Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
28. máj 2009

bei krupicovu kasu? to mas uz predpripravu na mimco? 😉

bea77
28. máj 2009

juli, to ja sa tak pripravujem už roky. Od krupice som závislá 🙂

julietka
28. máj 2009

ja krupicu lubim, ale nemozem..vzdy sa z nej pos...m 😀

julietka
28. máj 2009

bei a kolko dni ti mrcha meska?resp.kolky DC si dnes?

julietka
28. máj 2009

lahhel posielam ti link na genericku substituciu ku clomhexalu, naslo mi len clostilbegyt
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/gener...
takze malo by to byt naozaj to iste 😉

bea77
28. máj 2009

35DC, to sa mi stalo asi 2x v živote. Pozerala som si staré kalendáre a je to u mňa fakt ojedinelé.
Ale myslím, že môže byť chyba v rozhádzaných hormónoch. opu bolo, k et nedošlo, ale mne Štelcl nekázal brať 10 dní utroš ako to kázala doktorka Lahel

lahhel
autor
28. máj 2009

Julietka, tak predstav si, ze som sa u nas na to pytala, resp. som ja musela vysvetlovat v lekarni, ze je to podobne ako clostil, lebo o clemhexale vela nevedeli a mila pani v lekarni mi povedala, ze clostil maju, ale nemoze mi to dat na recept, ked je tam napisany clomhexal, aby som si isla dat vypisat novy recept..takze tak..A to znamena, ze by som musela ist znova k svojmu dokimu a predpisat si novy recept, ale veru nemam chut tam uz ist...neviem ci sa mi to podari zohnat niekde bez predpisu, ani na konikovi nic nie je...este uvidim, co napise machac, napisala som mu, ze mam doma menopur, ale pochybujem ze by mi ho naordinoval..
Pozerala som prave tie nase geneticke testy, manzelovi to nerobili..ale tu som sa docitala, ze ten heterozygot nezvysuje riziko trombofilie a ide o casty polymorfizmus v populacii...

Bei, tak ty si varila kasicku? No my s muzikom ju proste zboznujeme, dnes na ranajky sme mali..mnam,mnam..

lahhel
autor
28. máj 2009

Bei, tak ty si po OPU nebrala vobec nic? Tak neviem preco mne dali ten utros, cez vikend s nim koncim, som zvedava kedy potom pride mne mrcha...niekto mi tu pisal, ze do 2 dni by mala prist, tak uvidim...Mozne je ten utros dobry prave na tie hormony..

Julietka no kukla som link, a teda je to urcite to iste...pozerala som ten clomhexal aj na stranke edusan a tiez je tam pisane, ze nie je registrovany..

julietka
28. máj 2009

lahhel, ten tvoj doki je naozaj zvlastny...ked nieco predpisuje tak tiez ma vediet ci to moze predpisat ci je ten liek registrovany...tiez ked som chcela od mojho gynekologa predpisat dostinex na zvyseny prolaktin tak, to bolo este par rokov dozadu a tiez mi povedal ze tento liek u nas nie je registrovany a nemoze mi ho predpisat,takze tak 😕

julietka
28. máj 2009

lahhel a vam nevysvetlili podrobne co to naozaj znamena ta mutacia heterozygota?nieco to urcite ovplyvnuje

bea77
28. máj 2009

Miri, pozerala som tému mám/nemám lieky a jedna kočka tam naháňa gonal, aj otvorený (na júnovú stimulku). Určite by ste sa dohodli, keby si musela otvoriť ten svoj.

Lahel, práve aj ja si myslím, že ten utroš urobí poriadok s hormónmi.

Mám toho na dnes dosť, tak sa lúčim. Prajem dobrú noc a "uvidíme" sa zas zajtra. pá

lahhel
autor
28. máj 2009

Julietka, tak ja som to dala zistit ten heterozygot...mamina uci na univerzite, na katedre biologie a maju tam jedneho profesora ktory uci genetiku, tak sa ho zajtra na to opyta, mozno sa nieco dozvieme...potom ti dam vediet...

mirinda10
29. máj 2009

bea no musim to potom skontrolovat ja som dnes otvorila pero a este budem zajtra pichat takze tak zostane 600 jednotiek uvidim inak som zabudla ako to cetrotide stipe mam cerveny flak na bruchu a hnusne stipe ale to prejde do hodky
Keby k nam rano niekto prisiel ako si riedim cetrotide natahujem pero vsade ihly tak ako narkoman

juli myslime na teba dnes pekne zabojuj a daj vediet cakame na teba

zajtra koncim stimulku este 3 injekcie a ideme v pondelok na vec len nech tie vajucha pekne rastu

inak ten utros je na to aby si lahhel dostala mrchu mam to vyskusane raz mi chcel doki naplannovat mrchu tak mi dal utros nakolko som uz bola v polovicke cyklu a to by uz HA nepomohla takze len cakaj potom 2-3 dni a mrcha pride v plnej parade

bei no a tebe prajem trpezlivost ale asi to bude ako pises telo ma tolko hormonov nevie co ma robit

lahhel
autor
29. máj 2009

Dobre ranko 🙂

Julietka, moc moc drzim palceky, aby UTZ dobre dopadol a mala si krasne foliky 🙂

zuzla80
29. máj 2009

😉 Julietka dnes len samé dobré správičky dobre 😉 Myslíme na teba 🙂
Čo sa týka genetiky, tak nám obom brali len krv - a práve týmto genetickým vyšetrením nám zisťovali karyotypy, ale výter z úst sme nemali ani jeden.

Fuuu baby vy ste tu toho popísali - aspoň mám z rána v práci čo čítať 🙂

Lahelik som rada, že ti je už lepšie - fakt to nesmieš takto negatívne všetko prežívať - nerobí to dobrotu. Není nad pozitívnejšie myslenie. Baby ti už všetko krásne a hlavne ukľudňujúco napísali, tak verím, že bude už len a len dobre. Nech mršina príde čoskoro - s ňou aj Macháč z dovolenky a ide sa na vec - a hlavne nezabúdaj - pozitívne myslenie 😉

Avi - ja som tiež googlila či nenájdem niečo potrebonejšie ohľadne vývoja embryok, ale jedine, kde to bolo celkom dobre napísané, som našla na neplodnosti. A kedy testuješ? Veeeeľmi držím palce, nech sa to tu už konečne pozitívne rozbehne 😉

Bei - ta furt nič, ta to hrozné 😀 Môže to byť fakt tou stimulkou, ale veď ak došlo k ovulke tak by mohla dôjsť mršina, potvorka jedna.

Miri - tých 113Euri za Gonal je fakt doplatok, pre samoplatcu to výjde drahšie, ale cez koníka sa isto dá nájsť za doplatok v lekárni - mne sa to tak podarilo vďaka super kočkám. Inak otvorený gonal môžeš v pohode použíť aj neskôr ako do 28dní - ja som takto použila Puregon a bolo to úplne v pohode. Dokonca poznám kočky, ktorý mali injekcie pár mesiacov po expirácii a v pohode si ich pichali a aj reakcia bola dobrá. Ten dátum je podľa mňa len taký orientačný a pár týždňov navyše po expirácii mu určite nezaškodí

mirinda10
29. máj 2009

zuzli tak dnes uz budes vediet kedy bude den D co 😉 v nedelu alebo v pondelok auto nastartovane a sup na cestu do Brna po dve hatchujuce blastocysty to budes mat velke poklady ( to mne sa take nieco nepodari to by som tych vajuch musela mat dobrych aspon 8 co nebude nas pripada ale nevadi )

len pekne sa opatruj a vela, vela vody nakolko ak sa to ujme tak vtedy moze nabehnut hyperstimulak tak preventivne 5l vody inak aj ja pijem dost, niekde som citala, ze je to dobre na vajka tak pijem a cikam 😀 stale dookola

ak budeme cakat aj mi drobca nasadim hrusku, no len neviem ci kupim taku velku, len tento rok sme robili zahradu a nic tam take velke nie je aby sa tam kociar schoval hmmmmmm no ale nevadi drobec nam to urcite prepaci 😀

mirinda10
29. máj 2009

dievacata moje citali ste clanok http://www.cas.sk/clanok/118798/smrt-rodicky-ka... dve zeny umreli po porode na Antolskej za dva tyzdne to je hroza to si neviem ani predstavit v dnesnej dobe tak tam rodit urcite nepojdem som zvedava co bol dovod ale zivot im to uz nevrati aj ked zistia, ze doktor chyboval no to len tak ore info ale je to hrozne musim najst nieco pozitivne

tanitta
29. máj 2009

ahojky...
Mirinda... tebe sa ta hruska nejak paci 😉 ... je velka zmesti sa tam este aj tvoj dvojickovsky 😵 ....dalsiu hrusku mame v demizoniku 😎 ... taku 10rocnu...oj to by bola oslava pooslavovali by sme vsetky babetka 😵 🤐 ...
ja ked si spomeniem na antolsku...radsej to ani uz viac necitam...rodilA som tam...mali sme namale hlavne maly...celkova resucitacia, masaz srdca...boze az mi je zle... mala som hrozne tazky porod... zazmluvneneho lekara...keby ste ma videli v ubozom stave...14h...potom ked to prislo na sekciu bolo uz neskoro..myslim ze velmi nechavaju rodicky zbytocne do "prirodzenych"porodov ked to trva dlho ...ovsem komlikacie nastanu ani nevieme ako...urcite teraz budu mat nejake echo robit sekcie uz len pri min. komplikaciach...a necakat...

zuzla80
29. máj 2009

Miri no budem budem, ale až medzi 13-14hod. Som zvedavá čo K. zvolí, či v nedeľu alebo radšej pondelok.
Inak ja som videla reportáž o tých dvoch pôrodoch - je to hrozné, tuším, že jedna z nich bola aj prvorodička - si predstav, že sa tešíš a zrazu.... Ani nechcem pomyslieť. Vraj sa to stále "len" raz za 30rokov - no vďaka za takú útechu - to bolo v tej reportáži.

mirinda10
29. máj 2009

no ano ale raz za 30 rokov ved ake boli podmienky rodenia deti pred 30 rokmi a ake su teraz to je hroza len smola, ze sa to stalo v jednej nemocke a za 2 tyzdne, takze co teraz na 60 rokov v Antolskej nebude ziaden problem

tragedia vymodlis si babenko a zomries ani nechem o tom pisat fuj az mi prislo zle musim pozitivne mysliet a tesit sa na vajka stale im hovorim, ze maju pekne rast a uzivat si

tanitka no si si moja uzila v tej nemocke ☹ inak sekcia to je kapitola sama o sebe setria tak nechavaju rodit prirodzene aj ked maju zeny velke komplikacie, pre nich je to menej prace, odrodi to porodna asistentka iba na koniec pride doktor ak vobec aj to som uz pocula ) ale dolezite je, ze veduci je zdravucky

no hrusku ako ovocie mam rada ale v tom demizoniku to moj muzik by si ulahodil a este 10rocna no nedal by sa dlho prehovarat 😀 len aby som ho vladala od demizonika odtrhnut 😀

lahhel
autor
29. máj 2009

Tanittka, tak taky mejdan s hruskou pod hruskou, to by stalo za hriech 😀

Babulky, inac ja mam uz druhy den dost silne krce, presne take ako tesne pred mrchou..neviem, ci by som uz mohla vysadit ten utros, mozno by sa mi aj spustila mrcha, ved na to cakam...doktorka povedala, ze to mam brat 10 dni, dnes je 8. den...

mirinda10
29. máj 2009

lahhel ber to presne 10 dni ako ti pise neskracuj to, ma to logiku hlavne aj ked mas normalny cyklu a nedojde k oplodneniu tak do 12-14 dni ( od ovulky ) dostanes mrchu vydrz, takze ked beries 10 dni +2-3 dni pokial pride mrcha je to presne ako je normalny cyklus

zuzla80
29. máj 2009

No dnes sa tu akosi nikomu nechce písať 😔

Ja som predchvíľkou telefonovala do R. - tak s našimi drobcami to vraj vyzerá až veľmi dobré, všetkých 11 stále bojuje. No dnes by mali byť 8bunkové a naše sú asi takéto: 2 sú 9bunkové, 5 je 8bunkových a zvyšok 7bunkových - transfer bude už v nedeľu, keďže sú vraj rýchlejšie, tak nechce K. čakať do pondelka. Takže nedeľa o 8.30 je stretko s našími deťúrencami 🙂

Julietka moja tak ako, verím, že aj ty máš pre nás pozitívne správičky 😉

Lahel pre istotu nevysadzuj, tie 2dni hore dole už vydržíš - ako píše Miri, aby ti nezblbli hormóny 😉

mirinda10
29. máj 2009

zuzli no teda to je uspech futbalova jedenastka to bude urcite krasa a fesaci 9bunkovy na ukazku treba pekne verit a v nedelu budu bambulky v brusku je to velmo pozitivne moc sa tesim ako keby to bol moj uspech

chapem K ked su tak futbalisti rozbehnuti tak nech radsej idu dnu nakolko je to ipa par hodin na to hatchovanie aby si to nepremeskala

no ale aby si sa este nestala darkynou na koniec ked mas take skore, ze pozicias aj nam 😎

lahhel
autor
29. máj 2009

Zuzlik, tak to su uzasne spravicky...fakt tentokrat je to odsudene len a len na dve// 🙂 ..takze v nedelu mas prenos, boze za dva dni...a potom uz bude nosit v brusku bambulky, to je uzasny pocit...straaasne moc ti drzim palceky, aby to skoncilo tak krasne ako ta zacalo... 🙂

Veru mirindi, aj by sme brali od zuzliky zopar futbalistov, vsak? 🙂

Julietka, cakame len dobre spravicky 🙂

mirinda10
29. máj 2009

babulky idem domkov trochu oddychovat zacina vikend

tak v nedelu budem silno mysliet na nasu zuzulku a jej drobcov 🙂 🙂 a ja sa potom v pondelok ozvem ako som dopadla na OPU ale urcite si vas pridem cez vikend pozriet som zvedava ako dopadla julietka nasa ake ma spravicky

krasny vikend aj ked asi bude chladno a uprsano ale to nevadi 😉

julietka
29. máj 2009

ahojte babenky, my sme dnes prisli domov az po 18stej tak sa dostavam az teraz na net

mirindi vidim ze si poslala link na to co sa stalo na antolskej..to je, teda bola kamaratova manzelka a na celu kauzu bolo informacne embargo, ale tazko sa da utajit nieco tak strasne...poznam ten pripad podrobne ale nemozem to sem takto verejne pisat, no viem ze na vine je lekarka co bola pri porode..

julietka
29. máj 2009

no baby tak k mojmu UTZ..Stelcl je velmi spokojny s mojou stimulkou,zatial mam 8 folikov ale bavili sme sa o 5tich dominantnych, ostavam na 75iu a od zajtra orgalutran, v nedelu mi robi UTZ Koudak a OPU vyzera na utorok alebo stredu, ale doki povedal ze tipuje skor utorok, tesim sa lebo som sa bala ze ked som hned vhupsla do tejto dalsej stimulky nebudu moje vajecniky hned produkovat dalsie vajka

julietka
29. máj 2009

zuzli a ty mas v nedelu o 8.30 ET?? tak to si koudak na tesnotku naplanoval 😀 ja mam prist o 8.30 k nemu na UTZ 😵

julietka
29. máj 2009

inak baby skusali sme ist po starej ceste, najprv sme pobludili, lebo v Brne su nove obchadzky a tie GPS nerozoznalo a potom ta stara cesta to vam je cela vyhliadkova trasa cez celu Moravu 🙂 , no viac po starej nejdem, aj spotreba je vyssia a raz tak dlho to trva..ale aspon sme sa dobre najedli v takom penzioniku jednom 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre