned dalsi cyklus zacinam so stimulkou, predpokladam okolo 22-24 oktobra zacnem stimulovat 3DC-7DC 3X clostil. Ako vies ze som chodila do Prahy?? Prave pred tyzdnom som bola v Prahe na poslednej mobilizacii a presla som svalovym testom, tak som dostala od Babickovej ,,pozehnanie,, na IVF 🙂 🙂 🙂

@lilina22 - ja som myslela, ze pichat sa musi hned na zaciatku stimulky a nie az v druhej polovici 7-8DC, preto som prekvapena.. Je to pre mna novinka

kajka39
11. okt 2010

@callex - na konzultacii som mala so sebou aj vysledky kontroly stitnej zlazy, Machac bol spokojny a vravel, ze je dobre nastavena, tam by nemal byt problem....

mirinda10
11. okt 2010

@zuzla80 dakujeme, tak princeznicka uz ma nausnicky gratulujeme 😵 😵 😵 😵
inak moja mala sa boji mixera, fenu na vlasy, vysavaca ale ked sused kosi, tak spi ako zabita to ju nezobudi ale ked si chcem fenovat vlasy, tak reve ako keby ju drali z koze, musim si umyvat a fenovat vlasy iba ked spi ☹

mircalla
11. okt 2010

ahojte nove tvare

dakujem za zelanie skoreho uzrdavenia, filipko je na tom z nas nakazenych (nasi, thomas, ja a filip) nastasie najlepsie

@mirinda10 veru leti to, nedavno to bolo, co bola planovana sekcia, pamatam si, ze si nastupovala do nemocky 8.3., tusim to bol pondelok

ja tiez rozmyslam nad plavanim. ja mam skor iny problem, ze som neschopa bez vodicaku a z MHD mam hrozu.
priznam sa, ze s malym ak mam ist niekde lekarovi ci inde radsej dakoho poprosim, nech ma odveze a MHD som sla zatial s kocikom 2 razy, aj to s mamou. inak robim podla knizky malemu masaze, ze to je dobre, aby deti boli kludne. co urcite chcem (ale to az vo vyssom veku) je hudobna skolka. uz teraz mu pustam detske pesnicky, co som nasla na nete (take jednoduche) a kvilim mu do toho falosnym hlasom a tiez tancujem (ak sa to tak da nazvat), hrozne ho to bavi

lilina22
11. okt 2010

@kajka39 no ved aj zacinam 2DC tym clostilom 🙂 a ked nebude stacit, tak hned po dobrani clostilu, co je 6DC idem na ten utz a ked tak pridame puregon...neviem preco zvolili tento postup, ale myslim, ze je to bezna prax. Ked by mi nahodou clostil znizoval sliznicu, tak v dalsom kole by sme stimulovali asi len injekciami, ale nechcem predbiehat, sama som zvedava 😒

mircalla
11. okt 2010

@mirinda10 filip vysavac uplne bez reakcie....
coho sa trochu zlakne je taky gycovy tancujuci a spievajuci medved, co mame doma....ale len zaciatku, lebo dost nahlas zacne MERRY CHRISMAS.....potom uz spieva a vlni sa.

mirinda10
11. okt 2010

@mircalla presne mas dobru pamat, strasne to leti, este pred chvilkou som chodila s bruskom a uz sa moja mala kotula po parketach a lesti ich 😀 , bola take male maciatko ani nie 3kg a uz mala vcera 8,3kg a ten hlas ked je hladna dava to velmi zretelne naznamost to uz nie je take nezne mraukanie ale rev az hroza, steny traste sa
ak nemas auto na plavaren ani nechod, Filipko bude este dost vhky
a v MHD cez zimu no tam mas vsetky mozne bakterie, vsetko to tam lieta, tak to by som uz vobec neurobila, chodila by dom radsej peso ked uz
bud rada, ja ked upratujem tato musi korzovat s E po ulici inak by si susedia mysleli, ze ju tlcieme a velmo place, tak pustame vysavac aby sme ju prehlusili ten jej plac, katastrofa a to sme este neodsavali supliky uz teraz sa trasiem, ja asi budem zavreta na wc revat a tato bude odsavat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

kajka39
11. okt 2010

@lilina - drzim palce, urcite to teraz dopadne dobre, myslim ze aj tym velkym poctom folikov to bolo pri IVF na ukor kvality. Tento setrnejsi sposob sa mi zda ovela lepsi, ason to stoji za pokus. Kedy zacinas so stimulkou, Som zvedava ako budes reagovat .... 😉

lilina22
11. okt 2010

@kajka39 Kajka, dakujem 🙂 si zlata. Mrcha mi ma dojst za 2 dni, takze so stimulkou zacinam teraz v stredu. Vsak ja urco dam vediet ako sa to bude vyvijat, tiez si myslim, ze ked normalna stimulka nevysla, tak tato minimalna moze byt ina...aspon v to dufam 😵

modra
11. okt 2010

taaak je to len jedno babuliatko 😉 😉 ale aj tak sa pridavam do klubu 🙂

shandy
11. okt 2010

ahojte babule 🙂 🙂
@modra gratulujeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 . uzasna spravicka a ako si daleko? aj srdiecko uz bolo?
inak pridavam sa do klubu chorych, odvcera nadchujeme a vsetkym podobne postihnutym zelam skore uzdravenieeeee 🙂
idem vas docitat, aspon budem mat teraz viac casu na kona 😀

shandy
11. okt 2010

@callex no s tou foto asi budem musiet pockat, lebo doma sice skener mam, ale nemam ho pripojeny k mojmu kompu, tak asi az ked budem v praci hodim fotecku...
@rebeka33 kludne sa pytaj moja. menopur som pichala tak, ze rano obe ampulky. staci ked pouzijes len jeden roztok a v nom namiesas dva prasky. cize natiahnes roztok, vstreknes do jedneho prasku, natiahnes zmes nazad do striekacky a zasa to este raz cele vstreknes do druheho prasku a natiahnes. potom uz len pich 🙂 . drzim silne palceky nech sa uz aj ty priradis k tehulkam 🙂 .

shandy
11. okt 2010

@lenka20 lenicek, ja by som si ta veeeelmi zelala v dvojickovskom klube po tom vsetkom. cyto super, to je vyborna spravicka. a 3.11. je co nevidiet...drzim silno palceky, nech vsetko dobre dopadne.
@mirinda mirindik gratulujem k 7. mesiacikom, neskutocne rychlo to ubehlo. ked som prisla do temy, tak ste tu jedna za druhou rodili a o chvilu zacnete pomaly chodit 😅 😅 .

shandy
11. okt 2010

@falin dakujem a drzim palceky pri stimulke. tfuj, tfuj, tfuj
@zuzla80 zuzlicek, tak potom chceme fotku s novymi nausnickami. 😵
@naduska je mi luto, ze to nevyslo 😔 , skus este stimulku bez clostilu, ten nesadol ani mne. skus pichacky s nizkou davkou...drzim ti silno palceky. ohladne dalsej stimulky sa porad ale so svojim dokim v R., nech ti skontroluje vajecniky a vsetko, aby bol dostatocny oddych....
@cavik to poznam, tie hadky 😀 😀 . tak asi to fakt bude aj tymi hormonami, aj ked teda taka vec by nastvala aj mna. my sme tiez jednu stimulku len tak tak a drahy musel zrusit robotu, no co uz.... 🙂 . verim, ze sa to nejako podari nakoniec termino. drzim palceky 🙂
pozdravujem aj vsetky ostatne na ktore som nereagovala 🙂

naduska
11. okt 2010

Shandy za kolko si isla do dalsej stimulky?tebe tiez nesadol clostil?a potom si ako stimulovala?

gerdusha
11. okt 2010

ahojte baby,

chcem sa spytat, ci ste museli mat predoperacne vysetrenia pred odberom vajiciek?

shandy
11. okt 2010

@naduska nadka ja som si medzi tou poslednou a predposlednou nechala mesiac pauzu. potom som stimulovala len menopurom 150 IU (2 ampulky) a to uz bol pekny vysledok...
@gerdusha v Brne ich nepotrebujes. V den OPU urobia tebe a mm odber krvi na infekcne choroby, je to povinne a aj sa za to plati, ale nic viac nepotrebujes...

naduska
11. okt 2010

Shandy to znamena ze keby som teraz dostala mrchu tak od dalsej v niovembry by som mohla zacat stimulovat ?pisala som KOudakovi ale neodpisal.

naduska
11. okt 2010

Shandy a kolko si mala vajok na posledy?v com to bolo ine?ked pises ze ti ten clostil nesadol?dik

orsulka
11. okt 2010

ahojte 🙂))
@modra vitaj v klube.......gratulujem k bobuliatku ...držkajte sa!!!!
my sme dnes boli na 3D.....krásny zážitok naozaj.........a pan doktor nam potvrdil, že cakame dievčatko a chlapčeka 🙂 🙂

@gerdusha netreba tieto predoperacne vysetrenia na Slovensku to vždy chceli ale v Brne nie

shandy
11. okt 2010

@naduska ak nebude iny problem, tak hej 😉 vajok som mala naposledy 6 🙂 , v com to bolo ine? ze po clostile som nemala ani jedno vajko zial 🙄
@orsulka orsulik tak paaaaaaaaricek, to je super spravicka. gratulujeeeeeeeem. 😵 😵 😵 . to muselo byt nadherne 😅

gerdusha
11. okt 2010

@shandy
@orsulka ,

dakujem, som rada,den volna usetreny 🙂

modra
11. okt 2010

@shandy aj mna nejako skolila choroba a neviem ci si mozem dat nejaky liek? Poradte mi?
Dik 🙂

cavik
11. okt 2010

Falin....ja idem na kontrolu zajtra, na 8.deň, tak mi ženy držte prsty 😉 ...a idem nakoniec do Rožňavy, hodinku autom. Musím niečo zajtra doniesť tomu dr., pretože má celý týždeň dovolenku, ale akurát zajtra robí UTZ pre tehulky a že mám prísť o 9.30. Ale mne to teda nevyhovuje, tak kvôli mne príde pred 8. Zlatúšik je to. A ja som len nevďačnica nevďačná 😎 .
Ku svojmu dr. som mohla tiež ísť, ale až poo a nechcela som riskovať, že mi bude treba doobjednať niektoré lieky a to by som nestíhala. Dosť mám stresu v robote. Dnes na mňa zase raz hulákal jeden klient...teda stále huláka len ten jeden, tak som to pekne krásne dnes vyprosila a kolegyne len čakali kedy mi vylepí. 🙂
Ale všetko, samozrejme, v medziach normy....predsa len musím reprezentovať nejako svojho zamestnávateľa. 😉

cavik
11. okt 2010

@modra super 🙂 🙂

@orsulka sa vytešujete ? Veď párik si si priala, že ? Super

@shandy ...mne sa inak, počas tehu, zdalo, že mám nos ustavične plný, žiadna sranda, ani nič do nosa, kvapky bylinkové tiež niesú bohviečo, iba morská voda a od kašla nejaký cibuľový sirup 🙂

shandy
11. okt 2010

@modra no my tehulky sme zvlast nachylne na tie choroby teraz. a co ti je?
@cavik ty si pripad 😀 😀 😀 . tak ber to tak, ze budes pre dokiho pri tych tehulkach prijemny zaciatok dna 😀 , s rannou kavickou 😝 . ale super, ze ta vezme 😉 . tak napis vysledok, cakame ako na ihlach...tfuj, tfuj, tfuj

cavik
11. okt 2010

@danutta
tak my sme na tom termínovo rovnako.....Ty máš tiež Soft ? 🙂

shandy
11. okt 2010

@cavik no ved to, doki povedal, ze jedine co mi moze dat a co mi odporuca je PN, ze nemusim ani lezat, ak sa budem citit dobre, ale urcite nechodit do prace....a vyhybat sa kolektivu ludi, hlavne teraz. dal mi sterimar a hrdlo ak by sa zhorsilo, tak dostanem bioparox ale inak nic....mam este homeopatika, tak aj tymi sa napchavam. a vitaminy...prednison som uz znizila na 2,5 mg a zacnem ho postupne vysadzovat, tak snad aj to pomoze...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre