Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
12. okt 2010

@avaka avusik nasa mala sa zacala plazit tak okolo 5 mesiaca, najskor tak smiesne ako partizan, ale teraz uz asi mesiac beha po styroch a uteka tak rychlo rychlo ako maly havinko, normalne jej nestiham 😅 a tiez uz asi mesiac je tomu co sa prvykrat postavila a teraz ju nezastavim, postavi sa vsade kde len moze a dokonca sa zacala pustat ze chvilu stoji sama, ale niekedy to nedopadne dobre a spadne na hlavu, ale vacsinou pada krasne na zadocek. Maly je betar, ten sa plazit vie, ale nema dovod, pretoze ma vsetko poruke 🙂

a este jedno foto, nasu bublinu sme zacali davat na nocnik a niekolkokrat uz bola uspesna 😉

julietka
12. okt 2010

@mircalla mircalik s diorkou som si vymenila jeden mailik ..drobci sa maju velmi dobre, krasne prespinkau celu noc, a diorka mala to uzasne stastie ze deticky dojcila, najdolezitejsie je ze su zdravucki a dari sa im 🙂

orsulka
12. okt 2010

@rebeka33 ahoj...tak fotky su, ale zatial na Cd, este ich stiahnem do PC a opridám do albumu 😉

orsulka
12. okt 2010

@julietka jáááj aká je krásna na to šerblíku..... 😵 😵 😵

mirinda10
12. okt 2010

@julietka no Ninka krasne sedka na troniku, je to proste sikovnica 😵 😵

ja si s diorkou pisem cez FB a kukam aj jej fotky, chlapci su sikovni a velmo pekni, inak maju nadherne fotky

@orsulka gratulujem k pariku 😵 , asi z dvojok je to najlepsia kombinacia, tak hor sa do nakupovania

lilina22
12. okt 2010

@mircalla dakujem za povzbudenie. nic ine ako to vyskusat mi ani nezostava 😒 teraz uz len cakam na mrchu a zacinam stimulovat 🤐

mircalla
12. okt 2010

no tak dik za info. ja som si s nou tiez svojho casu vymienala nejednu IP. pride mi trosku cudne, ze nam nedala vediet po porode aj tu na reprofitackej stranke, stacilo napisat 5 riadkov, ved som chodila pravidlene a vsetky sme boli zvedave.

mircalla
12. okt 2010

@julietka sikulka mala

cavik
12. okt 2010

Ahoj žienky

takže....dokopy 6 folíkov, ale k svetu asi 3 😉 ....na tie sa zamerala dr. Vitoušková, ktorá to som mnou po telefóne 3x prebrala.....furt som sa jej zabudla niečo opýtať, tak sme mali hotline 😅
Na odber ideme už v sobotu o 8. ráno.....idem voľačo pohľadať na internete, nejaké ubytko......mi to tak nepasuje tá sobota, pretože prenos potom bude v utorok a medzitým je 1 pracovný deň, v ktorý nám treba cestovať. Pôvodne sme chceli tráviť víkend v Blave u kamarátov, ale neoplatí sa nám tam ostať do nedele, potom ísť domov a na druhý deň naspäť...a čo s Miškom v taký čas a čo s PN-kou alebo s prácou, keď je tam len 1 pracovný deň 😖

cavik
12. okt 2010

@julietka ...to je krásne dievčatko na tom ružovom šerblíku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ....kde predávajú také krásne detičky ? 😉

rebeka33
12. okt 2010

@kačiatko81 to sme platili za soft+3xicsi+PK +lieky čo mi dali oni a vyšetrenie krvi pred ET. Pozri si ceníkm na ich stánke. 🙂
@lilina22 vždy treba myslieť pozitívne, aj koudelka stále hovorí,že to musím mať hlavne v hlave pozitívne.
No keď sa mám priznať tento krát sa už hrozne bojím až ma niekedy rozklepe. Bojím sa ,že to nevyjde aj ,že to vyjde a budem znovu trpnúť. No potom to predýcham a teším sa ,že to teraz vydržím 10 mes. 😵 . Mám vzor -oršulku a tiež to určite nemala ľahká.
Prajem všetkým pekný večer. 😀

cavik
12. okt 2010

jááj...ešte som vám zabudla napísať, že je výpadok Orgalutranu 😠 ...mne ho dnes op celých Košiciach zháňal jeden lekárnik, objednávka až o 2 dni 😒 ...som mala namále 😉

kaciatko81
12. okt 2010

@rebeka33 cennik som pozerala, len sa mi zda, ze tam bol len nativ, ze soft som nevidela. tak ma zaujimalo, ze kolko vas to cele vyslo, aj ked mi je jasne, ze to zavisi od liekov 🙂 dakujem
inak, ktoreho lekara by ste odporucali?

kajka39
12. okt 2010

Zdravim vsetky balulky!!! 🙂 🙂 🙂

@kaciatko81 - ked sme boli v RF, tak mi lekar vravel, ze konecna cena IVF- soft stoji 13 000kč /stimulacia clostilom/ ked beries navyser aj injekcie tak asi viac.

shandy
12. okt 2010

ajojte zienky 😵
no ja som doma, ale dostala som sa sem az teraz....to je hroza a ja ze sa budem doma nudit... 😀 😀
@lilina22 ja som mala pri prvom softe 0 vajok a nastastie pri dalsich dvoch sa to uz nezopakovalo. priciny mozu byt rozne, vacsinou ide o nahoodu...to ovarialne zlyhanie by si musela mat potvrdene aj hormonalne...cez FSH...
@julietka no teda ja mrkam, ze aka je mala sikula, zlata je na tom nocniku 😵 😵
@cavik super, ze uz sobota 😉 a verim, ze folikov bude na koniec aj viac 🙂 . cavicek a keby si si na ten jeden zobrala lekara akoze celodenne vysetrenie?
pekny vecer 🙂

mircalla
12. okt 2010

@cavik drzim palceky, nech ma maly braceka alebo sestricku

pridala som par novych fotiek do albumu

cavik
12. okt 2010

@shandy
od utorka chcem byť PN, len ten nešťastný pondelok...no veď to, ja môžem byť na PN aj 2 týždne ale môj muž nie 😠

julietka
12. okt 2010

@cavik cavicek v Reprofite 😉 aj vam take "predaju" 😉 😵

danutta
12. okt 2010

Ahojte kocky.Tak mne dnes na sone dr. povedal,ze mam v pravom male vajka,ale v lavom mam 2vajka,ktore su uz velke,jedno20mm a druhe 21mm.Tak som volala do RF a dr.Vitouskova mi kazala uz dnes pichnut pregnyl a vo stvrtok pojdem na OPU.Tak uvidime co z toho bude.Som prekvapena z toho,neratala som,ze uz budu take velke.@rebeka a ty si ako na tom s takou istou stimulkou?@cavik tak Ty pojdes na OPU tak ako si predpokladala.Vsetkym prajem pekny vecer,alebo skor dobru noc 😀

cavik
13. okt 2010

@danutta
tak veľa šťastia...nech to všetko dobre dopadne 🙂 🙂

@julietka
v reprofite ? super, tam máme teraz cestu, tak hádam nám nevykúpili a dobre pochodíme 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵

danutta
13. okt 2010

@cavik dakujem pekne.Aj ja Ti zelam dobru urodicku...... 😉

violoncielka
13. okt 2010

@cavik skus zavolat Ubytovani a menz. Masarykova Univerzita, mozno bude mat nieco volne. Ale uz zacal skolsky rok takze to bude asi tazsie. Su tam dobre ceny

violoncielka
13. okt 2010

@mircalla jeeej filipko je strasne zlatunky 🙂

violoncielka
13. okt 2010

@shandy si na PN?
Aj ja som tento tyzden doma,ale som aj rada lebo som bola aj dost unavena z minuleho. nastastie ja sa nenudim, kedze sa musim pripravovat na konkurz a aj skola sa za chvilu zacne....takze ja som doma rada. Lenze tiez to nie je jednoduche prinutit sa pracovat,ked z kazdeho kuta ciha bu kopa nevyzehleneho pradla, spinava dlazka, kupelka a rozne ine veci 😀 😀
pekny den vsetkym a tfuj tfuj tfuj pre stimulantky

rebeka33
13. okt 2010

Ahojte.
@cavik Tak tvoj príspevok skočil asi hneď po mojom a to som vlastne bola pozrieť ako ste dopadli. No dúfam ,že ešte nejaké folíky zabojujú a hlavne budú všetky pekne zrelé. No z 6 je veľká nádej. Držím palce. My sme sa dohodli na PK s Koudákom ,takže sme šli domov, ale je to zaberák 2x tú cestu. Neskúsite jednu vlakom? Na ET sme šli vlakom ,aby sme toľko nešoférovali a zdá sa mi to aj bezpečnejšie. To ja len tak. 😀
@danutta ja začínam stimulovať až z najbližšou mrchou okolo 22.10, tak som bola zvedavá. 😉 Ja som zatiaľ mala vždy puregon a bolo málo zrelých vajíčok. Tak mi to zmenili trošku.
Je to zvláštne , že každý vaječník inak reagoval. Tak prajem ,aby tie dve boli super a boli z nich dve krásne detúrence. Na zajtra držím palce a čakáme na dobré správy. 😵

danutta
13. okt 2010

@rebeka33,dakujem pekne.Tiez Ti prajem velaaaaa stastia. 🙂

zuzla80
13. okt 2010

@orsulka gratulujem k páriku, no dobre vám to v tom Brne namiešali 🙂 a krásne ťaháte týždeň za týždňom, nech vám to vydrží takto, čo najdlhšie.
@mircalla tiež by ma zaujímalo čo je s @dior stále si na ňu spomeniem, ako sa asi majú, tiež sme si dosť dlho písali a myslela som, že na koníka nemá čas kvôli detičkam, a poviem, že som trošku prekvapená, že na koníka chodí a ani sa nám nepríde pochváliť s detičkami. Diorik veď nebuď skúpa na slovo, prídi nás pozdraviť a napísať ako sa máte...
@takyna to je super, že ste očkovanie zvládli bez teplôt. Nás o 2týždne čaká preočkovanie, chúďatko Ninuška toľko si vytrpí... A vy sa už pretáčate, tak to ste šikovnice, my sa zatiaľ dokážeme pretočiť len z chrbátika na bok, ale na bruško ešte nie.
@julietka aká je podarená Ninuška na tom nočníčku, ja z nej odpadnem 🙂 a ďakujeme za pochvaly fotiek 😉

My sme včera absolvovali cestu z KE do Miskolca aj sa malou, trochu som sa obávala ako to zvládneme, ale vcelku sa dalo. Chceli sme kúpiť niečo v Brendone, no odišli sme s prázdnymi rukami.
Babule aj vás sa opýtam, bude mi na zimu potrebný aj overal aj fusak? Overal už máme, lebo babka bola šikovnejšia, a rozmýšľam, či aj fusak kúpiť, alebo len nejakú hrubú deku. Predsa v januári-februári možno už aj my vytiahneme športový kočiarik...

mirinda10
13. okt 2010

@zuzla80 no ja budem davat malu aj do overalu a do fusaku, uz teraz je vo fusaku ked rano pochodujem pred 9to je 5st a para mi ide z ust a ked tam potom vonku spi, tak ju musim mat vo fusaku ale ked pride vacsia zima tak ju dam asi iba do pancuch a sup overal a teraz ma pancusky, teplacky a fusak
ja mam ale taky moc teply fusak a este aj taky stredne teply tak ten stredne teply a vobec nie je spotena ked ju po spanku vyberiem

dior
13. okt 2010

AHOJTEEEE 😵 😵 😵

....vybavujem reklamaciu od mircali 🙂 - zijeme -mame sa dobre, ale nestiham okrem kojenia,prebalovania a kocikania NIC 😅 ,mircala-keby mas dvojcatka,tak by ti to cudne urcite nebolo,lebo je to vazne makacka,ja som na vas nezabudla,ale nestiham.pravda-bola som tu kadzy den,ale ja som lezala 8m ,teraz som rada,ked si v noci lahnem a len co zatvorim oci uz aj vstavam 😅

cavik drzime palce-SILNO 😉

postupne poprecitam a polepsim sa 😉

callex
13. okt 2010

@lilina22 na kazdy pokus sa treba nastavit maximalne optimisticky..ziadne pochmurne myslienky sa nepripustaju.a ked idu okolo treba ich ignorovat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre